» »

Burger king v btc

Burger king v btc

««
18 / 20
»»

Magic1 ::

Tody je izjavil:

Fast food hamburgers are comprised of little meat (median, 12.1%). Approximately half of their weight is made up of water. Unexpected tissue types found in some hamburgers included bone, cartilage, and plant material. No brain tissue was present.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/189...

Pa dober tek! :)

Koliko % mesa je pa v tipični slovenski jedi? Npr. krvavici, zelju in krompirju. A te zanima kateri vsi deli prašiča so vključeni?
Magic

Tody ::

No pa dej povej :) Predvsem me zanima koliko krompirja je v krompirju in koliko zelja je v zelju!

Gregor P ::

Sem bil v predelovalnici poleg, ko so delali hrenovke (lopata pa to), pa še vedno jem hrenovke ... in ravno tako hamburgerje.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

fosil ::

Kakšna bedarija.
Logično da je večinoma voda, saj je meso sestavljeno večinoma iz vode.
Tudi človek je sestavljen 70% iz vode.

Sedaj pa naj gredo raziskat še koliko vode je v zelenjavi in mleku.
To bodo šele šokantni rezultati.
Tako je!

Tody ::

No ja prava primerjava bi bila faširan, ki ti ga mesar pred tabo fašira in "faširan" v obliki pleskavice, ki ga dobiš v macu. Že okus ti pove da sta dve svetlobni leti narazen.

Besna Glista ::

Napaka. Prava primerjava bi bila pleskavica, ki jo narediš doma iz faširanega in ostalih zadev, kar pač gre notri in pleskavica iz meka. Ne moreš pleskavice s surovim mesom primerjat.

BigWhale ::

Tody je izjavil:

Fast food hamburgers are comprised of little meat (median, 12.1%). Approximately half of their weight is made up of water. Unexpected tissue types found in some hamburgers included bone, cartilage, and plant material. No brain tissue was present.


To ni pravzaprav nic nenavadnega. V industrijskih obratih kjer meljejo meso se za locevanje mesa od kosti uporablja avtomatizirane postopke. Pri tem se dogaja, da se kak koscek kosti ali hrustanca odlomi in konca v mletem mesu. Tako kot se ti lahko naredi, da v fileju oslica ali lososa najdes kaksno ribjo kost. Tako kot pise na paketu lesnikov, da lahko vsebuje sledove arasidov.

Tody je izjavil:

No pa dej povej :) Predvsem me zanima koliko krompirja je v krompirju in koliko zelja je v zelju!


Mesa v krvavicah? :> Bore malo, ce govorimo o mesu kot o misicnem tkivu. V krvavice gre glavina in drobovina, jespren, riz in kri. :)

ahac ::

Jooooj... jaz sem ravno želel v Subway po enga footlonga, pa je bilo preveč gužve... :P

Sicer zdaj je menda odprta tudi tista druga lokacija.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

fosil ::

Kot kaže v slovenijo prihaja KFC
Na žalost v Maribor, kar pomeni da se zna zgodit da zadeva ne bo laufala in bodo spet obupal za kakšnih 10 let.
Tako je!

The Player ::

fosil je izjavil:

Kot kaže v slovenijo prihaja KFC
Na žalost v Maribor, kar pomeni da se zna zgodit da zadeva ne bo laufala in bodo spet obupal za kakšnih 10 let.


pa je tole 100% potrjeno? KFC se je že večkrat najavil pa potem obupal.

drgač pa lih včeraj poslušal enga "streamerja", ki je rekel, da je KFC tako kot Pizza hut. Od uzunaj "fancy" oh in sploh, ampak po okusu nič posebnega, če ne celo slabši od lokalnih dobrot.

Je že kdo probal KFC? Je lahko KFC konkurenca lokalnim pohanim piščancem? Kakšen je približen opis okusa KFC-jevega piščanca?

LapD ::

Mah perutničke kar sem jih probal niso bile nič posebnega ... Pizza Hut pa je na nivoju šiptarjev v Ljubljani, ki ponujajo slice pizze poleg burekov. Tile fast foodi pridejo prav samo na potovanjih, ko si kakšen dan odpočijem od lokalne kuhinje :)
web&motion designer

tikitoki ::

Dvomim, da se da primerjati z domacim pohanjem. Nobene skode, da jih ni. Edin problem z doma pripravljeno hrano je poraba casa.

Filip8 ::

pogosto hodim v kfc in morem rečt da je dosti boljše kot mek ali pa burger king, vsaj meni osebno.. pač sendvič z piščancem proti mcchickenu zmaga.

A. Smith ::

Jaz sem pizza hut v tujini večkrat poskusil in je precej višji nivo od "šiptarjev". Za začetek je vsaj meso ali salama bolj kvalitetna od prešane šunke, ki jo pri nas vsi dajejo na pice.

Meni osebno je PizzaHut v redu, so pa nekatere slovenske picerije definitivno boljše.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Filip8 ::

glede pic me je pa domino's prijetno presenetil ta vikend.. dobre pice morm rečt.

Grey ::

LapD je izjavil:

...Pizza Hut pa je na nivoju šiptarjev v Ljubljani, ki ponujajo slice pizze poleg burekov

Hahahahaha kaj takega :D

Vsak Pizza Hut, ki sem ga probal (v večih EU državah) je bil na nivoju, višjem od tzv. šiptarskega. Ampak, vsak ima svoj okus...mogoče so tebi boljše njihove...lahko pa imaš jezik tako neobčutljiv, da ti je vse enako. :)

Se pa Pizza Hut ne more primerjati s kakimi lokalnimi, gurmanskimi picerijami. Definitivno ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

kingsix ::

KFC je meh, ker imajo vse pohano...vsaj nazadnje ko sem gledal, sedaj jih kar preskočim. Zna pa jim v MB kar it, štajerci imajo kar radi pohano :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

bambam20 ::

kingsix je izjavil:

KFC je meh, ker imajo vse pohano...vsaj nazadnje ko sem gledal, sedaj jih kar preskočim. Zna pa jim v MB kar it, štajerci imajo kar radi pohano :D


Mislim, da ne bo šlo. Dejansko od ameriškega samo MCškot obratuje spodobno, ker smo ga nekako vzeli za svojega.

Mislim,da niti v Ameriki hudo popularn Subway pri nas ni kaj prida uspešen.

Nasplošno pa je vsem skupno, da je močno redilno.

Pri nas imajo konretno premoč kebabi.

Glugy ::

Američani nimajo ravno visokega mnenja o Pizza Hut. Ko je Pizza Hut kot prva na svetu simbolično dostavila pizzo v vesolje so govoril: Ojoj pa ravno Pizza Hut ki ni nevem kaj ste izbral za dostavo.....
Tisti Američani ki dajo kej nase bodo velik rajš izbral druge pizzerije ker so enostavno drugje pizze boljše. Pizza Hut je bolj za prvo silo. Vsaj v ZDA je tko. Še nisem slišal osebno za Američana ki bi hvalil Pizza Hut. Ampak ja lahko da je v Evropi kej drugač.

Jah McDonalds se je prijel zato ker je prišel na trg dost zgodi da smo se ga navadl predn smo začel imet pomisleke nad tujimi hitroprehanskimi verigami. Misliš da bi bil McDonalds tako uspešen če bi šele letos prišel na trg? Pajade. Lahko da se motim ampak dvomim.

kingsix ::

McDonaldsu je nekako uspelo na svojo stran dobit otroke.
Družine katere poznam le otroci težijo po McDonalds..starejšim je brezveze...ampak če tamali hoče potem pa že treba it.
Sicer so pa mcd kar predkani..npr vem da so pred časom določenim vrtcem donirali nova otroška igrala etc. in za določen vrtec vem, da so zares poskrbeli da si vsi tam vedeli od kod so igrala prišla... polek tega pa misim da so bili oz so na opremi kaki logoti od mcd...ampak to nism 100% več ziher..morda so bile le nalepke..

Egidij88 ::

KFC šel na tiste pohane perutničke enkrat pa nikoli več. Ti fast foodi so mi itak mimo, tudi če bi bilo oh in sploh okusno... pa ni bilo. 2x letno na kebab in to je to.

ahac ::

bambam20 je izjavil:

Mislim,da niti v Ameriki hudo popularn Subway pri nas ni kaj prida uspešen.

Nasplošno pa je vsem skupno, da je močno redilno.

Pri nas imajo konretno premoč kebabi.
Vsakič, ko grem v Subway je nekaj ljudi tam. Ni nabasano poln, ampak obiska ima sigurno dovolj.
Pa mislm, da tudi manj redi kot kebab...


Glugy je izjavil:

Jah McDonalds se je prijel zato ker je prišel na trg dost zgodi da smo se ga navadl predn smo začel imet pomisleke nad tujimi hitroprehanskimi verigami. Misliš da bi bil McDonalds tako uspešen če bi šele letos prišel na trg? Pajade. Lahko da se motim ampak dvomim.
Mislm, da to nima veze. Slovenci smo vedno imeli pomisleke o tem. Dairy Queen in Quick sta tudi takrat bila v SLO pa ju že dolgo ni več.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ahac ::

Subway zaposljuje ljudi za tretjo lokacijo v LJ. Očitno jim ne gre tolk slabo...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

fosil ::

Očitno še vedno tako slabo, da si ne morejo privoščit spletne strani, kjer bi si lahko pogledal ponudbo in lokacije.
Tako je!

Melanholija ::

A prav dva subweja sta v lj? xD

FiReFTW ::

Mene bol zanima dejstvo zakaj se vse dela v LJ?
Vem da je glavno mesto in da ima recimo 2x vec prebivalcev kot MB, ampak dobesedno vse kaj se pametnega dela al novega gre v LJ, in nato tudi ko se delajo dodatne restavracije al trgovine al o cem govorimo se kar naprej vse v LJ dela.
Tolk da na koncu pridemo do tega da ima LJ burger king, subwayev vec ze celo, ogromno drugih restavracij pa trgovin ki jih drugot ni, polek tega pa se nasploh imajo 20x vec vsega.
Ce ze samo na tripadvisor gres gledat restavracije jih ima LJ menda 5x vec ko vsa druga mesta skup.

111111111111 ::

Velik pretok ljudi in denarja. Država pa ne zna ali noče decentralizirat sistema.

The Player ::

FiReFTW je izjavil:

Mene bol zanima dejstvo zakaj se vse dela v LJ?
Vem da je glavno mesto in da ima recimo 2x vec prebivalcev kot MB, ampak dobesedno vse kaj se pametnega dela al novega gre v LJ, in nato tudi ko se delajo dodatne restavracije al trgovine al o cem govorimo se kar naprej vse v LJ dela.
Tolk da na koncu pridemo do tega da ima LJ burger king, subwayev vec ze celo, ogromno drugih restavracij pa trgovin ki jih drugot ni, polek tega pa se nasploh imajo 20x vec vsega.
Ce ze samo na tripadvisor gres gledat restavracije jih ima LJ menda 5x vec ko vsa druga mesta skup.


brez skrbi, saj nič ne zamujaš z junk foodom, ki je trash. Imate pa v MB veliko kvalitetnih restavracij, ki jih pa v LJ ni. Npr. vietnamska in romska restavracija mi prideta prvo na misel, pa še kaj bi se našlo.

Evo KFC bo najprej v MB, če še nisi zaskedil.

Master_Yoda ::

Pomoje zato, ker je folk manj placan v Mariboru in ne bo dal 5 eur za sendvic, ki si ga lahko sam naredi za 2 eur...

Ganon ::

Master_Yoda je izjavil:

Pomoje zato, ker je folk manj placan v Mariboru in ne bo dal 5 eur za sendvic, ki si ga lahko sam naredi za 2 eur...


Ne.

jusv ::

Saj če pogledaš, kje so lokacije Subwaya so v bližini študentskih ali dijaških središč. Torej je ciljna publika za ta junk food več ali manj mladoletniki.

Kar pa se MB tiče pa je vse odvisno od raziskave trga in če je kupna moč nižja ter ni navad zapravljanja za hrano, pač gredo ponudniki drugam.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

bambam20 ::

jusv je izjavil:

Saj če pogledaš, kje so lokacije Subwaya so v bližini študentskih ali dijaških središč. Torej je ciljna publika za ta junk food več ali manj mladoletniki.

Kar pa se MB tiče pa je vse odvisno od raziskave trga in če je kupna moč nižja ter ni navad zapravljanja za hrano, pač gredo ponudniki drugam.



Ne bo držalo. Zakaj pa je potem kebab na drugi strani Štuka vedno poln :). Folk ni tako zabit, da bo 5€ dajal za sendvič.

[D]emon ::

Subway na Slovenski je direktno zraven FF, na Dunajski pa cez cesto od FDV in par drugih. (Tam je sicer pred leti ze bil, vendar je bil drug lastnik fransize)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

FiReFTW ::

The Player je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Mene bol zanima dejstvo zakaj se vse dela v LJ?
Vem da je glavno mesto in da ima recimo 2x vec prebivalcev kot MB, ampak dobesedno vse kaj se pametnega dela al novega gre v LJ, in nato tudi ko se delajo dodatne restavracije al trgovine al o cem govorimo se kar naprej vse v LJ dela.
Tolk da na koncu pridemo do tega da ima LJ burger king, subwayev vec ze celo, ogromno drugih restavracij pa trgovin ki jih drugot ni, polek tega pa se nasploh imajo 20x vec vsega.
Ce ze samo na tripadvisor gres gledat restavracije jih ima LJ menda 5x vec ko vsa druga mesta skup.


brez skrbi, saj nič ne zamujaš z junk foodom, ki je trash. Imate pa v MB veliko kvalitetnih restavracij, ki jih pa v LJ ni. Npr. vietnamska in romska restavracija mi prideta prvo na misel, pa še kaj bi se našlo.

Evo KFC bo najprej v MB, če še nisi zaskedil.


Vietnamske pa Romske ni v ljubljani? Nevem zakaj nekak dvomim v to.. Ampak kakorkoli nisem se samo navezoval na burger king, subway itd.. ampak nasplošno vse stvari (niti ne samo hrana), trgovine z oblačili, restavracije, frozen yogurt jointi (v mb so celo meli par mescev pa že zaprli), eventi... Itak da je LJ večja pa ima več prebivalstva, a razlika je nenormalno velika, ene 10x več vsega sigurno v LJ, pa mislim da sem kr premalo rekel.

Če gledaš raznorazne stvari kaj obstajajo je redko kera stvar ki je v LJ ne najdeš, v MB? In drugih mestih v sloveniji, OGROMNO stvari, katerih enostavno ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

bambam20 ::

KFC se ne bo prijel v SLoveniji.

eric_cartman ::

Saj se tudi Burger King ni.. Več ali manj je v BTCju skos prazen. Sploh če primerjaš s sosednjim Mac-om.

Vietnamske pa Romske ni v ljubljani?

Nope. Ne ene, ne druge.. Pa glede na to, da je slednjih veliko tu, je to res čudno.. :D

Gr X ::

bambam20 je izjavil:

KFC se ne bo prijel v SLoveniji.


Ja zdaj nam je že vsem jasno :)

FiReFTW ::

Zakaj mislite da je BK v ljubljani tolk prazn pa se ni najbolj obnesel? Glede na to da se v enih tujih državah dosti bolj?

kingsix ::

Zakaj se be Burger king ni prijel?

Osebno se mi zdijo burgerji v burgerkingu (sploh big king xxl + še 1x meso + 1x sir + slanina) veliko boljši kot v Mc'u...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

korenje3 ::

jaz jem samo lars&sven "blackadder burger". ostalo se mi zdi prepoceni.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

FiReFTW ::

e še en primer, sven pa lars, zakaj tega ni v mb :D to bi pa res hodo vsak teden, majo božansko res!

kingsix ::

Je bil 1x v MB in 3x na ptuju...vsakič 2x double blackadder ... =D

slotechar ::

kingsix je izjavil:

Zakaj se be Burger king ni prijel?

Osebno se mi zdijo burgerji v burgerkingu (sploh big king xxl + še 1x meso + 1x sir + slanina) veliko boljši kot v Mc'u...
sem sel samo enkrat v burger king. Burger mi je bil kar vsec. Ok tist piscancji niti ne. Ta burger king se mi je zdel kot nekaj vmes med pleskavico in hamburgerjem. Ceprav mi je bil vsec nisem sel se enkrat tja pa niti ne vem zakaj. Mogoce imamo v nasi drzavi ze prevec 'pleskavic' in podobne hrane. Mcdonald hamburgerjev pa niti ne. Mogoce zarad tega. Pa porcija v burger kingu je vecja mcdonalds se mi zdi bolj prirocen za hendlat ko si recimo v autu in gres v mcdrive. Tudi okus ma specificen mogoce zarad goljufanja in dodajanja ojacevalcev okusa meku ki te zasvoji. Pa reklam je za mek bistveno vec pri nas in tudi ze otroke privabi z mek klovnom, rojstnodnevnimi zabavami in mejhnimi hamburgerji ki so prirocni tudi za otroke. Je bilj enostaven za jest in se ne rabis matrat kot pri burger kingu. Otroci odrascajo, navade in nostalgija pa ostane v meku. Ponavad je tko pri nas.

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

Meso v BK ima boljši okus, koliko vem je tudi pečeno nad ognjem.

slotechar ::

To sem tudi jaz rekel ko sem sel v burger king. Ne vem pa zakaj nikoli vec nisem sel tja, v meka sem pa recimo.

Zgodovina sprememb…

petrus ::

V Burger Kingu imajo vsaj hamburgerji sezam gor! Nečemu brez sezama enostavno ne moreš reči hamburger.
stati inu obstati

Dr_M ::

Saj se tudi Burger King ni.. Več ali manj je v BTCju skos prazen.


Slaba lokacija. To je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

111111111111 ::

Dr_M je izjavil:


Slaba lokacija. To je to.

In zanič delovni čas. Ob 21h je konec.

radmannsdorf ::

Res je, če bi imeli drive in, bi bil pomoje naval. Jaz tja nisem šel, ker mi pač ti centri ne pašejo in ne hodim tja.
Ampak v BTC Mcdonalds, sem pa že bil kakšne 20x. Samo drive in :)

[D]emon ::

Stajerci itak vedno samo jokajo zakaj ni vec v Mariboru. In jasno je za vse kriva Ljubljana, ne pa nesposoben folk v Mariboru, ki ze od osamosvojitve naprej milo veka.

BK pa pomoje najbolj zjebe delovni cas, ker recimo McDrive malo naprej dela pretty much 24ur. Za KFC mi dol visi, ker ne maram pohavine. Sem pa jedel parkrat sendvic v Subwayu na Slovenski, in se ne pritozujem. (Sploh pa zmaga free refill pijace)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
««
18 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mcdonalds panika ob otvoritvi v Ljubljani! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41443520 (26224) D3m
»

McDonald's - Ptuj & Lesce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6417728 (13088) Gremio
»

Dober hamburger v centru Ljubljane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527839 (24931) Brias
»

Mc'Donalds (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
770143123 (117183) Spock83

Več podobnih tem