» »

Izšel prvi servisni paket za Windows 7

1
2
»

techfreak :) ::

Tr0n je izjavil:

Mater ti je problem tisti dva al pa tri aplikacije zagnat. Mislim, kere probleme majo eni. :)

Zakaj bi se mučil, če pa lahko v nekaj sekundah dobiš nazaj vse odprte aplikacije in dokumente?

Poleg tega je pri meni vsaj 10 aplikacij, ki imajo odprte različne projekte/dokumente. Preveč časa se zapravi za ponovno odpiranje vsega.

levaky ::

To tudi jaz pogrešam!

SLO_Matej ::

luky je izjavil:

Mogoče kdo ve ali obstoja kakšen programček ali slučajno poseg v register Win7, da se spremeni Start meni, ki bi bil potem kot je v XP-jih.

Ja, mislim, da obstaja. Poglej na tem forumu: http://www.zmaga.com/forum_objava.php?i... ... in tole povezavo, ki jo je en uporabnik prilimal: http://www.geckoandfly.com/7130/how-to-...

Namestil SP1, čas postopka: okoli 10 min. Dela vse brez problemov. Sicer pa tudi jaz računalnika že dolgo nisem ugasnil, razen danes restartal zaradi teh posodobitev. Pa spet ga bo treba, ker vidim, da je prišel avast! 6 in po posodobitvi zahteva restart. Včasih imam odprte kakšne zadeve, ki jih trenutno ne morem zapreti in zato računalnik dam v spanje (odvisno kako je nastavljeno v BIOSu, spanje, hibernacija ...), ki kar se tiče strojne opreme mašino povsem ugasne, medtem ko se sistem ne ugasne, ampak gre samo na neko pavzo, da potem ko spet zalaufaš, nadaljuješ sejo sistema, kjer si ostal. In tako se mi Windows 7 zažene in je pripravljen za delo v manj kot 6 s, brez SSD-ja, dejansko se monitor dlje prižiga, da ugotovi, da je že signal. :D Sem pa opazil, da se zna v Sedmici pojaviti grafični bug v opravilni vrstici, če sistema dlje časa vnovično ne zaženeš. Sicer se zgodi redko, ampak mene moti. Tudi ko greš z miško iz opravilne vrstice, le ta ostane obarvana oz. še odpre predogled odprtega okna, kot bi miško še vedno imel tam. Komu znano? Upam, da bodo take zadeve po SP1 odpravljene, saj me take malenkosti res motijo.

Mavrik ::

Poleg tega je pri meni vsaj 10 aplikacij, ki imajo odprte različne projekte/dokumente. Preveč časa se zapravi za ponovno odpiranje vsega.


Dobro no, to da imaš po 20+ minutni inštalaciji pri keri gledaš v moder zaslon, problem s tistim časom da poženeš nazaj 10 programov pa boš nam res težko prodal no :)
The truth is rarely pure and never simple.

Cold1 ::

@Techfreak :)
Nisem o tem govoril. Ko na Windowsu restartaš se ti vsi programi in (ponavadi tudi) dokumenti/projekti v njih zaprejo. Po zagonu moraš vsak program ponovno zagnati.

Na Linuxu lahko nastaviš, da se ti avtomatsko nazaj odprejo po zagonu, kar ti olajša delo.

Zakaj bi se mučil, če pa lahko v nekaj sekundah dobiš nazaj vse odprte aplikacije in dokumente?

Poleg tega je pri meni vsaj 10 aplikacij, ki imajo odprte različne projekte/dokumente. Preveč časa se zapravi za ponovno odpiranje vsega.

Ravno ta "zmogljivost" Linuxa je lahko še kako problematična; neka aplikacija povzroči nek problem -> restart -> in hop cefizelj pa ti jo Linux že požene ponovno, da se problem zopet pojavi, juhej!

In tako v nedogled.

--------------------------------

Drugače pa, kadar se Okna zaustavljajo zaradi samodejnih posodobitev je menda aplikacijam omogočeno, da se prijavijo za ponovni zagon po dokončani namestitvi.

Vsaj MSO naj bi tako shranil odprte dokumente, ter jih ponovno obnovil.

techfreak :) ::

Ravno ta "zmogljivost" Linuxa je lahko še kako problematična; neka aplikacija povzroči nek problem -> restart -> in hop cefizelj pa ti jo Linux že požene ponovno, da se problem zopet pojavi, juhej!

In tako v nedogled.

In katera aplikacija ti sesuje sistem? Poleg tega v Linuxu ni nujno, da se prijaviš nazaj v isto sejo kot si bil prej. Namesto v gnome se prijaviš v nekaj drugega in izbrišeš datoteko s podatki o seji.

Zmajc ::

sss je izjavil:

Ni pa tako super za vse pirate :P


Scrackali so ze beta verzijo SP1 mesec ali 2 nazaj, isti aktivatorji še vedno delajo.

Polek tega pa SP1 res ne prinaša skoraj nobenega boosta performansa sistema tak da noben ki si SP1 ne naloži ni za kaj ekstra prikrajšan.

bosmla ::

Lahko sicer da bo malo off - imam sicer orig. W7 (tu bo SP1 malo pocakal) za eksperimente pa imam v eni od virtualnih masin tudi piratsko verzijo (BIE) na to sem namestil SP1 preko windows update - slo je hitro in bp pa se nic ni zatezil da ni genuine...

lopov ::

Na serverjih šlo brez problema, zelo opazna je pohitritev na slabših mašinah (testni enojedrni A64 3400+ z 2Gb rama naravnost leti in zgleda manj obremenjen O.o).

Doma pa nimam sreče -- ThinkPad s preklopno grafiko zaradi nekompatibilnosti intel drajverjev ignorira SP (ga ne pokaže), desktop pa začne namestitev, nato pa javi da so neke sistemske datoteke spremenjena ali manjkajoče in ne more nadaljevati. Se poskusil (večkrat) s "System Update Readiness Tool" , pa ne pomaga. Eh ...

System ::

Komplicirate...

Dragi ::

Neki so zjebal v tem SP1.

Ob ponovnem zagonu mi sistem zmrzne. Po ene 10 prehodih v safe-mod in izklaplanja startup programov sem pogruntal da so povzročili konflikte z comodo-antivirusom.

Login proces je počasen za popizdit. Prej je rabil 2-3s, sedaj jih rabi 15-20s! Na ssdju!!

Jebo zajca >.>

Zmajc ::

Nabavi drug antivirus. Nod32 ni blo ene težave.

BaToCarx ::

SLO_Matej je izjavil:

luky je izjavil:

Mogoče kdo ve ali obstoja kakšen programček ali slučajno poseg v register Win7, da se spremeni Start meni, ki bi bil potem kot je v XP-jih.

Ja, mislim, da obstaja. Poglej na tem forumu: http://www.zmaga.com/forum_objava.php?i... ... in tole povezavo, ki jo je en uporabnik prilimal: http://www.geckoandfly.com/7130/how-to-...

Namestil SP1, čas postopka: okoli 10 min. Dela vse brez problemov. Sicer pa tudi jaz računalnika že dolgo nisem ugasnil, razen danes restartal zaradi teh posodobitev. Pa spet ga bo treba, ker vidim, da je prišel avast! 6 in po posodobitvi zahteva restart. Včasih imam odprte kakšne zadeve, ki jih trenutno ne morem zapreti in zato računalnik dam v spanje (odvisno kako je nastavljeno v BIOSu, spanje, hibernacija ...), ki kar se tiče strojne opreme mašino povsem ugasne, medtem ko se sistem ne ugasne, ampak gre samo na neko pavzo, da potem ko spet zalaufaš, nadaljuješ sejo sistema, kjer si ostal. In tako se mi Windows 7 zažene in je pripravljen za delo v manj kot 6 s, brez SSD-ja, dejansko se monitor dlje prižiga, da ugotovi, da je že signal. :D Sem pa opazil, da se zna v Sedmici pojaviti grafični bug v opravilni vrstici, če sistema dlje časa vnovično ne zaženeš. Sicer se zgodi redko, ampak mene moti. Tudi ko greš z miško iz opravilne vrstice, le ta ostane obarvana oz. še odpre predogled odprtega okna, kot bi miško še vedno imel tam. Komu znano? Upam, da bodo take zadeve po SP1 odpravljene, saj me take malenkosti res motijo.


Ja to tudi jaz sovražim, po nevmkaki formuli/dnevih uptime se mi to zgodi, ATI grafična.

PrimozR ::

Meni se občasno zgodi proti večeru (ugašam čez noč), ampak samo ikonca ostane rumena, predogleda ne odpre. Ubiješ explorer.exe in ga ponovno zaženeš pa je problem rešen če se ne motim.

BaToCarx ::

PrimozR je izjavil:

Meni se občasno zgodi proti večeru (ugašam čez noč), ampak samo ikonca ostane rumena, predogleda ne odpre. Ubiješ explorer.exe in ga ponovno zaženeš pa je problem rešen če se ne motim.


Ja je pa tudi par runing ikonc zgine. Tko da ni lih good solution.

PrimozR ::

V system trayu? Ali v taskbaru? Jaz tega problema nisem opazil, je pa nadležen če se zgodi (vem še iz časov Windows XP).

BoLhCa ::

@Dragi hvala.. ugasnu FW Comodo ter njegov defense+, se je defender updajtel v parih sekundah in win update celo downloadal update in ga namestil.
Vidim, da vas večina govori o nekem grafičnem bugu ? Zanimivo, prvič slišim, vendar če pa koga vprašaš o Win7 so pa perfekt, verjetno je to še en del perfekcije? ^^

BaToCarx ::

PrimozR je izjavil:

V system trayu? Ali v taskbaru? Jaz tega problema nisem opazil, je pa nadležen če se zgodi (vem še iz časov Windows XP).


Levo od ure. :D

Jst ::

Meni se pa sp1 noče naložiti, javi nek error in mi da link do MSjeve internetne strani. Pa imam licenčno verzijo, ki bi jo pa res moral reinstalirati, ampak se mi ne da. Problem je, da ko ugasnem mašino, se mi nočejo naložiti windowsi, zato prvo uporabim linux LiveCD potem reset in gre normalno v Windowse. Čuden problem, še bolj čudna rešitev, ampak dela. Zaradi tega, pa tudi zaradi nešteto drugih stvari uporabljam Sleep.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

lopov ::

Najprej stankaj "System update readyness tool" (SURT) & poženi. Ko konča, poskusi z SP1.

Če zopet faila, kot administrator poženi CMD in vtipkaj "sfc /scannow" --> zapiše log v "C:\windows\logs\cbs"

Poglej file, išči "Cannot repair member file" in datoteko poleg --> dobiš idejo, kaj je "narobe".

v CBS imaš že nekaj drugih logov ki jih naredi SURT, lahko že to preveriš. Men že tam piše kaj fali in celo v malo bolj berljivi obliki kot jo naredi sfc :)

Na legalnih W7 mam naložene modificirane drajverje 10.10e za HD5800 in mi našteje probleme z drajverji za nvidio in ati. Vem, da sem šaril po registru in s CC nekaj brisal, tko da zdaj raziskujem v tej smeri, ziher nism edini :P

lopov ::

Če se po nadgradnji na SP1 komu "sesuvajo" igre in še nima nameščenega popravka KB2488113, naj poskusi:

An application that uses Direct2D or Direct3D may crash in Windows 7 or in Windows Server 2008 R2

lopov ::

No, mal googlanja najde rešitev za moje probleme :)

http://forums.guru3d.com/showthread.php...
http://social.answers.microsoft.com/For...
http://social.technet.microsoft.com/For...

And note to myself:
Have you used a driver cleanup tool to remove old driver files? never do this!!!!!!!!!!


Veselo na delo!

PrimozR ::

BaToCarx je izjavil:

PrimozR je izjavil:

V system trayu? Ali v taskbaru? Jaz tega problema nisem opazil, je pa nadležen če se zgodi (vem še iz časov Windows XP).


Levo od ure. :D

System tray in taskbar sta oba levo od ure, če je ura popolnoma desno...

lopov ::

Lahko se pohvalim da mi je uspelo 8-)
Najprej sem poskusil z driver sweeper pa ni šlo, tko da sem ročno skopiral zadeve. SURT je sicer našel neke napake, a so se nanašale na nove fajle (SP1), sfc potrdil da ni problemov.

Prej je snelo 88Mb, po popravkih pa 100Mb. Dobrih 10 minut kasneje je up & running :)

Torej, ne obupat in prec reinstall delat (men je kr slabo ratal ko sem pomislil na to!). Google je vaš prijatelj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

energetik ::

Evo še jst namestil SP1, preneslo se je nekih 30MB, mlel je 5min in po restartu je vse OK.

Tudi v službi so sedaj začeli razmišljati o migraciji z XPjev na Sedmico.

MrStein ::

energetik je izjavil:


Tudi v službi so sedaj začeli razmišljati o migraciji z XPjev na Sedmico.

Mission accomplished !!! ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

RemoteFX pa omogoči strojno pospešeno izrisovanje grafike na strežnikovi strani, ko do slednjega uporabniki dostopajo oddaljeno prek npr. Remote Desktop.

Izrisovanje je na klientovi strani, doh! ;)

z Microsoftovih strežnikov je mogoče prenesti razpredelnico, ki pove, kateri so stari in kateri novi

Hmm, kje se to točno vidi, kaj je novo in kaj staro? Vidim le tip (hotfix/security/...) popravka.

lopov je izjavil:


And note to myself:
Have you used a driver cleanup tool to remove old driver files? never do this!!!!!!!!!!


(off topic sicer)

Ja, ta fenomen mi tudi ni jasen.
Kak en avtor driverja ne zna napisati programček za (de)instalacijo. Mislim, a ni kupa primerov že?

Zmajc je izjavil:


Polek tega pa SP1 res ne prinaša skoraj nobenega boosta performansa sistema tak da noben ki si SP1 ne naloži ni za kaj ekstra prikrajšan.

Razen za vse popravke?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jest10 ::

No na enem sistemu mi je SP1 pobrkal USB(vse je delalo le na USB 1.1)
Odstranitev vseh USB zadev v upravljalcu naprav in restart je jasno uredil težavo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 SP1

Oddelek: Operacijski sistemi
182893 (1766) gorenjc
»

Prvi servisni paket za Windows 7 za končne uporabnike 22. februarja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10928777 (26052) MrStein
»

Izid SP1 za Windows 7 pred vrati

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
166859 (5493) darkolord
»

Prva beta SP1 za Windows 7 že julija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6515486 (13070) MrStein
»

Novice iz Redmonda

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
298860 (7704) Poldi112

Več podobnih tem