» »

Kako utisati hladilnik od procesorja

Kako utisati hladilnik od procesorja

Xplicit ::

Zanc sm si nabavu novo ohisje, pa dodal not nove tihe ventilatorje in edin k je se ostal 'glasn' je ta nad procesorjem - imam hladilnik crome orb, pa me zanima ce se ga da kak utisat, al mi pac priporocate nakup novega - v tem primeru me zanima keri so kej ql (baje so od zalmana kzlo tihi), je pa dobro ce pase na vec razlicnih maticnh plosc, ker bom cez ene par mescev (ali sele cez pol leta) nabavu novo maticno plosco in nov procesor - zdej mam AMD Athlčona 1GHz, prihodnji bo pa najbrz Pentium 4, tko da mi nebo se takrat treba kupvat novga hladilnika.

Thanatos ::

sam tko, crhome orb ne moreš dati na Socket 478 (P4)

freejack ::

Podobno, mam golden orba pa je stvar prekleto glasna, bila. Pol sn pa sam napetost z 12V spustil na 7V in je hrup prerasel v sprejemljiv. Še posebej proti 12V, kjer sn mislo, da mi bo za bajto letalo vzletelo, vsakič, ko sn pržgal comp. :D Torej, z 12V zmanjšaj napetost na 7V pa bo za pol leta mir. Kk se pa to naredi, lahk pa pogledaš pod članke, za šalterje. V bistvu je čist easy. Če maš na molexu, sam 0 od 12 prestaviš na 5V, tko da boš mel pol žički na rdeči in rumeni, namesto na rdeči in črni. Preprosto povedano. :D

freejack ::

Pa naj bo, malo vizualne predstave ne škodi.
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
¤ O O O O ¤
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
ł ł ł ł
12 0 0 512V - rumena, 5V - rdeča Torej, rdečo žičko pustiš na 12V, črno pa prestaviš dve mesti desno, na 5V.btw. če pa priklopiš konektor na osnovno ploščo,.. hmm, zadnji čas, da si omisliš kak molex konverter. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()

Spajky ::

Če hočeš pa še obrate gledat moraš pa tako zvezat: 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utišanje in orodja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564413 (3188) nuclear
»

Stikala za ventilatorje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312704 (2216) T0RN4D0
»

Priklop ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131604 (1452) kuglvinkl
»

Šaltrji (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
583878 (3070) segi
»

Tih napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131255 (977) tec

Več podobnih tem