» »

[Java] za zacetnike

[Java] za zacetnike

pr2501 ::

Ne znam si pomagati z Internetom, da bi se naucil Jave.

Rabil bi kako literaturo, ki bi razlagala enostavne
code (programe).
Ali pa kake primere kode z detalnjimi komentarji.

Rad bi se naucil naprimer delati naslednje stvar:
da imam neko okno z gumbi in da se ob kliku na dolocen gumb pojavi drugo okno, ki bo ispisalo na keri gumb sem kliknil.

Ali pa recimo, da si zamislim program, ki bo imel
v glavnem oknu 3 TextBox-e in bo recimo sesteval 2 napisana stevila v prvi in drugi TextBox in rezultat ispisal v tretji.

Zadnjic me je poklical prijatelj in me vprasal, ce znam pretvarjat stevila med stevilskimi sistemi.
Nisem se mogel takoj stvari spomniti, sem pa se lotil razmisljanja s svincnikom v roki in kmalu pogruntal sistem.
Potem sem pomislil kako fanj bi bilo znati napisati program, ki bi to pocel.
Torej bi moral zopet zdruziti matematicne operacije z nekimi TextBoksi. S tem da bi jaz tu hotel ispisati celoten matematicni postopek in
rezultate podati tudi v obliki neke tabele.

Spomnem se da sem imel tudi tezave z angleskimi nepravilnimi glagoli.
To bi tudi lahko resaval na podoben nacin.
Imel bi tri TextBox-e in ob kliku na nek gumb bi se mi nakljucno generirala ena od treh oblik glagola, in jaz bi moral vpisati druge dve oblike glagola. In ce bi napisal narobe naj bi program po kliku na nek gumb izpisal pravilne pojme.

Stalno se vrtim okoli nekih ze narejenih knjiznicah,...
Ni mi pa uspelo da bi kako odprl (kar pa mislim, da nebo nek problem), najbrz pa bo dosti tezje recimo te knjiznice opvezati med seboj.

Vem da sem se predstavil tako kot da bi se rad do jutri naucil nekaj kar rabi leta truda.
Samo,...,
Slo Tech mi je do sedaj sevedno pomagal.
Hvala


edit: pri odpiranju novih tem v prihodnje upoštevaj PREBERI ME: označevanje topicov v oddelku programiranje! -snow
konec
  • spremenilo: snow ()

pr2501 ::

Pozabil sem navesti, da imam na raspolaganju Eclipse.
konec

Fizikalko ::

Jaz sem začel s tole.

Ne morem prehvalit. Bilo je sicer že kar dolgo nazaj, a vseeno. Obstaja tudi že dopolnjena verzija za JDK 1.5...

jan01 ::

Najprej začni v kakem notepad++ in ročno prevajaj(javac nekaj.java) in se dobro nauč delat z objekti, ker tisto naklikat v npr eclipse je preveč enostavno, kaj delati naprej pa ne boš vedel!
Ko boš obvladal (poleg vsega kar z grafiko nima nič)delo z swingom(na roke!), pa začni uporabljat eclipse, prej pa ne.

zavajon ::

poglej http://www.pasadena.si/knjigarna/?id=19974.
Kar dobra za začetnike. Enostavni primeri, dobri opisi.

lp

ps.: prisežem, da nisem delničar Pasadene, niti ne znanec Mesojedca

Fizikalko ::

Tudi to knjigo imam. Njena prednost in hjrati slabost je slovenščina. Poslovenjeni izrazi (programerski) mi nekako ne dišijo. Knjiga je drugače ok, a ostajam pri mnenju, da je Murach še boljša.

pr2501 ::

Zrihtal sem si obe knjigi.

In nasel poglavje, ki me zanima v
Murach’s Beginning Java 2:
An introduction to the Swing classes
In this chapter, you’ll learn how to create graphical user interfaces using classes from the javax.swing

samo mislim, da ima jan01 prav.

Srecni tisti, ki si lahkop privoscijo instrukcije.

hvala
konec

Fizikalko ::

Ja, svetujem tudi jaz, da začneš v kakem Textpadu (ima fino že link za compile in run, samo JDK namesti pred namestitvijo Textpada). Nato pa Eclipse all the way!

Fizikalko ::

Kako si si pra zrihtal tole Murachovo? V knjižnici? Kupil? Kje?

Sergio ::

Fizikalko: Z vsem, razen z Textpadom od zacetka, se strinjam. :)

Pred letom dni sem prijatelja ucil programirati. Clovek je izjemno inteligenten, a programirati ni znal. Posedel sem ga za masino, mu instaliral Eclipsa, in ga dobesedno vrgel mrzlega v vodo. Vedno me je lahko vprasal karkoli je zelel, in jaz sem mu hotel cim bolje odgovoriti.

Danes tip rastura.

Hocem povedati to, da ni Eclipse neko orodje, ki je primerno sele za 'nadaljevalni tecaj' Jave. IMHO je dobro, da se newbie uporabnik navadi na dober IDE ze od samega zacetka.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Fizikalko ::

IMHO pa ne, ker potem taki razturači v večini primerov (ne pa vsi, seveda) ne znajo "na roke" nič popravit.

pr2501 ::

" Murach" verzija za javo 1.3 in 1.4 sem pobral dol na eMule.

z notranjimi linki za povezovanja (med poglavji in kakrsnimi koli pojmi ki se med sabo navezujejo)

verzija 1.5 pa zaenkrat stoji.

Obgoje PDF format
konec

pr2501 ::

Opravicujem se za nerodnost. Omenjal sem notranje linke v PDF dokumentu.
Sedaj pa moram to informacijo zanikati. Namrec :
..., ne delujejo.

ali pa meni manjkajo kaksni dodatni plug-in.

Se enkrat se vsem iskreno zahvaljujem za pomoc.
konec

Karlos ::

Priporočam tudi knjigo Java 2 prvi korak od Petra Mrharja. Predvsem je odlično prikazana grafika, seveda pa tudi vse ostalo.http://www.cangura.com/knjigarna/racuna...
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Kami ::

Mene zanima katero knjigo bolj priporočate JAVA 2, temelji programiranja ali JAVA 2 prvi koraki.

Kot vidim je prva malo bolj obsežna in je novejša izdaja

Je kdo prebral obe in lahko da kak komentar?

sverde21 ::

Bolj priporočam JAVA 2, temelji programiranje, ker ima knjiga JAVA 2 prvi koraki kar nekaj gluposti npr. pišejo public static void main(String args[]) in podobno... kar ni po standardih uradnega java tutoriala/manuala :P
<?php echo `w`; ?>

Karlos ::

Prebral in predelal obe. Za začetnike absolutno priporočam Java 2 prvi korak, je veliko lepše in bolj nadrobno opisano. JAVA 2, temelji programiranja je bolj zahtevna in napredna opisano ima tudi načrtovanje projektov, pa J2ME, izdelava igrice... kar nek začetnik res ne rabi, je pa zelo dobro dopolnilo prvi knjigi.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Fizikalko ::

sverde, ne govori neumnosti.

pr2501 ::

Tudi to knjigo (Java 2 prvi korak) sem si narocil v knjiznici.
danes pa sem naredil prvo poglavje iz knjige:
Java in 60 min a day (s to sem uspel startati)
naredil sistemsko pot, napisal pozdravcek,"compile and run" in sem najbrz razumel tudi kaj je razred in kaj objekt in pol se pojme: "instance,attributes and behaviors"

..., samo da mi je meni rabilo dosti vec kot 60 min.
naj povem da se pravzaprav skusam nauciti jave zaradi moje diplomske naloge, katere mali koscek je tudi Java (brez zamere zaradi "mali").
Imam pa cuden obcutek, da bom padel noter v sceno in da se me bo drzalo se naprej.


Mislim, da se bom s konkretnimi vprasanji oglasil v novei temi.

LP
konec

matematik1 ::

živjo, a lahko kje kupim tud rabljene omenjene knjige o Javi ?? hvala, če kdo ne rabi več. samo da niso preveč stare


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Java] Povezave

Oddelek: Programiranje
2439730 (1925) RonakKumar
»

Programiranje v Javi

Oddelek: Programiranje
81093 (817) MINY
»

knjige za kupit ?

Oddelek: Programiranje
142137 (1151) enTuzjast
»

Nadaljevanje učenja jave

Oddelek: Programiranje
161753 (1206) c00L3r
»

java potomec c++ -a?

Oddelek: Programiranje
262441 (1969) NoUse4AName

Več podobnih tem