» »

Izšla po trenutnih načrtih zadnja beta Firefoxa 4, Fennec prihaja na namizja

Izšla po trenutnih načrtih zadnja beta Firefoxa 4, Fennec prihaja na namizja

Mozilla.org - Firefoxova dvanajsta beta izdaja četrte različice kani biti po najnovejših napovedih izida zadnja, saj naj bi s to različico, izdano pred dvema dnevoma, popravili vse večje hrošče, označene kot betaN+ blockerje - omejitve pred napredovanjem v višjo različico. Naslednja izdaja naj bi bila tako že prva kandidatka za izid, kateri bo seveda sledil sam izid, če tako v beta12 kot v RC1 izdajah ne bo opaziti večjih hroščev, ki bodo po odpravi zahtevali dodatna testiranja. Delovanje samo naj bi bilo stabilnejše, hitreje naj bi tekel Flash, rahlo spremenjen pa je še uporabniški vmesnik - naslovi URL pri lebdenju nad povezavami na spletnih straneh se ne kažejo več v vnosnem polju naslova, temveč so prikaz prestavili nazaj na dno zaslona, kjer so se prikazovali že prej - prej v statusi vrstici, zdaj pa v balončku, kot v konkurenčnem Chromu.

Na namizje se seli še sicer mobilna različica Firefoxa, ki jo poznamo tudi kot Fennec. Z izdajo 5. beta različice Firefox 4 for Mobile so prišle še možnosti namestitve na operacijske sisteme Windows, OS X in Linux, kjer pa ni namen, da bi Fennec zamenjal običajne namizne brskalnike, temveč so to možnost pri Mozilli dodali za razvijalce. Ti bodo tako lažje razvijali dodatke za mobilni brskalnik, zaenkrat na voljo za Nokio N900 (Maemo) ter Android, kar velja tudi za razvijalce spletnih strani, ki imajo tako možnost preveriti izris svojih spletnih strani na različnih platformah z ene same naprave - delovnega računalnika. Končni izid mobilnega Firefoxa 4 naj bi sledil že v tednu ali dveh.

18 komentarjev

krho ::

S FF4 in privzeto vklopljenim HW renderingom so blazno zajebali.
Kar na 1x so po straneh fonti manjši, nekaj se jih podre, če zadevo prijaviš pravijo, da je napaka na strani. Solit naj se gredo. Na mozillazine je kilometrski thread o tem.
Da ne govorim o tem, da so umaknili dialog ob zaprtju, ki te vpraša če želiš shraniti sejo.
Jaz sem nad FF4 blazno razočaran.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

urbi82 ::

Probal sem Chrome in potem šel nazaj na Firefox. Kak teden nazaj sem si namestil Opero za probo, in zaenkrat mi ta še najbolj ustreza.

SLO_Matej ::

Fennnec sem imel nameščen v Ubuntuju že kar nekaj časa nazaj. :D

RejZoR ::

@krho
Jup, par bednih felerjev. Jezst imam v bookmark baru vse fonte sežagane kot da ClearType ne bi dleoval pravilno. Vlečenje bookmarkov po bookmark baru je tud grozno počasno celo na Core i7 920 in HD5850. Addons manager scrollanje list je na netbooku kriminalno počasno, na Core i7 sistemu pa ni bistveno drugačno.
In nenazadnje Firefox Sync crkava kot po tekočem traku. 5 minut dela, potem pol dneva meče ven "Unknown error" in potem restartaš browser pa spet kr dela. Naslednji sync spet crkne. Fak no.
Tud ne vem kam je pobegnila vsa hitrost. V prvih beta releasih je bil po hitrosti v samem vrhu skupaj s Chromom. Sedaj pa je komaj kaj hitrejši od Firefox 3.6 v JS. To je že kar stalni trend od nekje 3.0 verzije dalje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

st00rm ::

naj malo pohitijo z tem, jst sem tudi pred kakšnim mesecem zaradi počasnosti verzije 3.6 presedlal na Opero in me nič v Firefox 4 ne prepričuje da bi šel nazaj
God must love stupid people because he made so many of them.

Manu ::

S pritožbami kar na to stran:

http://input.mozilla.com/en-US/beta/fee...
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

RejZoR ::

Oz Feedback knof v Firefoxu 4 kar sem kar redno uporabljal...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LordPero ::

SLO_Matej je izjavil:

Fennnec sem imel nameščen v Ubuntuju že kar nekaj časa nazaj. :D


Pa ne samo tam, vsaj nekaj zadnjih bet je možno enostavno pognati tudi na Winsih (nisem 100%, če so bile tudi install verzije, npr. tukaj (2008), ampak mislim, da imajo nekje tudi bolj podrobno razčlenjene verzije), kar poglejte.


Sicer pa ja, Opera FTW.
LordPero

MrBrdo ::

Kaj bojo še od Chroma skopiral... ^^

Ja Opera je ql js sm pač na Chrome navajen, je pa oboje bolše od FF. Edin Opera ma učas kšne čudne buge/štose pr določenih straneh.
MrBrdo

simnov ::

Saj se potem bo Radeon spet brez veze pihal samo zaradi brskalnika.

BaRtMaN ::

Pol rajš vidiš, da ti grafulja za stotine evrov več kot 90% ne koristi?

simnov ::

Jaz nočem , da ti zaradi flasha grafika ropota , ker ni nič boljše.Naj ropota , ko igraš igro.

BaRtMaN ::

Zradi flasha ti že zdaj ropota (na Winsih).

nUUb ::

Ja pa saj se grafe uporabljajo tudi ko gledaš film.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Mitch ::

Grafe se niti približno ne pretegnejo ko pospešujejo video...

eter ::

krho je izjavil:

S FF4 in privzeto vklopljenim HW renderingom so blazno zajebali.
Kar na 1x so po straneh fonti manjši, nekaj se jih podre, če zadevo prijaviš pravijo, da je napaka na strani. Solit naj se gredo. Na mozillazine je kilometrski thread o tem.
Da ne govorim o tem, da so umaknili dialog ob zaprtju, ki te vpraša če želiš shraniti sejo.
Jaz sem nad FF4 blazno razočaran.


Kako je lahko HW rendering slab? Grafična le pomaga, da se svet vrti gladkeje.
Če so določene strani podrte, jim je popolnoma prav, kaj se pa ne držijo standardov, kaj hočeš nazaj v ie6 čas?
Dialog ob zaprtju si izklopil sam, če ga želiš nazaj, ti bo pomagal tvoj najljubši spletni iskalnik.
Don't worry, probably i'm wrong.

krho ::

eter nehaj bluzit prosim.
Pisava pri HW renderingu je manjša! Klikni me nežno,
Remove quit dialog
Če stran deluje ok v vseh brskalnikih, tudi v FF, podre se pa takoi.j, ko vklopiš HW rendering, je napaka zagotovo v cssu na strani. ;((
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

PARTyZAN ::

Font rendering je res malce drugačen, ampak sem se na spremembo navadil po dveh urah srfanja z beto. Big deal.

Za tisti dialog pa ne vem, ker ga nisem nikoli uporabljal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja podporo za Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7424427 (21565) Icematxyz
»

8. novembra izide 8. Firefox

Oddelek: Novice / Brskalniki
4320969 (17458) win64
»

Firefox z oznakami verzije po poti Chroma

Oddelek: Novice / Brskalniki
287628 (5830) krho
»

Izid Firefox 4 se seli v leto 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5119803 (18379) Jst
»

Fennec postal Firefox

Oddelek: Novice / Android
103512 (2901) destroyer2k

Več podobnih tem