» »

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok?

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok?

mtosev ::

@Pyr0 comp ni živo bitje. živali in ludje pa so. Če je zate comp in človek/žival enako potem očitne ne ločiš med živimi bitji in ne živimi bitji. Tudi Adolf Hitler tega ni vedel in njegova dejanja povedo kaj je s tem narobe in kaj se zgodi, če se ti jebe za živa bitja. Vsi vemo kaj se zgodilo z romi, židi, prizadetimi in bolanimi. Mogoče bi rabil pogledati kakšen dokumentarec o tem in Unit 731.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Aston_11 ::

Pyro, zastopiš sedaj?

hamax ::

Dva problema sta tukaj. Godwin's law in slippery slope logical fallacy.

Pyr0Beast ::

Indeed. :)

@Pyr0 comp ni živo bitje. živali in ludje pa so. Če je zate comp in človek/žival enako potem očitne ne ločiš med živimi bitji in ne živimi bitji.

En je biološki, drug pa kovinski substrat.

Če prvi ne zna podpirati 'naravne inteligence' je nevreden.

It is that simple.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WireMess ::

Jaz pa bi evtanaziral marsikoga od posterjev v tej temi. Stvar percepcije, kaj je koliko vredno. Zame ste druzbi bolj skodljivi, kot so ji pohabljeni otroci v breme. Ustvarjate klimo, za katero sodim, da je za druzbeno psiho skodljiva (vznemirja ljudi, znizuje njihovo produktivnost, ...), zato vas je treba skupaj z vasimi mladici pospraviti.

Brez zamere, samo presodil sem razmerje med vaso vrednostjo ter potencialno skodo, ki jo lahko naredite in sprejel odlocitev. V svetu ratia ni prostora za custva, treba je biti dosleden.

Ste na spisku, hvala za razumevanje.

Okapi ::

Eni ste res neverjetni - človeka bi žrtvovali na račun svojega udobja.
In kaj je splav drugega? Nam (vsaj nekaterim) se možnost za splav zdi civilizacijski napredek in se nam zdijo družbe, kjer je splav prepovedan, nazadnjaške. V tistih družbah, kjer je splav prepovedan, pa se (nekaterim) zdi naša družba, ki dovoljuje uboj nerojenega otroka, barbarska.

Vse skupaj je pač stvar družbenega dogovora, ki je pri nas takšen, da je splav do določene starosti zarodka povsem sprejemljiv, do malo večje starosti mora biti medicinski vzrok zanj, da je sprejemljiv, v trenutku po rojstvu pa postane tabu. Oziroma je stvar odvisna od okvare - aparature se sme odklopiti, dejavna evtanazija pa ni dovoljena.

V nekaterih državah se človek lahko zavestno odloči za evtanazijo, v drugih se ne more. V nekaterih sicer čisto civiliziranih družbah so starši lahko ubili deformiranega dojenčka, kar je v bistvu samo "splav" nekaj mesecev kasneje, kot se ga izvaja pri nas.

Če pogledamo čisto logično in razumsko, smo pri nas zelo dvolični - če za okvaro otroka izveš nekaj mesecev pred rojstvom, ga lahko ubiješ, če izveš malo kasneje, ga pa ne smeš več.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Aston_11 ::

Okapi je izjavil:

Eni ste res neverjetni - človeka bi žrtvovali na račun svojega udobja.
In kaj je splav drugega? Nam (vsaj nekaterim) se možnost za splav zdi civilizacijski napredek in se nam zdijo družbe, kjer je splav prepovedan, nazadnjaške. V tistih družbah, kjer je splav prepovedan, pa se (nekaterim) zdi naša družba, ki dovoljuje uboj nerojenega otroka, barbarska.


Meni se ne zdi noben napredek, če lahko po mili volji ubiješ človeka. Je pa splav večinoma tudi stvar udobja.

i386 ::

Aston 11... ja splav je stvar udobja, samo ne zmeraj. Velikokrat je stvar zdravja in v teh primerih v katerih je ogroženo zdravje matere ga podpiram. Zdaj pa to moje mišlenje delno prenesi še na evtanazijo.

nevermind ::

Meni se nekateri tukaj smilijo, čist objektivno gledano. Če je nekdo srečen, kdo mu ima pravico jemati to srečo? Vprasajte starše kaksnega mongolidenga otroka, preden stresate bedarije, čes da gre samo za substrat!

Če prvi ne zna podpirati 'naravne inteligence' je nevreden.

It is that simple.


Kaj pa ti veš o naravni inteligenci? Ubij otroka potem pa govori dalje. Se ne boš počutil nič kaj pametnejšega.

echo ::

Zakaj se vedno (poleg nazijev) uporablja argument narave. Če bi narava ob prvi priliki pokončala hendikepiranca, a ga moramo tudi mi? A ni celoten humanizem ravno upiranje naravnim zakonitostim? Kje v naravi imaš pravice? Bi se jim bil pripravljen odpovedati, ker so nenaravne?

Smešno se mi zdi, da tako pogumno dajete človeka v nič. Cinizem, vau, cel frajer.

Zakaj nasprotniki evtanazije vsakič tako čustveno reagirajo (in obvezno zagovarjajo), ko se srečajo s to temo? Saj se da življenje argumentirati tudi s pomočjo razuma, čeprav je na prvi pogled videti, da je strogo razumno tu razmišlja samo Pyro.

Splav je slična tema, vendar je tudi tu ključno vprašanje začetka življenja. Religija, iz katere izhaja velika večina naše morale, ima malo drugačno interpretacijo začetka kot znanost.

Čustva niso argument. Niti podtikanje.

Pyr0Beast ::

Točka zate.

Ne vem če si jo zaslužim.

Občutek imam, da je človek razvrednoten na kos opreme v pc-ju. Žalostno.

Ko bi bil samo razvrednoten. Pa je celo manjvreden ! Haha. Egohurt!

resno. Občutek vara.

Pyro, zastopiš sedaj?

Zastopim kaj ?
Da nekateri, ko ne zmorete držati breme vašega argumenta začnete delati neke čudne zaključke.

Jaz pa bi evtanaziral marsikoga od posterjev v tej temi.

Naš substrat nas še podpira. Tudi možgani še lavfajo. Ko pa ne bomo mogli več in bomo umirali v mukah pa le. Kar se da hitro, ko bomo izrekli tako željo.

Stvar percepcije, kaj je koliko vredno.

Ni stvar percepcije ampak verske indoktrinacije.

Zame ste druzbi bolj skodljivi, kot so ji pohabljeni otroci v breme.

Ja. Zate. Samo ti itak nisi primeren opazovalec saj ne moreš iz svoje emo kože.

Ustvarjate klimo, za katero sodim, da je za druzbeno psiho skodljiva (vznemirja ljudi, znizuje njihovo produktivnost, ...), zato vas je treba skupaj z vasimi mladici pospraviti.

No vidiš. Od kje za vraga pa si si ti vzel pravico soditi drugim?
In odkje za vraga sklepaš da je naše _MNENJE_ za družbeno psiho škodljivo. Nekako istega ranga si kakor muslimani, ki jih buni kakršnokoli drezanje njihovih veleumnih ideologij.
In potem še meniš da si boljši od 'nas'/drugih ?


Brez zamere, samo presodil sem razmerje med vaso vrednostjo ter potencialno skodo, ki jo lahko naredite in sprejel odlocitev. V svetu ratia ni prostora za custva, treba je biti dosleden.

Nisi referenčen za presojo in imaš pokvarjeno percepcijo.

Svet ratia ima prostor za čustva. Zelo se motiš, da jih nima.

In ja.
Dosleden je treba biti. Še posebej pri zagovarjanu svojih argumenov.


Ste na spisku, hvala za razumevanje.

Ni nekega razumevanja. Če boš hotel ogroziti moje življenje te bom veselo anuliral. Pač, razum mi to omogoča.


Če pogledamo čisto logično in razumsko, smo pri nas zelo dvolični - če za okvaro otroka izveš nekaj mesecev pred rojstvom, ga lahko ubiješ, če izveš malo kasneje, ga pa ne smeš več.

Kvečjemu hinavski, ko odločitev, ali otrok lahko živi polagamo na pleča verskih nadobudnežev oz. njihovih bolnih ideologij.
Starš naj ima pravico z otrokom, ki se še ni začel zavedati sebe, narediti, 'kar želi'.


Meni se ne zdi noben napredek, če lahko po mili volji ubiješ človeka. Je pa splav večinoma tudi stvar udobja.

Slabo se ti zdi.

Še tole:
Meni je čisto všeč ideja, da naj deformirani osebki nebi imeli potomcev.

Meni se nekateri tukaj smilijo, čist objektivno gledano. Če je nekdo srečen, kdo mu ima pravico jemati to srečo? Vprasajte starše kaksnega mongolidenga otroka, preden stresate bedarije, čes da gre samo za substrat!

Meni se tudi tisti otroci, ki jih imajo starši za igračke. Čisto prav imaš.

Problem je, ko niso srečni ne otroci, ne starši in ne okolica.

In o življenju otroka naj presojajo starši. Ne mi.
Jaz bi jim samo dal to možnost.


Kaj pa ti veš o naravni inteligenci? Ubij otroka potem pa govori dalje. Se ne boš počutil nič kaj pametnejšega.

Da omogoča življenje in interakcijo z okolico. Če ne. Potem tak otrok vegetira.
Otrok ne bom ubijal. In s tem ko karkoli naredim se ne počutim pametnejšega. Nimam takega ego kompleksa, da bi ga bilo treba futrat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

WireMess ::

Koliksno kolicino naravne inteligence mora bioloski substrat podpirati, da je vreden?

Pyr0Beast je izjavil:

Indeed. :)

En je biološki, drug pa kovinski substrat.

Če prvi ne zna podpirati 'naravne inteligence' je nevreden.

It is that simple.

Aston_11 ::

Problem je, ko niso srečni ne otroci, ne starši in ne okolica.

In o življenju otroka naj presojajo starši. Ne mi.
Jaz bi jim samo dal to možnost.


A je nimajo? Splav. Splav iz udobja.

Pyr0Beast ::

Koliksno kolicino naravne inteligence mora bioloski substrat podpirati, da je vreden?

Interakcijo z okolico. To je osnova. - odziv na dražljaje.

In z leti napredovati. Če stagnira je popolnoma nevreden, ker ne mora biti samostojen. kar pa je pogoj za preživetje.


A je nimajo? Splav. Splav iz udobja.

Prav udobje. Je udobje napačna stvar ? Sploh ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aston_11 ::

Ko na račun udobja trpijo pomembnejše stvari, je.

Pyr0Beast ::

Ko na račun udobja trpijo pomembnejše stvari, je.

kako lahko rečeš da je ohranjanje življenja 'otroka' pomembnejši od ohranjanja življenja 'staršev' ?

Če volkulja nekaj časa ne je, presuši. Takrat mladiči brez mleka kmalu pomrejo.

Narava je postavila prioritete.

Orli požrejo svoje mrtve mladiče. V naravi je energija _zelo_ draga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

Še tole:
Meni je čisto všeč ideja, da naj deformirani osebki nebi imeli potomcev.


Halo Adolfi. Vidim, da si še med nami:D Kaj bolj pametnega ni za pripomniti na takšne izjave.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Pyr0Beast ::

mtosev je izjavil:

Še tole:
Meni je čisto všeč ideja, da naj deformirani osebki nebi imeli potomcev.


Halo Adolfi. Vidim, da si še med nami:D Kaj bolj pametnega ni za pripomniti.


Ne da ni.
Nisi sposoben povedati karkoli pametnejšega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aston_11 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ko na račun udobja trpijo pomembnejše stvari, je.

kako lahko rečeš da je ohranjanje življenja 'otroka' pomembnejši od ohranjanja življenja 'staršev' ?

Če volkulja nekaj časa ne je, presuši. Takrat mladiči brez mleka kmalu pomrejo.

Narava je postavila prioritete.

Orli požrejo svoje mrtve mladiče. V naravi je energija _zelo_ draga.


Primerjaš jabolka in hruške.

Pyr0Beast ::

Aston_11 je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Ko na račun udobja trpijo pomembnejše stvari, je.

kako lahko rečeš da je ohranjanje življenja 'otroka' pomembnejši od ohranjanja življenja 'staršev' ?

Če volkulja nekaj časa ne je, presuši. Takrat mladiči brez mleka kmalu pomrejo.

Narava je postavila prioritete.

Orli požrejo svoje mrtve mladiče. V naravi je energija _zelo_ draga.


Primerjaš jabolka in hruške.


Kje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aston_11 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Ko na račun udobja trpijo pomembnejše stvari, je.

kako lahko rečeš da je ohranjanje življenja 'otroka' pomembnejši od ohranjanja življenja 'staršev' ?

Če volkulja nekaj časa ne je, presuši. Takrat mladiči brez mleka kmalu pomrejo.

Narava je postavila prioritete.

Orli požrejo svoje mrtve mladiče. V naravi je energija _zelo_ draga.


Primerjaš jabolka in hruške.


Kje ?


Ravnanje človeka in naravne zakone.

i386 ::

človek ni del narave? :O

Aston_11 ::

Ravnanje človeka. Beri. Tehnično gledano imaš pa prav. Vse kar izvira iz narave, je del narave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Pyr0Beast ::


Ravnanje človeka in naravne zakone.

Človek se najbolje ravna po naravnih zakonih.

Saj iz narave izhaja.

Vse ostalo je treba preučiti, zakaj je boljše. Ker vedno ni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

i386 je izjavil:

človek ni del narave? :O

Človek ima razum in to nas ločuje od drugih bitji. Smo pa še vedno del narave, a se vse bolj odaljujemo od nje, ker lahko človek do določene mere manipulira z naravo. To še niste opazili?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

WireMess ::

OK, ampak jaz tu vidim dve stvari. Kolikor se spomnim, je bilo na zacetku teme postavljeno vprasanje, ce naj bi starsi imeli pravico evtanazirati svoje otroke, ti pa zdaj ze postavljas svoj "zakon minimalne vrednosti", ki naj bi ga vsi univerzalno sprejeli:


Interakcijo z okolico. To je osnova. - odziv na dražljaje.

In z leti napredovati. Če stagnira je popolnoma nevreden, ker ne mora biti samostojen. kar pa je pogoj za preživetje.


Lahko pa si nekdo privosci luksuz, da skrbi za nekoga, ki ni samostojen, in se torej njemu ne zdi nevreden. Ali si ti tisti um, ki bo vrednotil stvari kar v imenu vseh?

Aja, kar se tice mojega domnevnega obcutka moje vecvrednosti... sploh ne mislim, da si manjvreden, samo gabis se mi. Pa naj to ne bo stvar percepcije, katera je bojda kilava (moja), reciva ji stvar okusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WireMess ()

guest #44 ::

echo je izjavil:

Zakaj se vedno (poleg nazijev) uporablja argument narave. Če bi narava ob prvi priliki pokončala hendikepiranca, a ga moramo tudi mi? A ni celoten humanizem ravno upiranje naravnim zakonitostim? Kje v naravi imaš pravice? Bi se jim bil pripravljen odpovedati, ker so nenaravne?

Smešno se mi zdi, da tako pogumno dajete človeka v nič. Cinizem, vau, cel frajer.


Čustva niso argument. Niti podtikanje.


Kwa pa tebi ni jasno?


Sicer pa najhujši so modeli, ki zahtevajo naravno pravo, namesto človeškega. To so sadisti in the making skoraj.
Človek bo že najdu rešitev tudi za hendikepirance...to je prepreču, da bi se hendikepiranec sploh rodil. Boljše rešitve ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Aston_11 ::

Pyr0Beast je izjavil:


Ravnanje človeka in naravne zakone.

Človek se najbolje ravna po naravnih zakonih.

Saj iz narave izhaja.

Vse ostalo je treba preučiti, zakaj je boljše. Ker vedno ni.


Ko človek ne zna drugače, se ravna po naravnih zakonih, ker se po drugih ne more/zna. Ko se dojame to razliko, je vse jasno. Vendar takrat takoj fašeš očitek, da se gremo kompleks večvrednosti itd. Za nekatere je "ne ubijaj" vrednota, za druge je to pretiravanje.

Pyr0Beast ::


Človek ima razum in to nas ločuje od drugih bitji. Smo pa še vedno del narave, a se vse bolj odaljujemo od nje in človek lahko do določene mere manipulira z naravo. To še niste opazili?

Razum imajo tudi druge živali.

Ločuje nas samo miselna prepreka, da smo drugačni. Pa nismo. Smo čisto enaki.

Le da smo lahko boljši, saj nas narava ne tepe, vsaj ne vedno.


Lahko pa si nekdo privosci luksuz, da skrbi za nekoga, ki ni samostojen, in se torej njemu ne zdi nevreden. Ali si ti tisti um, ki bo vrednotil stvari kar v imenu vseh?

Saj sem rekel - starši naj presodijo ali so sposobni vzdrževati takega družinskega člana.

Aja, kar se tice mojega domnevnega obcutka moje vecvrednosti... sploh ne mislim, da si manjvreden, samo gabis se mi. Pa naj to ne bo stvar percepcije, katera je bojda kilava (moja), reciva ji stvar okusa.

No. Zakaj bi se ti gabil ?

Ker drezam v nekaj, kar ti nebi ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aston_11 ::

Pyr0Beast je izjavil:


Človek ima razum in to nas ločuje od drugih bitji. Smo pa še vedno del narave, a se vse bolj odaljujemo od nje in človek lahko do določene mere manipulira z naravo. To še niste opazili?

Razum imajo tudi druge živali.

Ločuje nas samo miselna prepreka, da smo drugačni. Pa nismo. Smo čisto enaki.

Le da smo lahko boljši, saj nas narava ne tepe, vsaj ne vedno.



Težko boš upravičil evtanazijo, če boš ravanje človeka kar naprej primerjal z živalmi.

Pyr0Beast je izjavil:




Lahko pa si nekdo privosci luksuz, da skrbi za nekoga, ki ni samostojen, in se torej njemu ne zdi nevreden. Ali si ti tisti um, ki bo vrednotil stvari kar v imenu vseh?

Saj sem rekel - starši naj presodijo ali so sposobni vzdrževati takega družinskega člana.


Ampak to velja za samostojne in nesamostojne oskrbovance.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Pyr0Beast ::

Heh

Med ravnanjem in zakonitostmi je kar precej velika razlika.

Starši nimajo neomejeno časa in sredstev. To jih tepe. In skrbeti za otroka, ki je čisto razočaranje verjamem da ni najbolj veselo.

Potem pa imaš razne detomore in podobne traparije, ker naš sistem takih rešitev ne omogoča.

Neumnost.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aston_11 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Heh

Med ravnanjem in zakonitostmi je kar precej velika razlika.


To ti ves čas govorim.

Starši nimajo neomejeno časa in sredstev. To jih tepe. In skrbeti za otroka, ki je čisto razočaranje verjamem da ni najbolj veselo.


Resnično.

Potem pa imaš razne detomore in podobne traparije, ker naš sistem takih rešitev ne omogoča.


Točno tako. Rešitev sistema pa so oskrba v raznih domovih, kakšne posvojitve itd., nihče ne ostane na cesti.

mtosev ::

Pyr0Beast je izjavil:


Starši nimajo neomejeno časa in sredstev. To jih tepe. In skrbeti za otroka, ki je čisto razočaranje verjamem da ni najbolj veselo.

Potem pa sploh ne rabijo imeti otrok. Boljše za njih in za njihove nerojene otroke. No kids, no problems.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WireMess ::

guest #44 je izjavil:


Sicer pa najhujši so modeli, ki zahtevajo naravno pravo, namesto človeškega. To so sadisti in the making skoraj.


Naravno pravo je, da vzame vsak svojo pistolo, gremo na ulice, in bomo videli, kdo bo koga.

guest #44 je izjavil:


Človek bo že najdu rešitev tudi za hendikepirance...to je prepreču, da bi se hendikepiranec sploh rodil. Boljše rešitve ni.


Absolutno je preprecevanje (ob cim zgodnejsi detekciji) takih rojstev najboljsa pot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WireMess ()

Pyr0Beast ::

mtosev je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:


Starši nimajo neomejeno časa in sredstev. To jih tepe. In skrbeti za otroka, ki je čisto razočaranje verjamem da ni najbolj veselo.

Potem pa sploh ne rabijo imeti otrok. Boljše za njih in za njihove nerojene otroke. No kids, no problems.


Too late for that I'm afraid.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

Jih že imaš?:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::


Točno tako. Rešitev sistema pa so oskrba v raznih domovih, kakšne posvojitve itd., nihče ne ostane na cesti.

Hjaj. Pa je pa ni. Take rešitve ne pridejo vedno v poštev.
Zelo težko je vzdrževati takega družinskega člana. Že finančno, kaj šele časovno.


To ti ves čas govorim.

Potem sem te pa slabo razumel.


Naravno pravo je, da vzame vsak svojo pistolo, gremo na ulice, in bomo videli, kdo bo koga.

Naravno pravo nima pištol.
In naravno pravo se ne pobija za brezvze, če to ni v interesu teritorialnosti ali pa borbe za hrano/obstoj.
Naravno pravo je _poskrbi zase_ (to ne pomeni na škodo drugih), jaz ti ne morem pomagati če nimam resoursev za to.


Absolutno je preprecevanje (ob cim zgodnejsi detekcija) takih rojstev najboljsa pot.

Je. Samo zaenkrat še ne lavfa.

mtosev je izjavil:

Jih že imaš?:)

Jih že imajo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

WireMess ::

mtosev je izjavil:

Jih že imaš?:)


Vsekakor bi bila ironija usode, ce bi bil nekoc ravno jekleni Pyr0 postavljen pred tako dilemo. Vprasanje je, kako jeklen bi bil takrat.

c0dehunter ::

Ne vem za kaj se prepirate ali evtanizirati ali ne. Jaz ne bi postavljal pravil - evtanazirati ali ne.. Bilo bi pa pravično, da bi imeli starši možnost odločanja o tej težki stvari. Seveda bi bila nujna tudi neka vorovalka, recimo strokovnjak, ki bi odločitev dokončno potrdil ali pa ovrgel.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Pyr0Beast ::

WireMess je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jih že imaš?:)


Vsekakor bi bila ironija usode, ce bi bil nekoc ravno jekleni Pyr0 postavljen pred tako dilemo. Vprasanje je, kako jeklen bi bil takrat.


Jeklen za kaj ?

Če otrok ni sposoben vračati ljubezni. Pok z lopato pa pod zemljo (pretiravanje).

Resno. kaj je tako težkega na tej odločitvi ?

Isto se lahko greš, da si 'ubil' otroka, ko nisi uspel oploditi tistega jajčeca :)

Ali pa si zbral svoje plavalce v kondomu. Morilci eni ccc ... :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tear_DR0P ::

še enkrat - kaj fantazirate? hrane imamo na odmet, ljudi imamo na odmet. zakaj bi pobijali neke ljudi, ki po vašem niso primerni za življenje? kaj imamo od tega? na čem bi privarčevali, kot družba?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Pyr0Beast ::

c0dehunter je izjavil:

Ne vem za kaj se prepirate ali evtanizirati ali ne. Jaz ne bi postavljal pravil - evtanazirati ali ne.. Bilo bi pa pravično, da bi imeli starši možnost odločanja o tej težki stvari. Seveda bi bila nujna tudi neka vorovalka, recimo strokovnjak, ki bi odločitev dokončno potrdil ali pa ovrgel.


To je to. Cel spekter problemov rešen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Tear_DR0P je izjavil:

še enkrat - kaj fantazirate? hrane imamo na odmet, ljudi imamo na odmet. zakaj bi pobijali neke ljudi, ki po vašem niso primerni za življenje? kaj imamo od tega? na čem bi privarčevali, kot družba?

Hrano je treba plačati. Zato mora imeti družina sredstva.
Z otrokom se je treba ukvarjati, zato mora imeti družina čas.

Če teh pogojev ni - otroka ne moreš imeti.

Point vsega tega ni vačevanje ampak odprava 'mučenja' otroka in staršev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

@Pyr0 A lahko tudi tebe evtaniziramo ko boš bolan in več ne boš sposeben za sebe skrbeti? Če lahko potem super. Resurse katere bi za tebe porabili bomo pač dali drugim zdravim ljudem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

hamax ::

Straw man.

Just saying.

Pyr0Beast ::

mtosev je izjavil:

@Pyr0 A lahko tudi tebe evtaniziramo ko boš bolan in več ne boš sposeben za sebe skrbeti? Če lahko potem super. Resurse katere bi za tebe porabili bomo pač dali drugim zdravim ljudem.


Če te bom za to prosil me kar daj.
To da ščijem in serjem po sebi, me futrajo po cevki ter vegetiram v postelji ni ravno nekaj kar si želim.
Si ti enakega poguma ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

gendale ::

mtosev je izjavil:

@Pyr0 A lahko tudi tebe evtaniziramo ko boš bolan in več ne boš sposeben za sebe skrbeti? Če lahko potem super. Resurse katere bi za tebe porabili bomo pač dali drugim zdravim ljudem.

ko se ne bom več zavedal sebe mi je čisto vseeno kaj naredite z ostanki mojega telesa
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

WireMess ::

Pyr0Beast je izjavil:


Naravno pravo nima pištol.
In naravno pravo se ne pobija za brezvze, če to ni v interesu teritorialnosti ali pa borbe za hrano/obstoj.
Naravno pravo je _poskrbi zase_ (to ne pomeni na škodo drugih), jaz ti ne morem pomagati če nimam resoursev za to.


Nisem mislil, da bi se kaoticno streljali vsevprek, brez razloga. Lahko je, kot pravis, v interesu parjenja, teritorialnosti, pocitka: ce je samic premalo, tu in tam pocim kaksnega samca, ce imam filing, da sosed posega cez mojo mejo, ga pocim, ce mi pijanec pod oknom kali nocni mir, ga prav tako pocim... v tem smislu sem mislil. Zakon mocnejsega, kot je nekdo dejal. To je podobno evtanaziranju otrok, le malo bolj radikalno je. Mocnejsi presodi, da nekdo kali njegovo udobje/mu odzira resurse/samice in ga pospravi. No hard feelings here. :)

mtosev ::

@Pyr0
V oporoko napiši, da želiš ko boš zbolel da te odpeljejo v Švico in da te tam evtanizirajo.

Če bi jaz zbolel bi šel v dom za ostarele, če nihče ne bi želel skrbeti zame. Tam so ljudje plačani da skrbijo zate.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

WireMess ::

Pyr0Beast je izjavil:


Če te bom za to prosil me kar daj.
To da ščijem in serjem po sebi, me futrajo po cevki ter vegetiram v postelji ni ravno nekaj kar si želim.
Si ti enakega poguma ?


Kaj pa, ce ne bos prosil? Zaupas presojo drugim? Gre namrec zato, da otrok ni lastnina starsev, zato te to sprasujem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evtanazija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
63178349 (72281) Vajenc

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15541991 (39608) Gandalfar

Več podobnih tem