» »

Paypal, Visa Electron

Paypal, Visa Electron

«
1
2

Malcolm_Y ::

Pozdravljeni, izkušene spletne kupovalce/prodajalce prosim za nasvet:

- Ali je s Paypala možno nakazati denar na Viso Electron?
- Ali je z Vise Electron možno prenesti denar na TRR?

Prosim, da odgovorijo samo tisti, ki odgovor poznajo iz prakse, zanimata pa me konkretni opisani vprašanji, drugih kartic, bank, postopkov, mi ni potrebno pisati.

Hvala in lp.

turkx90 ::

Če si narediš viso na abanki, imas isti račun za normalno kartico in za viso. In ja seveda se da nakazat s paypala na viso.

black ice ::

Jao, vsake 3 dni nova tema o Visi Electron. Mislim, da bo treba napisati en članek o tem.

gregyk ::

Tudi na Viso Electron pri Banki Koper, se da brez težav nakazati sredstva iz PayPal-a.

cortez ::

Zdravo !

zanima me, ali je že mel kdo podoben problem. Namreč Zadevo sem plačal na ebay-u preko VE (Abanka), kjer so mi trgali denar (POS: 00000001 PAYPAL *EBAYUSER), nakar me je naslednji dan ebay pozval,da naj zadevo ponovno plačam,saj da transakcija ni šla skozi. Preveril sem tudi na paypal, kjer ni blo zavedenega dotičnega zneska in tudi po posredovanju na njihov help support so mi odgovorili, da ne vejo za nobeno transakcijo, ki so mi jo billali na banki. Na banki so kao namignili (zgleda, da se samo ena oseba spozna na paypal pri tej banki ?!), da so si dnar rezervirali, če ga trgovec ne bo prevzel, mi povrnejo nazaj po 1 tednu.

Do sedaj sem naredil že preko 100 transakcij na ebeyu, vendar kaj takega se mi še ni nikoli zgodilo.

Hvala za info.

Malcolm_Y ::

Cortez - kaj je bilo? Je zdej vse v redu?

cortez ::

Po 7 dneh mi je banka nakazala nazaj denar, saj tranzakcija do paypala ni šla skozi.

Malcolm_Y ::

OK, kul. Hvala. Toliko, da bomo drugi vedeli, če se nam zgodi kaj podobnega.

lp.

BCSman ::

evo sem šel naredit viso electron na abanko ter poštarco digitalno potrdilo. En mi je reku da sem zafrknil, ker je to potrdilo samo prvo leto brezplačno, da bi moral sigenco na upravni enoti naredit. A je to res?

amigo_no1 ::

http://postarca.posta.si/default.asp?vs...
Standardno kvalificirano digitalno potrdilo ....... Naročnina za 5 let 15,00 €

Od sigence je zastonj, da.

cortez ::

ni panike.

narediš si še Sigen-co in čez eno leto ali prej elektronsko odjaviš postar-co, ko dobiš račun.

BCSman ::

in kdaj bom dobil kak račun? na abanki so rekli da je vse brezplačno.
edit: torej drugo leto dobim račun. torej moram čimprej to odjavit, matr so me zajebal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

BCSman ::

Rabim potrdilo o plačani položnici na abanetu in zahteva nemestitev podpisne komponente SETCCE, ki je pa noče inštalirat ker naj ne bi bila združljiva s firefox 5.0? Je še koga to zafrkavalo?

cortez ::

BCSman ::

piše da je prvo za odstanit star proxsign iz dodatkov firefoxa - sploh ga nimam nameščenega. ko hočem namestit novega pokaže tole:

 slika

slika



in ta navodila so načeloma samo za stare verzije firefoxa in ne 5.0.
bo treba internet explorer usposobit očitno.
edit: evo v IE dela bp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

nejcpirc ::

Zdravo

Mene pa zanima kaj pomeni ta znesek, ki ga vidim v ABANET-U (Abanka Visa Electron):
POS: 00000001 PAYPAL 1,00 EUR

Kartica je nova in sem jo včeraj prvič linkal v paypalu in nabavil eno zadevo. Danes sem še eno. Zgornji transakciji sta 2 in obe z včerajšnjim datumom, ko sem naredil en nakup. Poleg tega nakupa mi je paypal včeraj trgal 1,5 EUR za potrditev lastništva, tako da sta bili dejansko včeraj 2 transakciji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcpirc ()

Izak ::

Meni so isto trgali, 1,5 dobiš nazaj takoj, ostalo (1€) so mi sporstili v tekočem mesecu. :)

tomaz- ::

Preverjajo, če gre transakcija "skozi"

fosil ::

1,5 EUR ne dobiš nazaj, ampak ga imaš na paypal računu in porabiš ko kaj kupiš.
Tist 1 EUR pa dobiš nazaj, ampak zna kar trajat.
Tako je!

nejcpirc ::

Super, hvala. Sicer pa sem 1,5 EUR že dobil nazaj in sicer na paypal balance, ne na kartico. Samo da je jasno okrog teh postavk za 1 EUR, da ne bo to nekaj rednega pri vsakem nakupu :)

guest #44 ::

Mi lahko kdo da nekaj informacij o Visi Electron?

Sem se malo pozanimal in kot zgleda visa electron je vezana na tvoj račun (oz račun na katerem si naroču kartico). Zdej če je ta račun tvoj glavni račun, potem kje je tu varnost pred krajo? Ne razumem točno kako deluje Visa Electron.
Če hočeš varno poslovat po netu moreš odpret dodaten račun namenjen zgolj Visi Electron? In če...pol za vodenje računa rabiš met redne prilive za stroške vodenja računa. Poanta Vise electron pa je ta, da ne rabiš sploh imet rednih prilivov in nakažeš ko se ti zaželi.

tnx

Mavrik ::

Visa Elektron ima ločen račun na katerega nakazuješ denar s svojega glavnega računa, da lahko s to kartico plačuješ.
The truth is rarely pure and never simple.

kihc ::

Mavrik je izjavil:

Visa Elektron ima ločen račun na katerega nakazuješ denar s svojega glavnega računa, da lahko s to kartico plačuješ.


Woot? Meni trgajo direkt iz TRR. Abanka.
x

Mavrik ::

kihc je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Visa Elektron ima ločen račun na katerega nakazuješ denar s svojega glavnega računa, da lahko s to kartico plačuješ.


Woot? Meni trgajo direkt iz TRR. Abanka.


Pa res, mal sem pomešal - veliko imetnikov kartice ko jih poznam si je samo za njo naredilo ločen račun.
The truth is rarely pure and never simple.

guest #44 ::

Ja sam ločen račun pomeni tudi redno plačevanje vodenja ne?

Kak je sploh point Vise Electron, če se ti trže iz glavnega računa. Če ti ukradejo, si na istem kot da bi uporabljal navadno kreditno kartico?

black ice ::

guest #44 je izjavil:


Kak je sploh point Vise Electron, če se ti trže iz glavnega računa. Če ti ukradejo, si na istem kot da bi uporabljal navadno kreditno kartico?

Preberi si definicijo pojmov kreditna in debetna kartica.

St235 ::

Preden si pameten black upoštevaj da imamo tako kreditne kot plačilne akrtice, in prave kreditne kartca ti še od blizu nisi videl (skupaj z 90% evrope)

jverne: fora vise elektron je, da je tako kot maestro vezana na tvoj račun. Torej jamčiš z toliko kot imaš. V primeru spletnega nakupovanja je to zelo rizično, če je Visa elektron neposredno vezana na tvoj glavni (edini) račun. Prednost Vise elektron pa je v tem, da jo lahko dobi vsak (tudi brez rednih dohodkov), ne moreš zapraviti več kot imaš, hkrati pa jo za razlikod od maestro lahko uporabljaš online.

Plačilna kartica, ki jo pri nas zmotno imenujejo kreditna kartica ima fiksem mesečni limit in enkrat mesečno poravnaš nakupe na njej. Max višina zlorabe je mesečni limit, ki ga določi banka (ponavadi je max tam nekje okoli osebnega mesečnega dohodka). Pri tej kartici online reskiraš samo toliko kot je limit ob enem pa lahko vsak mesec zapraviš toliko neodvisno od stanja na računu (zamik plačila)

Prave kreditne kartice (credit card) pa nudijo dejansko kratkoročni kredit. Enako kot plačilne imajo limit, ki ga lahko mesečno porabiš. Vendar pa za razliko od plačilne ni treba vsega porabljanega plačat ob koncu meseca. Polačaš zgoj par procentov, ostalo pa se prenaša naprej. Te kartice so katastrofa za naivnega uproabnika. Američanom se tako pogosto dogaja, da imajo po tri štiri kartice in ptoem vzamejo peto, da lahko odplačajo mesečni obrok za prve štiri.

guest #44 ::

Hmm jah sem sklepal, da bo kej v tem smislu. Hvala Lakotnik za daljšo pojasnilo.


A bi mi sploh dovolili odpreti bančni račun na katerem bi imel le debetno kartico Visa Electron brez rednega priliva.
Recimo, da bi uporabljal Viso electron izključno za internetne nakupe. Pred nakupom, dam gor točno cifro denarja ki ga mislim porabit. Ko izplačam je stanje na računu 0,00 €. Ker v minus ne morem it, kako bi oni pol računal vodenje transakcijskega? A bi mi poslali položnico na dom, al kako?
Dobro sej vodenje računa vrjetno ni tak strošek, ampak gre za princip. Če bi recimo mel mesece prazen račun, bi mi ga zaprli ali kako?

Gladi ::

Če ti ne moreš it v minus še ne pomeni da tvoja banka ne more it v minus na tvojem računu.

fosil ::

Plačilna kartica je vsaka kartica s katero lahko plačuješ, od debetne do kreditne.
Pri kreditni, oziroma pravi izraz je kartica z odloženim plačilom, obveznosti poravnaš enkrat na mesec, torej te banka kreditira do enega meseca.
Pri debetni ti takoj trgajo z računa.
To čemur Lakotnik pravi "prava" kreditna kartica pa se imenuje posojilna kartica.

Glede Vise electron pa, ja lahko jo odpreš brez prilivov.
Kaj bi se zgodilo če bi imel mesece prazen račun ne vem, ampak sigurno bi se to poravnalo takoj ko bi nekaj položil na račun. Torej če bi si res pedantno vsakič nakazal točen znesek nakupa, potem tega nakupa ne bi mogel izvesti. Če bi recimo imel stanje -2, ti bi rad kupil nekaj za 10, nakažeš gor 10 in tvoje stanje bi bilo 8, torej nakupa za 10 ne bi mogel izvesti.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

guest #44 ::

Bom se jaz pozanimal pri banki te dni...kolk točno me mislijo oropat za vodit tistih par kilobajtov na serverju.

fosil ::

Pri abanki je vodenje elektronskega računa, kjer dobiš viso electron, 0,95 eur na mesec. Na leto je to še vedno manj kot "članarina" pri kreditnih karticah.
Pa če misliš imet kartico za plačevanje prek neta boš težko vnaprej položil točen znesek, ker je točen znesek odvisen tudi od uporabljenega tečaja, ki pa se dnevno spreminja.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

guest #44 ::

No, itak da bom mal več dal, ne bom pa nalagal večje denarce kot je potrebno.

gendale ::

St235 je izjavil:


Prave kreditne kartice (credit card) pa nudijo dejansko kratkoročni kredit. Enako kot plačilne imajo limit, ki ga lahko mesečno porabiš. Vendar pa za razliko od plačilne ni treba vsega porabljanega plačat ob koncu meseca. Polačaš zgoj par procentov, ostalo pa se prenaša naprej. Te kartice so katastrofa za naivnega uproabnika. Američanom se tako pogosto dogaja, da imajo po tri štiri kartice in ptoem vzamejo peto, da lahko odplačajo mesečni obrok za prve štiri.

pri moji kreditni plačaš 1/3 porabljenega zneska vsak mesec :)

St235 ::

Kreditna kartica = posojilna kartica, ker nazadnje ko sem gledal smo kreditu v knjižni slovenščini rekli posojilo.

Kartica z odloženim plačilom pa je to kar nas velika večina uporablja.

jverne, Tudi če imaš ti 0 na računu, bo banka vodila evidensco koliko si jim dolžan za vodenje računa in ti bodo ob prvem pologu ustrezno odbili znesek + zamudne obresti, oziroma te bodo slej kot perj začeli terjat. Sam za spletno plačevanje že nekaj časa uporabljam: Neteller, ki deluje podbno kot visa elektron ,samo stroški so še manjši. Je pa MC, tako, da če nujno hočeš viso potem to ni to.

Pomanjkljivost omenjene kartice je v stroških menjave valute, ki znašajo 2.95% nakupa, če ne kupuješ v primarni valuti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Skyman ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj prašal

In sicer danes sm si odprl račun na paypalu,vpisal podatke, ter vpisal se podatke od vise electron ,sedaj so mi trgali 1,5€ ter moram pocakati na 4 mestno kodo(to bom jutri poklical na banko ali pa šel osebno pogledat)Sedaj imam namen kupiti preko e-bay neko stvar ki bo vredna okoli 100€.Problem je tle da imam jaz ko sm odpiral račun sem si dolocil 100€ dnevnega limita(ker sm imel namen kupovati manjše stvari)Sedaj me zanima ce je mozno po tem po vpišem 4 mestno kodo poslati iz vise na paypal recimo 80€ drugi dan pa recimo kar še manjka,ali moram iti na abanko ter si tam povečam limit.Hvala za odgovore

connel ::

Bo kar druga možnost, mislim pa da moraš nekaj plačati za spremembo limita, vsaj tako sem bil opozorjen, ko sem ga prvič nastavil.

Skyman ::

aha hvala bom sel poj jutri pogledat na abanko ter si povečat limit pa še po 4 mestno kodo(pomoje mora že biti napisana)

cortez ::

4 mestno kodo lahk pogledaš na abanetu, če ga maš vključenega.

Skyman ::

mislim da abaneta nimam vklopljenga,vsaj ne spomnim se vseen moram potem jutri do banke pridet zaradi zvišanje dnevnega limita

Gapi ::

Če se boš naročil na ABANET storitev si prej zrihtaj certifikat od sigen-ca ki je zastonj. Poštarca ki jo daje abanka je zastonj samo prvo leto Dobiš ga na svoji upravni enoti. No naročiš ga.
No person is rich enough,to buy back his past.

connel ::

Dobra ideja, če boš že hodil okrog, pojdi še na UE, prej si izpolniš in sprintaš papirje za sigenco. Je bila prav presenečena na UE ko sem tako prinesel, zgleda folk niti izpolni ne več prej.

Skyman ::

evo bil danes na abanki prasal za dvig limita je brezplačno rabiš samo osebni dokument ter viso.Prašal še za 4 mestno kodo ter jo dobil brez problema zrihtal v 3min :D mam ze EUR na paypalu :P

Skyman ::

sedaj sm ze zmelil s prodajalcem iz ebay-a da mi zadevo pošlje za plaacilo sva se zmenila preko paypala dal mi je mail ter za ceno sva se zmenila,sedaj pa me zanima kaj moram tukaj storiti.Hvala
 paypal

paypal

connel ::

ebay items

Skyman ::

ja sam v bistvu je bilo tako, da je ta zadeva bla na ebayu sedaj je zadevo umaknil dol in sva se zmenila preko maila da mu nakazem denar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Skyman ::

vrjetno dam kakšen goods ali pa pod zavihkom person ima ma voljo Gift,Payment owed,Living expense,Other

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

mihec87 ::

Opozorilo če pošlješ kot gift ne moreš terjati denarja nazaj če kaj ni ok ali pa zadeve ne dobiš..Sam bi vzel nekaj od purchase

amigo_no1 ::

Če kupuješ preko ebaya opraviš nakup tam in te med postopkom lepo preusmeri na paypal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

St235 ::

Skyman je izjavil:

ja sam v bistvu je bilo tako, da je ta zadeva bla na ebayu sedaj je zadevo umaknil dol in sva se zmenila preko maila da mu nakazem denar


to je recept za nateg.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109068 (27918) Vetrpiha
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106831 (33878) PINki
»

Plačilne kartice

Oddelek: Loža
4310504 (6310) ...:TOMI:...
»

PayPal help

Oddelek: Omrežja in internet
256786 (5952) rakun24
»

visa electron

Oddelek: Pomoč in nasveti
278321 (7773) mihec87

Več podobnih tem