» »

Intel predstavil novo serijo SSD-jev

Intel predstavil novo serijo SSD-jev

PC Perspective - Intel je včeraj predstavil novo serijo svojih pogonov SSD, ki nosi oznako 510. Gre za prve Intelove primerke, ki so sposobni uporabljati priključno vodilo SATA 6Gbps. Intel jim je nameril sekvenčno branje s hitrostjo 500 MB/s in sekvenčno pisanje s hitrostjo 315 MB/s, medtem ko pri branju oziroma pisanju 4 KB-blokov zmorejo 20.000 oziroma 4.000 operacij I/O na sekundo. Uporabili so nov krmilnik iz Marvella, zato so bili nekateri sprva nekoliko skeptični, a prvi testi na PC Perspective so pokazali, da sta pogona dovolj hitra.

Pogona sta na voljo v 120 in 250 GB-izvedenkah. V količinah po 1000 kosov stane manjša 284 dolarjev, večja pa 584 dolarjev.

27 komentarjev

gruntfürmich ::

drago in veliko.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tilen ::

Zdaj pa samo še kak test kateri primerja RevoDrive 120GB s temle Intelovim 120 GB SSD.

Engadged tudi piše, da so 120GB modeli počasnejši:8) :

while the slightly slower (450MBps read, 210MBps write) 120GB model will set you back $284
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

gulfstream ::

Cene pa kar lepo padajo...sicer na ravni diskov še dolgo ne bodo, ampak astronomske pa tudi več niso. Z naslednjim računalnikom si bom vsekakor omislil ta hec...

smash ::

in kolk so hitri navadni pogoni? tisti počasni in tisti najhitrejši?

Tilen ::

smash je izjavil:

in kolk so hitri navadni pogoni? tisti počasni in tisti najhitrejši?



Cca 2 leti nazaj sem kupil 2x 500GB (skupaj 100 EUR) Samsung F3 in dela tako :

xx



fb

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

stegy ::

Navadni pogoni so lahko za prenos podatkov v bloku solidno hitri - cca 150MB/s .

Navadne diske pa tepe naključno branje / pisanje - kjer so hitrosti za razred manjše od SSD-jev. Primer, ko ti navaden disk ustavi računalnik je, če daš kopirat 2 različni mapi z majhnimi datotekami hkrati (2 procesa) - procesa se bosta tepla za disk, prenos pa bo obupno počasen.

Bor H ::

Če bi dal še 80Gb za nekje 100EUR bi se pa že tepl..

driver_x ::

Tilen je izjavil:

Engadged tudi piše, da so 120GB modeli počasnejši:8)


A tako kot Crucialova serija C300, kjer se 64, 128 in 256GB modeli razlikujejo v hitrosti pisanja?

Tilen ::

driver_x je izjavil:

Tilen je izjavil:

Engadged tudi piše, da so 120GB modeli počasnejši:8)


A tako kot Crucialova serija C300, kjer se 64, 128 in 256GB modeli razlikujejo v hitrosti pisanja?



120 GB 450MBps read, 210MBps write
250 GB 500MBps read, 310MBps write
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

energetik ::

Bor H je izjavil:

Če bi dal še 80Gb za nekje 100EUR bi se pa že tepl..
To tudi jaz čakam, da si ga dam kot sistemski disk. Oziroma čakam 1€/GB, več ne dam. Mi je moj WD640 black čist zadovoljiv za moja opravila.

Tilen ::

Na dražbah (ebay) večkrat zasledim, da se RevoDrive 120GB dobi za cca 200 EUR.


RevoDrive 120 GB :

Revo 120GB



Intel, serija 3

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Bor H ::

Ja, žal je tako da 40GB je skor da premal za moderne OSe, 64GB je nekje na meji, 80GB pa da si lahko komot (tudi naslednja 3 leta). Za 100EUR pa lahko postaviš RAID0 2*500GB pa požrem razliko v hitrosti v zameno za 10x več prostora.
Se mi pa zdi da bi lahko bolje izkoriščali PCIE vodilo, ker ima večina PCIE vedno kak prazn, SATA je pa lahko hitr ozko grlo pri vsej stvari.

RejZoR ::

Osebno bi raje videl SandForce kontroler. Tud ne vem zakaj ima Intel vedno tako nizek write in tud IOPS je nekam nizek...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jaffa ::

Raid se po odzivnosti ne more primerjati s SSDjem ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

RejZoR ::

RAID je samo za prepustnost pri sekvenčnem pisanju in branju, odzivni čas se sicer zmanjša ampak še vedno gre za npr 5ms medtem ko imajo SSD-ji vglavnem pod 0,5ms.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Izi ::

Da ne bo kdo mislil, da je to že nova Intelova generacija SSD-jev. Intel je namreč tik pred izdajo 3. generacije SSD-jev na 25 nm tehnologiji.
Tale 510 je še "stara" tehnologija s 34 nm flash čipi, in z novim kontrolerjem, ki podpira SATA 3. Gre za SSD višjega razreda, podobno kot pri OCZ Vertex 3 PRO seriji, čeprav so tile Intelovi še vedno vsaj pol cenejši.
Za navadne uporabnike je treba počakati na 3. generacijo Intela, enako kot pri OCZ na navadne ne PRO verzije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Tilen ::

Hvala, Izi. Sem tudi sam mislil, da gre za novo generacijo, gre pa le za novo serijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

driver_x ::

Bor H je izjavil:

Ja, žal je tako da 40GB je skor da premal za moderne OSe, 64GB je nekje na meji, 80GB pa da si lahko komot (tudi naslednja 3 leta). Za 100EUR pa lahko postaviš RAID0 2*500GB pa požrem razliko v hitrosti v zameno za 10x več prostora.
Se mi pa zdi da bi lahko bolje izkoriščali PCIE vodilo, ker ima večina PCIE vedno kak prazn, SATA je pa lahko hitr ozko grlo pri vsej stvari.



Pozabil si omeniti, da se ti tako za 2x poveča verjetnost okvare diska.

Matko ::

TRIM ???
nič ni omenjen :(

Izi ::

Matko je izjavil:

TRIM ???
nič ni omenjen :(

TRIM je že samoumeven in se ga nikjer ne omenja več.
Ima pa vsaka firma SSD-jev na voljo tudi programček za primer, da ti TRIM ne deluje, ki ga zaženeš 1-krat na teden in ti naredi enako kot da stalno uporabljaš TRIM, kar pride v poštev, če imaš RAID polja, kjer ima TRIM ponavadi še težave ali pa če uporabljaš Windows XP, ki ne podpira TRIM.

Lion29 ::

hvala izi, sem tudi sam mislil, da je to nova generacija!

gulfstream je izjavil:

Cene pa kar lepo padajo...sicer na ravni diskov še dolgo ne bodo, ampak astronomske pa tudi več niso. Z naslednjim računalnikom si bom vsekakor omislil ta hec...


wt... po tej novici ti vidis, da cene padajo? cene teh pogonov so precej drage!

60GB (vertex 2 )SSD stane ~90e
120GB (kar mislim, da je odvec za sistem) pa ~167e

vir: idealo.de


in vedno mi je smesno, da nekateri se vedno pisejo o nekem razmerju eur/GB in to primerjajo z diski :D:)):D

Aja, kar se pa tega tice... pohvalno od intla... sam ni to to... za sata 3 si bi raje omislil revote... sploh zaradi writov in IOPsov....

me zanima kako bo s high-end novo generacijo...

mislim da intel caplja za konkurenco, predvsem za OCZjem, ki bo kmalu predstavil tudi nove high end SSDje
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

RejZoR ::

Izi je izjavil:

Matko je izjavil:

TRIM ???
nič ni omenjen :(

TRIM je že samoumeven in se ga nikjer ne omenja več.
Ima pa vsaka firma SSD-jev na voljo tudi programček za primer, da ti TRIM ne deluje, ki ga zaženeš 1-krat na teden in ti naredi enako kot da stalno uporabljaš TRIM, kar pride v poštev, če imaš RAID polja, kjer ima TRIM ponavadi še težave ali pa če uporabljaš Windows XP, ki ne podpira TRIM.


TRIM je kakor sem raziskoval en težek feler. V večini primerov lahko da sploh ne deluje pa tega uporabnik niti ne ve ker ni nobenega standardiziranega indikatorja delovanja, po drugi strani pa pravi dobri kontrolerji sploh ne rabijo TRIM-a. Recimo SandForce kontrolerji bojo deloval enako dobro na WinXP kot na Win7, ker že kontroler sam čisti "garbage" in tako skrbi, da je zapisovanje vedno hitro.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gulfstream ::

wt... po tej novici ti vidis, da cene padajo? cene teh pogonov so precej drage!

Ne, ta novica me je spomnila da sem šel googlat kakšne so cene na GB, če te že zanima.

Cene so res visoke, ampak so že skoraj znosne. 3 leta nazaj so bile pa bolano visoke.

driver_x ::

Ko so se pred leti pojavili prvi LCD monitorji, so bili manjši (po diagonali) od tedanjih CRT-jev, imeli so slabšo sliko in bili za povrh še pregrešno dragi.

Dr_M ::

Ima pa vsaka firma SSD-jev na voljo tudi programček za primer, da ti TRIM ne deluje, ki ga zaženeš 1-krat na teden in ti naredi enako kot da stalno uporabljaš TRIM, kar pride v poštev, če imaš RAID polja, kjer ima TRIM ponavadi še težave ali pa če uporabljaš Windows XP, ki ne podpira TRIM.


Heh, a ti mislis, da tista orodja omogocajo TRIM, ce imas SSDje v raidu? :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gruntfürmich ::

ampak pazite z revoti in drugimi pogoni. nabite imajo samo sekvenčne prenose, za dostopni čas & naključno & 4kb se jim pa jebe.
ker pri teh zadevah pa revo ne blesti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuglvinkl ::

Tale drive je marketinško zamišljen za gamerje. IOPS je nižji kot pri prejšnji seriji.

Pač, odvisno za kaj rabiš. men recimo za skevenčno dol visi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung prvi s kartico UFS

Oddelek: Novice / Ostale najave
247714 (6081) MrStein
»

AMD se podaja v svet SSD-jev

Oddelek: Novice / Diski
186705 (4204) WhiteAngel
»

počasen SSD sistemski disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7112621 (11931) cero
»

SSD-ji za manj kot stotaka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6717598 (12057) nekikr
»

Intel predstavil tretjo generacijo pogonov SSD

Oddelek: Novice / Diski
278432 (7219) MrStein

Več podobnih tem