» »

Xoom navsezadnje dražji v Evropi

Xoom navsezadnje dražji v Evropi

engadget - V včerajšnji novici o možnosti prednaročila Motorolinega Xooma v Angliji, ki pravzaprav ni bila mogoča, smo zapisali, da je cena prednaročila znašala 450 funtov oz. dobrih 500 €. Ker so kmalu po objavi prednaročniškega programa pri trgovcu PC World odstranili ceno, je bilo nekoliko logično pričakovati, da bi se ta znala spremeniti. In prav to se je zgodilo, saj je Xooma v Veliki Britaniji spet mogoče prednaročiti, tokrat za 500 funtov, kar je skoraj 600 €. S tem nima več cenovne prednosti pred enakim iPadom, kar ga z včerajšnjo predstavitvijo druge generacije postavi v še nekoliko slabši položaj.

Prednaročene tablice naj bi PC World začel kupcem dostavljati 9. aprila, kar se sklada z napovedjo, da je uradna predstavitev Xooma z WiFi-jem v Evropi načrtovana za prvi teden aprila.

42 komentarjev

nekikr ::

Se pravi da "nothing to see here, move along"? Škoda.

mared ::

8-O kakšne cene? bi pričakoval, da bodo ob vedno večji ponudbi, cene postale potrošnikom prijazne.

Gregor P ::

Da bi lahko postavili takšno ceno, bi morali oni prvi predstaviti "tablice" na trgu, tako pa ...:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mikrohard ::

Hehe... Nisem mislil, da bo prišel trenutek, ko bo Apple cenejši od konkurence kljub boljšemu hardwareu.

mtosev ::

Bedno. Še 500eur je preveč za en tablet. Jaz več kot 300-350eur ne bi dal za noben tablet.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ToniT ::

Bedno. Še 500eur je preveč za en tablet. Jaz več kot 300-350eur ne bi dal za noben tablet.


Ti ne! Tvoja mama pa bi...

andromedar ::

Apple "lahko" zahteva toliko denarja za svoj produkt, ker je pač Apple in ker je to delovalo od vekomaj. Da pa Motorola zahteva enako za svoj tehnično inferioren produkt je pa butasto. Ni Motorola neka "premium" znamka, za katero veš, da jo boš (z veseljem) preplačal...
Eh?

nekikr ::

Here we go again. Takoj bi "preplačal" Motorolo, če bi imela tako dober vmesnik in tako veliko programov (kot tisto drugo skrapucalo). Dokler nima nič od tega je tudi 300EUR absolutno preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

d0rK ::

Kaj če bi počakal na redno ceno, ne eno prednaročniško, ki je zelo verjetno napihnjena? Bedaki.

Masamune ::

d0rK je izjavil:

Kaj če bi počakal na redno ceno, ne eno prednaročniško, ki je zelo verjetno napihnjena? Bedaki.



Tako kot piše v enem postu nad tvojim.

Četudi bi bil cenovno za polovico, ma kaj polovico, za 90 posto ugodnejši, ko večino vseeno ne prepričaš v nakup, zaradi dejstva kot je neprimerno večjemu naboru aplikacij pri konkurenci.
lp, j

Goody ::

Masamune je izjavil:

d0rK je izjavil:

Kaj če bi počakal na redno ceno, ne eno prednaročniško, ki je zelo verjetno napihnjena? Bedaki.



Tako kot piše v enem postu nad tvojim.

Četudi bi bil cenovno za polovico, ma kaj polovico, za 90 posto ugodnejši, ko večino vseeno ne prepričaš v nakup, zaradi dejstva kot je neprimerno večjemu naboru aplikacij pri konkurenci.


Pa ni na androidu tudi že en zilion applikacij?

andromedar ::

nekikr je izjavil:

Here we go again. Takoj bi "preplačal" Motorolo, če bi imela tako dober vmesnik in tako veliko programov (kot tisto drugo skrapucalo). Dokler nima nič od tega je tudi 300EUR absolutno preveč.


No, če bi imela Motorola enako dober vmesnik in enako veliko programov, bi jaz za isto ceno vseeno raje preplačal Ipad2 ;)

Da se razumemo, oboje močno preplačaš...oboje se prodaja s ceno daleč nad tem, kar je vredno. Pri Motoroli pač še dobiš jajca.
Ja, vem, neka stvar je vredna toliko, kot je nekdo še pripravljen za njo dat in nima zveze z dejansko vrednostjo...
Eh?

JayKay ::

http://www.carphonewarehouse.com/mobile...
vs
?599.99 ipad2 (25 marca)

nekikr ::

Jp, na žalost nimaš kaj dosti za ramišljat...

opeter ::

Apple res nima konkurence.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

opeter je izjavil:

Apple res nima konkurence.

Jo ima. Na dealextreme imaš poceni kitajske tablete za >90USD:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RedZo ::

andromedar je izjavil:

nekikr je izjavil:

Here we go again. Takoj bi "preplačal" Motorolo, če bi imela tako dober vmesnik in tako veliko programov (kot tisto drugo skrapucalo). Dokler nima nič od tega je tudi 300EUR absolutno preveč.


No, če bi imela Motorola enako dober vmesnik in enako veliko programov, bi jaz za isto ceno vseeno raje preplačal Ipad2 ;)

Da se razumemo, oboje močno preplačaš...oboje se prodaja s ceno daleč nad tem, kar je vredno. Pri Motoroli pač še dobiš jajca.
Ja, vem, neka stvar je vredna toliko, kot je nekdo še pripravljen za njo dat in nima zveze z dejansko vrednostjo...


daj ti jabolkoljubec malo se umiri. xoom sem preizkusil in sem tudi uporabnik ipada in motorola je postavila pravo ceno. ipad je pac najbolj uporaben za postavljanje xoom pa ti daje vec moznosti. ce ti postavljanje najvec pomeni, potem bo ipad edini pravi zate.

sgdjkdlsugi4 ::

Malo so se zajebali, ker je HC 3.0 SDK prisel ven na dan izdaje. Ce bi bil kak mesec prej, bi bilo stanje prilagojenih appov za 3.0 drugace.

matejdro ::

Saj je bil beta SDK zunaj prej.

Sicer pa ne moreš primerjati število aplikacij naprave, ki je zunaj dobro leto s tisto, ki je komaj izšla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

nekikr ::

RedZo: koliko časa si pa uporabljal xoom? Kaj bi mu štel kot prednost (poleg kvazi-odprtosti)? Resno vprašanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

JayKay ::

pa vprašanje kje si ga uporabljal, glede na to da je od 22 oz 24.2 komaj zunaj.

RedZo ::

nekikr je izjavil:

RedZo: koliko časa si pa uporabljal xoom? Kaj bi mu štel kot prednost (poleg kvazi-odprtosti)? Resno vprašanje...

xoom sem imel v rokah na gsma v barceloni. kot sem lahko videl je zadeva zelo solidno narejena, nadejam se predvsem boljsega brskanja po spletu, boljšega odjemalca za pošto. ipad ima grozljiv postni odjemalec, brskalnik pa je tako, tako...xoom ima usb, micro sd in hdmi vmesnike. in tudi androidovo "kvazi-odprto" okolje mi bolj ustreza kot mac filozofija - kar me ne priznamo, ne obstaja...

3p ::

Ne moreš verjeti, da smo dočakali, da je nekaj jabolčnega dober nakup. Enim poševnookcem se je vtrgalo. Recimo temle.

opeter ::

899 EUR? Pa saj niso normalni. Za tole sestaviš takšen računalnik, da dol padeš!

Mogoče pa je prihodnost tabov/tabličnih račuanalnikov v podobni modularni zasnovi (sam kupiš komponente in ga sam sestaviš) kot to velja za navadne računalnike?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nekikr ::

Ne, ni. :)

jan_g ::

'Android army' bo prej ali slej zrihtala tablete od 50EUR do 1000EUR. In desettisoče aplikacij. Za vsak žep nekaj. Kot pri telefonih. Apple bo pa poskušal z integracijo in vendor lock-inom držati prednost ...

jan_g ::

Jah, saj gre v redu. Tudi pri telefonih je bilo prvo leto/dve bolj kilavo. Ni tako enostavno ujeti ali celo prehiteti vodilni izdelek na trgu. In to mislim na splošno, ne samo za tablete. Recimo, da bi hotel narediti najboljši pisarniški softver. Ne bi bilo glih preprosto.

andromedar ::

RedZo je izjavil:

andromedar je izjavil:

nekikr je izjavil:

Here we go again. Takoj bi "preplačal" Motorolo, če bi imela tako dober vmesnik in tako veliko programov (kot tisto drugo skrapucalo). Dokler nima nič od tega je tudi 300EUR absolutno preveč.


No, če bi imela Motorola enako dober vmesnik in enako veliko programov, bi jaz za isto ceno vseeno raje preplačal Ipad2 ;)

Da se razumemo, oboje močno preplačaš...oboje se prodaja s ceno daleč nad tem, kar je vredno. Pri Motoroli pač še dobiš jajca.
Ja, vem, neka stvar je vredna toliko, kot je nekdo še pripravljen za njo dat in nima zveze z dejansko vrednostjo...


daj ti jabolkoljubec malo se umiri. xoom sem preizkusil in sem tudi uporabnik ipada in motorola je postavila pravo ceno. ipad je pac najbolj uporaben za postavljanje xoom pa ti daje vec moznosti. ce ti postavljanje najvec pomeni, potem bo ipad edini pravi zate.


Redzo, nisem jaz jabolkoljubec, ker sploh ne zagovarjam Ipada. Očitno me nisi razumel. Za mene je Ipad samo "Das geringste Übel"...kot bi rekli Nemci ;)
Eh?

skika ::

jan_g je izjavil:

'Android army' bo prej ali slej zrihtala tablete od 50EUR do 1000EUR. In desettisoče aplikacij. Za vsak žep nekaj. Kot pri telefonih. Apple bo pa poskušal z integracijo in vendor lock-inom držati prednost ...


Yup, že vidim kup tablic v prihodnosti z 2kg, plastic fantastik ohišjem in ventitorjem odzadaj za 100 eurov (zraven bo še stylus!).

jan_g ::

Ne trdim, da bo katerikoli boljši od ipada in spremljajočega ekosistema, verjamem pa, da bo zgodba podobna kot pri telefonih, kjer je android prehitel ios po prodanih enotah (zato sem uporabil malo zbadljivo besedno zvezo 'android army').

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

Bor H ::

skika: možnost uporabe stylusa na tabletu sploh ni neumna zadeva, bi lahko direkt na njega pisal zapiske na predavanjih recimo

Gregor P ::

Vse te "e-tablice" so v bistvu posrečene bližnjice do pravih polnokrvnih tablic z neokrnjenimi OS-i; torej ne prilagojenimi OS-i, ki so bili prvotno namenjeni pametnim mobilnim telefonom. Čeprav očitno "navadni" uporabniki tega sploh ne želijo, niti ne potrebujejo.

V bistvu je to kot kaže zelo posrečen koncept; sicer bi leta čakali na te "prave" tablice (tiste ki so že in so predrage podpirajo dosti več tehničnih rešitev, tako strojnih kot programskih).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lurker ::

Ja, sam še to čakam, da lahko PS/2 miško in DIN tipkovnico vtaknem v tablet, prikopim eksterni eSata disk in 3 USB ključke, 30" HDMI monitor, se usedem za mizo in delam tako kot s PCjem že zadnjih 20 let.

Krasni 'novi' svet!

Keyser Soze ::

lurker je izjavil:

Ja, sam še to čakam, da lahko PS/2 miško in DIN tipkovnico vtaknem v tablet, prikopim eksterni eSata disk in 3 USB ključke, 30" HDMI monitor, se usedem za mizo in delam tako kot s PCjem že zadnjih 20 let.

Krasni 'novi' svet!

Čestitam, in kaj storiš sedaj ko poleg tebe v kafiču pristopi kolega z iPadom in želi prenesti s tvojega iPada kakšen giga al pa dva slik oz. videoposnetkov?
OM, F, G!

lurker ::

Pošljem mu link do moje galerije. Lahko stanka dol 20Giga, če hoče.

Look ma, no wires!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

Keyser Soze ::

lurker je izjavil:

Pošljem mu link do moje galerije. Lahko stanka dol 20Giga, če hoče.

Look ma, no wires!

Jp, sem že videl tole v praksi ja. Zelo uporabna zadeva ja.
OM, F, G!

lurker ::

Itak. Sploh ne rabiva bit v istem kafiču.

You can't even see me ma, but still no wires!

nekikr ::

Al pa uporabiš Bump in se samo "zaletiš" z dvema ipadoma. Magic I tell ya' :)

Masamune ::

jan_g je izjavil:

'Android army' bo prej ali slej zrihtala tablete od 50EUR do 1000EUR. In desettisoče aplikacij. Za vsak žep nekaj. Kot pri telefonih. Apple bo pa poskušal z integracijo in vendor lock-inom držati prednost ...



na trg dat poceni android tablete na katerih delala zastarela verzija androida in še ta bolj pogojno, bo resda dvignila število uporabnikov, vendar bo večina teh nezadovoljnih ... kot pri telefonih
lp, j

Masamune ::

Gregor P je izjavil:

Vse te "e-tablice" so v bistvu posrečene bližnjice do pravih polnokrvnih tablic z neokrnjenimi OS-i; torej ne prilagojenimi OS-i, ki so bili prvotno namenjeni pametnim mobilnim telefonom. Čeprav očitno "navadni" uporabniki tega sploh ne želijo, niti ne potrebujejo.

V bistvu je to kot kaže zelo posrečen koncept; sicer bi leta čakali na te "prave" tablice (tiste ki so že in so predrage podpirajo dosti več tehničnih rešitev, tako strojnih kot programskih).



tablica NI računalnik, se pravi da tablica z "polnokrvnim" računalniškim OS = fail (imho ofc)
lp, j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Masamune ()

c00L3r ::

Prave Android tablice so tiste z Honeycomb (Android 3.0). Ostalo so bolj ali manj uspešni poskusi predelave OS-a za male ekrane na velik ekran.

Kar se tiče Xoom-a pa je ta žal predrag. Tablice so mi zelo všeč, ampak preprosto nisem pripravljen dat za to več denarja kot za spodoben prenosnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

PrimozR ::

opeter je izjavil:

899 EUR? Pa saj niso normalni. Za tole sestaviš takšen računalnik, da dol padeš!

Mogoče pa je prihodnost tabov/tabličnih račuanalnikov v podobni modularni zasnovi (sam kupiš komponente in ga sam sestaviš) kot to velja za navadne računalnike?

modularno == bulky, problematično oz. drago.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene Xooma v Veliki Britaniji določene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10027134 (24896) JayKay
»

Trideset let prvega prenosnega računalnika

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
247083 (5343) Matako
»

Xoom nedvomno prihaja v Evropo, tudi brez 3G-ja

Oddelek: Novice / Android
53430 (2934) smash
»

Windows XP so zares šteti dnevi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13015399 (10678) tinlad3n
»

WPA razbit

Oddelek: Novice / Varnost
296430 (4423) Ziga Dolhar

Več podobnih tem