» »

Android 2.3 Gingerbread za Samsung Galaxy S

Android 2.3 Gingerbread za Samsung Galaxy S

fingerling ::

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem zasledil naslednjo novico: http://www.racunalniske-novice.com/novi...
Sem lastnik Samsung Galaxy S (naložen operacijski sistem Android 2.2 Froyo) in me zanima, če je kdo že namestil Android 2.3 Gingerbread na svoj telefon.

Zanima me tudi, kako najnovejša različica Androida deluje na samem telefonu.

Lep pozdrav in Hvala za odgovore :)

KoMar- ::

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i...

Tle maš 2.3.2, sem ravno danes dal na našega in je zgledalo vse OK. Na lastno odgovornost.

divx man ::

Zanima me kako je z garancijo, če nam napravo uspe uspešno posodobit in se potem pojavijo pri uporabi kakšne napake. Zanima me tudi ali novi operacijski sistem že podpira slovenski jezik in hkrati ne najdem nikjer odgovora, zakaj telefona ni mogoče posodobit preko uradne strani.

KoMar- ::

Zanima me kako je z garancijo

Pozabi na garancijo.

hkrati ne najdem nikjer odgovora, zakaj telefona ni mogoče posodobit preko uradne strani.

Posamezne posodobitve so specifično ciljane na določeno regijo in celo operaterja. Slovenci smo tukaj čisto zadnji na vrsti in še 2.2 dobiš samo na servisu ali DIY.

divx man ::

Hvala za odgovor. Bom ostal kar na 2.2. Nikdar ne veš kaj se bo jutri zgodilo in bo moral telefon na servis!! ;)

Shybby ::

divx man idi na slo-android.si in pod mobilni telefoni poišči galaxy s ter preberi recimo zadnjih 10 strani..

M-XXXX ::

KoMar- je izjavil:

Zanima me kako je z garancijo

Pozabi na garancijo.

hkrati ne najdem nikjer odgovora, zakaj telefona ni mogoče posodobit preko uradne strani.

Posamezne posodobitve so specifično ciljane na določeno regijo in celo operaterja. Slovenci smo tukaj čisto zadnji na vrsti in še 2.2 dobiš samo na servisu ali DIY.

No no, ne zavajat. Samo nasnameš nazaj privzet firemware in garancija velja... V primeru, da se tako pokvari, da ga ne moreš flashat... Pa tudi oni ne bodo vedeli, kaj je bilo prej nasneto...

KoMar- ::

Lahko si prepišeš bootloader s takim, pri katerem ne gre več v "download mode" in ne moreš več nič. Jaz ne bi bil tako samozavesten, da bi šel potem na servis s takim ;)

Shybby ::

@ komar sicer nevem s kje ti pobiraš "rom" za sgs, če boš z xda sem skoraj prepričan da se kaj takšnega ne more zgodit.. drugač pa pomaga da 300 omski upor vežeš na 4 in 5 pin mini usb priključka ter ga priklopiš v telefon in te direkt v download vrže.. preverjeno.

sem pa tudi že preflešal enih 20-et različnih sgs-je in še vsi delajo čisto normalno..

Dr_M ::

M-XXXX je izjavil:

KoMar- je izjavil:

Zanima me kako je z garancijo

Pozabi na garancijo.

hkrati ne najdem nikjer odgovora, zakaj telefona ni mogoče posodobit preko uradne strani.

Posamezne posodobitve so specifično ciljane na določeno regijo in celo operaterja. Slovenci smo tukaj čisto zadnji na vrsti in še 2.2 dobiš samo na servisu ali DIY.

No no, ne zavajat. Samo nasnameš nazaj privzet firemware in garancija velja... V primeru, da se tako pokvari, da ga ne moreš flashat... Pa tudi oni ne bodo vedeli, kaj je bilo prej nasneto...



Folku govoris, da naj ne zavaja, se vedno pa nisi povedal, kje dobis original ROM z vsemi programi, ki jih doda operater.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

KoMar- je izjavil:

Lahko si prepišeš bootloader s takim, pri katerem ne gre več v "download mode" in ne moreš več nič. Jaz ne bi bil tako samozavesten, da bi šel potem na servis s takim ;)

Mi prosim pokažeš tak rom, ker kolikor jaz vem tak ne obstaja... (zaklenjen bootloader ni enako, da ne gre v download).

Folku govoris, da naj ne zavaja, se vedno pa nisi povedal, kje dobis original ROM z vsemi programi, ki jih doda operater.

Nobeden ni vprašal. XDA ter http://www.samfirmware.com/ Kdo pa pravi, da rabiš vse programe, ki ti jih doda operater? Glede na to, da uraden servis ne nalaga ROM-ov z vsem sranjem od mobitela in simobila, še celo beto ti naložijo... Ali si pa enostavno "exportaš" rom pred flashanjem, pa greš lahko nazaj na "original".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Dr_M ::

Nobeden ni vprašal.


Jaz sem te ze dolgo nazaj uprasal. :)

Glede na to, da uraden servis ne nalaga ROM-ov z vsem sranjem od mobitela in simobila, še celo beto ti naložijo...


Vsi ki sem jih videl do sedaj, ki so bili nadgrajeni pri RAM2 in kupljeni pri mobitelu, so imeli nekaj mobitelovih programov. Mobilna TV in se nekaj (se ne spomnim tocno).

Sicer zdej ze obstajajo neke skritpe, ki znajo dumpat rom, ki ga lahko flashas nazaj z odinom. Samo najprej potrebujes telefon z originalnim romom. Ce ga nimas, lahko samo fafas bobre :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Jaz sem te ze dolgo nazaj uprasal.

Se pa opravičujem, se niti ne spomnim oziroma sem spregledal. No si pa zdaj dobil odgovor, sam kot kaže si si ga že prej poiskal:P

Vsi ki sem jih videl do sedaj, ki so bili nadgrajeni pri RAM2 in kupljeni pri mobitelu, so imeli nekaj mobitelovih programov. Mobilna TV in se nekaj (se ne spomnim tocno).

Ko sem dobil nevem katero 2.2 (beta) različico na RAM2 nisem dobil nobenega programa (razen mobitelov simtoolkit, ki pa je tako ali tako na sim vezan).

red_point ::

Ti programi nimajo nobene veze. Kaj pa če si telefon kupu v prosti prodaji? Poleg tega je že velik folka neslo nazaj ko so sami flashal, pa niso nobenmu nč težil za garancijo. Sej so usi romi od samsunga.

Dr_M ::

Ti programi nimajo nobene veze.


Kot da na ram2 ne vedo, kje si ga kupil? :|

Poleg tega je že velik folka neslo nazaj ko so sami flashal, pa niso nobenmu nč težil za garancijo. Sej so usi romi od samsunga.


Aja? No probi, pa bos videl. Prva stvar ki jo serviser naredi ko dobi telefon v roke, je preverjanje roma. Videl na lastne oci.

Pa se nekaj iz SGS teme:

nosecnica je izjavil:

FUKJEN GNILI MOBITEL!!!!! nikoli več nič tam ne kupim! pedri zarukani! galaxy s-a sem dal na servis mi ga niso popravli, izničili so mi garancijo in zej še bom 50EUR moga plačati pa še vprašanje če bo delalo. prodajalce pa majo tak prizadete! ko sem ga odda na popravilo mi je prodajalec reka da je vse v redu pa da ga čez teden ali 2 dobim nazej. in ko sem prej šo po njega mi je prodajalka rekla da je poseg nedovoljen pa ji rečem da je sistem odprtokodni, in ona: da to ni njen problem in da neve veliko o tem (beri: NIČ) in mi je DOPIZDLO.


Sicer mobitel tukaj nima nobene veze, ima pa veze pooblascen serviser.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

denabiker ::

kdaj bo uradno na voljo? A bo ta mesec?

LP

buneech ::

KoMar- je izjavil:

Lahko si prepišeš bootloader s takim, pri katerem ne gre več v "download mode" in ne moreš več nič. Jaz ne bi bil tako samozavesten, da bi šel potem na servis s takim ;)

V download mode gre s prirejenim kablom (kar tudi uporabljajo na servisu, samo da oni že dobijo take kable), kateri ti ga ob priključitvi takoj vrže v download mode, verjetno tudi z uporabo adb (adb reboot download).

KoMar- ::

To je pa res :)

Lonsarg ::

Dr_M je izjavil:


Poleg tega je že velik folka neslo nazaj ko so sami flashal, pa niso nobenmu nč težil za garancijo. Sej so usi romi od samsunga.


Aja? No probi, pa bos videl. Prva stvar ki jo serviser naredi ko dobi telefon v roke, je preverjanje roma. Videl na lastne oci.


Seveda preverijo ROM, preverijo, če si dal kak custom ROM gor ane in v tem primeru ti ne velja. Če imaš pa original ROM gor pa nima veze, ali maš Slovenskega, indijskega ali italjanskega, v kolikor si seveda to stanje povzročil samo z njihovimi official programi. Na netu je polno postopkov za nazaj original ROM dobit(in zlovdat) Garancijo seveda tvegaš, če se ti na tak način pokvari, da ROMa ne moreš originalnega nazaj IN HKRATI dela za silo, lih zadost da vidjo kir rom je gor. Torej dva slučaja hkrati se ti morata zgodit, tok pač tvegaš, lastna odločitev:) Če mene vprašaš 2.0 in naprej itak nima veze več kir ROM maš, enga ornh updajta ni blo že dolgo zdaj.

buneech ::

Meni so na RAM2 povedali, da če se da gor namestit firmware, če ni mehanske poškodbe oz. potrebno zamenjati kak del, torej, da lahko popravijo samo s ponovno namestitvijo firmware-a, pol ni panike z garancijo. Če ga pa overclockaš in tko kej zjebeš, si si pa sam kriv.

petkofak6527 ::

Helooo

Mene pa zanima če je kdo že probov naložit tole verzijo 2.3 Gingerbread za Samsung Galaxy S?

https://docs.google.com/document/d/15yL...

Boobiz ::

Kaj ne znaš angleško, ali si samo len in se ti ne lubi brat feedbacka iz original darkyjeve teme?

jonynho ::

Nič nisem v tem postu ugotovil kako naložim 2.3 verzijo androida zato bi prosil enega za konkretne informacije

amacar ::

Jaz sem samo priklopil preko Kiesa in mi je že dvakrat javilo nadgradnjo na Gingerbread. (prvo na eno verzijo, prejšnji teden pa še na novejšo), tako da najprej poizkusi tako, sicer pa boš moral flashati z odinom.

btree ::

jaz sem upgrade-al na tega, ne podpira slovenščine, dela pa bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

floyd1 ::

amacar je izjavil:

Jaz sem samo priklopil preko Kiesa in mi je že dvakrat javilo nadgradnjo na Gingerbread. (prvo na eno verzijo, prejšnji teden pa še na novejšo), tako da najprej poizkusi tako, sicer pa boš moral flashati z odinom.

Ja, tudi jaz sem kar preko Kiesa naredil nadgradnjo in telefon zdaj dela hitreje (bolj tekoče) kot prej na tazadnjem (Kies) Froyo-tu. Drži pa pri meni baterija zdaj skoraj tretjino manj (ob mali uporabi mi je na 2.2. držala malo več kot 3 dni, na 2.3 pa le še dobra 2 dneva). Slovenska je samo tipkovnica, drugače pa je vse v angleščini.

detroit ::

Meh mam mobitelov galaxy ki je bil na ram2 updatan pa mi napiše da za tega ni updata....
emo scena?
Skero

floyd1 ::

Verjetno bo treba še malo počakat, meni je šlo, ker sem takrat, ko sem flashal na froyo uporabil "registry hack", da se telefon predstavi, kot da je iz druge regije. Ne vem pa, če za novi Kies še vedno obstaja ta finta. Vmes sem ga tudi na 2.2.1 preko Kiesa updatal. Na slo-android pubeci pravijo, da bo čisto uradna nadgradnja tudi za našo deželico v kratkem, to kar trenutno mi dol pobiramo pa je menda mišljeno za skandinavce.

Skopirano iz slo-android.si:
Nightraven: Vsak aparat ima Product Code (po tvoje regija), ki je zapisan v malem flash spominu, ki služi temu in IMEI kodi. Vsi aparati, ki jih proda Mobitel imajo Product Code - MOT - Mobitel medtem ko Simobilovi imajo SIM oz. VDF (Vodafone) - drugih ni, ker ne smejo bit.
Kar se tiče Kies-a bojo lahko updejtali (na uradni slovenski firmware) za Mobitel samo tisti, ki imajo stari XFJG9, XFJM4 in najnovejši XFJS4 (vsi seveda uradni za Mobitel) in pa stari BUJG9 in najnovejši BUJS3 za Simobil. Trenutno pa tisti, ki imate original 2.1 lahko nadgradite na 2.2.1 poleg tega vam Kies naredi popolni backup tako, da ni treba nič shranjevat :)
Trenutno pa nadgradnje na 2.3 še ni pri nas in jo imajo zaenkrat samo Švedi in Nizozemci.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

amacar ::

Moj je bil kupljen na Debitelu in za uodate preki Kiesa nisem uporabil nobenega hacka, samo priklopil sem telefon in zadnjo verzijo Kiesa sem imel.

Bananovec ::

Beh, samo naložiš preko Odina pa nebi smeli na Mobitelu nič tečnarit, če se kaj zgodi. Seveda to velja samo, dokler ne navijaš procesorja in podobne fore.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Dr_M ::

Na mobitelu nimajo kej tecnarit, ker oni niso servis za samsunga.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747335108 (81618) 21kiss
»

Samsung Galaxy 5 Root?

Oddelek: Mobilne tehnologije
171789 (1406) heero
»

Samsung galaxy ace

Oddelek: Mobilne tehnologije
225131 (2052) Tetraz
»

Kako preveriti če je bil telefon rootan?

Oddelek: Mobilne tehnologije
375451 (4237) St235
»

Samsung galaxy note BRICK

Oddelek: Mobilne tehnologije
203804 (3291) CaqKa

Več podobnih tem