» »

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok?

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok?

m0LN4r ::

Prebral vse zgornje poste in sem še vedno za evtanazijo... Nevem ampak tudi če pogledam čustveno na to: me zanima, če si lahko predstavljate kaj tak otrok čuti in si misli, če si misli? Po mojem mu v glavi gre samo: "Ubijte me nočem več trpet"
Mogoče ima zlo velike bolečine psihično in fizično, katere zaradi deformiranosti ne pridejo na plan. Mi pa mu te muke podaljšujemo z raznimi medikamenti/drogami, mašinami, in pol naj nekdo reče da je ta otrok srečen.

Ali veste koliko ljudi na tem svetu si želi evtanazijo, ker so večno na postelji al pa totalni invalidi? Na madžarskem je bila ena sestra, ki je evtanazirala starejpe ljudi, ki so jo prosili zato, ker več ne morejo prenest bolečin in raznega trpljenja na mašinah... Se mi zdi prav.

Pomojem bi mogla bit evtanazija legalna in na izbiro. Ni prisilno, ampak naj se vsak sam odloči.
O otrocih pa tak, če so starši, ki se odločijo za splav so tudi taki, ki bi se za evtanazijo... So tudi splavi, ko je otrok že mal večji kot zarodek...

Res mislite, da če bi vi bli defo, da si želite živet in gledat ostale zdrave ljudi celo življenje in obremenjevat druge???
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Aston_11 ::

m0LN4r je izjavil:


Res mislite, da če bi vi bli defo, da si želite živet in gledat ostale zdrave ljudi celo življenje in obremenjevat druge???


Dvomim, da bi bil "defo" sposoben takšnih miselnih akrobacij.
Gledati in razumeti, se spraševati o tem, ali obremenjuje druge itd.

Morda pa se oklepa življenja in ga ceni?! On bi živel življenje po svojih merilih, "nedefoti" pa kot kaže zahtevajo, da mora živeti najmanj tako življenje kot oni, ki niso defo...

klemenSLO ::

Sem za evantazijo. Pod strogimi strogimi pogoji, prvi izmed teh da se s tem strinjajo starši.

Sam bi skoču v reko, brez pomišljanja. Ostala 2 otroka glih tako živita naprej brez očeta, mami si najde drugega.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Saladin ::

Evtanazija v smislu prostovoljnega splava? Da.
Prostovoljna evtanazija v smislu ekstremno deformiranega otroka (brez osnovnih organov za preživetje, z inteligenco dobesedno na nivoju rastline ali povsem normalno inteligenco v telesu ki povzroča neznosne bolečine? Da.
Evtanazija otrok, ki imajo možnost osebnega razvoja in uživanja v življenja (četudi zelo omejenega)? Ne.
Nasilna evtanazija... NE!
Izjema je le konstantno, dolgotrajno in katastrofalno trpljenje brez vsakega realnega upanja - ampak to velja za vse ljudi vseh starosti.

Dokler svet ni ogrožen si ne moremo privoščiti pragmatičnosti okoli takih vprašanj. Ja, lažje in gospodarneje bi bilo - ampak doklwer si to lahko privoščimo si tak otrok zasluži vsaj neko obliko minimalno dostojnega življenja.

Morda je to ločnica - če je omogočeno vsaj minimalno dostojno življenje ga je vredno živeti. Je pa ločnica zabrisana, da.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

camalotz2 ::

...me zanima, če si lahko predstavljate kaj tak otrok čuti in si misli, če si misli?

Ne. Ti očitno si lahko?

Mogoče ima zlo velike bolečine psihično in fizično, katere zaradi deformiranosti ne pridejo na plan.

Mogoče pa ne. Dokler nismo o tem precej dokazano prepričani, nima smisla razpravljat.

Po mojem mu v glavi gre samo: "Ubijte me nočem več trpet"


Aaaa... Po moje gre isto po glavi tudi aspergerjem, tistim z downovim, tetraplegikom, klošarjem, brezposelnim in emo frocom. Mogoče celo ciganom, črncem, židom in pedrom. A so zato fair deal?

Mislim da je primarni impulz praktično vsakega živega bitja preživetje (z občasnimi "emocionalnimi" zameglitvami) Kar se tiče evtanazije, podpiram takšno, ki jo lahko osebek sam izrazi in podpiše
oz. kakorkoli drugače nedvoumno skomunicira oz. takšno, kjer osebek nima nobenih možnosti za preživetje. Vse ostalo je pa mešanje kalne vode.

echo ::

Tale dečko pravi, da je človeško življenje maksima.
Ima kdo kaj proti?
(Pazi, blok teksta)

gendale ::

no en primer, kake otroke sem imel v mislih
Ashley Treatment @ Wikipedia
res obstaja smisel v ohranjanju te deklice pri življenju?

tisti, ki trdite da ja, mi prosim razložite zakaj

echo je izjavil:

Tale dečko pravi, da je človeško življenje maksima.
Ima kdo kaj proti?
(Pazi, blok teksta)

sigurno najdeš tudi filozofe, ki zagovarjajo nasprotno stališče
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

_Dormage_ ::

Preveč je družboslovcev, preveč !

D3m ::

Toliko preveč, da jih večine nebi pogrešali pri prisilni evtanaziji 8-)
|HP EliteBook|R5 6650U|

echo ::

sigurno najdeš tudi filozofe, ki zagovarjajo nasprotno stališče

Seveda so, utilitaristi se imenujejo.
Hočem samo reči, da se je ponavadi pametno vzdržati takih spacanih mnenj o evtanaziji, o stroških življenja, o oživitvi programa obešanja, o vživljanju v trpljenje prizadetega človeka.
Včasih se mi zdi, da znajo veliko bolj uživati kot mi, neomejeni. Vržeš jim balon in je fešta.

Evtanazija ponuja veliko manipulacij in zlorab, ki se konec koncev končajo slabo za vse udeležence. Včasih tudi iz utilitarističnega vidika.

Aja, pa še - kakšni bi bili kriteriji za iglo? IQ test ob porodu? Stopnja dopamina? Kako meriš kvaliteto življenja?
Sama vprašanj, premalo odgovorov.

[Dodan navedek]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echo ()

gendale ::

a lahko pogledaš link, ki sem ga nalepil par postov nazaj in poveš kako točno ona uživa v življenju
saj se sploh ne zaveda sebe in se tudi nikoli ne bo

kriterij je bil pa tudi že povedan
odsotnost zavesti in potenciala za njo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Aston_11 ::

Če ti je užitek merilo življenja, potem ti ni pomoči.

Tudi zavest ali potencial za zavest ni merilo tega koga ubiti in koga ne.

Linka pa nisem gledal, ker se mi zdi bolano sploh razmišljati, kdo je zrel za to, da se ga ubije in kdo ne.

PaX_MaN ::

a lahko pogledaš link, ki sem ga nalepil par postov nazaj in poveš kako točno ona uživa v življenju
saj se sploh ne zaveda sebe in se tudi nikoli ne bo

Ne zaveda? A si ti sploh pogledal povezavo? Direkt na prvi strani imaš sliko:
 Hm, le kaj ljudje izražajo s smehom?

Hm, le kaj ljudje izražajo s smehom?


Še lepo je razloženo, da bo (pre)živela na stopnji dojenčka:
she is, and will remain, at an infant level mentally and physically.

in ne koga brez kančka možganskega delovanja, za katerega bi (mogoče) lahko rekel, "da ne uživa in da se ne zaveda sebe".
Tudi dejstvo, da so njene oči (verjetno) uperjene proti nekomu/nečemu, pomeni, da se zaveda, če ne sebe, pa vsaj okolice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Limit-sky ::

Se strinjam z Aston_11. Otrok, ki je prizadet niti ne ve, kako je mogoče "uživati" in mu že to, da lahko gleda mogoče pomeni največji užitek. In to življenje, ki ga ima, pa naj bo kakršnokoli že, je edino, kar še ima. Kdo ima pravico, da mu tudi to vzame?
Sodite po sebi, ker ste izkusili veliko radosti tega življenja in imate spomine. Isto kot slepota. Ni isto ali si slep od rojstva ali pa oslepiš pri 35 letih.

Aston_11, ne ukvarjaj se s tem trollom gendalom, ker nima smisla. Če ga pa vabiš kam, ti bo pa povedal, da pride s prijatelji, ker sam tako ne zmore nič in se počuti varnejšega, če jih je več. :))

blaz87 ::

Prvo kot prvo zanimivo branje.

Evo en resničen primer, ki sem ga nedavno slišal: Mamica je rodila zdravega dojenčka. Doma fešta na pune, kot se šika. Na drugi dan iz bolnišnice novica, da je dojenčku med sesanjem nekako zaletelo mleko in prišlo v pljuča. (Kako je to možno in kaj, ne mene o tem). V glavnem otrok je bil kar nekaj časa v nezavesti in brez zraka. Posledica seveda gromozanska škoda na možganih. Otrok je zdaj, star že slabih 10 let, ne živi več pri starših, je na posebni negi v nekem centru, ter se sploh ne zaveda dogajanja okoli njega. Ne prepozna nikogar.

Kaj pri takem primeru? Seveda vedno so zagovorniki življenja. Ampak, ta ki je tako proti usmrtitvi nikoli še ni bil niti blizu položaju kot sta ga doživela ta dva starša.

opeter ::

Saj, vprašanje je podobno, ali se splača ljudi držati na aparatih, na primer tiste, ki so v komi in je zelo malo verjetno, da se bodo prebudili. Ali je to stran vržen denar?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

galu ::

To je pa čist odločitev družine. Nobena odločitev NI preveč napačna...
Tako to gre.

blaz87 ::

Ja ni odločitev družine, ker če bi ga lahko evtanazirali bi ga.

Sigurno v tem primeru starši bolj trpijo kot v primeru smrti. Pozabiš (sorazmerno) ter živiš dalje. V tem primeru se tega ne da.

Good Guy ::

na primer tiste, ki so v komi in je zelo malo verjetno, da se bodo prebudili.


lohk prbiješ še večjo bedarijo?

Metanko ::

gendale
kdo pravi da je njeno stanje dokončno in da jutri ne bo sprememb in da ne bo jutri skočila rešitev ali novo upanje na plan. Kdo lahko vzame upanje? Končno pa mislim, da ne bom spremenil mnenja kljub nevemkakšnim razlagam in prepričevanjem.
Nada umre zadnja!

blaz87 ::

Vprašanje? Ne, ne leti na nikogar. Je pa čisto zrel primer za razmislek o evtanaziji.

gendale ::

najprej nalepim prejšnji post, ki ga je preveč zagret moderator pobrisal brez razloga

hahaha, eni dejansko trdite, da se tista deklica zaveda
pes se bolj zaveda od nje, pa nihče nima težav z uspavanjem bolnega psa
a ni v njenem primeru evtanazija bolj humana od tega kar sta ji storila starša?

Metanko:
ja ne kar tako... ampak poglej si malo širšo sliko
dokler ona živi imata tudi starša pokvarjeno življenje, ker se bo vrtelo samo okoli nje
kaj je po tvoje boljša rešitev?

blaz87
tudi v tem primeru bi bilo za razmislit o evtanaziji

opeter
res je, to je zelo podobno vprašanje
ampak pri takih obstaja neka možnost odklopa aparatov (vsaj v nekaterih primerih)

Limit-sky
a ti si tisti, ki me je vabil v gostilno, kjer bi me počakal ti + tvoji kolegi?
in potem se čudiš da bi tudi jaz pripeljal še koga
kretenček :)

Metanko 2.
pomoje se da take stvari danes že dokaj natančno ugotovit
če bi pa recimo čez 30 let odkrili zdravilo, ki bi sprožilo regeneracijo možganov... pa bi bitje, ki bi nastalo, bilo novo bitje, ki bi slučajno imelo isto telo kot ona
in se mi zdi nehumano novega človeka obsodit na bivanje v pohabljenem 40 let starem telesu
predstavljaj si, da bi ti ob nastanku imel 40 let staro pohabljeno telo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

galu ::

blaz87 je izjavil:

Ja ni odločitev družine, ker če bi ga lahko evtanazirali bi ga.

Sigurno v tem primeru starši bolj trpijo kot v primeru smrti. Pozabiš (sorazmerno) ter živiš dalje. V tem primeru se tega ne da.


Vem, da te pravice družina pri nas nima (kar je narobe, in upam da se to spremeni), ampak če oni nimajo upanja, je bolje da se ga odklopi, kot pa komej zbereš korajžo in greš tisto 'rastlino' v bolnico gledat.
Primer:
Od fotra bratranec je mel očeta bolanega z alzheimerjem. Fotr že par let ni imel blage veze kaj se dogaja, zadnje mesece je preživljaj v sobi, v postelji na katero je bil privezan, da ni mogel uiti. Vstal ni že več tednov, hranili so ga intravenozno.
Nihče v familiji ga ni mogel gledat tko, da tam celi živčen tiste pasove rajca itd.

V takih primerih res ni druge rešitve kot evtanizacija.
Tako to gre.

boss-tech ::

Glede na to da imam otroka, da nebi nikoli dopustil kaj takšenga. Skrbel bi zanj neglede na razvoj. Je pa res da imajo morda ti otroci celo lepše življenje kot ostali, saj se ne zavedajo tega norega in krutega sveta...
http://tovornik.info

BigWhale ::

gendale je izjavil:

a lahko pogledaš link, ki sem ga nalepil par postov nazaj in poveš kako točno ona uživa v življenju
saj se sploh ne zaveda sebe in se tudi nikoli ne bo


Torej lahko brez tezav pobijemo vse zivali, ki se ne zavedajo same sebe in je popolnoma ampak res popolnoma vseeno kako se ravna z njimi.

gendale je izjavil:


kriterij je bil pa tudi že povedan
odsotnost zavesti in potenciala za njo


S tremi JASNIMI definicijami povej kako lahko opisemo odsotnost zavesti. Potem povej se kaj je to 'potencial za zavest' in koliko tega potenciala imajo macke recimo.

gendale ::

>Torej lahko brez tezav pobijemo vse zivali, ki se ne zavedajo same sebe in je popolnoma ampak res popolnoma vseeno kako se ravna z njimi.
ne vem sicer na katerem planetu ti živiš, ampak vsak dan pobijemo ogromno živali na ne preveč human način

>S tremi JASNIMI definicijami povej kako lahko opisemo odsotnost zavesti. Potem povej se kaj je to 'potencial za zavest' in koliko tega potenciala imajo macke recimo.
jih ne poznam, bi jih pa s primernimi raziskavami sigurno lahko našli
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

solatko ::

Zakaj ne evtaniziramo vseh, ki ne morejo preživet brez takoimenovane družbene pomoči.
Delo krepa človeka

Tear_DR0P ::

ne vem sicer na katerem planetu ti živiš, ampak vsak dan pobijemo ogromno živali na ne preveč human način

in kakšen razlog za evtanazijo je to?

Zakaj ne evtaniziramo vseh, ki ne morejo preživet brez takoimenovane družbene pomoči.

ker bi potem parim preživelim blo blazno dolgčas tle na forumu :D

edit: dodal prvi odstavek
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

gendale ::

>in kakšen razlog za evtanazijo je to?
noben, sploh ni povezano
on je trdil da živali ne pobijamo, jaz pa sem rekel, da temu ni čisto tako
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Aston_11 ::

Ti si rekel, da jih pobijamo nehumano alias nečloveško. Ljudi pa (ne)humano, ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

gendale ::

ljudi bi pobijali najbolj human način, ki ga poznamo
če je to humano se sam odloči

živali pa vsekakor ne pobijamo humano
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Aston_11 ::

Tako si napisal.

Važno, da je način v redu, je res?

gendale ::

human način ni nič bolj zahteven od nehumanega, zato nima smisla uporabit nehumanega, ker bi to samo povzročilo nepotrebne težave (predvsem s starši in javnostjo)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Starodavni ::

Da vam povem eno resnično zgodbo, ki sem jo slišal od sorodnice.

Je povedala, da je bila na žari za pokojnega, ki je bil star 30 let in je umrl zaradi obilice stresa, živčnosti, obupanosti, motenega življenjskega ritma.

Gospod je imel 2 otroka - eden ni imel očesa in pol možganov ali nekaj podobnega, drugi je bil tudi v slabem stanju. Z ženo za 3 generacije nazaj nista imela nobenih deformacij v družinskih linijah. Skratka uganka, zakaj je prišlo do tega in to dvakrat.

In ta dva otroka zelo veliko denarja pokurita za vzdrževanje v domu za posebne ljudi. Mislim da 700 € mesečno.

Ali ni škoda 30 letnega človeka, ki je moral umreti zaradi skrbi za 2 nepopravljivo poškodovana človeka, ki ne bosta nikoli dosegla svojega potenciala in bosta na stopnji otroka. Da o njegovi ženi ne govorim.

Ravno zaradi tega sam podpiram evtanizacijo defektnih otrok, če je to zarodek, še toliko prej. Nič ne odlašat in upati, da bo vse OK, ker ne bo.

Glede primera deroče reke in utapljajočega otroka. Če bi videl, da me lahko reka ubije in izgubim življenje, ter pustim ostala 2 otroka brez očeta in žena kot vdova. Bi žrtvoval tretjega otroka, ker sem racionalen človek. Nekaj časa bi me žrla vest zakaj nisem poskusil, ampak bi se potem prepričal, da bi izgubil življenje in bi bilo še slabše za obstoj družinske linije.

In če bo kdaj v prihodnosti učinkovita metoda za terminacijo neprimerniz zarodkov že v štartu, ko pride do spočetja, bom plačal za ta postopek.

Dolgoročno gledano je narava prasica in če obstaja možnost manipuliranje z naravo v korist tvojih genov in možnosti, zakaj ne bi tega izkoristil.

Moralisti in religiozni fanatiki pa naj se ubadajo z defekti, če jim je ljubše in umrejo kot je ta gospod.

Hawking je bil tudi na začetku normalen človek, pa ga je bolezen začela postopoma uničevat, a je vseeno preživel ravno zaradi tehnologije.

Po mojem mnenju bo samo še več genetski deformacij zaradi tega, ker ni naravne selekcije, ki je čistila neustrezne ljudi in se njihovi geni niso mogli naprej širiti.

Shegevara ::

Hawking je bil tudi na začetku normalen človek


Zakaj tudi Hawkinga potem ne evtanaziramo? Saj je ja en sam strošek z njim.

Če bomo v prihodnosti lahko izbirali, da naš potomec ne bo deformiran sem takoj ZA, ni pa treba že sedaj njih pobijati.

Aston_11 ::

Eni ste res neverjetni - človeka bi žrtvovali na račun svojega udobja.

opeter ::

Aston_11 je izjavil:

Eni ste res neverjetni - človeka bi žrtvovali na račun svojega udobja.


Takšen je klasični zakon močnejšega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Aston_11 ::

...sebičnejšega.

mtosev ::

boss-tech je izjavil:

Glede na to da imam otroka, da nebi nikoli dopustil kaj takšenga. Skrbel bi zanj neglede na razvoj. Je pa res da imajo morda ti otroci celo lepše življenje kot ostali, saj se ne zavedajo tega norega in krutega sveta...

Se strinjam. Otrok ni vreča krompirja katero zavržeš, če zboli, postane paraplegik,...etc Otrok ni nič kriv, če je bolan ali je zbolel. Vsak starš si želi imeti zdravega, srečnega otroka...ampak nihče ne ve kaj bo dobil in če ni pripravljen brezpogojno pomagati otroku je boljše da sploh nima otrok.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

Ker smo ljudje.


Z evtanazijo še vedno ostaneš človek.

Potem bi lahko po tej logiku uvedli evtanazijo za vse, ki so družbi v breme.

Slabo sklepanje.

Evolucija je naredila, da vsa bitja ZELO skrbijo za svoje mladiče(no sej o mladičih je govora v tej temi, ker tisto niso dojenčki).

Aja? Saj tudi tigri in ostale velike mačke pogostoma zavračajo svoje mladiče, ali pa jih celo ubijejo. Spet. Tisto je mogoče povezano z neprimernim okoljem in morebitnim razumevanjem živali, da noče imeti potomcev ki odraščajo v takem okolju.

Pa vseeno. Živali imajo tako 'pravico'.



Mati če bi izbirala med svojo smrtjo in smrtjo njenega dojenčka bi raje sama umrla, čepravi bi potem dojenček in njegovi bratje ostali brez matere :) ampak to mater ne zanima, ker ni sposobna razmišljat z razumom.

Whohohohoho. Tukaj imaš pa malo preveč idealizacije.
Zakaj imamo potem cel sistem posvojitev ?


Aja pa ena frendica je izjavla, da če bi bilo po njeno, mati ko bi rodila otroka bi imela možnost, da podari otroka, da delajo na njemu znanstvene poskuse :)

Okej. Ampak to je že sick.


Ne vem kako sploh lahko pomisliš na kaj takega. Če se že smatramo za inteligentna bitja, potem tudi ravnajmo tako!

Huh. Če si ne upaš pomisliti na kaj takega potem nisi ravno inteligenten ali pač ?

Ja ljudje nismo vegetarijanci (mogoče kdaj v prihodnosti bomo, kaj pa vem), nismo pa tudi ubijalci otrok (prizadetih ali ne).

Ne hvali dneva pred nočjo !
 Iraq

Iraq



Če bi se tak otrok rodil pa...ne vem in ne želim si izvedeti.

Pa .. vidiš da je prizadet in ga evtanaziraš.
Je to tako težko ?


Glede tega, kako se eni znate uživeti v razmišljanje rastline, svaka vam čast. Vaš šef je leta 1945 storil svoje življenje, ki je temeljilo ravno na takih idiocijah.

Do elaborate plz ?



In kaj je narobe z rastlinami? Jaz imam svoje prav rad, jih redno zalivam.

Jim tudi rit brišeš ? :)

Točno tako. Svoje otroke imamo radi, tudi če so kratko malo neumni, umazani prašički, neubogljivi, kretenčiči, parazitki itd. Taki so, naši so. Da bi moj otrok napisal nekaj takega, kot je napisal avtor teme, najprej okrog kepe par poštenih, nato zahteva, da naj pojasni, kje je smisel tega, da se pobiva ljudi, kje je smisel tega, da se pobiva ljudi, ki nam niso všeč in nato bi šel reševati njegove poglede na svet alias vrednote, ker jih nima, če ima take ideje.

Hoh. A otroke pa še vedno rad tepeš ti hinavec en ?


A misliš da bosta starša vedno enakega mnenja (amapk drgač pa dober predlog!)
Vmešavanje sodišča, pa bo sprožilo take naslove na revijah: mati govori: zakaj mi je organ PRAVICE, ubil otroka?!

Organ bo premlel zadevo na podlavi zahtevka staršev.
Problem solved.


Pod prvo alinejo:
- sedaj pa so kaj?
Pod drugo aliejo:
- it makes US human
Pod tretjo alinejo:
- vprašaj starše - eni jih pustijo državi, da skrbi zanje in uživajo dalje

Paraziti brez potenciala.
Ne. Ti se počutiš večvrednega zaradi neke čudne moralne priviligiranosti.
A to je pa dovoljeno ?

Point vsega tega je:
Otrok brez potenciala - starši odločajo o njegovem življenju tudi potem ko se rodi.
Otrok s potencialom - posvojitev / evtanazija

Bolje kot da imaš otroka ki celo življenje samo trpi poniževanje pri skrbnikih ali pa mobbing staršev, ker se ga niso hoteli rešiti - ga dati v posvojitev.


Npr. imam tri mulce, eden se mi utaplja v deročem potoku. Če ga grem reševat, je velika verjetnost, da me ne bo več nazaj. Ostaneta dva nepreskrbljena mulca. Toliko o logiki, ko imaš otroka v deročem potoku. Ki traja 4 ms ali manj. Nato greš v potok in boli te Q za tista dva, ki sta ostala zunaj. Razlog tega nelogičnega razmišljanja - ne bi si odpustil, da ne bi šel vsaj poskusiti rešiti otroka. Če tega ne bi storil, je velika verjetnost, da bi čez mesec dni visel na kakšni veji zaradi samou....

Naučiš ga plavati



V bistvu jih pustimo živet zaradi sebe. Ker njim je morda vse skupaj ena huda muka.

A to je pa človeško?

Nop, precej sebično.

Aja, pa še - kakšni bi bili kriteriji za iglo? IQ test ob porodu? Stopnja dopamina? Kako meriš kvaliteto življenja?
Sama vprašanj, premalo odgovorov.

1. kriterij - videz. Močno defektnega otroka takoj prepoznaš

Hm, le kaj ljudje izražajo s smehom?

Zadetost ?




Kaj pri takem primeru? Seveda vedno so zagovorniki življenja. Ampak, ta ki je tako proti usmrtitvi nikoli še ni bil niti blizu položaju kot sta ga doživela ta dva starša.

Evtanazija na prošnjo staršev.

Saj, vprašanje je podobno, ali se splača ljudi držati na aparatih, na primer tiste, ki so v komi in je zelo malo verjetno, da se bodo prebudili. Ali je to stran vržen denar?

Če so možgansko aktivni - je dobra verjetnost, da se bodo zbudili, da.

Glede na to da imam otroka, da nebi nikoli dopustil kaj takšenga. Skrbel bi zanj neglede na razvoj. Je pa res da imajo morda ti otroci celo lepše življenje kot ostali, saj se ne zavedajo tega norega in krutega sveta...

Zanimivo. Ker nekateri starši pa mečejo otroke ven iz hiše. Tako jih imajo radi ...
Nehajte idealizirati te primere, da se prikazujete kot da ste superiorni vsem ostalim.


Torej lahko brez tezav pobijemo vse zivali, ki se ne zavedajo same sebe in je popolnoma ampak res popolnoma vseeno kako se ravna z njimi.

Seveda. Še na krožniku si jih imel danes. //rantoff


S tremi JASNIMI definicijami povej kako lahko opisemo odsotnost zavesti. Potem povej se kaj je to 'potencial za zavest' in koliko tega potenciala imajo macke recimo.

Vegetiranje ni dovolj dober izraz ?

Zakaj ne evtaniziramo vseh, ki ne morejo preživet brez takoimenovane družbene pomoči.

Zato ker imajo mentalno kapaciteto in bi se nad takim postopkom pritožili na EU ? :)


in kakšen razlog za evtanazijo je to?

Da to že počnemo. _Brez zadržkov_


Zakaj tudi Hawkinga potem ne evtanaziramo? Saj je ja en sam strošek z njim.

Zato ker je toliko sposoben, da mu lahko damo to možnost in se bo sam odločil zanjo.

Eni ste res neverjetni - človeka bi žrtvovali na račun svojega udobja.

Eni ste neverjetni. Celo družino bi žrtvovali za vzdrževanje enega pri življenju.

...sebičnejšega.

Pametnejšega


Se strinjam. Otrok ni vreča krompirja katero zavržeš, če zboli, postane paraplegik,...etc Otrok ni nič kriv, če je bolan ali je zbolel. Vsak starš si želi imeti zdravega, srečnega otroka...ampak nihče ne ve kaj bo dobil in če ni pripravljen brezpogojno pomagati otroku je boljše da sploh nima otrok.

No, narava ni tega mnenja in veselo vrže mrtve zarodke stran.

Brezpogojno pomagati otroku je neumnost. Cilj starševstva je da se otrok postavi na lastne noge in živi _svoje_ življenje.

+1

-2
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Good Guy ::

^^ bravo povedal si cel kup "pametnih"...

Pyr0Beast ::

Povej še ti svoje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hamax ::

Glede tega, kako se eni znate uživeti v razmišljanje rastline, svaka vam čast. Vaš šef je leta 1945 storil svoje življenje, ki je temeljilo ravno na takih idiocijah.

To bi znal bit rekord tu. Godwinov zakon izpolnjen ze na drugi strani :)

Aston_11 ::

Pyro, se počutiš boljše sedaj?

Glede Goodwina - prva tema (prvi post) te ni pritegnila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

mtosev ::

Ta tema kaže, da večina g33kov na s-tju ne zna kako se živim bitjem pomaga in ne razume, da človek ni računalnik katerega ko se ga naveličah preprosto izklopiš oz vržeš skozi okno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Aston_11 ::


Glede tega, kako se eni znate uživeti v razmišljanje rastline, svaka vam čast. Vaš šef je leta 1945 storil svoje življenje, ki je temeljilo ravno na takih idiocijah.

Do elaborate plz ?






Kaj ne razumeš?

Pyr0Beast ::

mtosev je izjavil:

Ta tema kaže, da večina g33kov na s-tju ne zna kako se živim bitjem pomaga in ne razume, da človek ni računalnik katerega ko se naveličah izklopiš oz vržeš skozi okno.


In. Kako se živim bitjem pomaga in se jih razume ? Znaš povedati ?


Človek je čist ista zadeva ko računalnik. Ko zmanjka energije, mrkne.

Samo da ne rata obsolete tako hitro in živi malce dlje.

Hvala. Zakaj ga ni dobil tudi avtor teme?

Zato ker si te točke zaslužiš samo ti.

Aston_11 je izjavil:


Glede tega, kako se eni znate uživeti v razmišljanje rastline, svaka vam čast. Vaš šef je leta 1945 storil svoje življenje, ki je temeljilo ravno na takih idiocijah.

Do elaborate plz ?


Kaj ne razumeš?


Kaj si hotel s 'šefom' (ki ga nobeden današnjih forumovcev sploh poznal ni), neko cifro, življenjem in idiocijami povedati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Podpirat financiranje genetskih raziskav in preprečevanje "nedelujočih" genov že v kali. Narava je kruta prasica, ki bi hendikepiranca prvega umorila.

Bellatrix ::

guest #44 je izjavil:

Podpirat financiranje genetskih raziskav in preprečevanje "nedelujočih" genov že v kali. Narava je kruta prasica, ki bi hendikepiranca prvega umorila.


Se popolnoma strinjam. Uspešne genske raziskave bi skoraj da opravile potrebo po kakršni koli evtanaziji.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Aston_11 ::

Občutek imam, da je človek razvrednoten na kos opreme v pc-ju. Žalostno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evtanazija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
63179221 (73153) Vajenc

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15542447 (40064) Gandalfar

Več podobnih tem