» »

vidnost ekrana 5%

vidnost ekrana 5%

vremenko79 ::

pozdravljeni. Takole gre. Pred 6 leti kupil prenosnik Gateway. Do tedna dni nazaj mi je deloval normalno. Nato pa naslednji dan ko sem vklopil računalnik,se mi je pojavila sledeča napaka. Svetilnost monitorja (normalno je 100%), sedaj pa je videti recimo da 5% (kot bi popolnoma zatemnil monitor). S težavo je videti obrise na ekranu. Skratka... računalnik je postal neuporaben. Mogoče kakšna rešitev?

En lep računalniški pozdrav.

vorantz ::

FN+F(nevemkateri za tvoj prenosnik) ponavadi

MIHAc27 ::

Ali pa je backlight šel v displeju

Pyr0Beast ::

6 let je že dobra starost. Lampa mrknila.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ziga Dolhar ::

+1 za lampo. (Sploh če je takšna svetilnost že ob zagonu.) Predlagam nakup replacement LCDja na eBayu :).
https://dolhar.si/

vremenko79 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

+1 za lampo. (Sploh če je takšna svetilnost že ob zagonu.) Predlagam nakup replacement LCDja na eBayu :).


aha...mogoče še nasvet-.... kje bi ta replacement LCDja bil v laptopu (da bi pogledal številko...) Vešč računalnikov in laptopa sem sam toliko da znam užgat,ugasnit in pa osnove. Brskat po drobovju.....pa ne gre kej preveč. :) Sicer pa hvala za odgovore oz usmeritev kaj bi bilo lahko narobe.

Pyr0Beast ::

Za začetek bo veliko, da podaš že resolucijo ekrana in njegovo velikost: Predvidevam 15 inčev 1024x768 ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ziga Dolhar ::

vremenko, jaz sem odprl LCD assembly (poišči servisna navodila za svoj leptop - v mojem primeru sem odstranil gumijaste gobice okoli LCDja, pod katerimi so se skrivali šraufi), nato sem na zadnji strani LCD panela našel modelno številko.
https://dolhar.si/

boogie_xlr ::

nerabiš menjat komplet lcd panela, samo lampo/inverter.

vremenko79 ::

pozdravljeni. Evo...danes razstavil monitor....potem mal brskal po netu za rezervnimi deli.... in ga našel. Sedaj pa.... berem da mi boogie priporoča menjavo lampe? hmm... zdej...al menjava samo lampe ali zaslona?

številka ekrana pa je LNT 150XB - L02

vremenko79 ::

monitor dal spet na prafaktorje.... in če je to taprava lampadina s številkami...

4D:1411414754..........ECT E192988............MPT N166 83-120091-100 ................................................................................... ............................ 4604....94V-0

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Živjo, si že dobil zamenjavo ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

vremenko79 ::

Tako je... deluje... dobil kos iz Kitajske... :)

kupim9 ::

Kva ti je Kitajc peš prnesu :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultrapoceni noname monitorji na Ebayu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13515463 (9963) Steinkauz
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710615 (5226) Pyr0Beast
»

Poškodba displaya na laptopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101195 (1024) ne_kdo
»

Dodatna osvetlitev pri gledanju v zaslon ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
504961 (4331) Pyr0Beast
»

Razlit ekran laptopa TOSHIBA

Oddelek: Pomoč in nasveti
81226 (957) bf4ed

Več podobnih tem