» »

java

java

random()may ::

Pozdravljeni.
Imam en problem. Sem bolj na začetku faze programiranja pa bi rad naredil sam kak korak naprej, ker v šoli se dela bore malo. Vedno ene in iste fore... izračunaj n-ti člen zaporedja... al pa... poišči vsa soda števila... bla bla bla. pa bi rad začel mal programirat proti grafičnemu vmesniku, kakšno pogovorno okno, npr za kak vnos podatkov itd. pa me zanima kje naj najdem pravo okolje zato. Ali se kdo kaj več s tem ukvarja.. bi prosil če mi mal pomaga začeti.. bil bi zelo vesel saj si zelo želim naredit kaj naprej a v gori podatkov na Sun-u se izgubim...
hvala vnaprej. Gregor

netanyahu ::

roli ::

Vsekakor priporočam tutorial na Sunovi strani. Predlagana knjiga je za začetnika preveč komplicirana in stvari ne razloži dovolj dobro, medtem ko je tisti tutorial vsaj malo bolj lepši - da ne omenjam zastonj.
http://www.r00li.com

whatever ::

zdownloadaj in zinstaliraj Eclipse.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

random()may ::

eclipse... a ni to isto okolje kot iz suna?
a rabiš mogoč če hočeš začet grafiko drugo okolje, ki podpira to?

netanyahu ::

Eclipse je odprtokodno razvojno okolje za Javo, ki ga sponzorira IBM. Sunov je NetBeans.

Programe, ki bodo imeli grafična okna lahko pišeš tudi brez teh orodij. Rabiš text editor, prevajalnik in konzolo.

Obstaja več knjižnic za izdelavo programov z GUI vmesnikom. V standardno Javo sta vgrajena starejši AWT in novejši Swing. Eclipse uporablja in promovira tretjo knjižnico imenovano SWT, čeprav je seveda mogoče uporabljati tudi Swing. Potem so pa še ne-Javanske knjižnice, ki pa imajo tudi vmesnik za uporabo v Javi - GTK, Qt, WxWidgets, ...

Predlagam, da se najprej lotiš Swing-a.

Zgodovina sprememb…

whatever ::

Eclipse je Sun-ov produkt ja. Seveda podpira izdelavo grafičnih vmesnikov in še marsikaj drugega. Vse, kar moraš naredit (vsaj pri verziji 3.2 je bilo tako), je, da updataš program potem ko ga zinštaliraš. Tam nekje čist desno v vrstici menija maš opcijo install software updates ali nekaj podobnega. Poišči to med meniji zgoraj. Potem pa, ko to klikneš, izberi čisto vse opcije, ki ti bojo ponujene - torej čist vse pakete. Pol se bo downloadalo in vsega skupaj je nekje toliko, kot samega Eclipsa brez dodatkov. Potem boš imel možnost gradnje GUI in videl, da je Eclipse zelo kul. Jaz sem prav tako, ko sem prvič inštaliral Eclipse nisem znal nič delat z njim, pol mi je pa en povedal to kar sem zdaj jst tebi povedal (da moraš Eclipse najprej updatat s paketi).:)

Ahja, zgleda da sem se motil glede tega, da je Sunov produkt. My bad.
Da boš pa programiral v beležnici, pa kar pozabi.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

whatever ::

@Randommay: oglej si še tale link.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

java desktop app - kaj priporočate?

Oddelek: Programiranje
262294 (1487) boss-tech
»

Kateri IDE uporabljate za programiranje?

Oddelek: Programiranje
132613 (2027) Invictus
»

Velike dileme s programskimi jeziki

Oddelek: Programiranje
413194 (1934) roli
»

[JAVA] GUI Framework

Oddelek: Programiranje
152158 (1636) moowy123
»

Java programiranje

Oddelek: Programiranje
203818 (3286) Sahel

Več podobnih tem