» »

Nov standard LTE Advanced bo nared do petka

Nov standard LTE Advanced bo nared do petka

Slo-Tech - V tajvanskem Tajpeju ta teden poteka srečanje 3GPP več kot 800 predstavnikov podjetij, ki se ukvarjajo z mobilno tehnologijo, da bi dorekli standard LTE Advanced. Ta bo omogočal doseganje hitrosti do enega gigabita na sekundo v mirovanju in 100 megabitov na sekundo pri gibanju, kar bo primerno za ljudi, ki na svoje mobilne naprave prenašajo velike količine avdio in video datotek.

Hkrati bo nov standard prinesel tudi novo možnost komunikacije naprav med seboj, na primer za komunikacijo senzorjev temperature v alarmnem ali protipožarnem sistemu. Ker je tehnologija za prenos zvoka že dovolj razvita, so se tokrat odločili, da večji poudarek namenijo hitrejšemu prenosu podatkov. LTE Advanced naj bi bil potrjen najkasneje do petka.

34 komentarjev

guest #44 ::

P**** vam materina, pobirajte podatke brez da rabim jz in moji bljižnji vsrkavat kilovate prek radijskih valov.

opeter ::

guest #44 je izjavil:

P**** vam materina, pobirajte podatke brez da rabim jz in moji bljižnji vsrkavat kilovate prek radijskih valov.


Vedno je govora o večini. In tukaj posameznik popuši po celi črti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Poldi112 ::

No, samo njemu OČITNO škodijo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

guest #44 ::

Filme in podoben neproduktiven šrot gledajte prek kabla ali kvečjemu lokalnega wlana, moj energijski prostor pustite pr miru. Sem pripravljen na kompromis...mail, brskanje namenjeno poslovanju ali nujnih informacij, preverjanje FBja in podobnih kratkotrajnih opravil, občasno youtubanje.

Gledanje filmov, nadaljevank in podobnih intenzivnih opravil medtem ko ste na avtobusni postaji ali vam je dolgčas v čakalnici zobozdravnika ali kjerkoli se jz nahajam oz. moji bližnji pa je out. Vrjetno nisem edini, ampak tudi če bi bil.

Posegate na mojo energijsko bilanco, brez mojega dovoljenja in izključno za vašo korist ne pa javno dobro oz mojo.

To bi moralo biti kaznivo, podobno kot kajenje.

PrimozR ::

Ja, dejmo skenslat mobitele. Pa antensko televizijo zraven, satelite, heck, tut kabelske povezave skupaj z elektriko, ker te tudi sevajo!!!

guest #44 ::

Vse v določeni meri. Brezžične komunikacije ja, ampak ne za neproduktivna opravila kot je gledanje filmov in podobnega lenarjenja, to počnite po tehnologiji, ki ima večjo učinkovitost in manjšo mero škodljivosti.

Senitel ::

In si že izmeril koliko manj sevanja si deležen, če tvoja grda soseda cele dneve klepeta s kolegicami po mobiju, ali pa če cele dneve vleče filme iz interneta?

Sicer pa kdaj bo pri nas kakšen LTE pilot? Za 3G so se rinili v špico sedaj pa...

guest #44 ::

V kolikor je meni znano, vlečt filme je bolj intenzivno opravilo kot klepetat. Nisem pa meril ne. Gre bolj za princip, dokler ni nekaj 99% dokazano neškodljivo ali zelo malo škodljivo potem ne it apeshit z njim. Sicer če je omejeno zgolj nate, be my guest...ne pa izvažat tvoje slabe navade na ostale.

Lonsarg ::

Zelo neekonomično je preklapanje med mobilnim internetom in Wifi. Gremo v vsako matično ploščo LTE modem vgraditi, pa WiFi točke preobraziti v LTE-piko cell. Da bo LTE en in edini brezžični standard.

Kolk je škodlivo je del debate. Dejstvo pa je, da je v zraku tolk EM stvari, da če boš ti šel folku omejevat uporabo mobilnega interneta na samo brskanje ali skozna maks povezava bo razlika ranemarljiva. Torej ena omejitev, ki sam v promilih karkoli spreminja, brez veze.

Kot drugo pa itak trenutno folk itak NE vleče dol z mobilnim internetom, tak da ne vem na koga sploh leti, da naj neha to počet, če pa noben ne, ko so paketi tako dragi, da ti kaj več kot za sihronizacijo in občasno brskanje itak ne pride v upoštev.

Ales ::

Mogoče se pojavlja tržišče za obleke z vgrajeno Faradayevo kletko?

guest #44 ::

-natural background sevanje je zanemarljivo.
-sevanje kot posledica javne koristi (vojska, policija, zdravstvene ustanove, poslovanje,...) je sprejemljivo
-sevanje za občasno lenarjenje in potrata časa in energije (mail, FB, youtube, brskanje,...) je sprejemljivo, dokler je občasno in kratkotrajno
-sevanje zgolj zaradi lastnega užitka in pohlepa, z malo oz nič dodane vrednosti za ostalo družbo pa bi moralo biti nesprejemljivo

Sicer so argumenti, da gledanje filmov posledično spodbuja razvoj...to bi lahko nadomestili z video-klici do zdravstvenih storitev. Aka med over net le da je še live video iz kamere.
Videokonference bi morale postati norma. Produktivnih stvari, ki jih lahko spravimo na net ni malo...a med temi so filmi in podobno zadnji na spisku.

Live HD posnetek svežih živil pri nakupu prek neta,...

Skratka nekaj kar traja malo in ima veliko neposredno vrednost.

In btw če že govorimo o sevanju in vplivu na telo, so občasni sunki precej manj škodljivi kot konstantna izpostavljenost.

guest #44 ::

Če ne drugega lahko damo cap na čas in količino odjemanja podatkov z neta prek brezžičnih omrežji. V času ko so ljudje najgosteje razporejeni in najmanj zaščiteni se uvede najvišja možna količina pobiranja. Ko so ljudje doma pa bi npr zvišali omejitev.

Lahko bi se ustvarlo EM free zones po mestih ali pa EM enhanced zones po mestih, torej kraji kjer je bandwidth večji.


Sicer pa jaz menim, da današnje stanje infrastrukture in miselnosti ljudi daleč neustreza moderni tehnologiji.

Deluje centralnoplansko ja vem...ampak spodbujat bi se moralo učinkovite pristope k izrabljanju tehnologije. Kje pa ste vidli, da ima toplarna dnevno zalogo premoga 30km daleč od kurišča? Skrajno neučinkovito.

guest #44 ::

Predstavljajte si javna sedišča, ki imajo vgrajeno ploskev z kratkovalovnim oddajanjem EM oz interneta. Položiš gor laptop, volk sit koza cela.

Do pankine ni niti potrebno vlečt kabla. Napravi se smerno anteno, ki sprejema prav tako usmerjen signal iz centralnega stebra sredi parka. 50% sevanja običajne omnidirectional antene je itak sevanega v prazno ali pa tam kjer ni namenjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

PrimozR ::

Senitel je izjavil:

In si že izmeril koliko manj sevanja si deležen, če tvoja grda soseda cele dneve klepeta s kolegicami po mobiju, ali pa če cele dneve vleče filme iz interneta?

Sicer pa kdaj bo pri nas kakšen LTE pilot? Za 3G so se rinili v špico sedaj pa...

3G je financirala država, 4G-ja pa vprašanje če bo

guest #44 je izjavil:

V kolikor je meni znano, vlečt filme je bolj intenzivno opravilo kot klepetat. Nisem pa meril ne. Gre bolj za princip, dokler ni nekaj 99% dokazano neškodljivo ali zelo malo škodljivo potem ne it apeshit z njim. Sicer če je omejeno zgolj nate, be my guest...ne pa izvažat tvoje slabe navade na ostale.

In zdaj preberi tale tvoj post, večkrat če je treba, in ga upoštevaj.

Če ti še vedno ni všeč da koristimo moderne tehnologije greš pa vejetno po mnenju veliiiiikeeeeeee večine prebivalcev tega sveta nekam, kjer elektromagnetnega sevanja ni. Good luck finding a place like that...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

guest #44 je izjavil:

Do pankine ni niti potrebno vlečt kabla. Napravi se smerno anteno, ki sprejema prav tako usmerjen signal iz centralnega stebra sredi parka. 50% sevanja običajne omnidirectional antene je itak sevanega v prazno ali pa tam kjer ni namenjeno.

Aha. Ker usmerjati signal za 100 uporabnikov z 10 antenami je pa đabe. Pa smiselno je imeti 100 anten, če je pa povprečna zasedenost oddajnika 1-2 uporabnika (da sta v povprečju ves čas priklopljena ~2 z veliki peaki v uporabi).

Al pa če narediš omnidirectional in se ne sekiraš, kot se ne 99% folka.

guest #44 ::

Nisem proti tehnologiji, sem pa za čim bolj učinkovito rabo.


To z temi številkami PIPI je malo mim. Sej to nebi ble antene tipo oddajnik telekoma, ampak neki v stilu usmerjenega wifi. Se določi prostor kjer signal je nauporabnejši in se tam usmeri, tko da ne pošiljamo signal na travico v parku, kjer itak se nebi smelo zadrževat. Določit prostor in to je to. Komu pa koristi tistih 50% signala, ki gre v vesolje...pticam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Poldi112 ::

Pojdi živeti na vas. Oz. še bolje, v gozd.
Sploh je pa smešno, da ti najverjetneje tvoj pogovor bolj seva v glavo, kot soseda, ki gleda youtube na gsm-u.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

guest #44 ::

Your loss man, not mine.

Senitel ::

Bazne postaje za mobilno telefonijo pravtako uporabljajo izključno usmerjene antene, ki so usmerjene pod horizont, tako da v vesolje gre bolj malo (sploh pa kaj te moti signal, ki naj bi šel v vesolje?).

PrimozR ::

Poldi112 je izjavil:

Pojdi živeti na vas. Oz. še bolje, v gozd.
Sploh je pa smešno, da ti najverjetneje tvoj pogovor bolj seva v glavo, kot soseda, ki gleda youtube na gsm-u.

Ne pomaga, živim na vasi pa mi v tretjem štuku lepo potegne HSDPA pri oknu (oddajnik ob avtocesti je skorajda viden, razen nekaj dreves in parih prelomnic). Na dvorišču sem žal skrit za hribčkom.

Podobno potegne HSDPA v gorah, če si na dovolj odprtem.

Poldi112 ::

Senitel je izjavil:

Bazne postaje za mobilno telefonijo pravtako uporabljajo izključno usmerjene antene, ki so usmerjene pod horizont, tako da v vesolje gre bolj malo (sploh pa kaj te moti signal, ki naj bi šel v vesolje?).


Ker mu seva v glavu, ko je na avionu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

guest #44 ::

Izguba energije.

Sicer nisem vedu, da so bazne postaje usmerjene...pohvalno, podjetja že vedo, da nima smisla ciljat v nebo. Sicer pa bi visok prenos podatkov, bil nameščen le na predpisanih mestih, ne pa vse povsot.

PrimozR ::

guest #44 je izjavil:

Sicer pa bi visok prenos podatkov, bil nameščen le na predpisanih mestih, ne pa vse povsot.

A lahko tale del napušeš še enkrat tako, da bo razumljiv?

guest #44 ::

Prenos velikih količin podatkov, bi bil omejen na določene prostore in/ali čas v dnevu.

sgdjkdlsugi4 ::

Ki bi jih dolocal kdo ? Velicanstvo jverne, kralj Slovenije ?

ALT ::

prenos podatkov bo visok tam, kjer ga ljudje potrebujejo/hocejo. trend razvoja kaze ravno na obratno kot tvoje zelje.

raje zacni stokat naprimer nad onesnazevanjem zraka zaradi izpuhov vozil v mestih, ki dokazano skoduje in je na nenormalno visoki ravni. ko gres v kaksno vecje mesto se parkiraj na obrobju in naprej z tramvajem/vlakom/kolesom. onesnazevanje z EM sevanjem je prav "green" v primerjavi s ostalo svinjarijo, ki jo ljudje proizvajajo za svoje udobje.

p.s, tako bizarnih zahtev, kot jih imas ti ravno ne slisim pogosto. kar omejil bi, kdaj in kje lahko drugi uporabljajo storitve? kaj pa ce bi se ti izogibal taksnim hot conam?

sicer bi bil za, za zmanjsanje sevanja na pametne nacine, ala postavitev vec manjsih oddajnikov, ki zaradi manjsega dometa tudi manj sevajo.
in kolikor vem imajo velika mesta ze lep cas tak sistem (sicer verjetno zaradi optimizacije delovanja, saj signal ne nese najbolje cez glomazne zgradbe in ima omejitev koliko naprav jo lahko uporablja), po zagrebu si se lahko ze skoraj 10 let nazaj orientiral po baznih postajah, ker je veliko ulic imelo kar svoje, ki so oddajale svoje ime = ime ulice.

WarpedGone ::

Mogoče se pojavlja tržišče za obleke z vgrajeno Faradayevo kletko?

Pol sekunde preden sem tole prebral sem mislil o tem.

Kakšnje spodnje perilo, ki "dvigne kvalteto spermijev, ker jih zaščiti pred škodljivimi EM sevanji", bi znala bit zlata jama.
Zbogom in hvala za vse ribe

guest #44 ::

To je bil eden izmed mnogih možnih predlogov za optimizacijo. Več manjših oddajnikov? Tudi prav. Moja želja je, da se vse komunikacije uporabljajo čim bližje uporabniku, da so izgube manjše in posledično tudi škodljivi vplivi.

Glede onesnaževanja zraka v mestih...to je že samoumevni problem, ki ne pomeni da lahko kar zanemarimo vse ostalo.

Meni ideja o hotspots se mi zdi zanimiva. Sej to nebi pomenilo, da se drugje povezava ukine. Za nujnosti naj se uporablja, brezveznosti pa naj se omejijo.

Sicer res nebi hotu državno regulacijo, ampak da bi bila to pač kultura ljudi, ki pa je seveda ni in vrjetno tudi ne bo, zaradi ljudi, ki jih malo briga prihodnost. Ni še čas za neomejeno preseravanje, še vsaj 20 let ne.

Senitel ::

Še vedno nisi povedal koliko večje doze si deležen. Kaj je razlika če ti antena šiba 0, 0, 0, 0, 0,... ali pa če ti šiba dejanske podatke?

PrimozR ::

guest #44 je izjavil:

To je bil eden izmed mnogih možnih predlogov za optimizacijo. Več manjših oddajnikov? Tudi prav. Moja želja je, da se vse komunikacije uporabljajo čim bližje uporabniku, da so izgube manjše in posledično tudi škodljivi vplivi.

Glede onesnaževanja zraka v mestih...to je že samoumevni problem, ki ne pomeni da lahko kar zanemarimo vse ostalo.

Meni ideja o hotspots se mi zdi zanimiva. Sej to nebi pomenilo, da se drugje povezava ukine. Za nujnosti naj se uporablja, brezveznosti pa naj se omejijo.

Sicer res nebi hotu državno regulacijo, ampak da bi bila to pač kultura ljudi, ki pa je seveda ni in vrjetno tudi ne bo, zaradi ljudi, ki jih malo briga prihodnost. Ni še čas za neomejeno preseravanje, še vsaj 20 let ne.

Več manjših oddajnikov je popolnoma v nasprotju z željami industrije, torej na enostaven način čim bolje pokriti čim večje področje. SIcer v mestih so majhni oddajniki res boljši zaradi slabe prehodnosti stavb pa tega. Na vasi pa en badass oddajnik ni problem, sploh če imaš ravnino.

Gavran ::

Bazna oddaja isto moč in se ne izklaplja - ne glede na prenos podatkov. Nosilni val je vedno prisoten, razlika je v modulaciji... kje je že profit?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

guest #44 ::

http://online.wsj.com/article/SB1000142...

"This study shows that the human brain is sensitive to electromagnetic radiation coming out of cellphones," said Nora Volkow, an author on the study published Tuesday in the Journal of the American Medical Association. "That is something we need to face.

Senitel ::

In kakšno povezavo ima to s tvojo ugotovitvijo, da je downloadanje filmov preko mobilnega omrežja "škodljivo za tvoje zdravje"?
Imaš vsaj približno idejo o tej problematiki ali samo trolaš?
Jakost elektromagnetnega polja, ki si mu izpostavljen, pada s kvadratom razdalje od oddajnika (tudi v tvojem telefonu). Če imaš ti telefon na ušesu in debatiraš 6 ur, so tvoje sive celice nedvomno izpostavljene precej večji dozi, kot če imaš telefon v roki in 6 ur buljiš v youtube.
Doza, ki jo dobiš od repetitorja, je bistveno manjša od tistega, kar dobiš od telefona na ušesu.

guest #44 ::

Malo po malo se nabere.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LTE (4G) @ Mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9629311 (21046) GTX970
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22796245 (85343) amacar
»

Mobilna omrežja v Braziliji na preizkusu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
179226 (7769) alexa-lol
»

Nexus 4 končno ostal brez LTE-ja

Oddelek: Novice / Android
105091 (4250) St753
»

2010 leto 4G

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
304759 (2543) slitkx

Več podobnih tem