» »

Nakup sesalca

Nakup sesalca

1
...
3 4
5
»

energetik ::

Se strinjam popolnoma. Ti razredi so debilizem, kakor da VSI uporabljamo naprave popolnoma enako.
Kaj če rabiš močan sesalec ampak samo 1x/mesec za 15min? In porabiš letno precej manj energije kot nekdo, ki s švohotnim sesalcem sesa vsak dan po 1h? Skratka birokrati, ki nimajo pojma, nam določajo pravila.

Kvečjemu bi lahko določili min. količnik sesalna/električna in to je to.

Okapi ::

Kaj če rabiš močan sesalec ampak samo 1x/mesec za 15min?
Pa kupiš kakšen "industrijski" model.

Poleg tega ti nihče ne brani kupiti sesalnika na Japonskem, v ZDA, Koreji ... kjer nimajo takšnih predpisov, kot v EU.

O.

energetik ::

Ja, industrijskega si bom šel kupovat za v stanovanje.. Če ne bo druge variante, mogoče še res. Upam da moj 2,2kW Philips s 500W sesalne zdrži še doolgo.

Sicer pa kakšna bedarija - tistih 28kWh/leto stane glih slabe 3€. Res, ful se prišpara glede na recimo 7€ letno pri starejših sesalcih. ;((
Mojega Philipsa uporabljam recimo 2x/teden, pa recimo da dela na polni moči vsakič 20min. To pride okol 70kWh/leto oz. 7 €.

gruntfürmich ::

ti predpisi niso bedarija v celoti ampak odgovor na zavajanje proizvajalcev. nabijali so watte in na sami učinkovitosti niso naredili nič. zato pa so mogli zamigati, delati na zatesnitvi, učinkovitejši motorji, manj izgub na ceveh... in danes imaš 800W modele z enako sesalno močjo kot pofl pri 1600. ZATO je to tko.
in ta direktiva bo stopila v veljavo čez leto ali dve, do takrat pa še komodt kupiš sesalec z 2kW+. jst sem zato kupil miele z 1600W. na netu (vip test...) je bilo ogromno sesalcev testiranih na vse parametre, in ni vrag da si ne najdeš kakšnega pravega zase.
ampak seveda, kot vedno se najbolj buni folk ki kupuje kitajski neučinkoviti krš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Poleg tega se je treba vprašati, koliko sesalne moči dejansko potrebuješ. Ker za po parketu prah pobirati je prav veliko ne potrebuješ, po preprogi se pa niti premikati ne moreš, če je sesalnik premočan.

O.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Poleg tega se je treba vprašati, koliko sesalne moči dejansko potrebuješ. Ker za po parketu prah pobirati je prav veliko ne potrebuješ, po preprogi se pa niti premikati ne moreš, če je sesalnik premočan.

O.

točno tko, plus tega da pri teh 2kw kitajskih kavnih mlinčkih rabiš glušnike pri delu na max...

še nekaj; pri DOLOČENEM motorju je višja moč sesanja obratno sorazmerna s filtracijo! (da ne bo kdo bedačil okoli osnov...)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

[img]

[img]

[img]

[img]

[img]

[img]

[img]

[img]

[img]

[img]

[img]

[img]


takole so testirani modeli ki bi se naj dobili v sloveniji...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Torej je največja sesalna moč, ki se jo dobi v SLO, 340W če prav vidim...
Sicer pa hvala za tole tabelco, bi se jo splačalo shraniti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Ales ::

Najprej hvala za rezultate testa, super da si nalimal tole!

gruntfürmich je izjavil:

ti predpisi niso bedarija v celoti ampak odgovor na zavajanje proizvajalcev. nabijali so watte in na sami učinkovitosti niso naredili nič. zato pa so mogli zamigati, delati na zatesnitvi, učinkovitejši motorji, manj izgub na ceveh... in danes imaš 800W modele z enako sesalno močjo kot pofl pri 1600. ZATO je to tko.

So bili taki modeli že včasih, relativno učinkoviti, zatesnjeni, tihi, z dobrimi filtri. Smo jih kupovali. Nismo vsi zblojeni. ;)

Zato pa zagovarjamo za oznako "energetske učinkovitosti" razmerje med nazivno in sesalno močjo, namesto "letne" porabe el.energije.

in ta direktiva bo stopila v veljavo čez leto ali dve, do takrat pa še komodt kupiš sesalec z 2kW+.

Motiš se, omejitev na < 1600W velja od 1.9.2014. Hkrati so prodajalci žal navalili na 700-800W nazivne moči zaradi oznake "energetske učinkovitosti", ki to pravzaprav ni.

jst sem zato kupil miele z 1600W. na netu (vip test...)

Najmočnejšega, kar si ga lahko. Le zakaj? Če so pa tako učinkoviti. >:D

Tvoj je po "energetski učinkovitosti" razred G, čisto mimogrede. Najnižji.

Si pa model, kupil si najmočnejši sesalec, kar si ga v EU lahko, in se smejiš nam, ki smo pred to direktivo počeli podobno.

je bilo ogromno sesalcev testiranih na vse parametre, in ni vrag da si ne najdeš kakšnega pravega zase.
ampak seveda, kot vedno se najbolj buni folk ki kupuje kitajski neučinkoviti krš...

Posploševanje in omalovaževanje sogovornikov brez kakega utemeljenega vzroka ne pripomore ravno diskusiji...

gruntfürmich je izjavil:

Okapi je izjavil:

Poleg tega se je treba vprašati, koliko sesalne moči dejansko potrebuješ. Ker za po parketu prah pobirati je prav veliko ne potrebuješ, po preprogi se pa niti premikati ne moreš, če je sesalnik premočan.

O.

točno tko, plus tega da pri teh 2kw kitajskih kavnih mlinčkih rabiš glušnike pri delu na max...

Eh te tvoje predstave... Imaš 2kW+ sesalce, ki so lepo zatesnjeni na spojih, imajo dobre filtre in niso kaj posebej glasnejši od 1.6kW ali pa so celo tišji. ;)

So pa kdaj premočni za kako preprogo, sploh za manjše, zato pa se lahko zmanjša moč po potrebi.

še nekaj; pri DOLOČENEM motorju je višja moč sesanja obratno sorazmerna s filtracijo! (da ne bo kdo bedačil okoli osnov...)

Normalno. Zato pa za oboje hkrati, solidno filtracijo in še visoko sesalno moč, rabiš močnejši motor. Kar si čisto pravilno ugotovil pri izbiri tvojega sesalca...

Učinkovitost Miele Complete C3 Powerline (SGDC0) 1600W je dobrih 23%. Dobri 2kW+ sesalci so tudi v rangu 20-23%, ni nobene opazne razlike.

Ob podobni kvaliteti izdelave (tesnila, krtače, itd.) je normalno, da učinkovitost ob večji moči počasi pada. Ko pa za < 150 EUR dajo na trg 1600W sesalec z učinkovitostjo blizu 30% ali več, ga pa kupim. Samo se ne bo zgodilo. Bi se morali odpovedati prevelikemu kosu zaslužka zavoljo kvalitetnejše izdelave, pa še folk bi po vsem njihovem trudu isto gledal tisti "razred energetske učinkovitosti G"...

Tilen88 ::

Tale Miele sesalnik Complete C3 Silence EcoLine pa zgleda kar zanimiv. Ga je že kdo imel možnost stestirat ?

Tilen88 ::

Tilen88 je izjavil:

Tale Miele sesalnik Complete C3 Silence EcoLine pa zgleda kar zanimiv. Ga je že kdo imel možnost stestirat ?


Noone?

gruntfürmich ::

verjetno samo na VIP-u...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tilen88 ::

Škoda,.. a znamka je drgač kvalitetna ?

Vanadium ::

Pozdravljeni.

Kje v sloveniji bi lahko videl ter sprobal dyson sesalce? Spisek na njihovi strani je ocitno zelo zastarel.

Lp

[SkA] ::

Tilen88 je izjavil:

Škoda,.. a znamka je drgač kvalitetna ?

Mislim, če ti kej pomaga - Mielejevi sesalci so bili vedno zelo dobro ocenjeni na ZPS testih. So pa med dražjimi že ves čas. Jaz imam svojega sedaj kakih 7 - 8 let (od oka, S5000 serija) in nimam pritožb. Mamo je moj takrat toliko navdušil, da je tudi sama zamenjala svoj zastarel Gorenje sesalec in kasneje vzela še enega za stare starše. Do sedaj še nobeden ni crknil in še vedno delujejo kot prvi dan, torej dobro sesajo in niso preglasni. Ne morem pa ravno s katerim drugim primerjati, ker nimam.

cordoba ::

Pozdrav, trenutno imam en star boschev sesalec arriva 1600, ki sicer služi namenu, ampak, bi rad imel brezžičen sesalec, ki je močen, ima dobro baterijo in je enostaven, se pravi, da nima vrečke. In pa, da je stoječ

Edini, ki je padel v rang,po budgetu, da je kvalitetna baterija in, da je močen, je ta model...

https://www.mimovrste.com/baterijski-se...

Zdaj pa me zanima, če si ga kdo lasti, da pove izkušnje? Na spletu je zelo malo info, tudi na youtubu, ga sicer hvalijo. Bojim se samo, če crkne baterija z leti, da ali je zelo draga, ali pa, da se je sploh ne da menjati.

Prosim za mnenja....

Anyone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

sandika ::

Rabim vaso pomoc. Kupujem sesalnik, nagledanega imam Hoover Telios te70_te75. Evo link: https://www.mimovrste.com/klasicni-sesa...
Oznake ima vse A, glede sesalne moči podatka ne najdem. Ga ima kdo? Dober potegne? :D
Rabila bi ga za tepihe, parket, ploscice ter parkrat na leto za avto posesat. Prosim mnenja za ta sesalec oz boljsi v vrednosti do 130 eur. Hvala

Malner ::

Na voljo v Sloveniji. Test zveze potrošnikov:

 Sesalniki do 140&amp;#8364;

Sesalniki do 140&amp;#8364;

Mare2 ::

Gorenje je jajc.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Malner ::

Ali vidiš kakšem Gorenjev sesalec med prvimi desetimi do 140€?

BlaY0 ::

sandika je izjavil:


Oznake ima vse A, glede sesalne moči podatka ne najdem. Ga ima kdo? Dober potegne? :D
Rabila bi ga za tepihe, parket, ploscice ter parkrat na leto za avto posesat. Prosim mnenja za ta sesalec oz boljsi v vrednosti do 130 eur. Hvala

To, da je v A klasi za tepihe pomeni samo to, da ima zraven dobro krtačo za tepihe, nič drugega.

Iz teh razredov so naredili celo znanost zato ker so proizvajalci po EU uredbi morali zmanjšati moč motorjev se pravi indirektno sesalno moč. Dosti podobno kot pri avtomobilih... vse je en velik nateg ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

gruntfürmich ::

Mare2 je izjavil:

Gorenje je jajc.

sesalec se samo obrne in pogleda kaj piše spodaj. in pri gorenjevih izključno made in prc.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ales ::

Kako vezo ima to s čim? A niso taki iracionalni nacionalistični pogledi na "kitajsko" proizvodnjo že zdavnaj malo mimo? Kje je narejen Apple? Kje Lenovo? Od kod je večina drugih tehničnih naprav v trgovinah?

Pred desetletji so ljudje isto govorili o "japonskih" izdelkih, zdaj večina lahko o njih samo sanja. Enako je zdaj s "kitajskimi", samo da folk še ni doumel, da so tudi oni na naš račun gospodarstvo razvili iz predindustrijskega sistema v kar visoko razvit industrijalizem, mi pa se nismo ravno premaknili kaj dosti z mesta oz. smo na tem področju še nazadovali.

tl;dr: ali je izdelek Made in China nima popolnoma nobene veze več z njegovo kvaliteto.

korenje3 ::

Če še sanjate o sesalcih, tale je najboljši.

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

111111111111 ::

Zanima me sesalec na kabel brez vrečke.

Ima kdo kaj izkušenj?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Matija82 ::

A ima kdo kakšne izkušnje z Hofer/Lidlovimi ciklonskimi sesalci?

https://www.lidl.si/p/cisto-urejen-dom/...
Akumulatorski ročni in talni sesalnik za prah 2 v 1SILVERCREST
ciklonska tehnologija za sesanje brez vrečke za prah
2 stopnji sesanja: običajni način in ECO način
akumulator: litij-ionski 2500 mAh (22,2 V)
pribl. 0,6 L
krtača za tla z vrtljivim zglobom za 180°


https://www.hofer.si/sl/p.easyhome-bate...
Easyhome
maks. moč sesanja na visoki stopnji: 15 kPa
LED-prikazovalnik
2 stopnji sesanja
prikaz napolnjenosti baterije
filter HEPA 10
prostornina posode za prah: ca. 500 ml
čas delovanja: ca. 10 min na visoki stopnji, 50 min pri sesanju v eko načinu
glasnost: ca. 82 dB
Polnilnik in polnilna baterija nista priložena

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Melanholija ::

Hej. Zanima me nakup sesalca za mojo mamo. Kaj se priporoča za približno eur 200-250? Sesala bo večinoma parket ter stene in včasih dlake mačke/psa tudi na drugih površinah, recimo v avtu. Gledam predvsem modele na kabel, vem, da niso tako praktični, a mi baterije zares "smrdijo". Kaj se priporoča v tem cenovnem rangu? Zdaj sesalca sploh nima, zato bo vse upgrade, ne bi pa kupil poceni Kitajca. Pa da je garancija oz servis nekje na obali.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

miele, bosch. poglej na etiketo kje je narejen.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

qwdl ::

Priporočam Miele C3 Complete Powerline
Sem ga kupil za 200EUR za black friday in je super. In lahko dokupiš krtače za parquet in tepihe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: qwdl ()

gruntfürmich ::

eni modeli se reklamirajo kao za hišne ljubljenčke; morda imajo posebne krtače priložene ali kaj podobnega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nokia6310 ::

qwdl je izjavil:

Priporočam Miele C3 Complete Powerline
Sem ga kupil za 200EUR za black friday in je super. In lahko dokupiš krtače za parquet in tepihe.


In kako deluje, kako vleče? Si res zadovoljen z njim? Vrečke verjetno ni komplicirano menjat? Ma Miele svoje vrečke ali pašejo tudi druge?

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Mislim, da hočeš imet dva sesalca.

Jaz bi vseeno priporočal baterijskega in sicer: HOOVER FM 216 LI z razumevanjem, da se ga uporablja izključno za sesanje po trdih tleh. Lahek, zelo okreten, poceni, good enough. Boschevi, ali pa Dysonovi so seveda boljši, ampak za večkratnik cene ampak ne rabiš da je spucano 99,9999%, jaz sem zadovoljen z 98%, potem itak še potegneš z vlažno krpo. Jaz ga imam že 5 let, brez težav z baterijo zaenkrat. Ne vem pa, kako se obnese pri dlakah, lase kar veselo navija na krtačo, pač potegnem dol vsake toliko.

Če mene vprašaš, je bolje imet sesalec, ki se ti ga ne bo upiralo uporabljat bolj pogosto in baterijski zmaga.

Drugi pa na kabel, ki so tako ali tako močnejši tudi od najboljših baterijskih in se ga uporablja bolj redko in bolj namensko.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

gruntfürmich ::

nokia6310 je izjavil:

qwdl je izjavil:

Priporočam Miele C3 Complete Powerline
Sem ga kupil za 200EUR za black friday in je super. In lahko dokupiš krtače za parquet in tepihe.


In kako deluje, kako vleče? Si res zadovoljen z njim? Vrečke verjetno ni komplicirano menjat? Ma Miele svoje vrečke ali pašejo tudi druge?

z C3 miele sesalci ne moreš biti nezadovoljen. so eni izmed najboljših. vrečke imajo svoje, ampak ni to nek blazni strošek. lahko pogledaš na netu.

je pa za razmislit če se ti ljubi vlačit kabel naokoli...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nokia6310 ::

gruntfürmich je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

qwdl je izjavil:

Priporočam Miele C3 Complete Powerline
Sem ga kupil za 200EUR za black friday in je super. In lahko dokupiš krtače za parquet in tepihe.


In kako deluje, kako vleče? Si res zadovoljen z njim? Vrečke verjetno ni komplicirano menjat? Ma Miele svoje vrečke ali pašejo tudi druge?

z C3 miele sesalci ne moreš biti nezadovoljen. so eni izmed najboljših. vrečke imajo svoje, ampak ni to nek blazni strošek. lahko pogledaš na netu.

je pa za razmislit če se ti ljubi vlačit kabel naokoli...

Kabel je res zoprna stvar. V kolikor obstaja alternativa da je popolnoma enak po funkcionalnosti in moči kot ta na kabel se res splača razmislit. Po drugi strani če se baterije ne da menjat je drugo vprašanje kaj potem naredit, ko bo baterija enkrat šla glede na to da je integrirana in da se je ne da menjat. Stvari niso narejene tko kot so bile včasih ko so delale po 20 let. Te vrečke se dobijo kjerkoli npr v Mercurju ali samo v trgovinah kjer prodajajo Miele?

gruntfürmich ::

vrečke se dobijo verjetno vsepovsod (malo še preveri). jaz jih kupujem tudi v bigbangu. so pa verjetno tudi v vsaki spletni trgovini.

po moči verjetno ne bo enako. kdo pa bo dal 800W motor na baterijo ?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Gregor5816 ::

Kupujem klasični sesalnik do 500€. Uporaba za avto in hišo. Trenutno imamo en klasičen sesalnik, ki nima dobrega filtra in se med sesanjem voha prah v zraku (zato ga uporabljamo zelo malo oz. skoraj nič), imeli smo tudi irobot roomba, ki je šel pred kratkim rakom žvižgat. Iščem nekaj na elektriko (kabel), ki bo zamenjal oba sesalca. Notri imamo pogosto tudi psa, zato sem gledal predvsem modele, ki so temu namenjeni (animal/pet/cat&dog/...).

Največja dilema je:
- ali sesalec z vrečko ali brez vrečke
- kateri proizvajalec

miha98 ::

sesalecc se je včasih reklo skuterju 50 ccm .... Tole so bili sesalci v mojih srednješolskih letih....

PacificBlue ::

Gregor5816 je izjavil:

Kupujem klasični sesalnik do 500€. Uporaba za avto in hišo. Trenutno imamo en klasičen sesalnik, ki nima dobrega filtra in se med sesanjem voha prah v zraku (zato ga uporabljamo zelo malo oz. skoraj nič), imeli smo tudi irobot roomba, ki je šel pred kratkim rakom žvižgat. Iščem nekaj na elektriko (kabel), ki bo zamenjal oba sesalca. Notri imamo pogosto tudi psa, zato sem gledal predvsem modele, ki so temu namenjeni (animal/pet/cat&dog/...).

Največja dilema je:
- ali sesalec z vrečko ali brez vrečke
- kateri proizvajalec


Dejansko sem tole zadnjic kupil..
Nisem ga pa se testiral. Po opisu sodec dvomim, da je kaj uporaben:D
11eur Merkur

Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

alkor ::

Gregor5816 je izjavil:

Kupujem klasični sesalnik do 500€. Uporaba za avto in hišo. Trenutno imamo en klasičen sesalnik, ki nima dobrega filtra in se med sesanjem voha prah v zraku (zato ga uporabljamo zelo malo oz. skoraj nič), imeli smo tudi irobot roomba, ki je šel pred kratkim rakom žvižgat. Iščem nekaj na elektriko (kabel), ki bo zamenjal oba sesalca. Notri imamo pogosto tudi psa, zato sem gledal predvsem modele, ki so temu namenjeni (animal/pet/cat&dog/...).

Največja dilema je:
- ali sesalec z vrečko ali brez vrečke
- kateri proizvajalec


https://m.miele.si/gospodinjski/sesalni...
LP, a

111111111111 ::

alkor je izjavil:


https://m.miele.si/gospodinjski/sesalni...

Tule se pridružujem, sam sem izbral izdelek z vrečko, ker je manj čiščenja in vzdrževanja, je pa vrečka pač strošek.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zstiller ::

Ima kdo sesalec od parksida iz lidla https://www.lidl.si/p/delovno-orodje/se..., ter kako se obnese?
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moč sesalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514241 (9486) Blumper
»

Pokončni sesalnik - izkušnje

Oddelek: Loža
4327667 (13368) Bantani

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143620 (63302) perci
»

Sesalniki in podtlak

Oddelek: Loža
298138 (6992) steev
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567455 (32321) LordPero

Več podobnih tem