» »

Overclock laptop

Overclock laptop

vrecek96 ::

Imam prenosnika, ki ni nevem kako zmogljiv. ACER Aspire 7535. Mogoče kdo ve če se da kaj overclockati, ker nemorem igrati igre COD blackops in tudi Modern Warfare 2 nedela dobro. Prosim če mi kdo pove če lahko kaj overclockam...
HVALA! :D

glistovje ::

ne sanjaj in pusti ga pr miru. rajsi ga prodaj dokler se dela in si privosci mocnejsega, se bolje, za igre si privosci eno kišto.

LP

BALAST ::

Če imaš to grafično: ATI Radeon HD 3200 ali Intel 4500, potem se ne splača trudit.
Če pa imaš pa 8600gt ali Ati 3650, pa lahko še malo naviješ za 10-30% z MSI Afterburner.

Blinder ::

Kupi kišto. Tale prenosnik itak čez 1 leto ne bo več sposoben poganjat novih iger, če se že zdaj muči.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

vrecek96 ::

BALAST je izjavil:

Če imaš to grafično: ATI Radeon HD 3200 ali Intel 4500, potem se ne splača trudit.
Če pa imaš pa 8600gt ali Ati 3650, pa lahko še malo naviješ za 10-30% z MSI Afterburner.


Zakaj se nesplača trudit?

mr1two ::

Ker nekatere grafične niso namenjene za nek hud gaming, tudi z navitjem ne pridobiš nekega efekta. Intelove so sploh švoh, spodnji del atijevih tudi ni nevemkako hiter...
LP

vrecek96 ::

Lahko vsaj poveš kako se navije (če veš), mogoče pa kaj bolje...

mr1two ::

Poskusi najt kaj na googlu, ker nisem prepričan, da klasična orodja za navijanje pokrivajo tudi mobilne različice, sicer pa MSI afterburner ali kaj podobnega. Ko sem enkrat navijal eno grafiko na laptopu, vem, da ni šlo ravno brez zapletov in je bila zadeva precej neenostavna za navijanje. Veliko sreče.
LP

TOP ::

Nekateri so ti že povedali nema smisla.Če pa že vztrajaš pa probaj z kakšnim MSI afterner program,če ti bo zaznalo grafo.Sam sej pravim ne boš pridobil nič.

vrecek96 ::

V tem programu je že vse dokonca.. Nič nisem premikal pa je bilo že vse do konca

hojnikb ::

Pusti to navijanje, ker boš slej ko prej kej skuro, ker prenosnik nima nevemkaj hlajenja, če je pa navit je pa sploh problem.

Nabavi kišto al pa kako konzolo.
#brezpodpisa

vrecek96 ::

Ja to je dobra ideja, samo ni keša da bi kr nabavlov...

glistovje ::

sj lahko tudi prodaš laptopa pa kupiš rabljeno konzolo, pa je.

če pa ni keša pa med počitnicami delat. ;)

vrecek96 ::

:D

Blinder ::

če ni keša pol si niti ne moreš privoščit navijat laptopa. da ti kej ckrne
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

vrecek96 ::

Blinder je izjavil:

če ni keša pol si niti ne moreš privoščit navijat laptopa. da ti kej ckrne


To bi že probov sam uštimat, če bi mi crknil. :)

matej_jack ::

Za AMD imaš AMD GPU Clock Tool, poguglaj. Z njim se da fenomenalno spustiti fekvence in podaljšati avtonomijo baterije. Da se pa tudi naviti, ampak se na moji HD3200 teh 200MHz ne pozna veliko.
Še to, RAMA pri grafičnih karticah, ki si ga delijo s procesorjem ne smeš navijati, ker boš zrušil sistem. Meni se je celo parkrat zgodilo da ni več bootal in sem moral resetirat bios na default :D
Zdaj ta orodja (GPU Clock Tool in AMD k10STAT za procesor) uporabljam izključno za underclock. Programov za Intel žal ne poznam.

vrecek96 ::

matej_jack je izjavil:

Za AMD imaš AMD GPU Clock Tool, poguglaj. Z njim se da fenomenalno spustiti fekvence in podaljšati avtonomijo baterije. Da se pa tudi naviti, ampak se na moji HD3200 teh 200MHz ne pozna veliko.
Še to, RAMA pri grafičnih karticah, ki si ga delijo s procesorjem ne smeš navijati, ker boš zrušil sistem. Meni se je celo parkrat zgodilo da ni več bootal in sem moral resetirat bios na default :D
Zdaj ta orodja (GPU Clock Tool in AMD k10STAT za procesor) uporabljam izključno za underclock. Programov za Intel žal ne poznam.


Lepo so tole napisal. Ali mi lahko poveš še to, kako resitiraš bios na deaful. :)

matej_jack ::

Meni je zmrznil takoj po biosovem preverjanju, nalagalnik za operacijski sistem se ni več zagnal.
Preprosto sem šel v bios in naložil default nastavitve.
Če ne pride niti do biosa je potrebno odstraniti obe bateriji, tudi tisto na matični plošči, če obstaja, da se izbrišejo nastavitve. Pri tem je potrebno laptop odpret.

glistovje ::

vrecek96 je izjavil:

matej_jack je izjavil:

Za AMD imaš AMD GPU Clock Tool, poguglaj. Z njim se da fenomenalno spustiti fekvence in podaljšati avtonomijo baterije. Da se pa tudi naviti, ampak se na moji HD3200 teh 200MHz ne pozna veliko.
Še to, RAMA pri grafičnih karticah, ki si ga delijo s procesorjem ne smeš navijati, ker boš zrušil sistem. Meni se je celo parkrat zgodilo da ni več bootal in sem moral resetirat bios na default :D
Zdaj ta orodja (GPU Clock Tool in AMD k10STAT za procesor) uporabljam izključno za underclock. Programov za Intel žal ne poznam.


Lepo so tole napisal. Ali mi lahko poveš še to, kako resitiraš bios na deaful. :)


če še tega ne veš, ni smisla da se lotiš navijanja.

vrecek96 ::

Zdaj vem.. sem ga navil in se pozna... :)

globoko grlo ::

pa povej kdaj ti bo crknu >:D

vrecek96 ::

globoko grlo je izjavil:

pa povej kdaj ti bo crknu >:D


Haha.. nebo nč crknu...

hojnikb ::

Ne bit tak sigurn.Stvar lahko crkne če sploh ni navita...
#brezpodpisa

matej_jack ::

Kakšen procesor in grafično kartico pa imaš?

vrecek96 ::

matej_jack je izjavil:

Kakšen procesor in grafično kartico pa imaš?

AMD Athlon X2 64
ATI Radeon HD 3200 Graphic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za mnenje... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1428750 (5876) Onix87
»

Acer Ferrari One Overclocking problem

Oddelek: Navijanje
161427 (1244) xdyphx
»

Pomoč: prenosnik Asus x59SL

Oddelek: Pomoč in nasveti
101435 (1120) 333333
»

ASUS EAH3870 X2

Oddelek: Strojna oprema
6821 (725) emo panda
»

Club 3D HD2900XT 1024MB

Oddelek: Strojna oprema
131241 (955) Calligula

Več podobnih tem