» »

Revščina v Sloveniji, neto plača 500 evrov

Revščina v Sloveniji, neto plača 500 evrov

«
1
2

genius11 ::

Mal sem se poigral:

Tilen ::

Minimalna plača:

od 1. marca 2010 do 31. decembra 2010: 734,15 evrov

V skladu z Zakonom o minimalni plači (ZMinP, Uradni list RS, št. 13/2010) in objavljenim Zneskom minimalne plače in prehodnim zneskom minimalne plače (Uradni list RS, št. 3/2011) znaša minimalna plača za delo s polnim delovnim časom, opravljeno od 1. januarja 2011 dalje 748,10 evrov, kar v neto znesku pomeni 572,27 evrov (ob upoštevanju splošnih olajšav po predpisih o dohodnini in brez upoštevanja morebitnih vzdrževanih družinskih članov).

572.3
+130 malica minimum
+prevoz cca 26EUR minimum

----

728 neto = minimum.


Povprečna plača - januar 2011 - 1.534,04 (neto 933,02 EUR)

http://www.amstar.si/uporabni-podatki-p...




Povračila, nadomestila in drugi prejemki


Višina socialnih transferjev nekaterij prejemnikov :

xx



To je Slovenija.

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Blinder ::

a ni neto brez dodatkov za malico in prevoz? nas so tako učili v šoli :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Tilen ::

Je omenjeno pri povprečni plači. Samo za primerjavo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dice7 ::

sem pričakoval več dejstev in manj brezpomenskih slik

kmetek ::

Važn, da ima Zidar 2000EUR na dan, SCT v kurcu, on pa odpira nova posla.

SLOVENIJA = skorumpirana džrava do amena, folk pa nič 8-O

genius11 ::

dice7 je izjavil:

sem pričakoval več dejstev in manj brezpomenskih slik


Lej pa ga naredi ti...jaz sem se mal poigral, kot že v preteklosti.
Račun na youtubu pa je nov, mam enga že od prej z mojimi posnetki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

krucymucy ::

Tilen je izjavil:



572.3
+130 malica minimum
+prevoz cca 26EUR minimum

----

728 neto = minimum.




Razloži ti to delavkam ki dobijo na račun nakazano 530€, za poln mesec, brez bolniške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

Tilen ::

krucymucy je izjavil:

Tilen je izjavil:



572.3
+130 malica minimum
+prevoz cca 26EUR minimum

----

728 neto = minimum.




Razloži ti to delavkam ki dobijo na račun nakazano 530€, za poln mesec, brez bolniške.



V čem je torej problem? V neizvajanju zakona?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Malajlo ::

Ne, po moje mora Zidar začet nakazovat denar tistim delavkam, ki dobijo samo 530. In ki seveda niso iz SCT.
Ko bo začel pa Zidar talat denar, bojo pa še ostali. Kot zgled pa to. In je zadeva rešena.

Folk!!! Država ni tista, ki nudi prosta delovna mesta. Država ni tista, ki nakazuje plače. Država ni (več) jugo-socializem (da mi ne bi kdo mešal komunistov zraven!)

švrk ::

genius11 je izjavil:

Mal sem se poigral:


LOL, kaki manipulator si ti. Sliko klošarja, ljudi med čistilno akcijo, tovornjak, ki pripelje moko v merkator, sliko protesta,.. itd predstaviš z zvočno podlago in to naj bi ponazarjalo revščino v Sloveniji.

trollček

mojsterleo ::

plače pod 500 eur so še vedno realnost. delodajalci na vse načine izkoriščajo nedoslednosti v zakonu, ter nevednost delavcev, in pod osnovno plačo pišejo postavke, ki tam sploh ne bi smele biti. sem videl plačilne liste, poznam konkretne primere. smo dali na inšpektorat anonimno prijavo, in zgodilo se do danes ni nič. menda anonimne prijave mečejo v smeti. če bi pa dali osebne podatke oškodovane osebe, bi jo naslednji dan vrgli iz službe. tako je to, žal.

in ja, v tej državi je vse več ljudi revnih, plače pa so slabe. ni me presenetilo, ko sem včeraj v časopisu prebral, da so smučišča prazna. pa kdo ima še v tej državi denar, da se driča po snegu, medtem ko se bencin, hrana in stroški večajo skoraj vsak mesec? vsak, tudi jaz, raje šparam za primer, da mi spet ne podaljšajo pogodbe in bom klošaril po zavodu, mogoče si bom privoščil kakšen krajši poletni oddih na morju, in to je to! čist po pravici povedano, me je strah dneva, ko bo na ulice stopila ta armada 150.000 brezposelnih, ki jih nategujejo po levi in desni.

- država naj omeji neperspektivne študije na minimum, tiste ki pa ostanejo, pa absolutno prilagajati trgu dela, ter se v največji možni meri povezovati z delodajalci.

- štipendije morajo biti vredne študenta. v sloveniji pa so žal socialni dodatek saj nihče ne more preživeti s 150 eur/mesec! in potem imaš horde študentov na študentskem delu, ki odžirajo delo ostalim. tako ne gre več, in malo delo ni odgovor za to. malo delo bodo samo še bolj zlorabljali, saj bodo ljudje brez služb prisiljeni ga vzeti. urne postavke bodo nizke, prispevki minimalni, malica, prevoz ne bo plačan. skratka poden!

- naj država omogoči mladim diplomantom 1 letno pripravništvo na njihovem strokovnem področju. povečala se bo cirkulacije in kvaliteta znanj.

- naj univerze VRŽEJO VEN 70-80 let stare profesorje, ki so prilepljeni na stolčke, in talajo zastarelo znanje. na japonskem ko je profesor star 50 let, mora oditi iz fakultete!

- naj vzpodbujajo zaposlovanje starejših od 50 let, katerih je pri nas veliko, predvsem zaradi planiranih stečajev v poznih 90.letih. pa ne tako, da razpišejo neke subvencije polne drobnega tiska, katerih se vsi delodajalci ogibajo že na daleč.

- delodajalci bi morali vlagati več v svoj kader. mladim praktično ne dajo priložnosti, da se izkažejo. poznam primere, ko niso hoteli plačati niti za zdravniški pregled kandidata! če ga nisi imel, si avtomatsko bil nekonkurenčen ostalim. tako neverjetno patetično, da me kozlat.

in še kaj bi lahko dodal.

Malajlo ::

Omejitev neperspektivnih študijev...
Čak, čak! Ti bi rad "prosti trg" in pravice omejil? Gremo nazaj v usmerjeno izobraževanje? A država mora torej poskrbeti, da ovce ne zapravljajo časa za brezvezne študije? Dej nehi.

Štipendije vredne študenta
Ja, študentski servisi naj ostanejo, saj bo referendum. Ne rabiš sploh štipendij za to. Dokler se pa napotnice izkoriščajo namesto štipendij, pa imaš kot hočeš. Ampak to študentom ni jasno. Je večji žur metat kocke v šipe.

Država (!!!?!?!!?) naj omogoči pripravništvo
Pa dobro, no. Umikamo državo iz gosodarstva, ampak za diplomante pa naj ostanejo neke "kvazi" firme ali kaj?
Pa spet država naj...

Metat stran prfokse
No, mogoče se strinjam s tabo. Ampak če je profesor dober, zakaj ne bi podajal znanja do smrti? Mogoče bi pa res ocenjevali prfokse, pa da se vidi, kdo je vreden. Ampak če pogledaš potem tvoj drugi predlog, si kontradiktoren...

Vzpodbujanje zaposlovanja starejših
Prfokse menjat, delavce pa na zidarski oder, dokler lahko migajo?

Vlaganje v kader
Bi dodal še razvoj, ampak cajti niso pravi. Enkrat drugič...

mojsterleo ::

Malajlo je izjavil:

Štipendije vredne študenta
Ja, študentski servisi naj ostanejo, saj bo referendum. Ne rabiš sploh štipendij za to. Dokler se pa napotnice izkoriščajo namesto štipendij, pa imaš kot hočeš. Ampak to študentom ni jasno. Je večji žur metat kocke v šipe.
štipendije v tujini so od 500 eur dalje. res je, da jih je težje dobiti, ampak vsaj tisti kijih dobi, se lahko ukvarja s študijem. pri nas pa vsakemu dajo drobiž, pa se znajdi. in večina se jih potem zgubi, pa maš študente stare 30 let...

Malajlo je izjavil:


Država (!!!?!?!!?) naj omogoči pripravništvo
Pa dobro, no. Umikamo državo iz gosodarstva, ampak za diplomante pa naj ostanejo neke "kvazi" firme ali kaj?
Pa spet država naj...
sej to že počnejo v bistvu, na zavodu imajo programe, ki omogočajo mladim 3-6 mesečno zaposlitevv smislu pripravništva v katerikoli firmi. samo žal to ni to, je pa vsaj nekaj.

Malajlo je izjavil:


Metat stran prfokse
No, mogoče se strinjam s tabo. Ampak če je profesor dober, zakaj ne bi podajal znanja do smrti? Mogoče bi pa res ocenjevali prfokse, pa da se vidi, kdo je vreden. Ampak če pogledaš potem tvoj drugi predlog, si kontradiktoren...
ja. in vsepovsod poslušam, kako so znanja ljudi na zavodu zastarela in brezvezna. če je temu tako, naj najprej pričnejo pri temeljih čistit. da ne omenjam, da ima 70 let star prfoks za sabo najmanj 50 enako/bolje/sodobneje izobraženih nadomestkov. japonci že vedo, kaj počnejo.

Zgodovina sprememb…

UNIVERZUM ::

@MojsterLeo Ni poanta, da pristojne inšpekcije ne ukrepajo, pač pa da je zakon takšen. V minimalno plačo 572 EUR neto ti lahko stlači delodajalec vse bonuse, ki jih dobiš. Imam namreč soseda, ki je podpisal pogodbo za (430 ali 480EUR bruto-nisem čisto prepričan). Ko sem poizvedoval, se ugotovil, da delodajalec to lahko naredi, čeprav po moji (kot kaže zgrešeni) logiki je teh 572EUR neto osnova na katero dobiš dodatke na delovno dobo, delovne pogoje in še kaj. In potem vidiš na plačilni listi pot točko xy- dodatek do minimalne plače 32EUR. Mislim WTF za cel mesec dela pa ni zaslužil minimalca?


@Tilen malica in prevoz se ne štejeta k plači zato tudi nista obdavčena in se ne vštevata v dohodninsko osnovo. Če dobiš povrnjene potne stroške pomeni, da si dovolj oddaljen, da ti z prihodom na delo nastanejo določeni stroški. S tem da ti delodajalec ni dožan poravnati 100% ampak 70-80% (kar pomeni da gre nekaj tudi iz žepa zaposlenega). Malice ti prav tako ni dolžan plačati v primeru, da je malica organizirana (izjeme so osebe z zdravniškim potrdilom, ki potrebujejo posebne diete).
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

genius11 ::

švrk je izjavil:

genius11 je izjavil:

Mal sem se poigral:


LOL, kaki manipulator si ti. Sliko klošarja, ljudi med čistilno akcijo, tovornjak, ki pripelje moko v merkator, sliko protesta,.. itd predstaviš z zvočno podlago in to naj bi ponazarjalo revščino v Sloveniji.

trollček


Slike je kr težko dobit, ne moreš dat slike od ljudi, ki so iz Indije k tam je pa res revščina, mal sem se poigral, zato tudi nisem kaj dost popravljal, urejal...
Vse slike pa so povezane z revščino

Bellatrix ::

Katera pesm je v videu ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Ziga Dolhar ::

Celine Dion - A New Day Has Come.
:|
https://dolhar.si/

Goody ::

genius11 je izjavil:


Slike je kr težko dobit, ne moreš dat slike od ljudi, ki so iz Indije k tam je pa res revščina, mal sem se poigral, zato tudi nisem kaj dost popravljal, urejal...
Vse slike pa so povezane z revščino




Mogoče zato ker res taprave revščine v Slo ni ali pa je je zelo malo? Ampak to tebe ne ustavi, daš gor čistilno akcijo, pa kakšnega pijančka, pa je kul...bedno manipuliranje

SomethingEls ::

In če kdo HOČE delat za manj kot je minimalna plača?

solatko ::

Urby-Kris - Ga je potrebno poslat v tisto posebno ustanovo, kjer si lahko tudi Napoleon pa vse tiste, ki več mesecev delajo brez plačila tudi.
Delo krepa človeka

amigo_no1 ::

Niti približno ni dovolj kapacitet za vse, ki ustrezaju kriteriju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

solatko ::

Se bo pa kakšna bivša vojašnica predelala. Kapacitet je dosti, saj te modeli po navadi niso nevarni za okolico.
Delo krepa človeka

SomethingEls ::

Urby-Kris - Ga je potrebno poslat v tisto posebno ustanovo, kjer si lahko tudi Napoleon pa vse tiste, ki več mesecev delajo brez plačila tudi.


Ne razumem kaj hočeš povedat... očitno sem pre glup

Skratka... ti hočeš prepovedati prostovoljno delo pod minimalno plačo amapk bom vseeno jaz izpadel "ta krut".

Ramon dekers ::

eh dejte nehat srat, če zidar reče dali bomo 400 EURdrugače bomo šli v kur... in bo še manj plačenih davkov se bodo vsi uradi ustrašili in odobrili teh 400 EUR.


Berem te pravniška sranja ki so tako fenomenalna zapisana, da si lahko rečeš da je pravo kot takšno v Sloveniji na višku in se lahko z lahkoto primerja z nemškim in avstrijskim sistemom, ampak v praksi, v praksi smo pa pod standardom Libije. Veliko pod njim.

Da ne govorim o drugih stvareh, kje vse se krši zakone po celi črti, potem pa pridejo pametnjakoviči sem in rečejo da je dejansko tako kot piše v zakonu, če ni pa prijavite inšekcije, brez zamere kolegi sam bi odprl rajši kakšen koncentracijski kamp, goli otok, in tiste na vrhu pometel tja, mislim na vrhu ne zopet revežev kot se to dela skozi zgodovino.

MadMicka ::

Urby-Kris, seveda lahko delaš za manj kot minimalno plačo. Konec koncev lahko delaš tudi zastonj. Pač podpišeš podjemno pogodbo in delaš za kolikor se zmeniš. Če pa si redno zaposlen, ti pa pripada minimalna plača, stroški za vožnjo in prehrano. Na ta način skuša država zaščititi šibkejšo stranko v delovnem razmerju, tj. delavca. Pač naloga civilizirane družbe je, da ščiti šibkejše. Pa naj bodo to invalidi, socialno ogroženi, otroci ipd.

genius11 ::

Goody je izjavil:

genius11 je izjavil:


Slike je kr težko dobit, ne moreš dat slike od ljudi, ki so iz Indije k tam je pa res revščina, mal sem se poigral, zato tudi nisem kaj dost popravljal, urejal...
Vse slike pa so povezane z revščino




Mogoče zato ker res taprave revščine v Slo ni ali pa je je zelo malo? Ampak to tebe ne ustavi, daš gor čistilno akcijo, pa kakšnega pijančka, pa je kul...bedno manipuliranje


Tvoje izjave iz Alterja sedaj že sem prenašaš, pa saj nisem neumn.

ttommy ::

Da se nekaj zjasnimo-v Sloveniji ne bi smelo biti niti enega brezdomca in revne družine!!!!!!!!!!!!
A smo se zato odcepili,da je marsikdo v breznu obupa?Pahor-jaz na tvojem mestu ne bi hodil vzvišeno okrog,dokler bi obstajal en brezdomec!
Enkrat bo že treba naredit nov sistem plač: začne se pri minimalni in konča pri 3kratni vrednosti minimalne plače.Vsak človek ima ena usta,en trebuh in eno rit.Ne vem zakaj bi morali eni životarit,drugi pa uživat.
Slovenija je tako majhna,pa ima ogromno revežev in ogromno bogatašev.Kaj ni prav v tej sliki?
Gamer

Ramon dekers ::

v Sloveniji ni prav že prvo, da smo bili zmanipulirani oz. ste bili zmanipulirani, ko ste dali soglasje za odcepitev, in tvegali morebitno vojno, s tem pa v vaših glavah mislili da prihajate v boljše čase. Za koga? Bavčarja, Kresalovo, Kučana? Človek lahko reče samo wtf. Sicer pa ovc ni težko zmanipulirati.

SomethingEls ::

Urby-Kris, seveda lahko delaš za manj kot minimalno plačo. Konec koncev lahko delaš tudi zastonj. Pač podpišeš podjemno pogodbo in delaš za kolikor se zmeniš.


Lepo bi bilo, če se ne bi zmišljeval neumnosti:

Ne, podjemna pogodba se ne sme skleniti, če se delavec/podjemnik prostovoljno vključi v organiziran delovni
proces delodajalca in v njem osebno in nepretrgano opravlja delo za plačilo, po navodilih in pod nadzorom delodajalca.
Ko pride do navedenih okoliščin, se ne sme skleniti podjemna pogodba, temveč je potrebno skleniti pogodbo o
zaposlitvi, saj ima takšno razmerje vse elemente delovnega razmerja.


VIR: http://www.informiran.si/doc/Vsebina/vs...

Če pa si redno zaposlen, ti pa pripada minimalna plača, stroški za vožnjo in prehrano. Na ta način skuša država zaščititi šibkejšo stranko v delovnem razmerju, tj. delavca. Pač naloga civilizirane družbe je, da ščiti šibkejše. Pa naj bodo to invalidi, socialno ogroženi, otroci ipd.


Še vedno prepoveduješ delo nekomu, ki se je pripravljen redno zaposliti za pod 500 eur.
In ne to je primerno za primitivne družbe, ki so pripravljena žrtvovati svobodo posameznika za nekaj parazitov (ne mislim na vse delavce, temveč samo tiste, ki zahtevajo ozakonitev minimalne plače)

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

ttommy in Ramon dekers, Slovenija se ni odcepila. Blo bi super, če že nekaj pišeš, da prej preveriš.

Urby-Kris, sej ni problem, sej lahko tud delaš za manj kot minimalno plačo. Pač podpišeš pogodbo o zaposlitvi za 400 EUR, prejemaš 400 EUR, razlike od delodajalca ne zahtevaš in je tako stvar končana.

Ramon dekers ::

MadMicka je izjavil:

ttommy in Ramon dekers, Slovenija se ni odcepila. Blo bi super, če že nekaj pišeš, da prej preveriš.

Urby-Kris, sej ni problem, sej lahko tud delaš za manj kot minimalno plačo. Pač podpišeš pogodbo o zaposlitvi za 400 EUR, prejemaš 400 EUR, razlike od delodajalca ne zahtevaš in je tako stvar končana.



uf uf smo pedantni, osamosvojila odcepila, kakor hočeš smo samostojni. Haha. Cedi se med in mleko.

Kar se tiče tvojih 400 € bolje, da gre delavec na socialo kot dela za 400, bo tako hitrejši kolaps države, no mogoče nam bo evropa dala za bail out. haha

cyber_killer ::

Slovenija je ena pofukana država in nič druzga. Iz dneva v dan podn od podna. Uni kurci po javni upravi in podobnih mestih pa drkajo kurac in jih boli za vse.

SomethingEls ::

Urby-Kris, sej ni problem, sej lahko tud delaš za manj kot minimalno plačo. Pač podpišeš pogodbo o zaposlitvi za 400 EUR, prejemaš 400 EUR, razlike od delodajalca ne zahtevaš in je tako stvar končana.


!Ne, podjemna pogodba se ne sme skleniti, če se delavec/podjemnik prostovoljno vključi v organiziran delovni
proces delodajalca in v njem osebno in nepretrgano opravlja delo za plačilo, po navodilih in pod nadzorom delodajalca.
Ko pride do navedenih okoliščin, se ne sme skleniti podjemna pogodba, temveč je potrebno skleniti pogodbo o
zaposlitvi, saj ima takšno razmerje vse elemente delovnega razmerja.!

NOV ZAKON O MINIMALNI PLAČI:
http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

Delodajalec ti za redno zaposlitev ne sme plačevati manj kot minimalno plačo.

Da se nekaj zjasnimo-v Sloveniji ne bi smelo biti niti enega brezdomca in revne družine!!!!!!!!!!!!
A smo se zato odcepili,da je marsikdo v breznu obupa?Pahor-jaz na tvojem mestu ne bi hodil vzvišeno okrog,dokler bi obstajal en brezdomec!
Enkrat bo že treba naredit nov sistem plač: začne se pri minimalni in konča pri 3kratni vrednosti minimalne plače.Vsak človek ima ena usta,en trebuh in eno rit.Ne vem zakaj bi morali eni životarit,drugi pa uživat.
Slovenija je tako majhna,pa ima ogromno revežev in ogromno bogatašev.Kaj ni prav v tej sliki?


Ni naloga države, da skrbi za državljane kot bi bili otroci!

Ustanovi podjetje potem pa lahko vsem plačuješ 1.000.000 eurov na mesec zaradi mene!

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

ti si tvoje zakone lahko vtakneš v rit. Vse se krši po celi črti.

Najbolje da takšen delavec prijavi to inšekciji, ali več toži to firmo saj ima tako ali tako preveč denarja, ker če bo samo prijavil delodajalca bo ostal brez službe, če pa ga toži lahko dobi fino odškodnino. Aja pozabil sem delavec nima za tožbo;) Ima pa izbiro da dela za 500EUR ali crkne.

SomethingEls ::

Ramon dekers je izjavil:

ti si tvoje zakone lahko vtakneš v rit. Vse se krši po celi črti.

Najbolje da takšen delavec prijavi to inšekciji, ali več toži to firmo saj ima tako ali tako preveč denarja, ker če bo samo prijavil delodajalca bo ostal brez službe, če pa ga toži lahko dobi fino odškodnino. Aja pozabil sem delavec nima za tožbo;) Ima pa izbiro da dela za 500EUR ali crkne.


Pri oddaji preverjeno so enkrat spraševali obiralce jagod, če jim je grozno delat za majhno plačo. Odgovorili so, da so veseli, da lahko to delajo in zaslužijo nekaj denarja. No ko je vse skupaj propadlo so vrli novinarji odšli po ulicah spraševat Ljubljančane, če bi kdaj delali kaj takega za tako majhno plačo. Seveda so vsi odločno zatrdili, da to pa že ne in tako so vrli novinarji zaključili z enim govorom o izkoriščanju. Haha! :))

Ramon dekers ::

človek božji govoriš za Ljubljano, primerjati Lj in recimo območje prekmurja je kot dan in noč.

mojsterleo ::

malo sem presenečen nad nekaterimi odgovori v tej temi. govorite, kot da revščine v sloveniji sploh ni! seveda je, vendar pa je treba definirati, kaj revščina v družbi, kot je naša sploh je? verjteno ne gre za shirane ljudi, kot jih gledamo na kakih posnetkih iz revnih delov afrike, ampak za nekaj drugega, se strinjamo?

menim da je človek pri nas revež že, če komaj plačuje položnice, za hrano mu ostane nekaj malega denarja, dopusta že 20 let ni videl, aparati v njegovem domovanju so stari 25 let in več, hkrati pa si lahko privošči zamenjavo enega leto za najcenejšega novega na 12 obrokov. to je skrita revščina gospodje. taki ljudje na zunaj zgledajo povsem normalno, se ti lepo nasmehnejo, v srcu pa imajo hudo bolečino.

Tilen je izjavil:

Višina socialnih transferjev nekaterij prejemnikov :

xx

to dokazuje kaj točno? lahko gre za poračun za nazaj (se dogaja, da odločbe zamujajo), ali pa za enkratne izredne prejemke.

Ramon dekers ::

mojsterleo je izjavil:

malo sem presenečen nad nekaterimi odgovori v tej temi. govorite, kot da revščine v sloveniji sploh ni! seveda je, vendar pa je treba definirati, kaj revščina v družbi, kot je naša sploh je? verjteno ne gre za shirane ljudi, kot jih gledamo na kakih posnetkih iz revnih delov afrike, ampak za nekaj drugega, se strinjamo?

menim da je človek pri nas revež že, če komaj plačuje položnice, za hrano mu ostane nekaj malega denarja, dopusta že 20 let ni videl, aparati v njegovem domovanju so stari 25 let in več, hkrati pa si lahko privošči zamenjavo enega leto za najcenejšega novega na 12 obrokov. to je skrita revščina gospodje. taki ljudje na zunaj zgledajo povsem normalno, se ti lepo nasmehnejo, v srcu pa imajo hudo bolečino.

Tilen je izjavil:

Višina socialnih transferjev nekaterij prejemnikov :

xx

to dokazuje kaj točno? lahko gre za poračun za nazaj (se dogaja, da odločbe zamujajo), ali pa za enkratne izredne prejemke.



o tem govorim sam. Favel, pa barakarskih naselij res nimamo, mogoče pa to še pride. Revščina bo postala bolj podobna tisti v Indiji, kjer so povsod smeti, ljudje se umivajo v gnojnici, sicer upam da ne bo, je pa velika možnost da bo.

igor0203 ::

Takih ljudi je ogromno. Koliko ljudi dela za minimalno plačo in potem 80-90% te plače dajo samo za položnice.

SomethingEls ::

igor0203 je izjavil:

Takih ljudi je ogromno. Koliko ljudi dela za minimalno plačo in potem 80-90% te plače dajo samo za položnice.


500eur je samo neto plača... delodajalec mora plačati veliko več! Potem se pa pritožujete, da je preveč brezposelnih.

Tilen ::

Minimalna neto plača z minimalnimi zakonsko določenimi dodatki (prevoz+malica) je 728 neto.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

igor0203 ::

Ja že že, ampak realnost je drugo. Na papirjih se že prikaže da je toliko izplačano, šteje pa tisto, kar delavec dobi na TRR. ;)

solatko ::

Tilen - pol pa še dnevnice in kilometrino vtakni zraven. Neto plača je tisto kar dobiš, ne zraven tlačit še tistega, kar porabiš, da sploh prideš na delo + malica (tam kjer imajo zagotovljeno malico, tega denarja ni). V tej neto plači je tudi minulo delo, pogoji dela..... Če pogledaš čisto neto plačo (recimo začetnika, je to malo čez 400EUR), to pa je sramota, če vemo da je minimalno preživetje okoli 700EUR. Torej se gredo zaposleni zavedne negativne podjetnike (družinski proračun), ali pa za preživetje zaslužijo s sivo ekonomijo.
Delo krepa človeka

UNIVERZUM ::

Tilen- še enkrat preberi mojo zgornjo objavo in nehaj trosit netočne informacije.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

GregiB ::

Predlagam referendum, da se minimalna neto plača dvigne na 2000EUR / mesec, odhod v pokoj pa se zniža na 45 let. V kazenski zakonik pa naj se doda, da se vsakogar, katerega bilančna vsota gospodinjstva (torej vsa sredstva, ki jih lasti) preseže 1 mio EUR obsodi na 5-10 let zapora.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

igor0203 ::

Za eno podjetje vem, da že x let prikazuje izplačilo regresa delavcem, delavci pa tega denarja niti zavohajo ne, kaj šele da bi ga dobili nakazanega na TRR.

opeter ::

Zato, ker je določena minimalna plača, predvsem pa, ker je velik davek, pa je vse manj zaposlitev. Zato pa je vse več pogodbenih del (avtorska, podnajemna itn.).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

igor0203 ::

Predvsem prevelik davek je problem. Sej niso samo delavci preobremenjeni, preobremenjeni so tudi delodajalci in so zato primorani iskati stranske poti. Seveda tisti pošteni podjetniki, ne na škodo delavcev, ostali pa...saj veste :)

Ampak moj point je bil v tem, da papirji in realnost ne gresta skupaj, ker na papirjih se vse prelahko prikaže. Kakšno je pa realno stanje oz. koliko delavec zares dobi nakazano, pa je druga zgodba.

SomethingEls ::

GregiB je izjavil:

Predlagam referendum, da se minimalna neto plača dvigne na 2000EUR / mesec, odhod v pokoj pa se zniža na 45 let. V kazenski zakonik pa naj se doda, da se vsakogar, katerega bilančna vsota gospodinjstva (torej vsa sredstva, ki jih lasti) preseže 1 mio EUR obsodi na 5-10 let zapora.


Sure! Potem se pa lahko pritožuješ zaradi brezposelnih.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig urne postavke, Bruto in Neto plača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8118990 (16606) McHusch
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831028 (26112) Invictus
»

Minimalna neto plača

Oddelek: Loža
2724358 (22791) MadMicka

Več podobnih tem