» »

Garmin/Polar za tek, kolesarstvo, fitness

Garmin/Polar za tek, kolesarstvo, fitness

Backup22 ::

Pozdravljeni,

Kupujem športno uro za kolesarstvo, tek in občasen fitness.
Želim dober senzor za srčni utrip (natančnost, intervali) in GPS.
Od Polarja trenutno gledam Polar RS300X G1, ki mi je zelo všeč (druge serije mi namreč niso), od Garmina pa itak ni druge izbire kot Garmin Forerunner 405 CX.
Tudi ta Garmin mi je všeč, ampak je preveč "bikast" in "debel", je pa tudi občutno dražji od Polarja, ki bi naj imel bolši heart rate sendzor.

Kako ste uporabniki kaj zadovoljni s svojimi Polarji in Garmini?
Kaj pa kakšen Suunto?

Vsak nasvet dobrodošel!
//

GregiB ::

Imam Garmina FR 405 že leto dni... super zadovoljen... Ne vem pa sicer, na kakšno natančnost glede utripa ciljaš... Da bi "izpuščal" utripe, nisem opazil. Je pa fino potem domov priti in zadevo uploadati na PC. Za arhiviranje uporabljam program Sports Tracks...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Backup22 ::

Ja, to sem od veliko ljudi že slišal. Finta je, da so vsi, ki imajo 405-ko zelo zadovoljni, enako pa velja tudi za Polarjevce ;) Kako je kaj Polar personal trainer? Problem Garmina je samo cena (350EUR) in "debelina".
//

Backup22 ::

Mah, zdaj sem komaj videl, da ta G1 GPS pri Poalrju ne shranjuje poti, in ne meri višine (G1 doh'), tako da RS300X odpade. Ima kdo kakšen Suunto (t3, t4) in GPS? GPS modul zgleda kar velik in drag... Očitno posatja edina rešitev FR 405...
//

3man ::

Moje mnenje je, da že dolgo ni boljše ure od Garmina 305, ki ima za mnoge eno slabo lastnost in sicer da je malo velika in ker to ni ročna ura. (avtonomija je 10+ ur).
405 je odgovor na zahteve po uri enake zmogljivosti v "normalnem" ohišju, torej je dražja le zaradi "šminke". Ker ima manjši zaslon od 305 je manj primerna, če želiš spremljat pulz med tekom (ali višino in druge nepomembnosti).
310GX ... ne vem če je sploh v čem bistveno boljša od 305... Res, da je vodotesna (si triatlonec?) a 1 cm pod vodo to ni več GPS ura in ne vem pa kako je s pulzmetrom pod vodo. Brezžični prenos podatkov... za trening verjetno ni pomemben :)

Vse ostalo je bolj kot ne pribljižek. Polar in Suunto, kot vem, nimata vgrajenega GPS sprejemnika v ohišju ure ampak imaš dodaten obesek, ki ima dodatno baterijo, kar se mi zdi nesprejemljivo.

Moje mnenje je, da za ceno nove (najdi jo kje pod 200EUR) še vedno ni ure, ki bi ti nudila več kot Garmin 305. Sam jo imam tretje leto in deluje po pričakovanjih. Pozor, sam sem bil zelo razočaran nad natančnostjo zarisane poti, ker sem jo kupil tudi zaradi merjenja določenih tras, ampak tako pač je z dostopnostjo GPS signala za civile, to ni napaka ure. Uporabljam SportTracks s korekcijo zabeležene višine in to malenkost pomaga. Da ne bo pomote, govorim o napaki +/- 10m -predvsem višinskih m-, saj je to zelo veliko za tekača, za kolesarja manj, za avtomobilista pa popolnoma sprejemljivo.

lp

p.s.
zaradi ure treniraj več in ne zaradi nje presedet več za PCem :)

Backup22 ::

Hvala za nasvete. Ja, Polar in Suunto imata ločene GPS sprejemnike, kar tudi mene moti. Zdaj izbiram samo še med 405 in 305 (bom verjetno dal 50EURveč za 405ko).
//

GregiB ::

Backup... predlagam, če imaš toliko časa, da počakaš na vedno znova ponavljajočo akcijo v Hervisu 3 za 2., najdeš še dva interesenta in kupite 3 ure za ceno dveh. Jaz sem se priključil dvema na tekaškem forumu, pa še akcija je bila (299EUR - FR 405), tako, da smo dobili 3 ure za 600EUR (200EUR / ura).

@ pelvis... na FR 405 lahko med tekom spremljaš 3 rotirajoče ekrane, vsak ekran do 4 informacijska polja... Jaz imam na 1. data-ekranu porabljen čas, hitrost in razdalja, na 2. data ekranu pa uro in utrip...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nitro2 ::

imam suunto t4 sicer brez gps-a. Super zadovoljen vse dela bp. V intersportu stane 120 ojrof - akcija.

kixs ::

Lahko pa pogledas za cene v UK. Pred casom sem gledal, da bi jo nekje dobil pod 300EUR s postnino (Garmin 405CX).

lp

3man ::

GregiB je izjavil:


@ pelvis... na FR 405 lahko med tekom spremljaš 3 rotirajoče ekrane, vsak ekran do 4 informacijska polja... Jaz imam na 1. data-ekranu porabljen čas, hitrost in razdalja, na 2. data ekranu pa uro in utrip...


Verjamem, 305 tudi. Ne vidim smisla v teh, večinoma neuporabnih in netočnih podatkih tisti hip. Upoštevaj, da ima ura zamike, torej je vrednost določenega podatka v danem momentu skoraj nična. Med tekom pa občasno pokukam le na pulz, na intervalih ali merjenjih razdaljo, res uporabna pa je ura za naknadno analizo. Tudi "sparing" partner je bolj tako tako, je pa zabavna stvar :)

Torej ne bi se odločil za nakup zaradi omenjenih stvari.

sloxl8 ::

pelvis,

305-ka je tako kot raperji včasih, ko so nosili tiste ogromne kasetarje na ramah.

Ja, imam 405-ko in sem prav zaradi kompaktnosti zadovoljen z njo.

Glede točnosti podatkov in "majhnosti" zaslona pa:
- verjetno je malo ljudi, ki med tekom analizira vse podatke, saj je dovolj, da okvirno veš, kakšne so vrednosti - za to je ura dovolj točna
- če podatkov na zaslonu človek ne vidi, bi moral razmisliti o obisku okulista

lambda ::

Eno vprašanje bi imel glede FR 405 HR - kako dolgo zdrži baterija v praksi pri uporabi GPS?

sloxl8 ::

Uradno do 11 dni, če je ura v standby in je GPS vključen, tudi dlje.

s53zo ::

7 dni v standby, 8 ur z GPS in heart rate monitorjem.

Kar me moti pri 405 je:
Na jezeru:
- ko je obroč (bezel) moker ne delajo prsti
- ko imam na ekranu tri podatke kaže brzino brez decimalke

Na morju:
- smer (heading) mi kaže v smereh neba in ne v stopinjah
- ne prikazuje navtičnih milj (razdalja in hitrost)

Na smučanju:
- z rokavico včasih po nerodnosti pritisnem tipko start/stop

V zraku, na kolesu in trekkingu - brez pripomb.

Kar pa ne pomeni, da nisem zadovoljen z njim. Razmišljam, da bi jim poslal mail za SW upgrade vendar dvomim o uslišanju.

S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s53zo ()

lambda ::

Hvala za info. Včeraj sem malce gledal te ure ...
-vsaj toliko normalen izgled, d se jo da uporabljat tudi kot vsakdanjo uro
-če je možno, vgrajen GPS modul, če pa je zunanji, naj pa to kompenzira s kako drugo prednostjo (recimo manjšo velikostjo)
-uporaba za tek, smučanje, kolesarjenje ...

Forerunner 405 HR deluje najboljši kandidat, ponudba Suunto ur je pa kar velika in se je med vsemi razlikami kar težko znajti.

sloxl8 ::

Suunto ima zunanji GPS, prav tako Polar, pa zato ure niso ne vem koliko manjše od Garminove 405-ke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sloxl8 ()

snela ::

ce imas win7 in bos kupil polarja + IrDA se prepricaj, da IrDA driverji delajo.
LP

Backup22 ::

405CX se splača kupit tukaj ;)
Čakam, da mi pošljejo Viso, pa končno bo ;)
//

antonof ::

Imam novega Suunta T6c napredaj, če koga zanima. Ugodno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Merilec srčnega utripa

Oddelek: Loža
4712060 (6378) #000000
»

Garmin ura

Oddelek: Kaj kupiti
254134 (3253) Doman
»

Športna ura Garmin forerunner 405CX...škoda denarja...

Oddelek: Loža
184875 (4425) Jst
»

športna ura

Oddelek: Loža
62198 (1921) IceIceBaby

Več podobnih tem