» »

POMOČ!! Fuč komp?!?!?!?!?

POMOČ!! Fuč komp?!?!?!?!?

Jebiveter ::

Ljudje, zopet se obracam na Vas, Slovenske Umnike in ''Poznavalce'' Kompov!!!(pa brez zamere:D)

Moj problem je tak:
Med delom z kompom, se je ocitno pripetija nestreca, saj se mi je med delom komp kar sam ugasnu!!!!:O Ves panicen odprem kisto in vidim, da je zica od inteke venta napol v kontaktu in s hkrati dotika kontakta in kiste!!:O:O Zopet ves panicen poprevin in se bolj panicen zazenem komp!:O:O Po zadnjem napadu PANIKE:O se po uspesnem zagonu ''Polken-dvajurja'' :D lotim testiranja, da vidim ce se je kaj uniclo!!
Vse teste opravi, ostaneta se dva: HD Tach in CPUStability Test! Zazenem prvega in dobim nenavadne in paniko-vzbujojoce rezultate:O: ranom seek=22.5ms (prej 12) ; random read=17mb/s (prej 29) PANIKAAAAA!!!:O:O
Sedaj pa ce StabilityTest: dela 20 min nakar vrze BLU SCREEN in dumpa memorijo!!!8-O:O:'(!

BTW: 2 minuti pred dogodkom sem instaliral DX8 nakar mi je ob zagonu Hidden & Dangerous vrglo Blu Screen!

Sedaj se obracam na Vas, dragi Slo-Tech-arji!
Kaj mi je storiti:|?
Imam nekaksen obcutek, da imam sedaj unicen 6 mesecev star IBM DTLA in mogoce se 2 mesca stare 128Mb rame!

Kaj naj? Racunalnik je nestabilen (ocitno), pocasen (tudi ocitno), da niti ne omenjam 17Mb prenos diska!:'(

Za kakersno koli pomoc se neskoncno hvalezen, tistemu pa, ki mi bo pomagal spraviti komp k sebi, placam v Portorozu en pir!!!

BTW: A kdo ve, ce IBM Slovenija zamenjuje pokvarjene diske, ki so bili kupljeni izven slovenije (essedi)? Logicno bi bilo, ce bi jih! :|
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Loki ::

Dvomim, da bi jih zamenjali, razen mogoce ce je tovarniska napaka, kar pa v tem primeru ni.



Zazen scandisk (thorough - tut preverjanje sektorjev), zalavfaj tale programcek, da bos videl, kako je z diskom, reinstall Windows.Kere teste si sploh zagnal? Dob si DirectX 8a, 8 je imel ene hrosce.
I left my wallet in El Segundo

Ribicija ::

Najprej deinštaliraj directx. Meni je mašina ful slabo delala ko mi ga je brat inštaliral. To narediš s programom ki ga dobiš tule. klik

Kar pa se tiče garancijske menjave, pa bo po moje težko. Sicer pa nič te ne stane če pokličeš generalnega uvoznika.

lp

luni ::

damn, take stvari so lahko ful nevarne za komp... jaz bi ti priporocal, da izvedes najbolj varno mozno proceduro, kar jih je... lepo odpres kisto, pojemljes ven vse komponente, s plate odstranis proc in ram... potem par minut okoli komponent pleses ples plodnosti, zvizgas narodne in na druge nacine izkazujes pozornost komponentam (ne, to NI sala! komponente imajo RADE, ce jim izkazujes pozornost!).. potem lepo vse skupaj nazaj sestavi (pred tem seveda vsako komponentno par krat spihaj, jo obrni 3x okol in jo pocohaj po pinih), idi v BIOS, daj Load Optimal Defaults (al nekaj podobnega)... racunalnik zazeni z zagonsko disketo, PODRI particijo (ne samo formatirat), potem sformatiraj in na novo nalozi winse... ce ti potem ne bo delalo, si sfukal komponente!
Artificial Intelligentia

Lith ::

luni 'ma prav, kr poslus ga. Sicer pa DX8 dela probleme, pazi na novo 8a verzijo.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Jebiveter ::

OK, disk od danes naprej spet dela normalno! prenos 29mbs, seek 22ms (silent mode)!

Sam sistem je se zmer nestabilen tud ne OCjan! Ocitno bom mel za pocitnice kr neki dela!!:O:O:O
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik se resetira brez pravega razloga

Oddelek: Pomoč in nasveti
5839 (839) Mr.B
»

Zakaj se mi računalnik restarta?

Oddelek: Pomoč in nasveti
451169 (1169) TokioGangsta
»

Sesul sistem!

Oddelek: Navijanje
471671 (1183) blblb
»

Ali sta procesorja za v smeti?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101212 (943) umetnic
»

Zakaj se mi računalnik resetira?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563307 (2924) c3R4R

Več podobnih tem