» »

Nakup sesalca

Nakup sesalca

1 2 3
4
5

kuglvinkl ::

se prav, katerega koli.
thnx
Your focus determines your reallity

Vikking ::

Nekateri si sami naredijo svoj ciklonski separator. Vsi navajajo težave s poceni variantami, da se ne obnese.

Če ti kej pomaga: http://www.comix.si/?FELIX_TRGOVINA%26n...

RejZoR ::

Fora ciklonskih je, da moraš imet v večih nivojih (multistage), Prvi del ti ločuje večje delce, naslednji srednje, zadnji najmanjše. Kar se pogojuje z velikostjo ciklonskega dela in kako veliko in intenzivno je vrtinčenje zraka. Če je kdo kdaj razmontiral Dysonov ciklonski segment/komponento ve o čem govorim.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tajolina ::

Hvala za odgovor. Sej sem potem danes razmišljala, da turbo krtača mogoče ni tako nujna, naš stari sesalec ni tolk dobro sesal po tepihu z navadno krtačo. Tako, da na koncu mi je itak važno, da dobro posesa, kakršnokoli krtačo že ima :)
Tako

RejZoR je izjavil:

Philips FC9194 če ga še kje dobiš. Od novih modelov namreč noben nima več turbo krtače, zaradi tipa cevi pa redke dodatne pašejo gor. Če sploh.

Osebno bi izbiral med modeli PerformerPro in PerformerExpert, cenovno so okoli 200 EUR.

Oz Electrolux UltraSilencer Green. Eden najtišjih sesalnikov na trgu z enimi najboljših rezultatov sesanja (A za trde površine in C za tepihe), brez turbo krtače. Večina drugih niti za trde površine ne dosegajo A razreda, pri tepihih pa so tam pri E oz F...

Tajolina ::

aja, pa danes sem gledala v trgovini še Hooverja AT 70 AT40 011.

Se mi je zdel tudi kar ok (po mojem laičnem mnenju...)
http://trgovina.mercator.si/tehnika/gos...
https://www.mimovrste.com/klasicni-sesa...

RejZoR ::

Majhni koleščki so dokaj bedni. Običajno so iz trde plastike, se vrtijo na vse strani, tko da ti gre sesalnik ob potegu naokoli čist po svoje in vedi, da ima Hoover cevi obrnjene (torej dimenzije koncev cevi so drugačne), tko da nanje ne paše praktično noben dodaten 3rd party nastavek.

Drugače pa je najboljše kar načeloma lahko dosežeš s sesalnikom brez turbo krtače. Torej A učinek na gladkih površinah in C na tepihu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tajolina ::

Sem se malo podala v raziskavo predlaganih sesalnikov. Samo še vedno nisem čisto sigurna kako in kaj.
Glede Philipsa FC9194 tako kot rečeno, težka za dobit...
Potem pa, če sem pravilno razumela se v preteklih komentarjih govori o Performer Pro Modelu FC9192, ki ga žal nikjer ne najdem, vsaj na netu ne za kupit. Sem pa našla modela FC9186 http://www.mimovrste.com/klasicni-sesal... in FC9190 http://www.mimovrste.com/klasicni-sesal...
Če pravilno razumem ima model FC9186 nekoliko manjšo moč kot model FC9190 ali je morda še kakšna večja razlika med njima? Predvidevam, da je izmed teh dveh bolje izbrat model FC9190...

Kar se tiče modelov Philips Performer Expert, sem pa našla modela FC8725 http://trgovina.mercator.si/tehnika/gos...
IN FC8721 http://trgovina.mercator.si/tehnika/gos...
Kakšne pomembne razlike med vsemi temi 4 naštetimi modeli, ki bi jih bilo koristno upoštevat?
Electrolux sesalnik Ultra Silencer Green vsaj kar sem gledala in iskala razprodan.

Tajolina je izjavil:

Hvala za odgovor. Sej sem potem danes razmišljala, da turbo krtača mogoče ni tako nujna, naš stari sesalec ni tolk dobro sesal po tepihu z navadno krtačo. Tako, da na koncu mi je itak važno, da dobro posesa, kakršnokoli krtačo že ima :)
Tako

RejZoR je izjavil:

Philips FC9194 če ga še kje dobiš. Od novih modelov namreč noben nima več turbo krtače, zaradi tipa cevi pa redke dodatne pašejo gor. Če sploh.

Osebno bi izbiral med modeli PerformerPro in PerformerExpert, cenovno so okoli 200 EUR.

Oz Electrolux UltraSilencer Green. Eden najtišjih sesalnikov na trgu z enimi najboljših rezultatov sesanja (A za trde površine in C za tepihe), brez turbo krtače. Večina drugih niti za trde površine ne dosegajo A razreda, pri tepihih pa so tam pri E oz F...

RejZoR ::

Ultra Silencer Green dobiš v Merkurju brez težave. Sta pa dva modela, po specifikacijah povsem identična, samo kar je spremenjen model in mogoče še kakšna malenkost. Ko sem ju primerjal side by side nisem (razen internega imena) opazil nobene razlike. Cena je še vedno okol 200 EUR, mislim da 209 če se prav spomnim. En model je razprodan, tadrugi pa se dobi verjetno v vseh centrih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

usurp3r ::

Živim v bloku, tako da sesalne površine ni ravno veliko. Kupil sem tega https://www.pricaraj.si/tristar-sesalec... in sem kar zadovoljen. Zame mora dober sesalec izpolnjevati 3 pogoje in sicer: velika sesalna moč, dobra obvladljivost po prostoru ter dobra zložljivost(da ga lahko pospravim v omaro :D).

Tale izpoljnjuje vse naštete pogoje, cena pa tudi ni draga, prej sem imel electroluxovega in je bil tudi vredu, dokler ni crknil.

RejZoR ::

Sam ne pol jokat, da ne moreš vrečk dobit oz da jih dobiš samo na enem odročnem koncu slovenije... Nekaj s čemer ne boš nikoli imel problemov z nobenim Philipsom ali Electroluxom (oz Gorenjem, ki ima sicer svoj format ampak imajo samo enega, GB2). Bi bil že cajt, da se cel svet spravi na S-Bag standard, pa je. Ne pa da vsak dreka z nekim svojim standardom. Vsaj kar se tiče klasičnih sesalnikov, pokončni so zaradi dimenzij druga stvar...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

RejZoR je izjavil:

Sam ne pol jokat, da ne moreš vrečk dobit oz da jih dobiš samo na enem odročnem koncu slovenije... Nekaj s čemer ne boš nikoli imel problemov z nobenim Philipsom ali Electroluxom (oz Gorenjem, ki ima sicer svoj format ampak imajo samo enega, GB2). Bi bil že cajt, da se cel svet spravi na S-Bag standard, pa je. Ne pa da vsak dreka z nekim svojim standardom. Vsaj kar se tiče klasičnih sesalnikov, pokončni so zaradi dimenzij druga stvar...

Se strinjam, S-bag se dobi za vsakim vogalom, posledično tudi cena ni tako visoka.

Sicer pa moj Philips FC9174 dela brezhibno že 6 let, isti izhodni HEPA filter, uporabljamo skoraj vsak dan. S-bag zamenjam na cca. 2 meseca in to je to. Zelo priporočam.

MooM ::

RejZoR je izjavil:

Sam ne pol jokat, da ne moreš vrečk dobit oz da jih dobiš samo na enem odročnem koncu slovenije... Nekaj s čemer ne boš nikoli imel problemov z nobenim Philipsom ali Electroluxom (oz Gorenjem, ki ima sicer svoj format ampak imajo samo enega, GB2). Bi bil že cajt, da se cel svet spravi na S-Bag standard, pa je. Ne pa da vsak dreka z nekim svojim standardom. Vsaj kar se tiče klasičnih sesalnikov, pokončni so zaradi dimenzij druga stvar...


Rejzor, kaj je bestbuy sesalec do cca 100€? 50 m2 stanovanja večinoma parket, nekaj malega ploščic. Kaj je potrebno posebno gledat pri teh novih sesalcih, ki imajo energetske kartice?

mat xxl ::

Tudi mene zanima, pa da bodo vrečke še po 5 letih....

dzinks63 ::

sesalec do cca 100€?

Z elektroluxom skoraj ne moreš zgrešit, za ta cenovni razred npr.:
JetMaxx JMFLOORPRO

MooM ::

Tega electroluxa sem videl. Če gledam po razredih, da ima trde površine A, izpust A, preproge C/D (več dosežeš samo s turbo krtačo) in pa ranga 100€ najdem sledeče:
- Gorenje sesalnik VCEA21SBKR
- HOOVER TE70_TE30011 oz. TE20011
- zgornji Electrolux.

Kakšno mnenje. V bigbangu mi je prodajalka ponujala Hooverja. Meni nekak bolj diši Gorenje, čeprav nisem zaprisežen Slovenec glede Gorenja :D

korenje3 ::

kle je primer Electrolux UltraOne ZUOALLFLR
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

mat xxl ::

Ja tale zadnji je hud, so se pa dobili taki z 2400 motorji, še cca leto nazaj, potem je pa neumen zakon prišel .... sem nabavil še takrat in ja zakon, tale daljinska komanda je pa tak tak uboga ali pa tudi ne .....

korenje3 ::

zakon velja samo za nove modele. ta v videu je star model in ima 2200W motor, kljub temu da piše v navodilih 1250W.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

MooM ::

Tile modeli so 200+ €. Jst iščem okoli 100€, ker imam namen potem kupiti še neko Roombo.

driver_x ::

Moj nasvet: poglej, kakšna je sesalna moč posameznega modela in ne prikljčna moč. Pred nekaj leti sem kupil enega takega Philipsa za delavnico in moraš pri največji moči že paziti, saj posesa tudi kaj večjega. Druga stvar, ki je meni pomembna je to, da uporablja standardne vrečke. Tretja pa to, da ni Hoover, saj imam z dvema njihovioma modeloma (en tak, da je vse "na palici" in en tak, ki ga vlečeš za sabo) tako slabe izkušnje, da jih niti od daleč ne pogledam več.

Heavy ::

MooM je izjavil:

Tile modeli so 200+ €. Jst iščem okoli 100€, ker imam namen potem kupiti še neko Roombo.



Sicer malo dražji, ampak z vodnim filtrom (po uporabi opereš posodico).

http://trgovina.mercator.si/tehnika/gos...

MooM ::

Heavy je izjavil:

MooM je izjavil:

Tile modeli so 200+ €. Jst iščem okoli 100€, ker imam namen potem kupiti še neko Roombo.



Sicer malo dražji, ampak z vodnim filtrom (po uporabi opereš posodico).

http://trgovina.mercator.si/tehnika/gos...


Nočem teh stvari s posodicami. Hočem vrečko.

cekr ::

https://www.kaercher.com/si/home-garden...

Po izgledu so bolj robustni. Delujejo pa odlično. V posodo daš vrečko. Brez pa lahko posesaš tudi vodo.
Dobro zadevo dobiš že za okoli 100 €.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

videc ::

Hooverja bi tudi jaz odsvetoval, je neuporaben.
Eletrolux, ki je bil zgoraj omenjen, je v redu (ne bom rekel odličen, da ne bo kdo komentiral).
Gorenje ima tudi solidne.

Me pa zanimajo tile Karcherji. Predvsem tisti, ki imajo tudi vodno čiščenje. Je to uporabno za doma, za kakšen kavč, ali je to bolj namenjeno v industrijske namene?

cekr ::

Kaercherja sem najprej nabavil za v klet. Obnesel se je tako dobro, da sem potem kupil še enega za stanovanje. Ni ravno najbolj estetski, zadeva pa deluje precej bolje kot kakšen precej dražji.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

videc ::

cekr je izjavil:

Kaercherja sem najprej nabavil za v klet. Obnesel se je tako dobro, da sem potem kupil še enega za stanovanje. Ni ravno najbolj estetski, zadeva pa deluje precej bolje kot kakšen precej dražji.
Kateri model? Tudi za vodno sesanje? Estetika je v drugem planu. ;)

MooM ::

Kolikor sem prebiral forum in ostale teme, sta v mojem ožjem izboru tako pristala:
- ELECTROLUX JMFLOORPRO (oziroma JMANIMAL in JMTURBO): kakšna je razlika med temi tremi, kolikor se sam ugotovil, samo v številu krtač, ki jih dobiš poleg. Sam sesalec pa je isti pri vseh treh? Slabosti?
- Philips FC 9170: tega sem našel po naklučju; je verjetno še stara generacija, glede na to, da ima 2200W motor? V čem je slabši od FC9174, ki ga priporočajo? Je krtača, ki je poleg dobra za parket, ali so boljše tiste, ki so "specialno" za parket?

Ko sem iskal sesalec, sem gledal, da je razred A (trda tla), A (izpust), C/D (preproge). Poraba mi ni toliko poemembna, glede na to, da laufa 20 min na teden. Ali so primerljivi novejši 700 W sesalniki s starejšimi 2000 W, mislim na sesalno moč?

Hvala

Ganon ::

V Intersparu sem danes videl Electroluxov sesalnik, znižan iz 109 EUR na 59 EUR. Na škatli je pisalo 2200W, bolj podrobno pa nisem gledal. Če bi ga potreboval, bi takoj zagrabil enega.

chinko ::

Iščem sesalec za sesanje prahu v peskalni kabini. Pogoj: zelo tih (more or less vsaj 50 db na najnižji stopnji) in dobro izoliran pred uhajanjem prahu. Med industrijskimi sesalci obstaja kaj takšnega ali bo potrebno pogledat sesalnike, ki so v uporabi v zobotehniki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chinko ()

Matej_K ::

Kakšen nasvet za nakup sesalca? Kdo pred kratkim kaj kupoval?
Budget okoli 100€. parket, nič preprog.

V novembrski št. ZPS so testirali jih par, vendar so vsi dobro ocenjeni okoli 180€, se da dobit kaj dokaj dobrega tudi za pod 100€?
Hvala
... .. .

Tilen88 ::

Mene tudi zanima kašen sealec se splača vzet,.. jst osebno nimam pojma ker se prvič sploh oldočam za to. Kak nasvet?

Invictus ::

Vodni sesalec
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krho ::

mene vodni ne mika sploh. To svinjarijo pucat po vsakem sesanju je bolano. Onega z vrečko postaviš v kot pa je mir
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

energetik ::

Tilen88 je izjavil:

Mene tudi zanima kašen sealec se splača vzet,.. jst osebno nimam pojma ker se prvič sploh oldočam za to. Kak nasvet?
Vrečka + izhodni HEPA filter, 100-200€. Optimum.

Tilen88 ::

energetik je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Mene tudi zanima kašen sealec se splača vzet,.. jst osebno nimam pojma ker se prvič sploh oldočam za to. Kak nasvet?
Vrečka + izhodni HEPA filter, 100-200€. Optimum.


Kak direkten predlog? znamka, oziroma link da vidim kaj je sploh tole ? Cena zanekrat ni problem če je le vredu stvar. Hvala

energetik ::

?? Greš na mimovrste in klikneš klasični, odkljukaš z vrečko.

mat xxl ::

Če kdo išče ekstremno močan sesalec, ja Electrolux je imel top močne sesalce 2300 W , sesalne moči 1800 W na primerjalnih testih, ga imam še iz časov pred neumno zakonodajo o moči sesalcev....

In namig soseda me je spraševala, kako priti, do takega sesalca in sem ji svetoval, kupi ga izven EU, kjer so dovoljeni in res , čez nekaj mesecev mi je razložila, da ga ima iz Beograda, ji ga je ena sodelavka, ki ima starše od dole pripeljala...., torej tisti, ki bi sesalce, da se na polni moči ne da sesati tepiha z 1 cm stuffom, potem je to za vas, ker ga tako zalima, da ne moreš premikati potem krtače po njemu....

mat xxl ::

Popravljam moč je bila 2200w.
Evo en link sem našel za vas točno takega imam doma je bil najmočnejši klasičen gospodinjski sesalnik na trgu po sesalni moči, dokler ni prišel neumen zakon in ja zelo tih ... : http://coolshop.rs/electrolux-ultra-one...

Je pa zanimivo, da je to 327 eur pri nas so bili pa na koncu znižani, ker so jih morali zaradi zakona razprodati, sam vem da sem ga plačal pod 200 euri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Tilen88 ::

http://www.electrolux.si/izdelki/Sesaln...

Je kdo že uporabljal tega? Kako mnenje ?

TESKAn ::

Samo za info, moč motorja en q*** pomeni, ker je izkoristek turbine ~30% moči motorja - povedano drugače, vsi ti strašni watti vam grejejo prostor, učinka pa ni. In preden je prišel v veljavo 'butast' zakon, so proizvajalci nalašč navijali motorje za slabši izkoristek, folk pa navalil na 3 kW in si z dvema kW grel stanovanje. Sedaj morajo pa dejansko poštimat, da je turbina OK, da je krtača OK itd.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tilen88 ::

Tilen88 je izjavil:

http://www.electrolux.si/izdelki/Sesaln...

Je kdo že uporabljal tega? Kako mnenje ?



sem dobil slabe reviewe za tale sesalec :/ člowk res ne ve kaj kupit

mat xxl ::

TESKAn je izjavil:

Samo za info, moč motorja en q*** pomeni, ker je izkoristek turbine ~30% moči motorja - povedano drugače, vsi ti strašni watti vam grejejo prostor, učinka pa ni. In preden je prišel v veljavo 'butast' zakon, so proizvajalci nalašč navijali motorje za slabši izkoristek, folk pa navalil na 3 kW in si z dvema kW grel stanovanje. Sedaj morajo pa dejansko poštimat, da je turbina OK, da je krtača OK itd.


Tole sicer samo deloma drži, pozabljaš pa, da potrošniške organizacije v zadnjih meritvah niso gledale samo watov pač pa so na konec cevi sesalca dali nek predpisan električni generator in pogledali kako dejansko sesalno moč ima ali po domače koliko potegne pa to popolnoma obremenjen, ne tja v 3 dni.

Da so ti EU zakoni res butasti in ne le "butasti" ti pove enaka omejitev na sušilnikih las.... kaj boš sedaj rekel, so samo navijali proizvajalci wate ali ??? boš rekel, ti vsaj skuri ne las prihranka pa ni, ja si pač sušiš lase 1 x dalj .... ? Pomisli. Vidim, da za one, ki imajo denar bi bil dober posel šverc teh močnih sesalcev iz 3 držav..., recimo Bosne, Srbije .... samo tudi tam niso poceni.

msjr ::

Jest sem pred kratkim kupil tega. Zelo tih, naše živali se ga ne bojijo, turbo krtača spravi mačje dlake s kavča - torej je ok. Za laminat pa tako ali tako ne rabiš buhvekaj. Generične vrečke se dobijo v merkurju.

korenje3 ::

mat xxl je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Samo za info, moč motorja en q*** pomeni, ker je izkoristek turbine ~30% moči motorja - povedano drugače, vsi ti strašni watti vam grejejo prostor, učinka pa ni. In preden je prišel v veljavo 'butast' zakon, so proizvajalci nalašč navijali motorje za slabši izkoristek, folk pa navalil na 3 kW in si z dvema kW grel stanovanje. Sedaj morajo pa dejansko poštimat, da je turbina OK, da je krtača OK itd.


Tole sicer samo deloma drži, pozabljaš pa, da potrošniške organizacije v zadnjih meritvah niso gledale samo watov pač pa so na konec cevi sesalca dali nek predpisan električni generator in pogledali kako dejansko sesalno moč ima ali po domače koliko potegne pa to popolnoma obremenjen, ne tja v 3 dni.

Da so ti EU zakoni res butasti in ne le "butasti" ti pove enaka omejitev na sušilnikih las.... kaj boš sedaj rekel, so samo navijali proizvajalci wate ali ??? boš rekel, ti vsaj skuri ne las prihranka pa ni, ja si pač sušiš lase 1 x dalj .... ? Pomisli. Vidim, da za one, ki imajo denar bi bil dober posel šverc teh močnih sesalcev iz 3 držav..., recimo Bosne, Srbije .... samo tudi tam niso poceni.

sušilci za lase imajo temperaturno omejitev, cca 60÷65°C. zdej pa a ima moč 1kW, 2kW... če je večja moč lahko piha hitreje, samo izstopna temperatura mora biti omejena.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

TESKAn ::

mat xxl je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Samo za info, moč motorja en q*** pomeni, ker je izkoristek turbine ~30% moči motorja - povedano drugače, vsi ti strašni watti vam grejejo prostor, učinka pa ni. In preden je prišel v veljavo 'butast' zakon, so proizvajalci nalašč navijali motorje za slabši izkoristek, folk pa navalil na 3 kW in si z dvema kW grel stanovanje. Sedaj morajo pa dejansko poštimat, da je turbina OK, da je krtača OK itd.


Tole sicer samo deloma drži, pozabljaš pa, da potrošniške organizacije v zadnjih meritvah niso gledale samo watov pač pa so na konec cevi sesalca dali nek predpisan električni generator in pogledali kako dejansko sesalno moč ima ali po domače koliko potegne pa to popolnoma obremenjen, ne tja v 3 dni.

Da so ti EU zakoni res butasti in ne le "butasti" ti pove enaka omejitev na sušilnikih las.... kaj boš sedaj rekel, so samo navijali proizvajalci wate ali ??? boš rekel, ti vsaj skuri ne las prihranka pa ni, ja si pač sušiš lase 1 x dalj .... ? Pomisli. Vidim, da za one, ki imajo denar bi bil dober posel šverc teh močnih sesalcev iz 3 držav..., recimo Bosne, Srbije .... samo tudi tam niso poceni.

Nekaj je električna moč pri sesalcu, katerega primarni namen je pobiranje umazanije s tal in filtriranje te umazanije ob čim nižjem hrupu, kar nima nobene povezave z električno močjo, povsem drugo je pa fen, katerega primarna naloga je dobesedno gretje zraka.
Predpisan električni generator za na sesalnik? Me zanima, kako to zgleda. Pa rečmo ok, kakšni so pa kaj rezultati? In nazadnje, EU birokrati so predpisali tudi nov način označevanja sesalnikov, nekaj podobnega ABC... kategorijam. Imaš tri podkategorije, glasnost, kakovost filtriranja in sposobnost pobiranja umazanije. Dosti boljše, kot dosedanje "več W, boljše je" in posledično konstruiranje motorjev za čim večjo porabo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Ales ::

Pri sesalcih se zato primerja še sesalna moč, pretok zraka in ustvarjeni podpritisk.

Mi imamo tole:

moč motorja: 2.300 W
minimalna moč motorja: 180 - 300 W
sesalna moč: 470 W
pretok zraka: 42 L/s
maks. podpritisk: 27 kPa

Nikoli se nisem preveč ubadal z metodologijo teh meritev. Če gre za test z generatorjem, bi pričakoval, da gre za z zrakom gnan generator, ki ga povežejo na cev sesalca in merijo, koliko sesalec ustvari moči z vrtenjem lopatic generatorja. Merjenje pretoka zraka in podpritiska pa tudi ni ne vem kak problem.

mat xxl ::

Točno tako, kot si napisal glede meritev sesalne moči.

energetik ::

korenje3 je izjavil:

sušilci za lase imajo temperaturno omejitev, cca 60÷65°C. zdej pa a ima moč 1kW, 2kW... če je večja moč lahko piha hitreje, samo izstopna temperatura mora biti omejena.
Jasno da je omejitev, ampak močnejši imajo lahko večji pretok zraka in to je pomembno. Ko sem imel še dolge lase je že z našim 2,2kW fenom trajalo dolgo, da sem si posušil, na bazenu s kakšnim 800W pa je trajalo celo večnost. In zdaj pravite, da so neki birokrati predpisali, kako hitro si lahko sušim lase?? ;((
OK morda razumem za sesalc, kjer je važna dejansko sesalna moč, ne pa da se gredo vtikat v fene. Kmalu nam bodo še predpisal še koliko hrane lohk pojemo na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

telexdell ::

energetik je izjavil:

korenje3 je izjavil:

sušilci za lase imajo temperaturno omejitev, cca 60÷65°C. zdej pa a ima moč 1kW, 2kW... če je večja moč lahko piha hitreje, samo izstopna temperatura mora biti omejena.
Jasno da je omejitev, ampak močnejši imajo lahko večji pretok zraka in to je pomembno. Ko sem imel še dolge lase je že z našim 2,2kW fenom trajalo dolgo, da sem si posušil, na bazenu s kakšnim 800W pa je trajalo celo večnost. In zdaj pravite, da so neki birokrati predpisali, kako hitro si lahko sušim lase?? ;((
OK morda razumem za sesalc, kjer je važna dejansko sesalna moč, ne pa da se gredo vtikat v fene. Kmalu nam bodo še predpisal še koliko hrane lohk pojemo na dan.

Sesalec za isto sesalno moč, se lahko naredi z motorjem A in motorjem B. Najboljši ga naredijo celo z motorjem C. Če vsi trije sesalci stanejo približno enako in je proizvodnja z motorjem A najcenejša kakšne sesalce misliš, da bodo delali???
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Ales ::

Po novem "energetsko učinkovitost" gledajo po "letni" porabi el. energije, namesto da bi jo gledali po razmerju med nazivno in sesalno močjo sesalca. En bučni aplavz.

V praksi je zdaj zgornja meja nazivne moči nekje razreda 700W. Zakaj? Zato, da ne priletijo iz A razreda "energetske učinkovitosti". Kar je IMHO debilizem brez primere.

Hkrati so posilili izdelovalce z navajanjem teh A B C razredov tudi drugje, tako da nekateri več sploh ne navajajo niti sesalne moči, pretoka zraka ali max. podtlaka, ki ga sesalec zmore. Napišejo enostavno, "čiščenje trdih podlag, razred A". Wtf???

Sem na hitro pogledal par teh novih ultra učinkovitih EU sesalcev, uradne strani proizvajalcev, in rezultati me niso presenetili.

Na Boschevi strani v podatkih vidim moč, npr. 700W, hvalijo se z glasnostjo 66dB in potem te črke za debile, letna poraba energije, razred "A", učinkovitost čiščenja preproge "C", trdih podlag "A". Uau. Kako informativno. Dejanskih podatkov o sesalni moči, pretoku zraka ali max. podtlaku pa nikjer. Kot da smo vsi kreteni.

Samsungova stran, ok 700W in 220W sesalne moči. Vsaj nekaj. Podoben in še malo glasnejši krš od sesalca, kot Boschev malo prej, ampak vsaj navedli so konkreten podatek.

Gorenje. Najdem večino z 700W in enega ali dva z 800W, eden teh pride recimo do 21 kPa podpritiska in 35 l/s pretoka zraka. Ponovno, vsaj navedli so podatek.

Ne da se mi več gledat. V glavnem, kar se sesalne moči tiče, soliden korak nazaj.

Močnejši sesalci so namreč kar konkretno izginili iz ponudbe. Do 1600W nazivne moči je dovoljeno ampak potem bi morali označiti sesalec z razredom "energetske učinkovitosti" nekje globoko v rdečem polju. In takih zato nihče več ne prodaja. Tudi, če bi po razmerju med nazivno in sesalno močjo bili učinkovitejši, kot so bili prej.

Kakšen debilizem.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moč sesalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514488 (9733) Blumper
»

Pokončni sesalnik - izkušnje

Oddelek: Loža
4327925 (13626) Bantani

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144022 (63704) perci
»

Sesalniki in podtlak

Oddelek: Loža
298176 (7030) steev
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567554 (32420) LordPero

Več podobnih tem