» »

2 različni jquery skripti/knjižici na isti strani?

2 različni jquery skripti/knjižici na isti strani?

Housy ::

Zdravo,

uporabljam spletno trgovino Prestashop, kjer uporabljajo svojo jquery skripto/knjižico. Jaz pa želim sedaj v samo trgovino vgraditi en preprost text slideshow, kjer pa nastane en problemček.

Ta slideshow uporablja neko drugo jquery knjižico in če v glavi (head tag) dodam oz. includam knjižico za prestashop in slideshow hkrati, potem dobim HTTP 500 error, stran se sploh ne naloži, ravno zaradi tega, ker sta na strani hkrati dve različni jquery knjižici. Če jquery za prestashop odstranim in pustim le knjižico za slideshow, potem se stran naloži in tudi slideshow dela, vendar kako naj potem vem, da bodo vsi moduli oz. celotna trgovina delovali brez kakšnih komplikacij?

Omeniti moram še to, če pustim samo knjižico za prestashop, potem mi žal slideshow ne dela.

Sicer sem že odprl temo na forumih Prestashopa, vendar še nisem dobil odgovora, zato še vseeno raje vprašam tukaj.

Je možno, da ti dve skripti nekako združim v eno ali da uporabim kakšno drugo jquery knjižico, na kateri bo delal prestashop ter moj slideshow?

Enostavno se na to premalo spoznam in res ne vem, kako se naj sploh tega lotim. Sem mislil, da lahko dodaš toliko jquery knjižic, kolikor želiš, vendar pa očitno ni tako.

Lp in hvala,
Housy
  • spremenil: Housy ()

AndyS ::

Najprej povej katero verzijo jQ imaš pri Presti in katero rabi tvoj slideshow

Housy ::

Prestashop uporablja jQuery 1.2.6, slideshow pa jQuery 1.2.3

AndyS ::

Tole je čudno vse skupaj. Saj naloudaš jQuery pred svojim slideshowom? A slideshow drugje pa dela?

Housy ::

AndyS je izjavil:

Tole je čudno vse skupaj. Saj naloudaš jQuery pred svojim slideshowom? A slideshow drugje pa dela?

Ja tukaj sem ga malo pobiksal :D

Kodo za slideshow sem imel pred knjižico in logično, da potem ni moglo delat hehe :))

Sedaj dela, hvala Andy!

Lp, Housy

HardFu ::

Pa zaradi jQueryja ne mores dobit internal server error
http://codeable.io

Housy ::

HardPhuck, imaš prav, dobil sem ga zaradi tega, ker mi en del javascript kode enostavno ni izvedlo, ker je potrebno dodati pogojni stavek literal.

Torej za tiste, ki uporabljate Prestashop, dodajte pred začetkom značke script {literal} in takoj ob zaključku te značke {/literal}, drugače kode ne prebavlja in javi zato zgoraj omenjeno napako.

Torej takole:
{literal}
<script type="text/javascript"> 
    $(document).ready(function(){	

	$("#slider").easySlider({

	    auto: true, 
	    continuous: true,
	    numeric: true,
	    speed: 800,
	    pause: 5000
				    
	});
			    
});	
</script>
{/literal}


Lp in hvala,
Housy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Housy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

JAVA skripta za Prestashop modul

Oddelek: Programiranje
51183 (1121) steev
»

Spletna trgovina (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8316199 (13618) neoserv
»

Katero lightbox galerijo?

Oddelek: Izdelava spletišč
122012 (1353) Tody
»

javascript jquey slidshow + dodatek (kako?)

Oddelek: Izdelava spletišč
6734 (671) frudi
»

Javascript:sprememba/naložitev nove slike v DIV

Oddelek: Izdelava spletišč
142520 (2355) JayKay

Več podobnih tem