» »

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

moncika ::

Hei, zanima me kako odpravit problem. Imam nov prenosnik z naloženim windows 7 home premium. Ko hočem začeti neko inštalacijo, me opozori da naj upišem skrbniško geslo pa ga nimam kam napisat in tako tudi ne morem ničesar potrdit.

Prosim za pomoč!
  • spremenila: moncika ()

amigo_no1 ::

Desni klik, Run as administrator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

moncika ::

amigo_no1 je izjavil:

Desni klik, Run as administrator.

Kje pa to storiš?Bol podrobno prosim.
Meni še vedno napiše nadzor uporabniškega računa
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: moncika ()

Duhec ::

Mogoče administratorski račun še ni aktiviran ali pa ti kot uporabnik nimaš administratorskih pravic.
Odpri raziskovalca, najdi cmd.exe program v mapi c:\windows\system32\
Desni klik na cmd.exe, izberi Run As Administrator
in če te sprašuje o spremembah potrdiš z Yes; zdaj se ti odpre Command Prompt črno okno kjer vpišeš:
Net user administrator /active:yes
stisneš Enter in izpisat bi se ti moralo:
"the command completed successfully"
S tem si aktiviral administratorski račun in če zdaj restartaš komp bi se ti načeloma moral kot uporabnik prikazati tudi administrator. Izbereš ga in mu nastaviš geslo, ki ga ne pozabi. Spremeniš lahko tudi drugega uporabnika in mu dodeliš višje pravice kot jih imaš trenutno ali spremeniš geslo, sliko itd (Control Panel, User Accounts..., Manage another account...)
Restartaj in se prijavi kot uporabnik. Če uporabnik nima admin pravic lahko zdaj (kot je povedal že @amigo_no1) desno klikneš na samo aplikacijo in izbereš "Run as Administrator".

moncika ::

ampak meni ne da na izbero ''DA'' AMPAK LAHKO KLIKNE LE ''NE'' ČE KLIKNEM RUN AS ADMINISTRATOR.

moncika ::

to izgleda takole

problem

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

moncika ::

Pa še nekaj.Moj profil je v standardni uporabnik.Če to komu pomaga.
Prosim pomoč in to čim prej!!!!

urosh ::

povprašaj tistega, ki ti je sestavljal/formatiral/čistil računalnik. Tisti je administrator - ti pač nisi...

moncika ::

urosh je izjavil:

povprašaj tistega, ki ti je sestavljal/formatiral/čistil računalnik. Tisti je administrator - ti pač nisi...

Vrjem da vem marsikj o računalniku.

Mipe ::

Znova zaženi v varnem načinu, takrat bi se moral prikazati login od admina. Tam zrihtaj svoj račun.

Če to ne bo šlo, prenosnik nesi nazaj tja, kjer so ti ga prodali, pa naj ti ga zrihtajo.

Nevro^ ::

Imel sem isti problem, ko sem na Win 7 Home Premium skril administratorski account z geslom! UAC več ni pokazal polja za vnos gesla...

1.) start -> vpiši cmd -> enter
2.) v cmd okno vpiši "runas /noprofile /user:Tvoje-ime-racunalnika-PC\administrator cmd" brez narekovajev in ne pozabi zamenjat "Tvoje-ime-racunalnika-PC" z tvojim imenom računalnika, ki ga dobiš v "Nadzorna plošča -> Sistem in varnost -> Sistem -> Ime računalnika"
3.) vprašalo te bo za administratorsko geslo, ki si ga vpisal med inštalacijo sedmice in ga vpiši, nato se ti bo odprlo novo okno CMD-ja z admin flagi
4.) v tem novem okncu CMD-ja še samo vpiši "net user administrator /active:yes" brez narekovajev!
5.) viola! :)

EDIT:
Namesto skrivanja admin accounta, rajši uporabi autologin za navaden account...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nevro^ ()

moncika ::

Smo meni noče vtipkati gesla po 2. točki.Sploh noče v tist program več pisat.?

Nevro^ ::

Ne vidi se ko vpisuješ geslo... ti samo na slepo vpiši in enter

cholt45 ::

moncika je izjavil:

urosh je izjavil:

povprašaj tistega, ki ti je sestavljal/formatiral/čistil računalnik. Tisti je administrator - ti pač nisi...

Vrjem da vem marsikj o računalniku.


Pardon za troll ampak tale izjava zmaga :D .

moncika ::

Kaj pa če geslo pozabiš,se ga da kje spremenit?

cholt45 ::

moncika ::

Mene pa skrbi da sploh nimam tega gesla saj sem med prvim zagonom rač. preskočila postopek kjer me je spraševal za geslo saj sem mislila da je to samo geslo za svoj profil da se lahko v rać. prijaviš.Ali je možno da tega nimam in kako ga naj dobim?

Nevro^ ::

Hehe! Če gesla nisi nastavila pol te UAC ne bi gnjavo za njega! Tak, da geslo je 100%! Obstajajo razna orodja, ki omogočajo reset admin gesla, ampak nobeden ne deluje direktno iz windowsov, še posebno, če ni admin flagov! Pobrskaj malo po googlu ali pa po youtube, malo morje rešitev...

Lp!

moncika ::

Hvala za vso pomoč.

Duhec ::

Še nekaj.
Če ne moreš aktivirat ali dostopat do administratorskega računa (ne vem ali si poizkusil(a) v varnem zagonu?) lepo skreiraj novega uporabnika npr. admin2 in mu dodeli administratorske pravice. Nato restartaj komp in izberi tega admin2 uporabnika, ter bivšemu uporabniku s katerim si imela te težave dodeli več pravic.

urosh ::

koliko mi je znano, "standard user" ne more kreirati "admin userja" - to bi bil nesmisel, ki se ga niti microsoft nebi spomnil ;)

gorenjc ::

Če gre za slučaj, da ima uporabnik navaden uporabniški račun in uporabniški račun, ki naj bi bil v lokalni admin grupi in nima nastavljenega gesla, potem naj se gre po naslednjem postopku.Naj se zažene mašina v varnem načinu s command prompt-om(tretja opcija).Klikne se ctrl-alt-del.Pri izbiri uporabniških računov se klikne na Administrator.V cmd-ju se vpiše ukaz net user administrator /active:yes.Ponovno se zažene mašina.
Preklopi naj se na administratorski račun uporabnika in nastavi geslo.Potem naj se spet preklopi na navaden uporabniški račun. Pri "operacijah", ki zahtevajo administratorske pravice, bi moralo biti sedaj vidno polje za vnos gesla. Tudi gumb Da sedaj ne bi smel biti več siv (onemogočen).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dobiti dostop do Windows 7 admin accounta?

Oddelek: Pomoč in nasveti
156090 (4446) kmet12
»

Problem z uporabniškim računom

Oddelek: Pomoč in nasveti
111644 (1331) Tajsk
»

Kako dostopati do lastnih podatkov (win7)

Oddelek: Operacijski sistemi
121291 (1166) Kurzweil
»

Sfc javi napako - kako jo odpraviti?

Oddelek: Operacijski sistemi
10761 (638) k4vz0024
»

V Safe modu ni dostopa do particije

Oddelek: Operacijski sistemi
272668 (2459) k4vz0024

Več podobnih tem