» »

RADEON 8500 ali GF4 Ti 4200

RADEON 8500 ali GF4 Ti 4200

matejlah ::

V kratkem nameravam zamenjati grafično kartico, pa ne vem za katero naj se odločim.
Mora imeti tudi TV out.
V ožjem izboru sta GF4 Ti4200 in RADEON 8500.
Nisem game frik, veliko pa tudi uprabljam CAD programe.
Kaj naj nabavim???

Malecky ::

Po tem kar si napisal Radeona...

Alec999 ::

Mogoce ti bojo cene kj pomagale pri odlocitvi:
GF4 Ti4200 64MB DVI+TV 47.000 SIT
RADEON 8500LE 64MB DVI+TV 36.600 SIT
razlike je 10.400 SIT

Jst bi vsekakor uzel Radeona.

lp,
Alec999

Zheegec ::

Oba Radeon9700 in pa R9000 bota imela eno (unknown name) tehnologijo, ki bo poboljšala izgled DivX filmov in pa filmov preko neta. Drugače pa je pri DivX potreben res samo procesor in pa hiter CD z DMA enejblanim.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

msmiha ::

Jaz bi ozel in tudi bom uzel Radeona 8500:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

medo12 ::

No ja ce ze vsi navijate za Radeona moramo rect tudi kaksno za Geforca 4. Men se zdi tud dobra izbira glede na to da je zadeva v Aut kar ugodna. Sicer pa jest mislim da si mores prej nabavit internet (kabelsi seveda) in mal presurfat strani ki se ukvarjajo z testiranjem da bos dobu filing kaj je dobro za CAD in seveda tudi za igre.
Seveda to kar ti igras tako ali tako ne potrebuje neke jake grafike(beach head itd...) no ja morda pa se bos postal game frik in bos potem malo pozabil na CAD programe.8-)
Salo na stran jaz mislim da sta obe kartici dobri morda je Radeon malo boljsi ker ima ATI na CAD podrocju malo vec izkusenj.
Pa lepo se odloci in nam sporoci.:D

Pretorijanec ::

Na tvojem mestu bi počakal še dva tedna in videl, kako se bo obnesel Radeon 9000 Pro. Kartica veliko obeta, ampak je treba počakat, da se še malo pretestira...

morphling1 ::

No ja za openGL cad programe je nvidia boljša (sigurno) je pa tudi ATI dosti hiter za vse te zadeve, jaz imam trenutno Gigabyta 8500 in je super, samo če me vprašaš kaj bi zdaj imel raje pa je to kak dober 4200 (abit siluro, ali pa asus 8420, ta je sploh čisto divja kartica, praktično 4400 tako po designu (8 layer board kot pri 4400/4600) ter 3.3ns ddr
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

JohnyB ::

Hja jest sm pa imu na testu WinFast A250 LE TD, se prav GF4 4200! Imam pa drugače ATI-ja 8500.

Res je gf4 4200, vsaj ta kartica hitrejša v 3Dmarku, samo sej ne igraš skoz špilov in prosto oko ne zazna razlike v hitrosti špilov.

Ej kakšna meglena slika, mislm brezveze. Sm dal Gf-ja vn pa ATI-ja nazaj in takrat se je vidla razlika v 2D. K noč in dan. Mam pa Samsunga 19" 959NF in povem da nebi nikol zamenov ATI-ja za GF. Ker je res razlika, pri ATI-ju je lepa čista, ostra, slika, tm pa kr neki, ti solze prtečejo, samo ne od sreče >:D

Uglavnm zdej sploh ne pomilsm da bi kupu kakšnga GF-ja!

ATI rulzzzzzzzzzzzzzz

PS: kakovost slike na TV-ju pri gledanju filmov je pa tko al tko na strani ATI-ja že skoz.
Apple iMac

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohnyB ()

kuglvinkl ::

Hint: poleg razno raznih Quadrov in FireGLov navadno stestirajo tudi game karte, tako da si poglej tam, kako se obnesejo.
Your focus determines your reallity

Soldier ::

Tut js mam r8500 pa ti jo priporocam ker se na netu najdejo taki gonilniki (neuradni) da tu pa tam raztrga marsikerga geforca, ce pa radeona navijes(pravilno seveda) je pa stvar se tolk bol ornk
Sm ze vidu da je v wolfensteinu imel radeon isto fpsov kot geforce4 ti4600:) na resoluciji 1024x768

jRk0 ::

Kje pa najdes te gonilnike za mojega radeona?:)
You fuck up once, you loose two teeth.

morphling1 ::

soldier155, ta je pa lovska, kaj a misliš da se za gf4 ne da dobit dobrih driverjev ,ter stisnit iz nje max. Za svojo 8500 lahko rečem da sem potegnil max ven kar se tiče tweakov pa vsega, in imam zdaj rekord 10910 točk v 3dmarku 2001se na zelo navitem athlonu pri zelo malo naviti grafi na 300/300, daj mi gf4 in bom na 300/300 sigurno 1000-1500 pik boljši. Teste po netu vzami z rezervo, sploh pa ne moreš primerjati nekih testov po različnih straneh, gf4 je v vsakem primeru lepo hitrejša od 8500.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

Malecky ::

Lepo hitrejša....sploh ne, 3Dmark sindrom....

Slika je pa opazno slabša, še skoz bom vzel silurota Ti4200 sam če bo kesch se bo menjal za R9700, ker mi ta Nvidia ne sede.

Vulcano_7+ ::

Jazst mam pa ATI radeona 8500 ret. in me kr uredu zajebava iz GIGABYTKO 7VRXP !!!;((

ps: radeon ni navit, ker potem je še huje!!!!

Kr zamrzne in se resetira!!Ma kdo podobne probleme na omenjeni konfiguraciji?Ali še boljše, ve kdo kako ta problem odpraviti?In potem mi XPji vržejo error, da je za ta problem kriv Radeon in gonilniki! Sm pa iz registrov pobrisau gonilnike jih naložu na novo, ampak isti kur*!!!
<<>>

morphling1 ::

Kaj, boste zdaj rekli da je 8500 kar hitrejša od Gf4, ne se hecat no, pri enaki frekvenci je gf4 sigurno 10% hitrejši , kar se pa tiče slike, nevem kaj vsi kritizirate gf4, če kupiš normalno znamko kot Gainward, Asus, Abit ne pa neke x-y variante bo slika čisto cool, vsj pri kolegu na Gaiwardu je zame čisto enake kot kak radeon, probleme s sliko so imele predvsem gf2 in kakšne gf3.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

JohnyB ::

Hja morphling1, NE strinajm se s tabo!

Kot sem že napisal mam 8500 ret. in sm dal not GF4 4200 od WinFasta, ki naj ne bi bila neka leva firma! In že koj ko sm zamenov je bla razlika očitna, vsaj za moj oko!
Barve so se mi zdelel "malenkost" sprane in in nobene ostrine. Ko sm dal nazaj 8500 je bla razlika očitna v prdi 8500 in to zlooo.

Tko za info, v kompu sm imu gf2 MX 200 in 400, gf3 ti 200, gf3, in gf4 4200 in povem da ga ATI po kvaliteti slike VSAJ MOJE MNENJE je tako, prekaša.

Da pa ne govorim kakšna slika je bla na GF3, o joj, sam na GF3 ti 200 od Abita mi je bla kukr tulk vredu!

In kot vedno vsake oči imajo svojega ..... :D

Aja je pa res da je gf4 4200 na mojem sistemu dosegel ( 3D Mark 2001 build 330) 8568 pik medtem ko je ATI 8500 dosegel 7859.
Sam pri testriranju SS 2 pa ima ATI enak FPS kot GF4, pri ločljivosti 1600 x 1200 pa celo večji.

Sam prosto oko tako ali tako ne zazna razlike, ali pač!

Uglaven teli benchmarki sux, itak pa je 8500 bil konkurenca gf3 in ne gf4.

Bodo pa rezultati kmalu objavleni!
Apple iMac

Clemento ::

Jst sm tud za r8500!!!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Vulcano_7+ ::

Jst tut, sam če bi mi ponujal GFja(TI 4200) in pa ATIja(R 8500) se pa itak ve kerga bi uzev!!

Upam da bo nasljedna grafična Radeon 9700/9500

pač je treba it iz 8500 na 9500 in iz R200 na R 300 >:D
<<>>

Senitel ::

voyeur: Vklopi "digitalno vibracijo" v driverjih za GeForce-a...
Pa zakaj Radeon 8500 ne bi bil namenjen konkurenci GeForce-u 4?? Je iste generacije kot GeForce 4 (DX 8) in tudi oba čipa bi eventuelno lahko videli na trgu ob istem času (če se nebi NVidia odločila za GF 3 Ti)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

morphling1 ::

Jaz bi pa rad dobil malo v roke gf4 4200. Če je kdo pripravljen zamenjat mojega Gigabyta 8500 LE (starega 1 teden), s profi voltmodom da deluje zanesljivo na 320/660 (kjer je hitrejši od večine nemodanih 4200/4400) ,kartica ima pa tudi hardware monitoring za temp. gpu-ja in ddr-ja ter število vrtljajev venta, priključek za še en vent za hlajenje zadnje strani, velik hladilnik ki pokrije gpu in ddr (kot leadtek 4400/4600), mislim da ima celo video-in vsaj kot sem videl po driverjih (nisem probal) , video kabel s konektorji s-video ter kompozit ter super-vhs na drugi strani dolžine 1m, dvi-vga adapter, skratka ena najboljših 8500 kartic, pripravljen sem doplačati od 5-10k odvisno od kartice , zanima pa me predvsem Abit siluro 4200, za ostale modele pa povejte pa bom videl če me zanima. Moj email pa je: turbo1@email.si
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Ledenko ::

Evo, se moja mala zgodbica... Bil sem v isti dilemi, gf4 ti4200 ali radeon 8500.
Potem pa sem ugotovil, da se da geforce (recimo gf2 mx 400) softversko nadgraditi v Quadro (karta, narejena za CAD programe, renderiranja sicer ne izboljsuje, vendar pohitri poglede)... In za razliko, ki bi jo doplacal za gf4, dobim se 256 mega rama, pa se 40 giga disk (no skoraj) :)

_Mortal_ ::

Ja in. GF2 se da in softversko in hardversko spremenit v quadra.3 in 4 pa ne
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

JohnyB ::

To bi mogl pomagat

slo-lanparty - test ati@gf4
Apple iMac


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voltmodi na grafičnih karticah.

Oddelek: Navijanje
111654 (1358) Jebiveter
»

radeon 8500 ali 9000

Oddelek: Kaj kupiti
181783 (1140) Magla
»

Kakšne izkušnje imate z GeForce4 MX 440?

Oddelek: Strojna oprema
141779 (1488) chucki
»

Geforce4

Oddelek: Novice / Grafične kartice
272061 (2061) tedybear
»

GF 4 MX (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575758 (4713) TheJack

Več podobnih tem