» »

HTC pripravlja svoj tablični računalnik

HTC pripravlja svoj tablični računalnik

Ars Technica - Sago govoric in neuradnih napovedi HTC-jevega tabličnega računalnika lahko prekaša le Applov iPad. A tudi HTC-jev tablični računalnik bo očitno končno ugledal luč sveta, kar naj bi se zgodilo to pomlad, marca v ZDA in aprila v Evropi. Slednje je sicer bolj ugibanje portala DigiTimes, norveška stran Amobil pa je objavila še nekatere lastnosti strojnega dela HTC-jevega Flyerja, kakor naj bi se tablica imenovala. Zaslon naj bi bil 7-palčni z ločljivostjo 1024 x 600 pik, uporabljen procesor pa bo le enojedrni Qualcomm Snapdragon MSM8255. Slednjega že poznamo iz HTC Desire HD, jasno pa je, da teče z 1 GHz.

Delovnega pomnilnika naj bi bilo okrogel gigabajt, medtem ko naj bi za zajem slik okolice skrbeli dve kameri - sprednja z 1,3 milijoni točk ter zadnja s 5 milijoni točk. Prisoten bo še HDMI izhod, možnost serviranja multimedije prek DLNA omrežja ter povezovanje v mobilna omrežja 3. generacije. Zanimivo je, da kljub spomladanskemu izidu HTC načrtuje uporabo Androida 2.3 (z vmesnikom Sense) namesto tabličnim napravam bolj prijaznega Androida 3.0 (Honeycomb). Povedali so, da želijo Flyer predstaviti čim prej, a po drugi strani Motorolo Xoom (prva naprava s Honeycombom) pričakujemo že sredi februarja. Kot zanimivost, tablici naj bi bil priložen stylus, ki je v dneh kapacitivnih zaslonov že skorajda izumrl.

9 komentarjev

MrStein ::

Stylus? Z ipsilonom?
A to slišim krike kakega novoslavista? ;)

Prvi stavek pa je tudi čuden. Izdelek prekaša sago?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ingo ::

Se kar množijo tele naprave! Je pa zanimivo, da večino teh geđetov prvi (ali pa med prvimi) lansira Apple, potem ga polovica folka takoj popluva, druga polovica pa razgrabi. Šele nato pa začnejo kapljat proizvodi še drugih proizvajalcev. Ta sistem mi ni čisto jasen!!

MrStein ::

Ta sistem se imenuje "foušarija".
Dobrodošel v Sloveniji!
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LuiIII ::

Stylus je kot dodatek kapacitivmemu zaslonu precej cool dodatek saj omogoča uporabo tableta tudi pri aplikacijah, ki zahtevajo natančen vnos. Meni bi recimo strašno sedel en tak tablet in web GIS aplikacija.

mtosev ::

Cool. HTCjev tablet me zelo zanima. Upam da bo imel primerno ceno:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

errhec ::

ingo je izjavil:

Se kar množijo tele naprave! Je pa zanimivo, da večino teh geđetov prvi (ali pa med prvimi) lansira Apple, potem ga polovica folka takoj popluva, druga polovica pa razgrabi. Šele nato pa začnejo kapljat proizvodi še drugih proizvajalcev. Ta sistem mi ni čisto jasen!!



Tablet PC se je pojavil že dolgo pred iPadom, ker pa ga ni naredil Apple ni bil zanimiv. WIKI tablet pc

Prav tako kot Angry Birds ker so bile narejene prva za Apple so zanimive,
druge ki so nastale pred tem pa ne. ( RolyPoly canon)
Ideja je ista.
dd

black ice ::

mtosev je izjavil:

Cool. HTCjev tablet me zelo zanima. Upam da bo imel primerno ceno:D

Ne sekiraj se, itak bo atek plačal. >:D

Da ne bo cel post off-topic: ko ga izdajo bom moral resno premisliti o nakupu enega izmed tabličnih računalnikov. Samo še več konkurence rabimo - več konkurence -> manjše cene in (vsaj upam) kvalitetnejši izdelki.

sgdjkdlsugi4 ::

Ta se izsel ni, pa je ze zastarel. Malo si zaspal HTC.

igor0203 ::

Nekaj takega, ja. Če bi to dali ven lansko leto, bi bilo še kul. Sedaj so pa na vidiku že tablice s Tegro 2, Androidom 3.0...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746115 (37639) amacar
»

HTC predstavil Sensation

Oddelek: Novice / Android
4312351 (8476) bauci
»

Tablični računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
223329 (2934) klinker
»

HTC predstavlja spletno stran za razvijalce

Oddelek: Novice / Android
73829 (3400) 6151
»

Galaxy S II Mini vse prej kot majhen

Oddelek: Novice / Android
75077 (4083) krop

Več podobnih tem