» »

OC : intel E2140 1.6 GHz

OC : intel E2140 1.6 GHz

urbyluzar ::

Pozdravljeni imam praktično za en ku... procesor :/ xD
procesor :intel E2140
matična : Asus P5Q PRO
CPU hladilnik- Asus Silent square

seedaj je pa tko ... procesor je za en kura...plata pa naj bi bila zelo uredu za navijanje ... problem je ker nemorem v biosu nič navit ,ker nimam možnosti , ker je bios sux , zanima me kko bi se dalo dobit tak bios za ocverclocking kot imajo ostali ( vrjetno z updatingam) ?! ali pa me še zanima če obstaja kakšen pameten program za navijanje z windowsa -(setFPS-s tem sem ga naviu do 2.0 GHZ-ni slabo ampak pol mi pa crkne , že na 2.0 Ghz mi dela tko ,tko , ko pa pogledam na netu za ta procesor ga lohko v biosu naviješ tja do 2.6 - 2.8 - 3.0 GHz , odvisno od hlajenja ... ZATO SPRAŠUJEM ? hvala in lp !

klinker ::

P5Q Pro je ena bolsih 775 plat in ne rabis nobenega posebnega biosa za navijat. Ocitno ne ves niti kaj je treba stelat za navit zato bi priporocal da si prej kak vodic za tvojo plato zgooglas ;)

Valvoline ::

Tegale se navija v biosu.
Rame oz delilnik nastavi na najnižjo frekvenco,fsb nastavi na 420-430,napetost Vcpu na 1.35v,pa si tm nekje na 3ghz. Aja če maš dober kuler nastavi fsb na 450 in Vcpu na 1.4 pa si na 3.15ghz
Meu sem e2160 našpananega na 3.5ghz na asusko p5k. Raketa.

Zgodovina sprememb…

urbyluzar ::

hvala vama za odgovore ! sem mislil ,da je ta e2140 bol en kurac vredn procesor , ker sem ga dobu zraven matične ko sm kupu ... neki še bo z njega :) @klinker - ja pač v biosu ni nobene opcije za navijanje , mač pač tko k povsod frekvenco , pa fsb pač ... sam problem k nemorš nč šaltat ... al morm morde dat kje iz dizable na unable ?! al pa kej tazga ?! hvala in lp

Blinder ::

valvoline, falu si multiplier, 2140 ima 8x. Tako da Vcpu na 1.35V in 380 fsb in prideš na 3040. 3.2 ghz bi znalo bit že problematično za tak procesor
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Valvoline ::

Blinder je izjavil:

valvoline, falu si multiplier, 2140 ima 8x. Tako da Vcpu na 1.35V in 380 fsb in prideš na 3040. 3.2 ghz bi znalo bit že problematično za tak procesor

Maš prov za multi. Men je e2160 delal rock stabilno na 3.55gz ob 1.55v nastavljenih v biosu. Če je dober kuler gor gre vsak na 3.3ghz in naprej.

urbyluzar ::

Zanima me kko lohk sploh kej v mojem biosu premeniš voltažo pa fsb ? ker sm use pregledu pa nemorš nč spreminat po želji ?!

klinker ::

AI overclocking tuner (vsaj mislim da tako pise) dej iz auto na manual

Blinder ::

imel dva c420, oba so komaj prišli do 3.2ghtz(1.425V neki takega). isto e1200. in neki zlo podobnega e2160.
tko da nevem al si mel ti posrečen primerek ali jaz slabo ploščo :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

urbyluzar ::

sem malo proval :

frekvenco ramov sem dal na najnižjo , fsb sem dal na 420 , in pa Vcpu-voltažo pa sem dal na 1.35v ............ dam save and exit ....

mi ugasne in se še enkrat zažene ... vendar se mi monitor ne vklopi nazaj ... ga ugasnem in še enkrat prižgem... preden priem mi med bootanjem napiše OVERCLOCKING FAILED :/ ... sem morda kaj faliu... , pozabu bi mogu še kej narest ? hvala vama in lp !

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

urbyluzar je izjavil:

sem malo proval :

frekvenco ramov sem dal na najnižjo , fsb sem dal na 420 , in pa Vcpu-voltažo pa sem dal na 1.35v ............ dam save and exit ....

mi ugasne in se še enkrat zažene ... vendar se mi monitor ne vklopi nazaj ... ga ugasnem in še enkrat prižgem... preden priem mi med bootanjem napiše OVERCLOCKING FAILED :/ ... sem morda kaj faliu... , pozabu bi mogu še kej narest ? hvala vama in lp !

420x8=3.36ghz za to bo potrebno več voltaže. Jaz sem se zmotil glede množilnika,kot je povedal blinder,e2140 ma 8x ne pa 7x kot sem jaz racunal. Če maš dobar kuler gor kar nastavi voltažo procesorju na 1.5v,ramom nastavi 2v in ju daj na najnižjo frekvenco,potle začni z 400fsb(3.2ghz) in višaj fsb postopoma vsakič za 5,dokler ne prideš do max stabilni fsb.Pa izklopi intel speedstep(eist) funkcijo v biosu.Stabilnost sistema testiraj z programom intelburn,temperature procesorja spremljaš z programom realtemp,varno je do 75-80c,nastavitve sistema preveriš z programom cpu-z.
Tule maš primer navijanja e2140 na 3.5ghz
http://www.tomshardware.co.uk/Intel-Pen...

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

klinker je izjavil:

P5Q Pro je ena bolsih 775 plat in ne rabis nobenega posebnega biosa za navijat. Ocitno ne ves niti kaj je treba stelat za navit zato bi priporocal da si prej kak vodic za tvojo plato zgooglas ;)

Exactly. Jaz sem s to plato prišel do 4.8GHZ na E7400.. Poglej tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

urbyluzar ::

evo ... ful vam hvala ... sem ga brez problema naviu na 3.0 GHz zaenkrat ... ga bom še naviu , sam sem kreten ugotovu ,da nimam splog nič termalne paste med hladilnikom in procesorjem ... me zanima kolk stopin se pozna brez in z termalno pasto ? ker jo dons dobim ...
aja pa še to ... ker sem dau frekvenco ramov na najnižjo .... me zanima zakaj morš dat na najnižjo k oveclockaš ? a pol daš spet lohk nazaj na največjo ,... al kaj kko ? fulll hvala in lp ! :D

Xserces ::

VELIK... cim prej poskrbi za termalno

ram se navija ko ti višaš FSB
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

urbyluzar ::

ja ko naviješ rame ... kaj naviješ frekvenco ?! al kaj naviješ ? original je 800MHz, pa nastaviš na najnižjo frekvenco k navijaš in nevem pač vrjetno to najmanšo frekvenco naviješ ? kaj pol k prideš do limita pač tolk k naviješ , več ne morš , kaj pol daš frekvenco ramov nazaj na najvišjo , vrjetno je pol višja kokr original 800MHz ? lp in hvala :D

Blinder ::

me prav zanima če bo šlo čez 3.2
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

urbyluzar ::

3.2 ... mislim, da bo šlo brez problemov... zdej bom še termalko dau gor , da ga ne bo tolk vroč cpu ... drugače pa mislim ,da bi moglo it , do 3.0 je šlo brez problemov ... ker nepotrebuješ spremenit voltaže ... samo frekvenco štimaš ... prej sem po pomoti dau na 1.4v napetosti cpuja , pa je normalno pelalo ;) .. tko da čez 3.2 bi moglo it :)) zanima me samo glede teh ramov ? lp

Valvoline ::

urbyluzar je izjavil:

3.2 ... mislim, da bo šlo brez problemov... zdej bom še termalko dau gor , da ga ne bo tolk vroč cpu ... drugače pa mislim ,da bi moglo it , do 3.0 je šlo brez problemov ... ker nepotrebuješ spremenit voltaže ... samo frekvenco štimaš ... prej sem po pomoti dau na 1.4v napetosti cpuja , pa je normalno pelalo ;) .. tko da čez 3.2 bi moglo it :)) zanima me samo glede teh ramov ? lp

Če maš 800mhz rame pač gledaš da so na optimalno frekvenco,torej med 800-850mhz,če so navijalski mogoče malo več. No v tvojem primeru k so nastavljeni na najnižjo frekvenco oz 1:1 delilnik,bodo glih na tapravo frekvenco 800mhz če boš procesor navil iz 200 na 400fsb(pri 1:1 nastavitev je frekvenca rama 2xfsb).Mislim da bo proc kamot lavfal na 420-430fsb z 1.5v.(3.3-3.4ghz) p5q pro je huda navijalka in ne bo težav. Aja pasta obvezno.

Zgodovina sprememb…

urbyluzar ::

aha ... ja no sej naprimer da dobiš 3.5 GHz rabiš napetost na 1.3375v in pa FSB-425 to je pa tudi max kar lahko dobiš iz tega procesorja :)) zanima me kolk je razlike med naprimer navitim 3.2 GHz procesorjam- naprimer mojim in kakšnim original 3.2 GHz ? aja ... kolk pa kej pridobiš z pasto aja pa še to , k zdej mam na najmanško frekvenco ramov ,,... a pol dam nazaj na največjo ? ? lp in hvala

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

urbyluzar je izjavil:

aha ... ja no sej naprimer da dobiš 3.5 GHz rabiš napetost na 1.3375v in pa FSB-425 to je pa tudi max kar lahko dobiš iz tega procesorja :)) zanima me kolk je razlike med naprimer navitim 3.2 GHz procesorjam- naprimer mojim in kakšnim original 3.2 GHz ? aja ... kolk pa kej pridobiš z pasto aja pa še to , k zdej mam na najmanško frekvenco ramov ,,... a pol dam nazaj na največjo ? ? lp in hvala

Še vedno nisi zastopil. Rami so nastavljeni na 400mhz,in k proc(fsb) naviješ za 100% iz 200 na 400fsb oz 1.6 na 3.2ghz se tudi rami navijejo za 100% iz 400 na 800mhz in potem frekvenca štima.Čeb rame pustil kot so bi se navil na 1600mhz in ne bo šlo. Zato ti z setFSB ne gre navijat na več k 2ghz ker program ne more spreminjat delilnik fsb:ram. Za več k 3.3 ghz rabiš najmanj 1.45-1.5v. Do 3ghz lahka pustiš voltažo na auto,bios samodejno nastavi voltažo glede frekvence delovanja procesorja. Za več k 3ghz morš ročno nastavit Vcpu. Downlodaj si program cpu-z pa potle poglej kak maš fsb,rame in napetosti nastavljeno.

p.s e2140 na 3.3-3.4ghz bo imel podobnih performans kot c2d na 2.7-3ghz odvisno aplikacije. Pr špilih so malenkost počasnejši zarad malega 1mb l2 keša,ampak še vedno izjemno hiter.

Zgodovina sprememb…

urbyluzar ::

aha ...sej mam že cpuz .zdej mi piše ,da mam 339MHz ramee , ker mam zaenkrat lepo na 2.6 Ghz ker nimam paste , kaj to je mišleno za use rame x2 ? .. zanima me sam še glede directxa ... ker mi zadne čase neakj čudno šteka... vrjetno treba update naredit... zanima me samo še kter directx lohk inštaleram za mojo grafo GTX295, da bi najbolše pelal ? lp in hvala

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Najboljše naredit komplet friško inštalacijo windowsev. Al pa najnovejši gonilniki za vse,čipset,audio,grafo.... DX itak zadnjega kar je na voljo.

Blinder ::

Hja pri meni je prišlo do 3.0 z nižjo napetostjo od originala. Za 3.2 je blo že treba ene 1.4V, večje napetosti pa nisem preizkušal.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ABX ::

Sem našel moje stare zapiske za overclock.

http://forums.hexus.net/hexus-hardware/...
http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

JumperFree Configuration Settings
AI Overclocking: Manual
CPU Ratio Control: Manual
- Ratio CMOS Setting: 9
FSB Frequency: 499 boost from bios setfsb to 502.7FSB
PCI-E Frequency: 100
DRAM Frequency: DDR2-1248 setfsb to 628Mhz 5-5-5-9
DRAM Command Rate: 2T
DRAM Timing Control: Manual
CAS# Latency: 5
RAS# to CAS# Delay: 5
RAS# Precharge: 5
RAS# Activate to Precharge: 15
DRAM Static Read Control: AUTO

Transaction Booster: AUTO
Boost Level: N/A
Clock Over-Charging Mode: AUTO

CPU Spread Spectrum: Disabled
PCIE Spread Spectrum: Disabled

CPU Voltage: 1.5375v
CPU Voltage Reference: x0.63
CPU Voltage Damper: Enabled
CPU PLL Voltage: 1.50
DRAM Voltage: 2.2
FSB Termination Voltage: 1.40
North Bridge Voltage: 1.70
North Bridge Voltage Reference: AUTO
South Bridge Voltage: 1.20

Advance CPU Settings
CPU Ratio Control: Manual
- Ratio CMOS Setting: 9
C1E Suppport: Disabled
Max CPUID Value Limit: Disabled
Vanderpool Technology: Disabled
CPU TM Function: Disabled
Execute Disable Bit: Disabled
PECI: Disabled
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Xserces ::

E2160 pa GTX295 failed much :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

urbyluzar ::

glede štekanja me zanima ... špilam James Bond 007™ - Blood Stone ... in mi kr orng šteka , pa čeprav mam :
GTX 295
4GB ddr2
3.0 Ghz E2140
P5Q PRO .....

kaj bi biu lohku vzrok ? na grafični mam tanove drajvrje .... kaj morde directx ? lp

Valvoline ::

urbyluzar je izjavil:

glede štekanja me zanima ... špilam James Bond 007™ - Blood Stone ... in mi kr orng šteka , pa čeprav mam :
GTX 295
4GB ddr2
3.0 Ghz E2140
P5Q PRO .....

kaj bi biu lohku vzrok ? na grafični mam tanove drajvrje .... kaj morde directx ? lp

Poglej če ma špil kšn patch-update.
p.s Al maš na grafični priklopljen štrom na unem 6 pinskem priključku.

Zgodovina sprememb…

urbyluzar ::

pomoje ni kriv update , ker mam pri drugih igricah tudi patche in update pa mi kar useeno šteka ?!

urbyluzar ::

En problemćkkk ... dubu termalno , tk oda sm se odloču da procesor navijeemmm še mall , tko da zdej je na 3.0 GHz in sm ga hotu po teh navodilih navit : http://www.tomshardware.co.uk/Intel-Pen... ...tko k sm ga zdej lepo bp do 3.0 ... sedaj pa lepo dam voltažo na 1.3375v in pa FSB na 425 , vendar ko dam F10 in enter mi ugasne in ponovno prižge in mi javi OVERCLOCKING FAILED... ponovno :/ kdo ve kje bi biu problem ?! hvala in lp !

Blinder ::

preberi kar sem jaz napisal :P
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

Več voltov mu daj.
Je pa možno da te rami bremzajo.
#brezpodpisa

urbyluzar ::

nevem , zakaj bi me bremzali rami ,... sej mam praktično iste kakor na tem linkuuu :D ajaaa ... sem probal tudi z več volti , na frekvenco FSB-425 sem proval 1.35 1.38v , 1.4v 1.45v 1.5v vedno isto :/ :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuspelo navijanje Intel core 2 quad 9550 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
7110943 (9393) Domobrancek
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624756 (20738) PrimozR
»

e8400 ne gre nad 3.6ghz

Oddelek: Navijanje
252981 (2352) nUUb
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108186 (6522) Gregc69
»

Slične nastavitve za ASUS P5K-Deluxe ???

Oddelek: Navijanje
91226 (1065) chucki

Več podobnih tem