» »

Kateri 32" LCD TV?

Kateri 32" LCD TV?

Fukomuko ::

Kupujem 32" LCD TV, ki bo ves čas priklopljen izključno na T-2jev STB, zato ne potrebujem USB vhoda in podobnih funkcionalnosti. Glede na to, da imajo na mediamarket.si precej nižje cene kot ostale konkurenčne trgovine, ga bom verjetno vzel kar pri njih. Za neko zmerno ceno se mi zdijo še najprimernejši LG 32LD320, LG 32LD420 in LG 32LD450. Ima kdo kaj izkušenj s temi modeli, da bi lahko povedal, če je kakšna razlika v kvaliteti slike?

frodo12 ::

Na tvojem mestu bi vzel LG 32LD350

energetik ::

frodo12 je izjavil:

Na tvojem mestu bi vzel LG 32LD350

Tega so nabavili pri nas doma in je povsem OK. Preprosto vse deluje, imaš na voljo vse nastavitve, slika je OK.

Dromar ::

Fukomuko, ali mora nujno biti velikost 32"? Med plazmami dobiš za 400EUR 42" HD rdy 100hz...plazmo, ki bo razturala v sliki vse LCDje, ki stanejo manj kot 700...Pa ne pusti se zavesti od raznih prodajalcev, kako so plazme zanič; od sebe dajo lepše barve, slika teče bolj gladko, cenovno razturajo LCDje, porabijo nič kaj veliko več kot LCDji (mogoče 5EUR na leto več pri isti diagonali...).
Pri 32" ne boš nikoli opazil razlike med full hd in hd ready, pri 42" bi sicer jo, ampak če boš gledal samo tv, potem niti te ne boš izkoristil do konca. Itak je pa jasno, da je HD ready slika že tako kvalitetna, da dol padeš...
Priporočam ti torej, da si ogledaš recimo LG 42PJ350: http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/... Tukaj so jo ocenili z 8.6 od 10, kar je za plazmo vrednosti 400EUR izredno visoka ocena...No, pa verjemi mi, da ti bo dodatnih 10 col več, kot glavni razlog, še kako polepšalo dan. Plasma is the way to go ;)

neki4 ::

no ne ti o 5 eurih nasplošno, mislim da je kwH 14 centov, po dražji tarifi, sicer je to malo odvisno še od drugih zadev. Veš tudi lcdji se jim je poraba močno zmanjšala. Pa če gledaš 30 ur tedensko..se na leto po moje nabere komot 25-30 evrov. SEdaj pa računaj v 10 letih, lahko pa 20 vzameš, če misliš da boš sd kanale gledal še toliko časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

Dromar ::

Valjda, porabla bo več, ampak če bi postavil ob bok 42" plazmi 42" LCDja, nebi bla razlika 30EUR...Valjda da pa je taka razlika, če pa gre za 10" večjo televizijo! Pa ni vse v faking porabi štroma, zakaj se nisi spravil na kakovost slike in vse ostalo? Tej LCDji za 350EUR majo taki crap od slike da te mine do gledanja TVja. Mam pri punci na steni 32LD350-šajs od šajsa!
Glede porabe pravim samo to, da naj se nanjo ne ozira toliko, ker ni več tako velike razlike (včasih je bla like 300% in več, takrat se je res bolj splačalo LCDja)

Fukomuko ::

Hvala za nasvete, žal bo televizor v dnevni sobi, kjer je prostora le za 32", za 37" pa zmanjka 1 cm vertikalno. Sej veste, kakšno pohištvo oz. omare za TV-je so včasih delali:|
Naročil sem kar LG 32LD350 iz odnesi.si, bom pa javil, kakšna bo slika v primerjavi s plazmo. Doma imamo namreč tudi LG 42PC1RR.

neki4 ::

ni vse v štromu, ampak več kot gledaš bolj pride v ospredje ta strošek. Pa bolj ko razvlečeš dobo gledanje recimo 10 let bolj je to pomembno. Pa ne o tem da imaš novejše plasme z manjšo porabo. Samo vzameš hipotetičen primer. Dve osebi kupita tv, recimo leta 2010, en plasmo 42, drug lcd 42. In recimo da se gleda 5 ur na dan. Verjamem da Sd sliko prikaže plasma bolje, za HD ni nekih razlik.

tako da ta strošek kar vključi v ceno, zaradi mene lahhko to še diskontiraš. Če ti pa drugi štrom plačuje pa toliko bolje, pa če tv gledaš samo 2 uri, potem kar po plasmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

bond007 ::

Ko je treba dat na začetku za lcd 100€ več ali celo par 100€ več glede na plazmo to sploh ni problem. Ko pa gre tistih 20€ več štroma na leto, pa to postane problem. Pa tu računate za nekih 20 let, da boš imel tv. Tudi če ti slučajno zdrži 20 let brez okvar, ni šans, da ga boš tako dolgo gledal - sedaj so drugi časi, potrošniška družba pa to...

Dromar ::

Škoda, da imaš tako malo prostora. V tem primeru pa kar pograbi LD350, je definitivno še najbolj vreden svojega denarja med nizkocenovnimi LCDji!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dromar ()

Fukomuko ::

Danes sem dobil LD350. Po prvih vtisih ima zelo dober in pregleden uporabniški vmesnik, tudi nastavitev zvoka (ki je bolj boren) in slike je veliko, kar je še posebej uporabno pri THX optimizerju.
Je pa res, da se slika niti približno ne more primerjati s plazmo - enostavno ni takega kontrasta, črnih barv in svetilnosti.

Akssi ::

Kolega kupuje nov lcd....njegove zahteve so full hd, 100hz, vsaj 2xhdmi....nekje do okoli 450EUR, mogoče tudi kaj več če se splača

gledal sem LG 32LD565 http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

je v redu? ali se za ta denar (oziroma 450EUR) lahko dobi kaj boljšega?

Dromar ::

Na 32" televiziji nebo opazil razlike med full HD in HD ready, ker je diagonala premajhna. Če mene vprašaš, naj kupi 42" HD ready plazmo za iste dnarje (430EUR) pa bo mel 10" večjo televizijo, bolj naravne barve, lepše črnine. Resolucija HD ready je tudi na 42" že tako svinjsko dobra, da več nek povprečn uporabnik (tisti, ki ne zija glih vsak mesec 30 full HD bluray originalnih filmov) ne potrebuje.
Če kljub povedanemu vztraja pri full HD 100 Hz pa pač naj pljune isto dnarja za 10" manj. Sliko bo imel slabšo pa 10" manjšo, to pa je več kot jasno.

Akssi ::

ja a ni odvisno od kod gledaš glede full hd in hd ready? on bo 2m od tv-ja....na mimovrste je 398EUR tisti lg

neki4 ::

dodaj k plasmi kar nekje 100 evrov več, sploh če boš imel to plasmo ki ima večjo diagonalo za 25 cm od lcdja in jo kupuješ za 5+ let.

Akssi ::

ah on hoče prav 32'.....

neki4 ::

moraš vedet da teh 10inch, je razlika v površini ekrana med 32 in 42, skoraj 100% večja. pa še plasma. s tem da sem bil zelo konservativen ko sem rekel 100evrov večje poraba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

zdravcc ::

Akssi je izjavil:

ja a ni odvisno od kod gledaš glede full hd in hd ready? on bo 2m od tv-ja....na mimovrste je 398EUR tisti lg


tule je slika kaksno razliko je sploh clovesko oko fizicno sposobno zaznati na doloceni razdalji za doloceno velikost ekrana:
 resolucija

resolucija



pri tej razdalji za 32" komaj vidis komplet 720p, ti se kar nekaj manjka do 1080p.

Akssi ::

njemu tole dopovedat :D sicer pa hvala :)

Dromar ::

Ne se trudit...Če mu ne gre v glavo, naj pač stroši več dnarja za slabšo stvar.

clancy ::

Naj malo izkoristim to temo.
Starša kupujeta 32" LCD TV. Jaz bi jima takoj priporočil plasmo, ampak v omarico ne gre več kot 32".
Sedaj pa me zanima, če obstajajo 32" LCD-ji, ki podpirajo predvajanje filmov preko wlan-a (vglavnem divx-e) in snemanje programov na USB disk?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

kmetek ::

SAMSUNG C650/C652 serija....

Rasho ::

Kupujem 32" LCD TV za ceno nekje okoli 400€ +/-50€.
Kaj pričakujem:
- branje filmov iz USB(divx) brez tweakanja TVja, če je le možno
- širina televizorja max 870mm (par mm premalo, da bi pasala notr 37" - dammit :( )
- seveda mora imeti svoj sprejemnik MPEG-4 DVB-T/C
- snemanje vsebine na USB disk
Mislim, da je to to.

Sam imam doma 37LD450 in sem nad njim popolnoma zadovoljen, edino, kar mi je manjkalo so bli filmi, ma smo tudi to uštimali.
PROSIM, res PROSIM, da mi ne ponujate 42" plasm, ki jih nimam kam dat, čeprav so oh in sploh dobre. In prosim, da mi ne ponujate večjih zaslonov če so širši od zgoraj predpisane meje.

Vseh ostalih konstruktivnih predlogov bom izjemno vesel.

Lep pozdrav!
Yippie-Kai-Yay Mo*herf**ker!

JayKay ::

sony 32cx520

Rasho ::

JayKay, hvala za idejo, ampak tale je res tist zgornji limit pri ceni. Razen, če je kje cenejši kot 480€? Je kj podobnega za manj denarja? Drugače bom pač probal zglihat za tega. :)
Yippie-Kai-Yay Mo*herf**ker!

JayKay ::

ja, na amazon uk, 330 funtov + nekaj zraven v slo

Rasho ::

Sej vem, da sem se malo pozno odločil, ampak rabim ga do sobote. :) Tko da tujina odpade, pa še pri nas bi najrajš videl, da ga lahko grem kar osebno prevzet.

Kaj pa LG 32LD450. Ok, za filme je verjetno isti trik, kot pri 37"?
In pa ne najdem resne razlike med 32LK450 in LD450?

trenutno sta to moja favorita.
Yippie-Kai-Yay Mo*herf**ker!

BCSman ::

Kupujem en budget 32" lcd TV za v študentsko sobo in najcenejšega sem našel tega http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...
Gledalo se bo iz postelje s kakih 2 metrov razdalje. Je smiselno dodat še več dnara za full hd?
Filme bi poganjal preko prenosnika, ki ima samo vga out, kako bi ga sploh priklopil na TV, kajti nikjer ne najdem podatka da bi ta samsung imel vga-in?
edit: hm za 288EUR pride tale full hd philips http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

Mr_Globus ::

Da obudim temo - kateri 32 tv za 300€

-Led / lcd ?
-da podpira cimvec kodekov preko usbja
-full hd sploh potreben ce gledam iz treh metrov?

Tomson ::

Nimas kaj razmisljat ... Samsung 32f5000 za 300EUR.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Mr_Globus ::

Tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333108 (29916) nendzi
»

now TV, LCD 32" , okrog 350€

Oddelek: Kaj kupiti
232725 (2072) Bananovec
»

LCD LG ali Philips

Oddelek: Zvok in slika
394671 (4151) Dromar
»

crt televizor, dvb-t in digi.tv: zaslon 4:3 vs. 16:9

Oddelek: Zvok in slika
302625 (2068) Nagi Bator
»

LCD TV do 500€

Oddelek: Kaj kupiti
162388 (1908) EvilDare

Več podobnih tem