» »

Izšel prvi servisni paket za Windows 7

Izšel prvi servisni paket za Windows 7

Ars Technica - Kot je bilo napovedano je danes Microsoft izdal prvi servisni paket za operacijski sistem Windows 7, kateremu družbo dela še prav tako prvi servisni paket za strežniško različico tega operacijskega sistema, Windows Server 2008 R2. Oba v en paket združita že vse do sedaj izdane popravke poleg nekaterih novih (z Microsoftovih strežnikov je mogoče prenesti razpredelnico, ki pove, kateri so stari in kateri novi), poleg še dveh večjih novosti v strežniškem operacijskem sistemu. SP1 v Windows Server 2008 R2 doda Dynamic Memory in RemoteFX, kjer prvi izboljša dodeljevanje pomnilnika navideznim računalnikom pod virtualizacijo v Hyper-V, RemoteFX pa omogoči strojno pospešeno izrisovanje grafike na strežnikovi strani, ko do slednjega uporabniki dostopajo oddaljeno prek npr. Remote Desktop.

Čeprav je mogoče s spleta prenesti celoten paket, Microsoft to odsvetuje pri manjšem številu računalnikov, saj je paket velik med pol in enim gigabajtom za Windows 7 (pol za 32, gigabajt za 64-bitno različico) oz. dva gigabajta za strežniško izdajo. Namestitev prek Windows Update zgolj pokrpa manjkajoče dele in je tako na posodobljenem Server 2008 R2 velika le okrog 100 MB, smiselnost načina namestitve za sistemske administratorje pa je seveda enostavno preračunljiva glede na število vzdrževanih sistemov. Več o servisnem paketu lahko izveste na uradni strani.

77 komentarjev

«
1
2

Tr0n ::

Cool.

subby ::

Ravno včeraj sem ga poskusno namestil na šihtu. 1,9GB je 32 in 64 verzija skupaj za oba sistema. Na dokaj hitri kišti ga je pa tudi inštaliralo celo večnost...

Zmajc ::

subby je izjavil:

Ravno včeraj sem ga poskusno namestil na šihtu. 1,9GB je 32 in 64 verzija skupaj za oba sistema. Na dokaj hitri kišti ga je pa tudi inštaliralo celo večnost...


Meni je Windows update verzijo je na srednje hitrem računalniku nameščalo cca 10 minut. Še najdlje je trajal download saj so bili M$ strežniki zgleda kr obremenjeni.

Tilen ::

2GB popravkov :)).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BoLhCa ::

Meni včeraj ni še nikjer ponudilo SP1...

Afo ::

Super za server 2008 R2 in dinamično dodeljevanje spomina...
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

sss ::

Ni pa tako super za vse pirate :P

Looooooka ::

What Riot77 said :D

neres ::

sss je izjavil:

Ni pa tako super za vse pirate :P

Zakaj že?

sgdjkdlsugi4 ::

Evo guide za zbrisat temp datoteke po nadgradnji : http://www.intowindows.com/how-to-recov...

Izi ::

Če si redno nameščal popravke je celoten Servisni paket 1 dolg samo okoli 87 MB.
Download jim kar hitro deluje, po downloadu hoče restart in šele takrat se začne nameščati. Po restartu pa te pričaka napis, da je bil nameščen Servisni paket 1.
Samo nekaj minut dela in en restart. Zaenkrat vse dela brez problemov.

Ko sem pognal ukaz "dism /online /cleanup-image /spsuperseded" mi je počistilo 3,4 GB podatkov :O
Verjetno so bile to začasne datoteke od prav vseh dosedanjih popravkov. Še vedno vse deluje. Hvala maddog za ta nasvet :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

psychoshorty ::

Sam bom se kaksen teden dni pocakal, da dobim malce feedbacka o sp1. Bom pa vsekakor namestil.

34054 ::

Namestitev traja res (pre)dolgo. Mogoče pa sem se razvadil z Linuxum. :)

Dragi ::

2 minute tukej. Nevem kaj folka joka. :D

techfreak :) ::

Dragi je izjavil:

2 minute tukej. Nevem kaj folka joka. :D

Moraš pa rebootati. Kar pomeni zapreti vse aplikacije in dokumente v njih, ter po zagonu vse nazaj odpreti.

DiTi ::

Ja saj pa logično da tu pa tam res moraš ponovno zagnat mašino.

nUUb ::

DiTi je izjavil:

Ja saj pa logično da tu pa tam res moraš ponovno zagnat mašino.

Hehe, zakaj že? Reboot je pa res nekaj kar bi lahko odpravili. Windows 7 drži vsaj nekaj tednov brez restarta, pri XPju je bilo to tedensko opravilo...
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

fosil ::

Torej če prav razumem sp1 na win7 ne prinese niti ene novosti?
Tako je!

techfreak :) ::

DiTi je izjavil:

Ja saj pa logično da tu pa tam res moraš ponovno zagnat mašino.

Če bi mi vsaj nazaj odprl vse aplikacije in projekte/dokumente, ki sem jih imel odprte v njih ...

BoLhCa ::

Nekako skladno z superiornostjo Windows 7 gre tudi namestitev SP1, že nekako 42min mi stoji pri 19%...

subby ::

Danes sem ga preko updejtov nameščal na nov K52J in je tudi trajalo celo večnost. Potem pa še enkrat celo večnost, da se je skonfiguriral.

bluefish ::

Pri meni je šlo dokaj hitro. Prenešenih je bilo le 62MB, namestitev šla skupaj z restartoim čez v nekaj minutah, nato sledilo še čiščenje in defrag. To je to.

techfreak :) ::

subby je izjavil:

Danes sem ga preko updejtov nameščal na nov K52J in je tudi trajalo celo večnost. Potem pa še enkrat celo večnost, da se je skonfiguriral.

Torej nisi imel nameščenih prejšnjih posodobitev? Ker v tem primeru res traja dlje, ker mora namestiti zelo veliko popravkov.

BoLhCa je izjavil:

Nekako skladno z superiornostjo Windows 7 gre tudi namestitev SP1, že nekako 42min mi stoji pri 19%...

Potem pa ostani na Windows Visti, ki je za tebe najboljši OS na svetu.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

techfreak :) je izjavil:

Dragi je izjavil:

2 minute tukej. Nevem kaj folka joka. :D

Moraš pa rebootati. Kar pomeni zapreti vse aplikacije in dokumente v njih, ter po zagonu vse nazaj odpreti.

in kaj je kjer koli drugje drugače? tudi pri linuxu so do restarta aplikacije naložene prvotne knjižnice. restart zagotovi , da vse aplikacije , servisi etc... uporablja popravljene različice.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Steinkauz ::

Jst sm redno posodabljal in je download kr hitro, sama inštalacija + reset + konfiguracija okol 5 min

techfreak :) ::

noraguta je izjavil:

in kaj je kjer koli drugje drugače? tudi pri linuxu so do restarta aplikacije naložene prvotne knjižnice. restart zagotovi , da vse aplikacije , servisi etc... uporablja popravljene različice.

Nisem o tem govoril. Ko na Windowsu restartaš se ti vsi programi in (ponavadi tudi) dokumenti/projekti v njih zaprejo. Po zagonu moraš vsak program ponovno zagnati.

Na Linuxu lahko nastaviš, da se ti avtomatsko nazaj odprejo po zagonu, kar ti olajša delo.

dronyx ::

Uporabnik je na windows 7 samo user, ne administrator in računalnik ima nastavljeno, da samodejno namesti popravke. Ali se v takem primeru SP1 namesti samodejno?

subby ::

techfreak :) je izjavil:


Torej nisi imel nameščenih prejšnjih posodobitev? Ker v tem primeru res traja dlje, ker mora namestiti zelo veliko popravkov.

pravzaprav so bile nameščene vse posodobitve, ki so bile na voljo do včeraj... nima veze itak, važn da ni težav, kakršne so se pojavljale pri XP SP3

denial ::

@onyx:
Da.

Blokerji za SP1 ter IE9.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

dronyx ::

@denial: Samo v praksi se pa to ne zgodi. Ali je posodabljanje MS razporedil na daljše časovno obdobje?

bluefish ::

Ne. Popravki so na voljo vsem naenkrat.

denial ::

@onyx:
Ah, cela zmeda, sorry. It's optional. Use Windows Update.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

dronyx ::

Ali obstaja kakšen ukaz v konzoli, ki bi na uporabnikovi delovni postaji zagnal namestitev SP1 (po možnosti "silent install")?

Spc ::

Zmajc je izjavil:

subby je izjavil:

Ravno včeraj sem ga poskusno namestil na šihtu. 1,9GB je 32 in 64 verzija skupaj za oba sistema. Na dokaj hitri kišti ga je pa tudi inštaliralo celo večnost...


Meni je Windows update verzijo je na srednje hitrem računalniku nameščalo cca 10 minut. Še najdlje je trajal download saj so bili M$ strežniki zgleda kr obremenjeni.

Meni ga je super hitro downloadalo:

Pohvala telemachu, ampak to še vedno ni 120mbit/s.
 

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

mtosev ::

koliko prostora rabim za sp1, ker mi je SSD že malo poln?

http://www.techpowerup.com/reviews/Micr...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bluefish ::

Na začetku zahteva vsaj 9GB, seveda pa je končna velikost odvisna od že nameščenih popravkov,... in je na koncu manjša. Po namestitvi uporabiš še ukaz v cmd za izbris backup in temp datotek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BoLhCa ::

Nekje do poletja bo, namreč še vedno smo na 19%. Noro^^

luky ::

Mogoče kdo ve ali obstoja kakšen programček ali slučajno poseg v register Win7, da se spremeni Start meni, ki bi bil potem kot je v XP-jih.
luky!

mtosev ::

BoLhCa je izjavil:

Nekje do poletja bo, namreč še vedno smo na 19%. Noro^^

A nisi ti Windows Vista user?:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tr0n ::

Hitro (ena minutka) in nebolece. :)

Spc ::

luky je izjavil:

Mogoče kdo ve ali obstoja kakšen programček ali slučajno poseg v register Win7, da se spremeni Start meni, ki bi bil potem kot je v XP-jih.

Nope, ne obstaja.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

amigo_no1 ::

Classic tema ?

Spc ::

amigo_no1 je izjavil:

Classic tema ?

Classic tema ne spremeni start menija, samo aero izklopi.
 

System ::

Ja saj pa logično da tu pa tam res moraš ponovno zagnat mašino.

Hehe, zakaj že? Reboot je pa res nekaj kar bi lahko odpravili. Windows 7 drži vsaj nekaj tednov brez restarta, pri XPju je bilo to tedensko opravilo...


Nevem kaj eni delate, ampak sam rad izklopim računalnik vsaj preden grem spat, oz. vedno kadar nisem za njim...nevem zakaj bi elektriko kuril za brezveze...?

noraguta ::

Nevem kaj eni delate, ampak sam rad izklopim računalnik vsaj preden grem spat, oz. vedno kadar nisem za njim...nevem zakaj bi elektriko kuril za brezveze...?
a sleep je že pršu tja v vaše kraje?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Tr0n ::

System je izjavil:

Ja saj pa logično da tu pa tam res moraš ponovno zagnat mašino.

Hehe, zakaj že? Reboot je pa res nekaj kar bi lahko odpravili. Windows 7 drži vsaj nekaj tednov brez restarta, pri XPju je bilo to tedensko opravilo...


Nevem kaj eni delate, ampak sam rad izklopim računalnik vsaj preden grem spat, oz. vedno kadar nisem za njim...nevem zakaj bi elektriko kuril za brezveze...?

Same here. Win7 + SSD = 10 sec boot, tako da res ni razloga, da bi laufal celo noc.

noraguta ::

jst pa nevem zakaj bi odpiral zadeve k so na mizi , dam v sleep pa je , oz dajem v hibernacijo , sam to ne spremeni zadeve.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Tr0n ::

Mater ti je problem tisti dva al pa tri aplikacije zagnat. Mislim, kere probleme majo eni. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

subby ::

Tr0n je izjavil:

Same here. Win7 + SSD = 10 sec boot, tako da res ni razloga, da bi laufal celo noc.


Win7 + SSD = Ni prostora za downloade, tako da res ni razloga, da bi laufal celo noc.

šala, šala... =)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 SP1

Oddelek: Operacijski sistemi
182886 (1759) gorenjc
»

Prvi servisni paket za Windows 7 za končne uporabnike 22. februarja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10928663 (25938) MrStein
»

Izid SP1 za Windows 7 pred vrati

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
166843 (5477) darkolord
»

Prva beta SP1 za Windows 7 že julija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6515446 (13030) MrStein
»

Novice iz Redmonda

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
298837 (7681) Poldi112

Več podobnih tem