» »

Java - Tool

Java - Tool

bedak ::

Živjo,

Želim se naučiti programirati Javo in me zanima kateri tool priporočate? Je Eclipse vredu? kateri sploh obstajajo, ker poznam le eclipse.

Hvala za odgovore.

lp

igor0203 ::

IceBoX ::

Eclipse je zelo v redu, jaz ga uporabljam. Če pa se odločiš za NetBeans, ne bo tudi nič narobe ;)
Huh...

bedak ::

hvala za odgovore :)

še nekaj me zanima, sta ti 2 knjigi vredu:

Java 2 - Prvi korak
Java 2, temelji programiranja

je dovolj le druga knjiga?

menda je zelo vredu tale Teach yourself Java in 21 days

ali so te knjige dovolj za dobro podlago oz. katero bi priporočali?

hvala za odgovore, lp

igor0203 ::

Jaz sem kar z neta potegnil eno knjigo za Javo. "Thinking in Java" je naslov, je pa starejše letnice, vendar brezplačna. Novejše so pa plačljive.

morbo ::

Java 2, Temelji programiranja je dober nakup. Sam sem se začel učiti programiranja iz (skorajšnje) nule ravno s to bukvo.

bedak ::

okej, hvala za pomoč, zdej me pa ena stvar ornk bega, in sicer (verjetno je blo že 100x na paleti, ampak useen) kaj je to javac.exe; kje to najdem, kako to uporabljam?...?

hvala za odgovore

lp


ps. namestil sem jedit :D

IceBoX ::

Ali si sploh nastavil pot? Najbolje da si pogledaš ta filmček in narediš tako kot ti pove.

http://www.thenewboston.com/?p=1047&pOp...
Huh...

bedak ::

uf, hvala, naredil, bom pregledal še ostale te tutoriale

lp


ps.: se opravičujem za vsa ta začetniška vprašanja

infiniteLoop ::

Jaz osebno bi ti priporocal knjigo Head First Java, saj snov razlaga na zalo zanimiv in dinamicen nacin. Uporablja analogije in primere, ki se mi zdijo zelo domisleni in pomagajo, da si lazje razlagas koncepte na katerij temelji java.

Kar pa se tice razvijalskih orodij ima po mojem mnenju se vedno primat Intellij IDEA. Je sicer placljiv IDE, ampak nudi tudi Community Edition, ki je zastonj in ne podpira toliko frameworkov. Drugace pa ti bi priporocal Eclipse, ker ima najvec podpore pri raznih projektih.
None of us is as dumb as all of us.

bedak ::

hvala za priporočilo, nekako sem se že naročil knjigo Teach yourself Java 6 in 21 days, ki je zelo priporočajo

infiniteLoop ::

Ne morem mimo dejstva, da me naslov te knjige spomni na tale clanek. :)
None of us is as dumb as all of us.

morbo ::

Osebno se vedno izogibam učnih virov s takimi cenenimi in nerealističnimi naslovi, kot: "Easy quantum physics for mentally challenged people".

V 21 dneh se ne boš naučil Jave, ampak glih toliko da ne boš več debelo gledal kaj točno so tisti oglati oklepaji v ...main(String [] args)

Seveda če imaš 10 let izkušenj v programiranju od prej, potem pa se lahko naučiš (osnov) novega programskega jezika v 21 dneh :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje v Javi Problem

Oddelek: Programiranje
181371 (1158) driver_x
»

[Java] za zacetnike

Oddelek: Programiranje
196069 (4754) matematik1
»

java

Oddelek: Programiranje
71121 (1018) whatever
»

Velike dileme s programskimi jeziki

Oddelek: Programiranje
413207 (1947) roli
»

katero knjigo za javo kupit?

Oddelek: Programiranje
7991 (873) berti

Več podobnih tem