» »

Rain 2.0 Kako nastavit za Thunderbirda

Rain 2.0 Kako nastavit za Thunderbirda

Noodles ::

Pobral sem si dol Rain 2.0 in ob inštalaciji je možnost izbire procesorja.Na izbiro pa so le AMD K6 in K6 3D.Zanima pa me kaj izbrat za Thunderbirda, in a ta izbira sploh vplova na hlajenje procesorja?;((
Noodles

RudeBw ::

Tudi sam sem poskušal najti rešitev za soft hlajenje proca (Duron), pa Rain sigurno ne deluje, ker novih AMD-jev sploh ne pozna. Rain je namreč že kar precej star programček.
Ugotovil pa sem, da tudi najnovejši programi kot so CPU Cool, CPUIdle in podobni z dokaj svežimi datumi update-ov na moji Abit KT7 Raid in D600 sploh ne delujejo. Ni pa mi jasno zakaj ne. Če ima kdo kakšno rešitev naj pove.

OZZY ::

Jaz sem prišel do istih ugotovitev. Programčki sploh ne delujejo z duroni, tb in atloni.

Lith ::

Uf, Intel ma pa eno tako razliko od AMD, da imajo procesorji vdelan strojni ukaz HLT (kar pomeni pocakaj) in tega na zalost AMD nima, zato pa te zadeve na delajo. Tu nima veze razlicne mamaplate itd. ampak sam procesor. Zato pa pojdi po Orb-a in bo bolje, vsekakor pa se te zadeve poznajo na Intelovih proc. ker v tistem nedelujočem stanju proc. manj pokuri in zato manj segreva (pr men C600@900, 1,9V dela 48°C, miruje 38°C)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Boky ::

Pri starem AMD-jevem K6 II/III HLT deluje, tako da zgleda da je AMD to stvar pri novih procih opustil. :((

hatch ::

zakaj ":("
Pravilno je da so onemogocili moznost softverskega hlajenja. Ker tako hlajenje mocno SKODUJE procesorju.

Idealno bi blo da bi bila temparatura vedno konstantna.. lahko tudi malo visja... ce imate uklopljen rain se temparatura stalno dviga in spusca. (ce imate uklopljen rain se ze pri 1s polne obremenitve temparatura jedra lahko dvigne tudi za 10°c in tega povprecni temparaturni senzorji niti ne zaznajo)

Torej.. jaz vam odsvetujem uporabo takih programov.. sicer je pa odlocitev vasa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IZREDNO!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131234 (843) msmiha
»

Celeroni2

Oddelek: Navijanje
81019 (822) piko
»

Procesor vedno 100% v uporabi !!!

Oddelek: Strojna oprema
151707 (1506) Zipper
»

Temperatura sistema?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201508 (1276) alien-w
»

Software-sko hlajenje procesorjev

Oddelek: Navijanje
262652 (2305) DeLonghi

Več podobnih tem