» »

navit procesor - brez termalne paste

navit procesor - brez termalne paste

urbyluzar ::

Pozdravljeni ... zanima me glede mojga procesorja ... naviu sem ga zaenkrat na 3.0 Ghz -( iz original 1.6GHz) in mam hldilnik Asus Silent Square ...če ga napovno obremenim je temperatura tam nekje okol 70-72 stopin ... seveda brez termalne paste .... zanima me kolk se kaj pozna s termalno pasto ... mal bol kvalitetno ... kolk se kaj temperatura zmanša ?, mislm ,da je za tako navit procesor še kar uredu temperatura... pri enih tud užge ne več , brez termalne paste - se preveč segreje .... lp

madog ::

no coment.....;((


kako lahko sploh razmišljaš dajat hladilnik na proc brez termalne paste
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

jazbec ::

ne resno
si ti človek normalen, da nimaš termalne
še posebej, ker navijaš

res no coment

Valvoline ::

Namest paste lahka daš grafitno mast,ne smeš pretiravat z nanosom ker je prevodna. Ena *kapljica* na sredini procesorja bo več kot dovolj. Preverjeno deluje,če nimam termalne paste vedno uporabljam grafitno mast. Na lastno odgovornost !! xD

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::


Tule poglej kako se pasta(ali grafitna mast) pravilno nanaša brez pretiravanja.

Zgodovina sprememb…

urbyluzar ::

hahah neee... zaenkrat sm normaln ;) ... in ne nism vedu da je nimam ...dau sm menjat plato in procesor , + kupu sm še hladilnik in sm dubu nazaj sestavljeno ... in sm šele dons pogruntu , ko sm razdru in sm vidu ... tko ,da zato sprašujem ;) ... sej zdej mam sam na 2.6 GHz zdej , mam lepo 60° ... zdej pa res me zanima kolk se zmanša temperatura ? lp in hvala

Valvoline je izjavil:


Tule poglej kako se pasta(ali grafitna mast) pravilno nanaša brez pretiravanja.



ja al pa če lepo mal stisneš gor , pa lepo čist na tanko z kkšno kartico potegneš ,da je čim tanše ?! :)

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

js ugibam da bo s pasto temperatura za 7°C nižja :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

urbyluzar ::

aha ... ja no sej večja težko ,da bo :P xD bomo vidl :)pomoje , se bo kr poznal , ćene pomoje usaj takšna razlika nebo naprimer pr 3.0 GHz pa 3.5 GHz :))

bluefish ::

Pasto se načeloma nanaša tako, da na sredino procesorja kapneš za malce večje riževo zrno paste in nato direktno montiraš hladilnik. Z raznimi karticami ni potrebno pacati.

urbyluzar ::

ja , če daš premal paste , tud čez ceu procesor ne pride ;)

Valvoline ::

urbyluzar je izjavil:

ja , če daš premal paste , tud čez ceu procesor ne pride ;)

Ah,kje pa,še kapljica tega zna biti preveč !! Oprezno torej.

bluefish ::

urbyluzar je izjavil:

ja , če daš premal paste , tud čez ceu procesor ne pride ;)
Pravzaprav kaj hitro primezi čez, če pretiravaš. Zavedaj se, da je reža med procesorjem in hladilnikom praktično neopazna in pasta služi kot izravnava malih nepravilnosti. Poleg vsega niti ni nujno, da je pasta povsem do robov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

urbyluzar ::

aha sepravi se splača dat čist mau ... sm gledu ,da se tud mau zarotira a kako stopino levo in desno hladilnik , da bolše razmaže al kako ? al sam gor daš in stisneš ? lp

bluefish ::

Ja, lahko tudi malce zarotiraš.

urbyluzar ::

kolk pa kej prenese procesor max temp ? da nebom vs paničen glede temperature ? :D

Valvoline ::

urbyluzar je izjavil:

kolk pa kej prenese procesor max temp ? da nebom vs paničen glede temperature ? :D

Preden sem nabavil boljši hladilnik je ex e2160 švical na 85c pri 3.3ghz z stock hladilnikom ob testiranju z intelburn in tat xD. Tak da do 80c ni panike,90 je že rdeče območje. Tale hladilnik asus k ga maš bo povsem dovolj za ohladiev pr 1.5v. Max temp ziher ne bo šla čez 75c pri 3.3-3.5ghz k boš termalno pasto dal vmes.

Zgodovina sprememb…

urbyluzar ::

aha no super ... full ti hvalaa ravno to sm želu zvedt :D u bistvu rabm za 3.5 GHz samo 1.3625v in pa FSB 438 ... zanima me sam še tisti takti ramov ... prej sm jih meu 5-5-5-15(al neki tazgaa) , zdej mam pa 4-4-4-12 , kaj tko je uredu ? mislm ti k si spremlou moje navijanje ? lp in hvala

PNG ::

Ti nisi normalen, brez termalne paste navijat CPU...

urbyluzar ::

PNG je izjavil:

Ti nisi normalen, brez termalne paste navijat CPU...


prvo si preberi use pol pa pametuj , ne pa naslov prebrat pa komentirat ;)

Zgodovina sprememb…

PNG ::

Sem si prebral! Termalno pasto daj noter, pa ce znas sam sraufat ne vem zakaj drugim prepustis to delo!

urbyluzar ::

ker me slučajno takrat ni blo doma, in je šu pol frend po dele , pa mi je pol kar use skupej sestavu ;)

energetik ::

Ne vem, to mate neke hude temperature, jst mam PhenomaII v idle nekje na 35°C, ko je pa navit iz 3,1 na 3,6 GHz pri polni obremenitvi pride do nekje 57°C. Stock hladilnik. Temp. v sobi nekje okoli 22°C.

urbyluzar ::

ja al je odvisno malo veš . jest nimam termalne paste naprimer , aja pa še moj je navit na 3.0 GHz - iz 1.6 GHz ;) ... tko ,da to sta 2 glavna razloga .

Valvoline ::

energetik je izjavil:

Ne vem, to mate neke hude temperature, jst mam PhenomaII v idle nekje na 35°C, ko je pa navit iz 3,1 na 3,6 GHz pri polni obremenitvi pride do nekje 57°C. Stock hladilnik. Temp. v sobi nekje okoli 22°C.

Ph2 je 45nm cpu in 2 leti novejša tehnologija. Raje primerjaj z starimi ph1 oz x2. Aja,amd je *znan* po tem da senzorji natančno prikazujejo temperaturo xD. Sem prepričan da ob 100 loadu z intelburn ali orthos short fpp pri 3.5ghz se bo kuhal krepko čez 70c (realnih) tut na boljšem hladilniku kot stock.

urbyluzar ::

zanima me kolk se kej greje grafična kartica , kolk zdrži max temp .... naprimer jest imam GTX 295 in pa ohišje ANTTEC 900 ... tko ,da glih pregrevat se mi nebi smela .... če napovnu špilam igrce , sepravi pri povni obremenitvi mi v GPUz kaže ,da je tam enih 75-77°C, včasih tud manj... kaj kej menite o tej temperaturi ? lp

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Je OK.

urbyluzar ::

euoti ... termalna pasta notri ... :) :D zanima me to , ker mi kaže v realtemp da je pri 3.0 HHz - 50°C , everestu pa tm 42-44°C ( kko je kej to za navit procesor iz 1.6 na 3.0 se ful greje al je uredu) in pa gledam v biosu temp kaže pa tm 38-40°C) ktero je zdej tapravo ? hvala in lp

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Bios ti je najbolj točen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura procesorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
615516 (2280) LuIK
»

Počasnejši boot po overclocku i7 920 D0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
595774 (4557) Infusion
»

Primerjava: i7-4770 vs. Xeon E3-12xxv3 (večina družine)

Oddelek: Strojna oprema
404054 (3097) Gapi
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5612292 (11004) wate
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
495215 (4377) bond007

Več podobnih tem