» »

Linux problem

Linux problem

Simulacrum ::

Pozdrav pozdrav.
Sem si ravno instaliral Suse 8.1 Pro, a ze pri instalaciji, ko nastavim resolucijo ter poskusam shranit nastavitve, javi: "Ramdac probe failed". Pac sem si rekel...izberem najnizjo resolucijo ter upam na najboljse. Ko pa restartam rac in se Linux pricne nalagat se pojavim v ukazni vrstici namesto v XWindows. Barva teksta pa postane temno modra. Ce startam XWindowse pa javi

(WW) s3: No matching Device section for instance (BusID PCI:5:19:0) found
(WW) s3: No matching Device section for instance (BusID PCI:5:19:0) found
(WW) s3: No matching Device section for instance (BusID PCI:5:19:0) found
(WW) s3: No matching Device section for instance (BusID PCI:5:19:0) found
(EE) s3(0): Ramdac probe failed
(EE) Screen(s) found, but none have a usable configuration.
Fatal server error:
no screens found
XIO: fatal IO error 104 (Connection reset by peer) on X server ":0.0" after 0 requests (0 known processed) with 0 events remaining.

in se ponovno znajdem v modri ukazni vrstici.
Graficna kartica pa je S3 968 2MB.
Za kakrsnekoli odgovore se vam zahvaljujem.

Lp
Riplix

Gh0st ::

Ne zazna ti monitorja. Moraš biti pozoren, da si pri konfiguraciji XWindow Systema izbral takmonitor kot je tvoj, če pa ga ni bilo na seznamu, potem moraš vnesti pravilne osveževalne frekvence (horizontalne in vertikalne). To je _zelo_ pomemben podatek za Xwindowse. On ti očitno hoče zaznat monitor ampak mu ne rata.

Moti me edino izpis, da išče RAMDAC. Tvoja grafična ga sigurno ne podpira, po le-tej sodeč pa predvidevam da niti sam računalnik. Zato se mi zdi da si ga nekje posral med nastavitami X-ov....proskusi še enkrat.

Aja, pa grafični čip mora biti pravilno nastavljen. Mislim, da ima ta kernel dobro S3 podporo...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Simulacrum ::

Ho...
hvala za pomoc...ampak ne razumem kaj mislis, da mi graficna ter sistem ne podpirata (cesa? RAmdac-a?). Izbral pa sem pravi monitor, tako da to ne bi smelo povzrocati tezav. Sem pa poskusal namestiti RedHat 7.0 in se pojavi enaka tezava...ocitno je nekaj narobe z graficno kartico.
Se enkrat hvala pa
Lp
Riplix

Gh0st ::

ampak ne razumem kaj mislis, da mi graficna ter sistem ne podpirata (cesa? RAmdac-a?).


Yep.
Poskusi z drugim grafičnim čipom. Ne vem zdej na pamet kateri bi bil najbolj primeren, ampak za troubleshooting lahko izbereš SVGA čip, da vidiš ali je RES kartica kriva. Potem pa poskusi še kakšen driver za S3 čip...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Simulacrum ::

Ho.
Sem ponovno instaliral Suse ter Red Hat, a se vedno iste tezave. Bom jutri zamenjal graficno ter porocal o spremembah. Zdaj sem skoraj preprican, da je kriva graficna.
Se nekaj offtopic...a nima vsaka graficna ramdac ter ga posledicno tudi podpira? :\

Lp
Riplix

suse80 ::

Meni je taka S3 delala ok.
Postopek je tak:
1. Zaženi sax2 program iz ukazne vrstice( Suse Linux)
2. Pusti, da autoprobe naredi svoje.
3. Pri nastavitvah "card" izberi SVGA server in autodetected chipset , nato pa v Expert menuju daj Ramdac clock na majhno vrednost.
Memory izberi na Auto.
Pri monitorju naredi isto, v expert menuju ročno vpiši frekvence monitorja. Pri resolucijah izberi SAMO 800x600 pri 60 Hz, ostale resolucije izbriši.

Sedaj bi moral test X -serverja delovati...
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

Brane2 ::

Mislim, da ti konfiguracijski skript ne zazna korektno kartice. Ve, da je eno S3 zhivinche, ne va pa katero.

Probaj si prepisati oznako na glavnem chipu kartice, nato pa startaj XF86Config (mislim, da se tako stvar imenuje) in si poleg ostalih stvari, nastavi tudi željeno kartico.

Stvar ima neke možnosti avtodetekcije, a pomaga če poznaš oznako čipa in količino RAM-a.

Sploh pa, NVIDIa je že prav poceni in na Xih sploh suva, ker si lahko namontiraš njihov originale driver. Lahko vzameš karkoli, GF2MX400 dobiš že za drobiž- pa stavr razturava...

borchi ::

ja, brane2 ma prav. prvo probej ugotovit točen čip na tvoji kartici in kolk rama ma.

če ti nikakor ne uspe zrihtat s3 in se odločiš za novo grafično, ne jemat ničesar drugega kot nvidie. v linuxu je najbol ziher. sploh če hočeš kdaj še kako igrco zasukat.
l'jga

Simulacrum ::

Sem vstavil Geforce-a in glej glej, vse se je drasticno spremenilo.
Ze instalacija poteka v mnogo visji resoluciji...skratka podpora za Nvidine graficne v Linuxu je odlicna. Vendar to je samo zacasna resitev. Ocitno bom moral pogledat za poceni rabljeno Nvidia graficno kartico (se mogoce prodaja kaksen poceni Geforce? :)).

Suse80: ce poskusam zagnat Sax2 sporoci, da ga ne more zagnat v run level 5.
Brane2: sem zagnal XF86Config vendar, ko zeli shranit nastavitve javi, da ne more pisat v file.

Hvala vsem za pomoc...bom pa se preveril kaj menijo Windowsi o S3 968 graficni.:\

Lp
Riplix

Brane2 ::

Moras ga zagnati kot ROOT user.

Pri Linuxu so take stvari, kot lastnina datotek. Za vsako stvar se ve, kdo je njen lastnik in kaj lahko ostali počnejo z datoteko/direktorijem. Konfiguracijski fajli za določene stvari so ponavadi občutljiva zadeva in ni dovoljeno vsakomur, da bi tam prčkal.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Gh0st ::

ce poskusam zagnat Sax2 sporoci, da ga ne more zagnat v run level 5.


Run level 5 je to, da ti požene direktno v X-window sistem in od tam se potem tudi logiraš (namesto text-based logina). Zdej če nimaš dobro nastavljenih X-ov, potem logično da ti ne bo delalo...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Simulacrum ::

Ho.
No koncno sem stestiral graficno se pod Windosi. Tam deluje brez kakrsnihkoli tezav.
XWindosi koncno tudi delujejo brez tezav, saj sem zamenjal graficno z Geforcem 2mx...tako da to je reseno.
Vendar to pa se ni vse :D ... da ne bom odpiral nove teme...fonti pod XWindows so izredno grdi. Bi se jih dalo nadomestiti z MS Windows fonti?

Lp
Riplix

Brane2 ::

Dalo bi se, vendar rabis poseben utility, ki omogoci Xom dostop do Truetype fontov.
Najdi Freetype in ga instaliraj, seveda pa prej pozorno preberi navodila.

Ravno te dni se zaj* s tem.Stvari se nisem upadenal a se ne sekiram, ker mam na sistemu SUSE 8.0, ki ga bo zamenjala 8.1ka te dni, tko da je vse kar mam na disku bolj experimentalne narave.

U glavnem, prechekiraj Freetype...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI linux gonilnliki in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
121932 (1819) roli
»

Suse 9.0 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
101131 (969) Nerdor
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524846 (4266) HerrBaron
»

Red Hat Linux 9.0 problem...

Oddelek: Operacijski sistemi
6779 (717) BlazT
»

Suse 8.2 težave z grafično...

Oddelek: Operacijski sistemi
91702 (1590) norvalk

Več podobnih tem