» »

gps ura

gps ura

korenje3 ::

Katera je najmanjša ura ki ima gps in se lahko uporablja pri teku za analizo poti ipd...?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

korenje3 ::

predsem bi rabil uro, ki je majhna, vsebuje višinometer, porabo kalorij, vodotesna, cena do 200€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jalovec09 ::

Garmin 405, 410 ...

Tilen ::

Kakšen Polar mogoče?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

fantasycamp ::

Tilen je izjavil:

Kakšen Polar mogoče?


Rs 100 je v hervisu okol 90€

veteran ::

korenje3 je izjavil:

Katera je najmanjša ura ki ima gps in se lahko uporablja pri teku za analizo poti ipd...?


Garmin 110/210 ali Polar RC 3.
IPX7 - za tek v dežju in snegu je ok, za plavanje ne.

http://www.dcrainmaker.com/2010/12/garm...
http://www.dcrainmaker.com/2012/09/pola...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veteran ()

korenje3 ::

kaj pa tale?

http://www.garmin.si/view_product.php?p...

a je potrebno imeti kakšen dodatek za merjenje srčnega utripa, al imajo te ure to v pasu?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

veteran ::

Pri garminu je tako, da če ima model zraven oznako HR, potem to pomeni, da dobiš priložen pas za merjenje utripa, seveda moraš to šaro nosit pripeto na prsnem košu. ;)

shadeX ::

hmm.. kaj pa je narobe s tem

Ko grem na vadbo, vključim aplikacijo in mi na koncu mi prikaže celotno statistiko vključno s potjo. Podatke shraniš na svoj profil na njihovi strani ( brezplačno ). Vedno lahko pogledaš svojo statistiko, ki jo med drugim lahko šeraš tudi na FB ali twitter.

Res pa da potrebuješ telefon s sabo ampak to je še najmanjši problem.

Evo recimo tako izgleda kadar pregledaš svojo vadbo:

http://sportypal.com/Workouts/Details/3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Isotropic ::

telefon mej s seboj in imej ga cimblizje teziscu telesa, da ne bos dobil napake zaradi opletanja (rok) okoli

kuk je pa gps vs intertial sensor kaj v natancnosti na takih telefonih?

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

veteran je izjavil:

Pri garminu je tako, da če ima model zraven oznako HR, potem to pomeni, da dobiš priložen pas za merjenje utripa, seveda moraš to šaro nosit pripeto na prsnem košu. ;)



brez pasa ne deluje tud drugi podatki.

Isotropic je izjavil:



kuk je pa gps vs intertial sensor kaj v natancnosti na takih telefonih?


v gozdu-hribi mnogo slabša, za zanesljivo prikazovanje poti, nekaj metrov bo odstopanja je edina varianta garmin,, ampak cene so pa tam 200-300 evrov.
Zaenkrat najceneje kar na GPS naložiš.

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

Za eno kratko vprašanje ne želim odpirati nove teme.

Uporabljam Polar M400 in me zanima kakšne imate izkušnje z delovanjem GPS-a v vodi? Izjemno me moti to, da takoj ko je ura pod vodno gladino ura izgubi GPS signal. Zelo nepriročno ko na morju uporabljaš profil "Open water swimming" in te zanima koliko si na morju kaj preplaval pa GPS skos ven meče. Je to normalno?

LP
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

zee ::

GPS ne dela pod vodo...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

joker16_7 ::

Hm... Kako pa potem z modelom V800 triatlonci merijo preplavano razdaljo? Oz. kaj je potem sploh smiselno meriti v vodi? Hitrost ne dela, razdalja tut ne... Čas si lahko meriš in na podlagi dolžine bazena mogoče še delno tudi napredek.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Alamar ::

M400 je tekaška ura, v800 pa multisport ura. V800 podpira preračunavanje razdalje v plavalnem načinu. Prav tako podpira merjenje srčnega utripa pod vodo in par drugih podatkov - tempo, zamahe...

http://support.polar.com/en/support/ope...

joker16_7 ::

Mi je že jasno...

GPS does not work underwater, and because of this your route is filtered from GPS data acquired when your hand is out of the water or very close to the water surface.

Torej M400 zgolj nima vgrajenega tega algoritma za filtriranje GPS podatkov?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

techno ::

Kaj pa Suunto? Ima kdo kakšne izkušnje z njihovimi urami. Jaz imam eno staro, ki sem jo dobil za darilo in moram priznati, da jo nisem kaj prida uporabljal. Zdaj si ogledujem novo pa me zanima če jo kdo ima in kako je zadovoljen?

Alamar ::

joker16_7 je izjavil:

Mi je že jasno...

GPS does not work underwater, and because of this your route is filtered from GPS data acquired when your hand is out of the water or very close to the water surface.

Torej M400 zgolj nima vgrajenega tega algoritma za filtriranje GPS podatkov?
To je programska omejitev. Kar precej funkcij je "zaklenjenih", da lahko prodajo dražji model. Tržna finta, ki jo uporabljajo vsi proizvajalci.

techno je izjavil:

Kaj pa Suunto? Ima kdo kakšne izkušnje z njihovimi urami. Jaz imam eno staro, ki sem jo dobil za darilo in moram priznati, da jo nisem kaj prida uporabljal. Zdaj si ogledujem novo pa me zanima če jo kdo ima in kako je zadovoljen?
Suunto ima ogromno različnih modelov tako, da je težko svetovati, če ne omeniš točnega modela. Za moje pojme so njihove ure predrage za to, kar ponujajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

joker16_7 ::

Alamar:
A je možno ta algoritem odkleniti? Dejansko gre za edino funkcijo, ki bi mi res prav prišla. Poleg barometra seveda :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

techno ::

Alamar, imaš prav, čisto nič ne bi imel proti če bi bile nekoliko cenejše.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Športna ura: Polar Flow vs. Garmin Connect

Oddelek: Kaj kupiti
103255 (2886) Apofis
»

Tekaška ura

Oddelek: Šport
4410330 (6114) Machete
»

Merilec srčnega utripa

Oddelek: Loža
4712058 (6376) #000000
»

Garmin ura

Oddelek: Kaj kupiti
254134 (3253) Doman

Več podobnih tem