» »

Izšel KDE 4.6

Izšel KDE 4.6

KDE Plasma 4.6

KDE - Pol leta je naokoli in to pomeni, da je izšla nova verzija grafičnega okolja za Linux. Nova verzija KDE, ki zajema vse trije linije izdelkov KDE Plasma, KDE Applications in KDE Platform, nosi oznako 4.6 in prinaša kar precej novosti. KDE Plasma 4.6 nudi prenovljen sistem Activities, izboljšano upravljanje z energijo, pohitren KWin, izboljšan sistem obvestil ter obilo kozmetičnih popravkov. Brezplačno si jih lahko prenesete s strani KDE.

20 komentarjev

filip007 ::

Fonti pobje, fonti, pa brez _ pod menuji potem pa bo nekaj izgledalo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

kriko1 ::

Res da se vse to da nastavit, ampak moti ta 4.6 privzet izgled s katerim se oglašujejo. To temno ozadje pod skoraj prosojno vrstico izjemno moti, saj težko prebereš npr. katera opravila imaš odprta.

PARTyZAN ::

Jaz teh težav z berljivostjo nimam. Zato pa je bel "glow" za fonti, da se da brati tudi z temnim ozadjem.

Drugače pa ja, default fonti to grdi. Škoda, da je Ubuntu primarno Gnome distro :(.

Relanium ::

Gnome je vsaj za mene dosti dosti boljši.
Nimam nič proti KDE, je super, sem se malo igral z njim
ampak nikakor in nikakor se nemorem vredu sporazumet z njim.
Nekaj me pač enostavno moti, pa niti sam nevem kaj, tako da za mene Gnome :)

Poldi112 ::

No, potem sem jaz na boljšem, ker točno vem, kaj me moti v gnome:
- nezmožnost označit željene datoteke z miško v file browserju
- nezmožnost opcije copy/move pri prenašanju datotek - včasih je copy, včasih move, ne moreš mu pa reči naj te vpraša.
- odsotnost opcije "odpri konzolo v tem folderju". Ok, to se da instalirat samo ne vem če dela potem shortcut.
trapast run dialog. Če napišem fire in stisnem enter reče no such file or directory, čeprav spodaj ostane zgolj opcija firefox.
...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

opeter ::

Mene moti pri KDE-ju edino to, da ne moreš normalno povleči ikono programa na namizje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

arjan_t ::

opeter je izjavil:

Mene moti pri KDE-ju edino to, da ne moreš normalno povleči ikono programa na namizje.


primeš ikono in jo povlečeš na namizje?

roscha ::

Unlock widgets na desktopu naredi najprej, potem pa dela drag&drop

zee ::

- nezmožnost označit željene datoteke z miško v file browserju


Z misko se premaknes na izbrano datoteko in enkrat stisnes levi gumb na miski.

- nezmožnost opcije copy/move pri prenašanju datotek - včasih je copy, včasih move, ne moreš mu pa reči naj te vpraša.


CTRL+C oz. CTRL+X in CTRL+V (spomladi je to se delalo).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

arjan_t ::

dela tudi brez unlock-a če imaš za namizje izbran folder view

BigWhale ::

Relanium je izjavil:

Gnome je vsaj za mene dosti dosti boljši.
Nimam nič proti KDE, je super, sem se malo igral z njim
ampak nikakor in nikakor se nemorem vredu sporazumet z njim.
Nekaj me pač enostavno moti, pa niti sam nevem kaj, tako da za mene Gnome :)


Jest sem sicer Gnome uporabnik ampak se ne slepim.

Qt je stoletje pred GTKjem. Tako po izgledu, kot po funkcionalnosti. Pa se razvoj je lepsi.

Je pa res, da KDE po verziji 4.0 in pred verzijo 4.5 skoraj ni bil uporaben za normalno delo...

Poldi112 ::

zee je izjavil:

- nezmožnost označit željene datoteke z miško v file browserju


Z misko se premaknes na izbrano datoteko in enkrat stisnes levi gumb na miski.

- nezmožnost opcije copy/move pri prenašanju datotek - včasih je copy, včasih move, ne moreš mu pa reči naj te vpraša.


CTRL+C oz. CTRL+X in CTRL+V (spomladi je to se delalo).


No, jasno, ctrl + c/v/x dela, samo jaz bi to brez tipkovnice. Oz. če že tega ne bi rad vsaj da se drag&drop vedno enako obnaša, ne pa da je enkrat move (z diska na disk), drugič copy (z diska na usbkey).

Glede označevanja, kar bi jaz rad je, da kliknem z levim gumbom pod zadnji file, držim levi gumb in povlečem čez željene datoteke v mapi in se mi vse označijo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Frenky ::

Jaz tudi raje gnome furam.

dux ::

IMO bo zanimivo videti kako se bo obnesel gnome-shell oz. unity.

Sicer sem tudi jaz na Gnome, ampak ima KDE nekaj superiornih programov.
Upanje je v nasih odlocitvah

celebro ::

Poldi112 je izjavil:


No, jasno, ctrl + c/v/x dela, samo jaz bi to brez tipkovnice. Oz. če že tega ne bi rad vsaj da se drag&drop vedno enako obnaša, ne pa da je enkrat move (z diska na disk), drugič copy (z diska na usbkey).


Saj je zadeva zelo jasna in logična. Drag and drop na isto particijo se izvede move, ker takrat OS samo spremeni vnose v mapah, same podatke pa pusti povsem pri miru. Ko narediš drag and drop na drugo particijo, pa je podatke v vsakem primeru potrebno prepisati in zato naredi copy. Običajno to tudi ustreza potrebam uporabnika. Povsem enako naredi Windows. Iz move v copy lahko spremeniš tako, da tiščiš tipko ctrl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celebro ()

Mavrik ::

Z UX stališča je sicer problem v tem, da je pri Windows uporabniku veliko bolj jasno kdaj gre čez "pogone", medtem ko pri LInuxu ni vedno takoj jasno kaj je ločena particija.
The truth is rarely pure and never simple.

Poldi112 ::

Evo, prav bootal sem v windowse in tam ko delam drag mi zraven piše "move to", tako da ni dvoma.

Ampak ok, lahko da sem enostavno tako navajen kde-jevega načina da me tu tako bega.

Ampak da ne morem z mišjo narediti selection (narisati kvadratka in da se označi vse, kar je v njem) je pa res žalost.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

techfreak :) ::

Ampak da ne morem z mišjo narediti selection (narisati kvadratka in da se označi vse, kar je v njem) je pa res žalost.

V Gnome ali KDE?

celebro ::

Poldi112 je izjavil:

Evo, prav bootal sem v windowse in tam ko delam drag mi zraven piše "move to", tako da ni dvoma.

Ampak ok, lahko da sem enostavno tako navajen kde-jevega načina da me tu tako bega.


V Gnome imaš pa puščico za move in znak plus za copy, brez besedila. Večini nam to zadostuje za "ni dvoma".


Poldi112 je izjavil:


Ampak da ne morem z mišjo narediti selection (narisati kvadratka in da se označi vse, kar je v njem) je pa res žalost.

V list view res ne moreš, v ostalih pogledih pa lahko. V list view pač pritisneš tipko shift pa gre prav tako dobro.

Jst ::

>Je pa res, da KDE po verziji 4.0 in pred verzijo 4.5 skoraj ni bil uporaben za normalno delo...

KDE 4.0 sploh ni bil četrta inkarnacija, ampak bolj 3.99.

Zato sem pa jaz še vedno na starem OpenSuse, ki ima KDE 3.X.

Ob vsakem izidu malo berem komentarje glede izdane različice in nobena verzija ni bila *zame osebno* "ready to switch."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 14.10: na zahodu bolj malo novega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6928840 (23784) DuleKrtola
»

Izšel KDE 4.9

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
95225 (3770) Jst
»

Debian 6.0 izšel

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4610293 (8076) MrStein
»

Kako prevesti besedo mount?

Oddelek: Loža
61530 (1460) PaX_MaN
»

Izšla Mandriva Linux 2009 Spring

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
83655 (2435) Jst

Več podobnih tem