» »

Priklop ventilatorjev

Priklop ventilatorjev

ziciko ::

Kupil sem dva 80x80 mm ventilatorja za hlajenje sistema. Ventilatorja imata priključke za priklop na osnovno ploščo. Vprašal bi če je v redu da ju priklopim na ploščo, ali je mogoče boljše na napajalec. Na ploščo (8RDA+) je možno priklopiti še dva venta, toda kot sem rekel ne vem če je to dobro (mogoče zaradi napetosti ali česa drugega?) Prosim za nasvet kako naj to uredim.
Hvala za pomoč.

mato22 ::

Mislim da je bolje, če jih zvežeš direktni na molex konektor, tako sem naredil tudi sam.

MrX ::

kako pa jih zvežeš??

Jaka83 ::

Na molex jih zvežeš tako, da nabaviš adapter za 3-pinski konektor na molex, ali pa preprosto odrežeš konektorje in zvežeš žičke. (nasvet: Ventilatorja proklopi na 7v, ker bosta tišja. Eno žičko na rdečo in drugo na rumeno, kar ti da 7v.)

MrX ::

a lahko zvežeš oba ventilatorja na en molex?

Jaka83 ::

Lahko ja, samo pazit moraš, da jih ni preveč na enem konektorju, ker jahko kaj skuriš. Jaz imam zaporedno vezane 3 ventilatorje. Vsi so na 7v. Vzel sem en molex podaljšek in zamenjal tiste pine, tko da sem na drugi strani dobil ven 7v, pol sem pa samo vente gor priklopil (dva sta 80mm in eden je 120mm). Ko bo pa vodno hlajenje, bo pa ostal samo 120mm na radijatorju, tko da bo kišta čist tiha).:D

mISOk ::

Eno vprasanje ko smo ze na tej temi.

rumena zica= 12V
Rdeca = 5V
Crna = masa na napajalniku!

Jaka83 ::

In kaj te zanima?

mISOk ::

:D Ce je to tocno kar sem napisal, da rumena zica iz napajlnika pomeni 12V, rdeca pa 5V! :8)

frenk ::

je točno:)

Jaka83 ::

Če pa nisi prepričan, ti pa more na napajalniku pisat, katera žica je kolk.

MrX ::

in kako naj jst vtaknem te žice v molex,da bojo tm ostale za vedno? kako ste vi to naredili??

mato22 ::

Jest sem molex razdrl, se prav da sem tisti železni del ki je v molexu potegnil ven. To pa narediš z enim manjšim izvijačem in sicer imajo tiste železne palčke v molexu nekake zobke in tiste samo zakriviš na noter ter potegneš ven. Pol pa prilotaj zraven kabelček od venta, ter tiste zobke zakriviš nazaj navzen in potisneš nazaj v molex, tko da se lepo zatakne.

kuglvinkl ::

S čokoladico.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

začetniško vprašanje glede ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212437 (1882) Opkow
»

Stikala za ventilatorje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312702 (2214) T0RN4D0
»

Hlajenje z zalman ventilatorji...

Oddelek: Strojna oprema
91390 (1198) frenk
»

Žice v molex-u

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181440 (1258) segi
»

Čemu služi rumena žica na ventilatorju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292592 (2210) segi

Več podobnih tem