» »

RADEON 9500

RADEON 9500

EriNok ::

Iz zanesljivih virov sem izvedel, da bo v drugi polovici naslednjega tedna naše police ugledal Radeon 9500, v kateri štacuni je pa še en majhen " SEKRET " !!! Bo pa 100% !
NA PREŽO !!!!
Pa še cena bo več kot ugodna - GeForce bo po tej INFO čist iz konkurence izpadu!

lp Primož0:)

_Mortal_ ::

Še dobr da si velik povedu
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

EriNok ::

Če hočeš ti jo v tem momentu na dom pripeljem, sam je še brez DDV-ja, račun bova pa pol napisala !

lp Primož0:)

San ::

Povej kr ceno, ker itak kupujem brez DDV.

Aja, sam ni Pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

jureus ::

Mene tudi zanima nakup te karte.

EriNok ::

Ej sej bo naslednji teden v štacuni v LJ., pr men pa že tiktaka in se pregreva, zgleda kr kul !! za tak dnar seveda !!!

Dost hitrejša od 9000-ke takšne ali drugačne ! Že na prvi vtis !!!

lp Primož0:)

mzHektor ::

Čak mal, a to pumen da jo ti že maš:D Kuko se pa kej odnese(sej veš 3DMark pa take zadeve):D

San ::

Matr sem naiven...ne morem verjet, da si me na foro!

_Mortal_ ::

SunTrance:???
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

morphling1 ::

Hmm 9500 (non pro) se nekak ne more primerjat z gf4 pa tudi če je samo 4200, še pro verzija ma probleme edino kar je, je podpora dx9, ki pa tudi še nekaj časa ne bo prišla do izraza.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

briga mene če bo bolši ali slabši od Gf4Ti 4200

važno je pa to da bo ugodnejši za nakup!
ČE bo..:\

morphling1 ::

Ja če je tako pa kup eno rabljeno kartico za jurja, važen da je ugodn nakup :\
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

morphing1:
po vseh teh debatah ko si jih ti pisu mi zdej sploh ni jasno zakaj si izjavu nekaj KRNEKAJ :D

vedno ko sem brau tvoje komentarje sm si lahko reku samo še AMEN:D kaj nej pa zdej rečem?...

KRNEKI

morphling1 ::

Ma tvoj odgovor me je mal pogrel "briga me če je boljši ali slabši od ... važen je to da bo ugodnejši za nakup"
In zaradi tega sem malo sarkastično odgovoril. Ker če te ne zanimajo performanse imaš cel kup kartic ki so ugodnješe od GF4 4200 ...
A ni tako.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

EriNok ::

OK priznam vse skupaj je imelo namen - kakšen bo odziv na številko 9500 - reakcije so bile take kot sem pričakoval - pa brez zamere in lep pozdrav vsem !

" Slovenc ne more iz svoje kože !!! "

Vedno se iz debate razvije prepucavanje !!!

Primož0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EriNok ()

ferdo ::

morphling1:
Je tako, ampak jaz sem striktno za ti dve kartici mislu:) ti si preveč posplošiu:) pa nič zato

jz te nebom na križ prbiju in s prstom nate kazu0:)

najbolš da greva na per pa je. pa kako debato o ženskah upaliva>:D

če bo tale radeon 9500 ali 9500pro glede cene bolj ugoden za nakup ga bi takoj kupu .
trenutno pa razmišlam o 8500LE 64DDR TVou
sm mislu Gf4MX460 pa sm reku NAH.....
to ni to....
meni kvaliteta slike trenutno odtehta tistih par procentou performansou ki jih je opazit med ATi in nVIDIA.
nekak serija 9500 se mi zdi konkurenca 4200Ti
8500 pa Gf3TiXXX serija
n slednja je Ati celo boljša in jzt mislm....8500LE kupt
ča bo pa 9500 cenovno bolj ugoden od 4200 bom kupu 9500
tako je moje stališče.
upam da se nemotim, realno stanje bodo pa pokazale nove cene. bomo videli
za 1x pa 8500LE

Morphling: uživej pa nobene zamere PIS:) če si še za per kr povej:D ni panike

morphling1 ::

Ni panike.
Če si mislil striktno ti dve kartici, potem se 9500 niti slučajno ne more primerjat s 4200, enostavno preveč so jo spodrezali, ta kartica je v bistvu 9000pro s podporo dx9 , ima samo polovico rendering cevovodov 9500 pro in le ta kartica bo pa v primeru dobre cene ugoden nakup, čeprav ne verjamem da bi bila cenejša kot 4400 kaj šele 4200. Kar se kvalitete slike tiče, imel sem tako 8500 kot trenutno 4200 in slika je n obeh enako kvalitetna. Jaz na mojem 19" monitorju ne opazim razlike pri delovni resoluciji 1280*1024.
In še nekaj je pa če imam še tako rad Ati, driverji so klub temu da so v zadnjem letu močno napredovali , še vedno slabši in bolj problematični od nvidie.
8500 je dober nakup in je boljša kartica od gf3 ali 9000pro , samo razlika med 4200 je pa opazna in glede na ceno za katero zdaj dobiš to kartico se mi ta zdi trenutno najboljši nakup.
Me pa zelo zanima kakšna bo res cena 9500 pro.

Za pir pa ni problema;)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

10.000,ooSIT razlike med 8500le in Ti4200
razlika je pa vredna teh deset jurjeu.

ampak jz nisem pripravljen pokrit te razlike
kr ni potrebe. edin če bo dedekmraz kej pomagu pa božiček:D

glede kvalitete slike, sej razumem, samo mene zanima kvaliteta slike med Gf3 in 8500 serijo
ZATO. kr mislim 8500le kupit
mogoče 9500 ali pro verzijo samo za ti dve verziji pa nimam nikjer ceno.ker pa najbrš nebo pod 35k je pa najbrš nebom kupu. 8500le se dobi za okol 30k še manj.
in pomoje ma ATI 8500le močnejši hardwer k gf3. glede driverjou so dobri in bodo vedno boljši. kr slabše mende nebodo delal:)
nemislim dat več ko 35 za novo grafično. ne iz tehnološkega vidika to je itak že staro čeprau je 8500.
sej kaj pa rabiš več? kdaj boš rabu več...to je paradoks u naših glavah.v moji tudi, samo nedam več dnarja:)kot 35k . to je to.

morphling1 ::

Ja glede na to je potem 8500 res najboljša izbira in glede na specifikacije bo ostala boljša tudi od 9500 razen tiste dx9 podpore, ki pa mislim da še en lep čas ne bo izkoriščen, saj če pogledaš že dx8 špil težko najdeš.
Če že kupuješ 8500 potem ti priporočam herculesa ali pa Gigabyta LE obe super kartici, ki se tudi lepo navijata, ko jih reflashas, z voltmodom pa sploh :)
Potreba po hitrejših zadevah ni paradoks, ampak prej razvada, ko si enkrat navajen vse imeti na max detaljih in resoluciji 1280*1024 ali celo več ter gladko igranje v vsaki še tako zahtevni situaciji je težko iti na nazaj
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

ja hvala za te pomembne informacije.
bom se še pozanimu kje majo kej na zalogi omenjene kartice ampak se bojim da je zalog vedno manj....;(

glede reflasha morm pa najprej kartico v roke dobit, prej nebo nič iz tega.
še prej se pa morem znebit starega MX-a in potem lahko šele rečem aleluja:P
a kupi kdo mojga MX400 64SDR TVout ???
pol 1x drug teden, bom u Lj. pršu pa če bo ker konkretn
primerek ki se mu bodo sline cedile:D se lahk še kej zmenmo.
al bom pa naredu eno vitrinco pa ga meu z okras pa par diod za background:)))

morphling: kaj pol za per? ja al ne:)
če boš pa kej u prestolnico dolenske pršu pa prit na kak deci cvička:D če ti okus po kislem ne skvari nasmeha:D več ga slipej bolš je:P

matter ::

Hm 9500 res ni najboljši nakup, medtem ko pro vezija bo. Sicer pa se mi je nvidia moćno zamerla z njeno GFucking4 serijo. In sicer me je gf4 4200 tako zajebavo da ne bom nikol več nvido kupu. Pa se ne zajebavam. V letu 2002 se to ne sme narest. Če je kriv inno je pač kriva nvidia, ker si pusti umazat ime.
Mislm nekompatibilnost (baje) s čipovjem (amd 761). Naj si gf4 u rit zabijejo. Kdo bo plačeval zgubljeno navdušenost ob nakupu nove kartice. Zame je to nažalost neprecenlivo. Daš not pa piči. Ne pa daš not pa štekne, pol se 3 dni po netu jebaš po vseh forumih, 2 sistem nanovo gor daš. U RITOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO. Nažalost taki proizvodi ne smejo prit iz proizvodnje. Res je hitra grafična, ampak VEM da bo naslednja ATI. Pač se mi je nvidia zamerla.
To so samo moje izkušnje. VEM pa da bom kupu 9700. Pa naj se nv30 požre. PA kadarkoli bom komu svetoval (jih ni malo) bojo vsi mel ATI.
Nekdo ima tnt2 pa mu noče gor dat winXP. Pa ko jih jebe.
Tako da kupi ATI. In če je finančno možno, kupi 9500 pro. Sicer pa 8500.

ferdo ::

ponavadi je dobro sledeče:

greš u štacuno sabo maš celo mašino
daš notr grafično ki jo misliš kupt, če dela kupš če ne pa ko jo jebe;((

ampak povsot se neda tko nardit.


matter: moje sožalje:'(

jzt bi biu tut jezen ko pes, ampak, tako je življenje, eni te u glavo jebejo eni te pa lahko u rito :D
lajf is a bič

Boky ::

morphling1 odkere firmeje tvoj 4200 ?

morphling1 ::

Leadtek OEM najcenejši možni GF4 ki mi deluje na 360/700 >:D
Ferdo ja za pir sam nevem če bom ravno hodil v NM, si kaj v Lj.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

ja pridem u Lj. pridem, 1x drug teden pridem.
si ti ala študent al kak bolj gosposki stan:)?

k ponavat grem jzt na per pod Lipco al pa u emonsko
drgam negrem.

morphling1 ::

:D hehe ne gosposki stan pa sigurno nisem, Lipca je kr cool.
Jaz sem v Lj. v sre in pet dop do 12h
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

dobr to, se bomo zmenil! arkamadona:)

dobu bom 3D Prophet FDX 8500le 64 DDR
izboriu sem si jo, vse zasluge si lastim, zdej bi pasu en per:D
koncno gre stari MX v pozabo :)

do kolk se da tega radeončka navit?

morphling1 ::

Tale radeonček je bil men ful všeč, in mi ga je ratal spravit na 345/690, sicer samo za en test ampak vseeno, 330/660 z voltmodom za zajtrk dosežeš >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

aja? kk si se pa potrudu da si ga na tolk spravu?

upam da tudi meni rata.
bom mal po kakih linkih pogledu, bi prosu tut če vež ti za kak link.
A se ni nč pregrevalo?
zelo zanimivo>:D

morphling1 ::

Hmm pregrevala se mi pa ni preveč :) Vodno hlajeni Hercules 8500 v nastajanju.
Če boš rabil podatke o voltmodih pa sam reci
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

rabim podatke o volt modih :D

morphling1 ::

Dej mi pošlj email na turbo1@email.si pa ti bom poslal potrebne podatke, ta topic sva že tako čist zasvinjala :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Ja, morph, prosim postaj linke, da jih dam med FAQ na OC oddelku.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Mam samo linke do mojih tem v nekaterih forumih kjer sem zadevo opisal, recimo ocau :sam se je treba registrirat :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

sm ti e-meil poslou, ja tale forum smo že mal posvinjal:D

nima veze...vse je legalno.

jureus ::

`e zdaj nisem videl nobene 9500 na policki v trgovini.8-O

ferdo ::

ja....meni je na Belbledu že pred enimmescom oblublou da kmalu pridejo, in da se splača počakat:D
ampak kdo bo čaku..un ko je iz hruške pou>:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9500 PRO ali GeForce4 Ti 4200

Oddelek: Kaj kupiti
131001 (820) boštjan
»

ATi vs. nVIDIA

Oddelek: Kaj kupiti
312143 (1484) San
»

Rabim grafikuljo za dalj časa...

Oddelek: Kaj kupiti
321471 (1017) DJ-Ayi
»

Katero grafično....?

Oddelek: Kaj kupiti
321498 (942) nodes
»

RADEON 8500 ali GF4 Ti 4200

Oddelek: Kaj kupiti
231870 (1163) JohnyB

Več podobnih tem