» »

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

««
68 / 72
»»

bluefish ::

poišči, če imaš v nastavitvah routerja port forwarding, ker se to ponavadi nastvalja tam (vsaj če sem pravilno razumel tvoj problem).

Majchy ::

Nope, nobenega port forwarding... Na žalost.Sem sama tudi to iskala.:D

Moj meni je sledeč:
------------------------------------------------------------------------------
Welcome
Quick status
ADSL line status

--------------------------------------------------------------------------------

Internet access setup
WiFi setup
Interface setup
Save
Restart

--------------------------------------------------------------------------------

LAN servers
Port Configuration
DHCP setup
Firewall

Edina možnost se mi zdi pod Firewall in tam se mi pa odpre, tisto kar sem že povedala zgoraj.

jurre ::

poglej kako imas nastavljeno za prvi racunalnik...to imas potem sagema kot ruter, ali se kaksen dodaten ruter?
porte vpises pod destination in source port, vpises oboje, najprej 4663 TCP (from 4663 to 4663), in potem ponovis za 4673 UDP, IP je od tvojega racunalnika (from tvoj IP to tvoj IP)...

bluefish ::

preberi si tukaj. Menim, da ima tisti router na linku podobno strukturo nastavitev, kot tvoj. Uporabiš Lan Servers. Naredi pa še tako, kot je napisal jurre.

jurre ::

lej sem se spomnil lazjo resitev...
na levi izberi namesto firewall LAN servers, pa kliknes zgoraj apply, potem pa imas cisto enostavno:
LAN server Configuration
Server Name : vpises recimo emule
Access Activated : das na YES
Protocol : TCP
From port : 4663 To port : 4663
Local IP Address : IP tvojega racunalnika
ponovis zadevo se za drugi port z UDP pa je to to:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Majchy ::

:D :D :D Hvala!!! :D :D :D

Zdj je sm mogla še na tretji računalnik v naši hiši naštimat in deluje. Res hvala :))

LP, Maja

Amare ::

Kaj vam dela DC?

eales ::

Men zadne čase noče najti hub-listov
Mele in mele pa nč ne zmele;(

bukvi ::

LP

Mene pa zanima kukl morm vpisat pod capacities download in upload v emuli - connection glede spodaj izmerjenih podatkov na strani adslquide.org . Zanima me tudi koliko je potrebno naštimati download in upload limit ter hard limit in max. connections. Hard limit sicer že mam na 500 max connections pa na 1000. Upam da je dost. Skratka rad bi si naštimu da bi šlo čim več downloada sam ne znam naštimat.
Skratka pojma nimam kulk morm dat v KB/s v emule.

Downstream 4,330.5 Kbps ( = 4.2 Mbps )
Upstream 586.2 Kbps ( = 0.6 Mbps )

Za odgovore se vam vnaprej najlepše zahvaljujem.


LP

roki90 ::

LP

Pravkar sem si nabavil router Canyon CN-BR1, da si delim povezavo s sosedom. Problem je v tem, da mi na emule vleče s počasno hitrostjo (max. 15-20kb/s), tudi če sem edini na netu, imam highID in odprte vse porte za emule. Problem je tudi v tem, da mi pribl. vsakih 10min prekine povezavo z emule. Prosim za pomoč!

jvolk ::

roki90, a ti prekine samo z emulo(kako ti prekine?) ali z vsem internetom?

Vlady ::

Meni dela podobno, ko imam level one router pa T-2, pa mi periodčno meče dol net, ko mam azureus vžanega. Takrat ko mi crkne azureus, mi crkne tudi net. AMpak fora je, da če pustim, se postavi čez kako minuto ali dve nazaj, potem pa spet dela nekaj časa pol pa spet dol pade. Včasih pa pade dol, pa se noče nazaj povezat, pa morm modem in router resetirat. Mislm, kje je tle logika. Na t-2 so rekl, da je povezava ok, modem se tud poveže 40/15mbps, sam mene pa skoz dol meče. Pa tud recimo, ko me vrže dol, na modemu še vedno utripa, da oddaja/sprejema podatke. Kot da bi me kdo dos-al. :\ Kaj znano?
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

roki90 ::

situacija je podobna kot pri vlady-ju. V oblačku od emule mi napiše povezava prekinjena ampak mi prekine samo z emule, internet pa ostane. Vedno pa se povezava čez pribl. pol minute nazaj vzpovstavi, routera pa mi ni bilo treba resetirati. Povezavo pa mam siol 1024/256kbps.

brajdo ::

ista scena z mulo 0.47c pr men. do pred enim tednom delal vse kul, sedaj mi vsake pol ure diskonekta ampak samo mulo, net dela OK (mam volja net 1M pek).
sem probal omejit konekšne na 50, pa une konekšne na 5s tudi na samo 5, pa šeral sem samo 500 fajlov ker jih je blo prej čez 4000, pa voljina DNS serverja sem vpisal ker imam drugače nastavljeno avtomatsko, pa parkrat resetiral modem in ruter asus 520g (kartico mam canyon CN-WF511), pa ugasnil avast antivirus (firewalla nimam), porte mam odprte. resetiral sem tut kišto pa ništa. al nej probam še mulo reinstall, k zej mi je počas zmankal idej. konektam se zmeri na serverje k majo največ folka :\

Tr0n ::

BaRtMaN ::

Hja, zaenkrat mi še deluje, tako da ga bom pač obdržal. Kombinacija klienta s skoraj neobstoječim footprintom in filtri RSS je zame idealna. Pa še pod wine-om dela!

Enkripcija protokola je tudi vključena, DHT deluje, čeprav je zares uporaben le na straneh, ki ne spremljajo razmerja.

Kot prevajalec imam tudi zadnjo beta verzijo, a lahko povem, da ni vključenih nobenih opaznih novih zmogljivosti. 8-)

brajdo ::

sm najdu napako
tist k ma SP2 gor naj si tale patch zažene

Amare ::

Hvalabogu,dc končno dela.

eales ::

Mam en problem.
DC mi še zmer ne dela. Katerikoli hub-list mi loada, mi napiše download failed:conection timeout
A slučajno kdo ve v čem je problem, aja pa če lahko napišete še kakšen hub list, ki vam dela, da mal probam kje je problem.(al je pri meni al ne)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eales ()

Ziggy ::

Hello


Vem da je bilo o tej temi ze veliko napisano toda vseno mi ne uspe ukrotiti emule.
Sicer sem bolj zacetnik kar se tice "mule"..itd.
Imam zadnjo verzijo v0.47c po vasih navodilih sem si uspel zrihtati Visok ID ..uporabljam DonkeyServer No.1 (eD2K:Povezan/Kad:Povezan...vse zeleno) toda se vedno mi vlece dol NAJVEC 2-4 kbit/s :( nekateri pisete da vam siba preko 80kbit/s

Povezava ADSL 1Mbit/s preko Sagem F@st 3344 ...uporabljan sano Win XP pozarni zid + (anti: Nod32)
..napisali ste nakaj o portih. Kje pogledas ce imas porte odprte? Mi lahko kdo opise cel postopek ..kako ukrotiti to "mulo" :P (step by step - PSE)


Ze v naprej TNX

Yah man!!

jurre ::

@Ziggy
ce bi imel porte zaprte, ne bi imel visokega IDja. Tako, da imas to verjetno ok. Sam sem odprl porte na serverju, ki mi sluzi kot ruter, imam tud sagema (tam nisem nic spreminjal, imam se FW na racunalniku in enako no32) in mi dela nekako ok. Visok ID je, test ports gre skoz, vlece pa cisto odvisno... tam recimo 10,20kB/s, v zeloo redkih primerih 60, 80, pa se to se potem tik pred koncem ustavi. Pa tudi ce ima tista datoteka veliko virov, vcasih ne gre nikamor, tako da ponavadi mulo miniram pa pustim na miru:D itak se mi okencek prikaze ko zloada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Ziggy ::

@Jurre


Jure tnx za odgovor.
No sedaj sem enakega mišlenja kot ti :)) ,ko sem po nasvetu frenda poizkusil LimeWire program sem eMULE opustil.
Limewire mi z povezavo 1Mbit/s "donlowda" ucasih 195Kbit/s ...najveckrat se mi giblje med 120-150Kbit/s ..in to ko vlecem cc 25 stvari istočasno dol i)>:D

Pozdrav vsem ter lepe praznike.

Yah man!!

bluefish ::

čisto btw, kje se lahko pogleda kakšen ID imaš v eMule?

jurre ::

v prvem oknu, imas na levi strani streznike, kamor se povezes, na desni strani pa nekje na sredi pise (dis)connected, na kater streznik, tvoj IP , pa low ID oz. high ID in se nekateri podatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

bluefish ::

o, fino. Skoraj na vseh High ID 8-)

Tayphoon ::

Kako pa bi v emule ohranil kredite če imam dinamični IP?

Mam povezavo 1024/256 pa če se spravim downloadd enkrat na mesec nek fajl (ker downloadam malo) mi potem se dolgo krediti nabirajo da mi začne solidno downloadat.

Zdaj pa nevem dveh stvari a se krediti nabirajo samo z tem ko dva izmenjujeta isto datoteko ali se ves upload upošteva neglede na ksnejši download?

Zdaj pri dinamičnem IP-ju je še en problem da me vsakega toliko časa (kakšen dan ali dva) dol lepo zabrišejo da se moram ponovno connectat na novo in zgubim seveda vse kredite in vrste.

Zdaj jaz bi naredil tako da bi pustil uploadat par dni neke datoteke potem ko bi pa jaz kaj rabil pa da bi bil takoj na vrsti zaradi tega.

Zdaj pa me zanima če se to da če mam dinamični ip in vmes prekinjam in vgašujem računalnik.

Ali pa to sploh ni mogoče tak sistem?

Tayphoon ::

No se da to narediti da ti v e-mule krediti od uploada ostanejo če s prekine povezava ali ne?

Al z vsako novo sejo gre vse od začetka?

Predvsem za dinamični ip mislim če vpliva kaj ip (statični dinamični) na to.

Torej?

Gapi ::

Krediti so na tvojem računalniku. Dinamičen ip tuki naj nebi bil ovira. Vsaj tako sem jaz razumel iz enega od odgovorov v tej temi.

edit typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

Tayphoon ::

Potem če prekineš povezavo vse znova? Neglede da bi pred tem 1 teden samo uploadal?

Potem bi moral v bistvu skozi imeti linijo brez prekinitve pa samo uploadat in bi to ti potem pri kakem downloadu nabilo takoj hitrost?

Ko pa prekineš pa vse znova?

Jan987 ::

Nee. Sej ti je rekel da so krediti na tvojem računalniku in ko imaš enkart high IP ga imaš dokler ne formatiraš kompa.

bluefish ::

res je. Vse informacije o tvojem stanju na strežnikih se shranjujejo na računalnik. Bi bilo pa dobro, če bi kdo povedal kje, ker je neugodno, če ob formatiranju izgubiš te stvari.

Tayphoon ::

clients.met file -> sem se shranjujejo ti podatki. (tebi in tistemu ki izmenjuješ z njim in mora se ujemati informacija o izmenjavi)

Link

Jaz pa tudi razumem zdaj za kaj se gre.

Lahko naložim miljon mp3-jev (uploadam) pa mi to čisto nič nebo pomagalo pri downloadu igre. (če ne uploadam tistemu kateremu bom potem downloadal).

Ker vrsto preskakuješ le ko izmenjuješ datoteko z nekim virom. Se pravi ali si v vrsti pa ko drugi gredo dol pa napreduješ ali pa napreduješ hitreje na način da ti uploadaš njemu on pa tebi.

Predhodni upload drugih datotek drugim uporabnikom pa ti nič ne pomaga pri tem.

No zdaj razumem za kaj se gre.

kitzbrado ::

Eno vprašanje o uTorrentu, ki mi sicer dela odlično: Ko ničesar ne downloadam, ampak samo seedam, sem opazil, da je download precej visok - okoli 30 kB/s. A ima še kdo podobne težave in ali mi kdo lahko pove, kaj vleče dol in ali je sploh varno? Da ne bo pomote - uTorrent kaže DL okoli 0, samo program za plato kaže, da temu ni tako. Ko uTorrrent ugasnem, ni več čudnega downloada. Upload dela normalno, pa tudi download, ko kaj dol vlečem, dela dobro (beri: obe številki se ujemata).

bluefish ::

tudi ko ne DL razni programi izmenjujejo info s strežniki. Tudi uTorrent in podobni morajo, zato da lahko seedaš, pošiljati nekaj informacij.

kitzbrado ::

Ampak 30 kB/s se mi zdi malo preveč za takšno komunikacijo. Se motim?

bluefish ::

bo verjetno res. Morda se ti v ozadju nalagajo še kakšni updati za antvirus in podobno. V Command Promptu obstaja nek ukaz, ki ti pokaže ves promet. Bo napisal nekdo drug, ker se ga trenutno ne spomnim.

jurre ::

verjetno mislis netstat.

bluefish ::

res je :D

kitzbrado ::

Samo malo offtopica - uporabil sem ukaz netstat in prva vrstica mi ni najbolj všeč:

Povezava z by1msg5246618.phx.gbl:1863 je vedno ESTABLISHED. Kaj je sploh to (google mi ne vrže ničesar pametnega)?

EDIT: Ta povezava je vedno aktivna - torej tudi ko so vsi programi ugasnjeni.

Zgodovina sprememb…

jurre ::

a imas msn prizgan? Kolikor vem je ta port za msn...

kitzbrado ::

Hvala. Na MSN sem čisto pozabil.

neoto ::

A komu od vas sploh deluje DC? Se da dobit hub list prek proxyjev? Kaj se dogaja?

snoopy20 ::

hy!

jaz bi nekaj vprašal, ker ne vem več kaj naj naredim?
punca ima doma adsl povezavo preko rutera na dva PC-ja!
uporabla pa mulo in dc++ pa ma v muli vedno low id v dc++ pa pasive mode!
vem da moram na ruteru porte odpret, sem to storil, tu je slika
slika
če je tu kaj narobe mi naj kdo prosim pove!
v dc++ dam za moj ip naslov tistega, ki mi ga tam izpiše, če dam v hubu (+moj ip)
dodal sem tudi ta vrata v windows požarnem zidu, tako kot piše to v navodilih na dc++ (+active), skratka storil sem vse točno tako kot piše tam v navodilih pa je še vedno passive mod pa na muli low id!
če lahko kdo pomaga bi bil zelo vesel?!

hvala!

Urajmal ::

napača! tvoja mrežna pridobiva ip avtomatsko. to ni ta pravi ip od tvoje mrežne. ip od tvoje mrežne lahko vidiš pod statusom ethernet povezave in potem tistega vpišeš pod privat. glej da imaš prav tako pravilne porte nastavljene, katere uporablja mula.

snoopy20 ::

hy!

če sem prav razumel moram tudi v windowsih pod ip dat tega in ne samodejno pridobi ip?!

Urajmal ::

Tako.

snoopy20 ::

hy!

jaz sem že obupal!;(
bom napisal točno kak sem na kerem PC nastavo, pa bi lepo prosil če mi lahko poveste ki je napaka?

1. PC
v windowsih:
ip....192.168.0.100
prehod dam ruter 192.168.0.1
slika iz cmd

na ruteru mam nastavleno tak:
slika

2. PC
ip 192.168.0.101
prehod 192.168.0.1.

v dc++ tudi vnesem na vsakem računalniku te porte katere sem za ta pc odprl!
finta je v tem da mi na 2. PC dela pa je active, na 1. PC pa ne gre, pa sem probal vse žive porte pa mi za vse javi error, ko jih tu sprobam:
canyouseeme

kaj so še mogoče kere druge nastavitve potrebne pa jaz ne vem?
na ruteru?
v windowsih?

Urajmal ::

poskuši še tako da ne uporabljaš poddomen 0.100 ampak 1.25 recimo ... se pravi nastaviš prvi računalnik na 192.168.1.25 in drugi na 192.168.1.26. dnse tudi vpiši, prehod pusti ip (192.168.0.1) od ruterja. glej da imaš izklopljen požarni zid v winsih.

snoopy20 ::

hy!

HVALA vsem za trud in pomoč! :))
končno mi je uspelo!>:D finta je bla samo v DHCP!na portforwarding sem spregledal da mora bit na disable, tukaj na forumu pa prav tako ni nikjer nič pisalo o tem, vsaj jaz nisem zasledil!?
ne morem verjet, da sem se celi mesec s tem j***l pa živčkal, pa še vse sem mel prav nastavljeno, samo na ruteru bi moral dat DHCP disable!;(

še enkrat vsem hvala za pomoč!

Paramedic ::

Sej ni treba da je disablan. Važno je le, da ima isti računalnik vedno isti IP. To lahko narediš tud z vklopljenim dhcp, s tem da ima vnešene nastavitve, katera mrežna kartica (mac naslov) ima kateri ip.
End transmission.
««
68 / 72
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eMule FAQ

Oddelek: Omrežja in internet
267107 (5533) Spc
»

težave z mulo in routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
101919 (1701) Goldee
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559471 (7941) Eru
»

ADSL visoka hitrost??

Oddelek: Omrežja in internet
251755 (1121) BaRtMaN
»

Kateri je poleg Kazaa 2.0 najboljsi?

Oddelek: Programska oprema
342500 (1774) cybermedo

Več podobnih tem