» »

Športna ura Garmin forerunner 405CX...škoda denarja...

Športna ura Garmin forerunner 405CX...škoda denarja...

genius11 ::

To je moje osebno mnenje o uri garmin forerunner 405 CX, marsikdo bo pohvalil to športno uro, drugi spet ne. Te dni sem imel na testu uro garmin 405 CX, menda je najboljša športna ura, za njo sem odštel manj, kot jo prodajajo v trgovinah, kjer stane 399 evrov v prosti prodaji. Prikazov ima okoli 30 med njimi se najdejo najbolj zanimivi vsaj meni (višina, razdalja, kalorije, nagib, smer, natančnost GPS, srčni utrip, štoparica, čas itd). Ima tud kompas, prehojene/pretečene/prekolesarjene poti si shranimo in, če hočemo iti po sledi samo vključimo ta kompas, ki nas vodi do cilja. Gps sprejem je v gozdu odličen, edino nagib se pod smrekami izgubi, nadmorska višina je zelo natančna, bil sem na treh hribih in je bila nadmorska višina -+2 m razlike, GPS sprejem je 99% točen, ...
Velika slabost te ure je akumolator, meni osebno je zdržal ob teku in brskanju po uri le okoli 5 ur, avtonomija je 8 ur, si ne predstavljam, kaj bi bilo, čez 2 leti, ko bi akumolator postal izrabljen. Za ta denar bi lahko imela ura bistveno več podatkov, navigacija. Tukaj se dejansko vidi, da Garminu preplačimo 80%, ostalih 20% pa je vredna sama ura, kvalitetno ohišje niti ni, ker se hitro obrabi obroč, ko se po njemu premikamo.
Uro sem nato prodal

Moja ocena od 1-5 je zgolj 2, lahko bi bilo bolje.

obstaja hr in cx
CX ima samo boljši zračun kcal, meri ga preko srčnega utripa, ura je modra, poleg nakupa se dobi še dva dodatna paščka, kakšne druge razlike pa ni.
Vsi podatki bi lahko bili 100%, če je že ura vredna 400 evrov.
Ko kupiš telefon za 150 evrov lahko z njim počneš marsikaj (naložiš navigacijo, telefoniraš, igraš igrice, čeprav tega ne počnem, brskaš po spletu FREE preko WLAN, samo na določenih točkah, slikaš, snemaš, pišeš sms, imaš kompas) itd.
Pri uri pa dobiš neke falirane podatke, ki z njimi nimaš kaj dosti počet.
Sem bil na enmu hribu, kazalo je 960 metrov, preko brezžične povezave sem prenesel podatke na splet in tam je kazalo 955 m...zakaj, če pa je ura kazala 960m.
Hitrost, četudi stojiš na mestu ti nabija 1-2-3-4km/h, pač GPS, zato je tudi cena višja, ampak zakaj
  • spremenil: genius11 ()

keworkian ::

Zakaj sploh kupuješ to sranje? Imaš kakšne nove spretnosti če nosiš to? LAhko prelaufaš več?

genius11 ::

A veš zakaj, ker se nisem mogu uprt, zadevo sem kupil krepko pod ceno in jo, čez 2 dni uspešno prodal.

Bias ::

@keworkian, sam nimam te ure ima jo kolega in je zadovoljen, je pa praktično vse kar je napisano res. Zakaj se ima ta ura? Kolega pravi da mu je motivacija in arhiviranje opravljenih aktivnosti. Pač en gadget več, v kolikor imaš keš za te stvari...jaz ga popolnoma razumem, saj sem tudi sam ljubitelj takšnih_in_drugačnih gadgetov.

@genius11, jst sem fotru nabavu en mini tracker gps, katerega si pri teku in kolesarjenju da v žep ali si ga pripne. Ker je majhen ga ne moti...je brez displaya in u bistvu dela na principu, da ga pred aktivnostjo aktivira in ko pride domov preko usb kabla spravi podatke na komp. Zadeva me je stala cca. 60EUR in pokrije vse kar potrebuje. Fila se preko usbja. Ima pa funkcijo varčevanja, saj ob nepremikanju ne sprejema, ko se premakneš pa spet začne delovati.

Bistveno ceneje in deluje. Sam ga uporabljam tudi pri izletih z avtom, da imam poleg fotk še en argiv točne poti. Fotič ima pa itak gps modul tako da mi ustvarja geotaging...no to je pa že druga zgodba.

PaX_MaN ::

koyotee ::

a ti prodajaš to sranje XD
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

keworkian ::

Bias je izjavil:

@keworkian, sam nimam te ure ima jo kolega in je zadovoljen, je pa praktično vse kar je napisano res. Zakaj se ima ta ura? Kolega pravi da mu je motivacija in arhiviranje opravljenih aktivnosti. Pač en gadget več, v kolikor imaš keš za te stvari...jaz ga popolnoma razumem, saj sem tudi sam ljubitelj takšnih_in_drugačnih gadgetov.


Jaz imam tudi en full kul gadget in je zastonj, sliši na ime "možgani". Ne boš verjel, deluje vedno, arhivira mi vse moje poti, narekuje mi tempo, utrip srca, kar hočeš.

genius11 ::

PaX_MaN je izjavil:

A je res tega treba?


Absolutno, predno še kdo to sranje kupi. IN kaj je prepovedano pisat na raznorazne forume, kakšno mnenje ima kdo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

Bias ::

keworkian je izjavil:

Bias je izjavil:

@keworkian, sam nimam te ure ima jo kolega in je zadovoljen, je pa praktično vse kar je napisano res. Zakaj se ima ta ura? Kolega pravi da mu je motivacija in arhiviranje opravljenih aktivnosti. Pač en gadget več, v kolikor imaš keš za te stvari...jaz ga popolnoma razumem, saj sem tudi sam ljubitelj takšnih_in_drugačnih gadgetov.


Jaz imam tudi en full kul gadget in je zastonj, sliši na ime "možgani". Ne boš verjel, deluje vedno, arhivira mi vse moje poti, narekuje mi tempo, utrip srca, kar hočeš.


ok.

teoo ::

Ti si res en Genij. Pojma nimaš kaj pišeš, pa še v take detajle se zapičiš, ki nimajo smisla. Pa od kje primerjava s telefonom?

To je predvsem tekaški instrument, za hojo v hribe si kupiš drugega! Model 405 niti ni top ura od Garmina, je kvečjemu zelo dobra izbira za nezahtevne uporabnike. Top Garmin je 310XT.

In baterija bi morala zdržati par dni (brez vključenega GPS-ja) ali cca 8 ur z vključenim. Če ne dela tako, se vnovči garancijo.
defying gravity

genesiss ::

Bias je izjavil:

@genius11, jst sem fotru nabavu en mini tracker gps, katerega si pri teku in kolesarjenju da v žep ali si ga pripne. Ker je majhen ga ne moti...je brez displaya in u bistvu dela na principu, da ga pred aktivnostjo aktivira in ko pride domov preko usb kabla spravi podatke na komp. Zadeva me je stala cca. 60EUR in pokrije vse kar potrebuje. Fila se preko usbja. Ima pa funkcijo varčevanja, saj ob nepremikanju ne sprejema, ko se premakneš pa spet začne delovati.

Maš kak link?

teoo ::

Btw, te ure so precej uporabne za vsakega, ki se resneje loti teka in bi rad izboljšal svoje rezultate. Za dnevno nabijanje kilometrov ure ne rabiš, ko pa delaš trening po nekem programu, pa se izkaže.

Garmin je popularen zaradi vgrajenega GPS senzorja, ga pa še vedno prekašata Suunto T6x in Polar RS800CX (ta ima tudi najboljši računalniški software).
defying gravity

Bias ::

@Genesis: http://www.i-gotu.com/

Jaz imam model GT-600 (ki ima "auto power-off @ motionless in avtomatsko on ob premikanju)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

genius11 ::

teoo je izjavil:

Ti si res en Genij. Pojma nimaš kaj pišeš, pa še v take detajle se zapičiš, ki nimajo smisla. Pa od kje primerjava s telefonom?

To je predvsem tekaški instrument, za hojo v hribe si kupiš drugega! Model 405 niti ni top ura od Garmina, je kvečjemu zelo dobra izbira za nezahtevne uporabnike. Top Garmin je 310XT.

In baterija bi morala zdržati par dni (brez vključenega GPS-ja) ali cca 8 ur z vključenim. Če ne dela tako, se vnovči garancijo.


Zelo površno bereš, sem jasno napisal na začetku:
To je moje osebno mnenje o uri garmin forerunner 405 CX
Kaj si pa drugi mislite pa napište?
Jaz sem garmin kupil, zaradi teka?
Je pa tudi primeren za hribolazenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

T0RN4D0 ::

Patetičen si, če misliš, da bo ura za 400EUR kazala vse podatke (višina, kalorije, GPS signal v jamah?) z neko laboratorijsko natančnostjo.

Dobro, da ne veš kako nenatančne so mehanske ročne ure , pa kljub temu nekatere stanejo toliko kot paleta telih garminov. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

genius11 ::

Govora je o športni uri.

zile ::

vau testiral si ga 2 dni, če prov berem?. Pa v programu si imel vklopljen elevation correction, zato razlika. je pa res, da ni vredna 400€, zato se jo naroči iz tujine za dobrih 200 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

BladE_ ::

Baterijo je treba ene parkrat čisto spraznt in napolnit, da dobi polno kapaciteto... v dveh dneh to to pomoje ni uspelo.

Jst ::

Pazite pri nakupu Suunto ur. Na trgu je veliko ponaredkov, vščasih niti same trgovine ne vejo, da imajo ponaredek. Saj ponaredki so isti, ista kvaliteta, enake funkcije, samo ko jo hočeš povezati z računalnikom, se začnejo problemi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gps ura

Oddelek: Loža
193653 (2692) techno
»

Merilec srčnega utripa

Oddelek: Loža
4712036 (6354) #000000
»

Samsungov drugi zapestni poizkus: Gear Fit 2

Oddelek: Novice / Android
3213315 (10660) BigWhale
»

Garmin/Polar za tek, kolesarstvo, fitness

Oddelek: Šport
184909 (4349) antonof

Več podobnih tem