» »

Online backup

Online backup

STASI ::

Živjo!

Na svojem disku imam kar nekaj zadev katere ne bi rad izgubil. Ker se včasih zgodi da disk crkne in tudi nočem še en dodatni zunanji disk me zanima kake so kaj vaše izkušnje z online backupom.
Sem malce pogedal ponudbo, ki je kar raznolika in tudi količina na voljo za backup je različna.

Kje vzeti.

lep pozdrav.

Gašper
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

urosh ::

http://www.f-secure.si/index.php?option...
60EUR za 1 leto za 1 mašino unlimited :)

dronyx ::

Kolikšna pa je količina teh zadev v GB?

levaky ::

Jaz sem ravno včeraj kupil prostor pri Crashplan-u. Cena za single user je 50$(1PC), family pack pa 120$(2-10pcjev). Imaš neomejeno prostora, zaenkrat imam sam porabjenega okoli 20GB.

Podatke ti client na pcju kriptira in pošilja na server, lahko uporabiš svoj ključ, dela de-duplication, da prihraniš prostor in sam naštimaš obdobje, za katere naj ti hrani varnostne kopije. Se pravi, da lahko nastaviš, da ti drži 15 minutne kopije za zadnji teden, urne za prejšnji teden, dnevne za zadnjih 90 dni, tedenske za zadnje leto in mesečne za ostala leta.

Upload imam blokiran na 7Mbit/s in je ves čas uploadalo s polno hitrostjo, enako je bilo z restorom. Restore lahko delaš preko clienta na pcju(restore na originalno mesto alpa določiš kam), lahko pa preko weba.

Imaš cliente za M$, linux in Mac.

my 2 cents.

levaky ::

Pozabil napisat še 2 dobri stvari(vsaj meni osebno):

1. Dovoli backup externih diskov(precej servisov tega ne dovoli)

2. Možnost izdelave backupa tudi na zunanji disk ali prijateljev PC. Tako lahko recimo v enem zamagu narediš backup na zunanji disk in v oblak, 1x dnevno pa še pri kolegu(seveda so podatki kriptirani in kolega ne more brskati po njih).

lp, Matej

dronyx ::

Kadar gre za manjšo količino podatkov je v redu Dropbox. Velika prednost tega sistema je tudi v tem, da imaš podatke lahko sinhronizirane med večimi računalniki različnih platform in do njih lahko dostopaš tudi s pomočjo pametnih telefonov. Je pa kot rečeno omejitev velikost, ker je samo 2 GB free (50 GB cenijo na 10 USD/mesec).

levaky ::

Onxy-jeva opcija je tud fino(tudi sam jo uporabljam za sharanje fajlov s kolegi), s tem pa je dropbox mišlen bolj kot sync client, medtem ko je crashplan backup.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnostno kopiranje in arhiviranje v malih in mikro podjetjih (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6110397 (8786) borisk
»

Dober cloud backup (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
8416886 (8038) dunda
»

Backup podatkov in ne sistema

Oddelek: Programska oprema
273625 (2720) axee
»

Kriptiran backup na oddaljeno lokacijo

Oddelek: Programska oprema
121492 (1191) levaky
»

Najboljši backup program?

Oddelek: Pomoč in nasveti
123771 (3598) amigo_no1

Več podobnih tem