» »

Gmail začenja prikazovati slikovne oglasne

Gmail začenja prikazovati slikovne oglasne

The New York Times - Oglase je Google v Gmail prvikrat uvedel leta 2004, kmalu po uradni splavitvi storitve Gmail. Takrat je vse skupaj dvignilo velik prahu, ker so bile reklame personalizirane na podlagi elektronske korespondence. Google je zatrdil, da pošte ne bere noben človek, ampak zgolj algoritmi, ki na podlagi prebranega izpisujejo čim bolj relevantne oglase, in vse skupaj se je počasi poleglo. Sedaj se je Google odločil, da je čas za korak naprej pri oglaševanju v Gmailu.

Od 21. januarja testirajo prikazovanje oglasov s slikami (display ads) v spletnem vmesniku Gmaila, ki so kakor besedilne inačice prilagojene po meri glede na obstoječo pošto. Googlov tiskovni predstavnik Rob Shilkin pojasnjuje, da je storitev še v eksperimentalni fazi, tako da jih vsi uporabniki še ne vidijo. Načrtujejo, da bodo slej ko prej oglasi v računih vseh Gmailovih uporabnikov, kar ni presenetljivo, saj Google z oglasi zbere ogromno prihodkov. Z njim se v tem pogledu kosa le Facebook.

Kdor ne želi gledati oglasov pri prebiranju elektronske pošte, lahko uporablja zunanjega odjemalca prek protokola POP3 ali IMAP.

26 komentarjev

Karlos ::


Kdor ne želi gledati oglasov pri prebiranju elektronske pošte, lahko uporablja zunanjega odjemalca prek protokola POP3 ali IMAP.


Ali pa namestiš Webmail Ad Blocker ...
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

gemini ::

To bi bilo pa zelo proti produktivno, gmail in google na sploh sta zaslovela predvsem na račun minimalizma, se pravi brez vsega tistega pompa reklam in ostalega miganja okoli. Če mi bodo začeli težit s kakšnim vsiljevanjem slik čez ekran ipd, ga bom na hitro odpravil, sej konec koncev ni edini.

morbo ::

Tekst me ne moti, slike pa definitivno ja...

usoban ::

+1. Dokler je (bil) samo tekst je čisto okej, ker ne moti, slika pa avtomatično povzroča distrakcijo.

RejZoR ::

Text tud mene ni nič motil. Slike pa so tečne. Prvo zarad velikosti kar pomeni nepotreben dodatni čas da se odpre mail (sploh na počasnih linijah) drugo pa da so precej bolj moteče.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lion29 ::

se stirnjam tudi jaz... testa ne opazim... ampak tudi slik verjetno scasoma nebi....
zaradi tega pa vsekakor ne bom zamenjal meni naljubse orodje na spletu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

techfreak :) ::

In kdo vas sili uporabljati Gmail?

marS ::

ja...nekaj so morali naredit, saj jih FB že dohiteva...saj tam so tudi slikce....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

In kdo vas sili uporabljati Gmail?


Vendor lock-in.
The truth is rarely pure and never simple.

morbo ::

Nihče nas nič ne sili. Zaenkrat je Gmail še prebavljiv, ko to ne bo več, bomo: šli na drugega ponudnika, začeli uporabljat odjemalca ali vklopili ad blocker.

Jux ::

Hehe, Rapportive poblokira oglase, pa še featureje osnovnega CRM doda.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

BigWhale ::

Bemti, jest bom spet sam pr0n gledal... ;> Tezko se bo skoncentrirat na sluzbene maile!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

techfreak :) ::

Koliko ljudi pa sploh koristi njihove storitve za službene maile? Človek bi si mislil, da podjetja bolj zaupajo svojim strežnikom in IT delavcem kot pa Googlu in njihovim zaposlenim.

torson ::

techfreak :) je izjavil:

Koliko ljudi pa sploh koristi njihove storitve za službene maile? Človek bi si mislil, da podjetja bolj zaupajo svojim strežnikom in IT delavcem kot pa Googlu in njihovim zaposlenim.


Uf precej, če je kriza z denarjem je Google Apps dobra odločitev, saj je v osnovni izvedbi (standard) zastonj.

Matako ::

techfreak :) je izjavil:

Človek bi si mislil, da podjetja bolj zaupajo svojim strežnikom in IT delavcem kot pa Googlu in njihovim zaposlenim.


Hja, lastni IT delavci ga znajo kar fino lomiti - primerov kolikor hočeš... in ravno poceni tudi niso!!
/\/\.K.

Lion29 ::

vedno vec podjetij salta na gmail, ki je v osnovi zastonj!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

simnov ::

Ob bog to pa ni fajn.Vsi imajo moj gmail jaz ga povsod uporabljam.Tudi če hočem na drugega ponudnika (siol) bo veliko dela.

RejZoR ::

techfreak :) je izjavil:

In kdo vas sili uporabljati Gmail?


Ni problem v tem da nas kdorkoli v kaj sili, problem je da ni neke pametne konkurence. Live Mail mi ne potegne, Yahoo isto ne, ti mail klienti ISP-jev so pa itaq ena velika žalost.
Google je tle v ogromni prednosti in kljub temu da sem prvo bil glasen okoli Text Ads-ov me že vrsto let ne motijo sploh. Text na beli podlagi je eno, pisane slikce na beli podlagi pa so kričeče. Upam da se jih bo dalo blokirat, če jih bojo res nasral gor. Oz da boš lahko izbiral al hočeš imet text reklame al slikce...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

techfreak :) ::

Odvisno koliko računalnikov uporabljaš. Če delaš samo na enem, potem niti ne rabiš spletnega vmesnika za dostop do pošte, ker uporabiš kar program kot je Outlook ali pa Thunderbird.

MrStein ::

Kam pa shranjuješ mail?
Oziroma od kod jih jemlješ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

VPS

Lonsarg ::

Če ti web vmesnik ni všeč pa uporabiš IMAP vmesnik whats the problem:)

Jst ::

V US of A tudi velika podjetja uporabljajo Google Apps. Recimo CNET.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Ericssony ::

Niso v "US of A" samo podjetja, ki uporabljajo Google Apps ampak tudi šole, univerze, ministrstva ipd.
http://www.google.com/apps/intl/en/cust...
http://www.google.com/apps/intl/en/land...

poweroff ::

Oh yes. Vendor lock-in at its best.
sudo poweroff

mtosev ::

jaz jih sploh ne opazim:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Največji Facebook, Google z drugim in tretjim mestom

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3112429 (10192) zelvahunter
»

Google za spodrsljaj s Street Viewom namočil enega od programerjev

Oddelek: Novice / Zasebnost
178829 (6727) Icematxyz
»

Googlova sprememba politike zasebnosti povezuje podatke iz vseh storitev

Oddelek: Novice / Zasebnost
3514492 (11048) globalna80
»

Yale odložil prehod na Gmail

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
204654 (3233) driver_x

Več podobnih tem