» »

peltier + luft

peltier + luft

IceIceBaby ::

Zanima me kako bi se obnesel peltier hlajen z ventilatorjem. A je to sploh smiselno.
Zanima me tudi kje se da kupit vodno hlajenje, pa kake so kej cene.

Dax ::

Odvisno od moči peltierja in grelne moči procesorja.

Če je skupna dovajana moč na peltier večja, kot toplotna moč, ki jo je ventilator sposoben odvajati, se bo začela greti tudi spodnja stran peltierja.

Posledica? Zelo velike možnosti, da se povezave v procesorju stopijo in zadeva postane neuporabna.

Tveganje? Zelo veliko... dobro razmisli o vodnem hlajenju.

TESKAn ::

Dalo bi se. Sam bi mogu bit dost velik ventilator.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

IceIceBaby ::

hmm....hlajenje mam kr uredu ustiman, temperatura u kišt je 18 temp. procesorja pa max 35 (D700@944). Pa mislu sem da bi kr nekak COrba na peltier našraufu.

mojsterpeter ::

Ne ne z orbom ne bo šlo. Bi mogla bit kaka Alpha al pa kej podobnga (če bi sam dal narest kak ogromen bakren hladilnik pol pa gor en 80mm vent).
ill communication

luni ::

hm peltier+corb pa res ne pase skupaj... corb ni sposoben odvajati toplote, ki jo proizvaja procesor+peltier niti slucajno... ce nebi rad skuril procesor si nabavi vsaj kako Alpho
Artificial Intelligentia

Bungee- ::

Ravno delam na tem primeru, in tudi delam CUSTOM hladilnik, ki bo zmozen odvajati toliko toplote, ki jo bo proizvedel sistem, o rezultatih bom napisal. Stvar bo narejena iz bakra in bo postavljeno tako da bo ventilator pihal cez njega. Slike sledijo v parih dneh, trenutno moram se izvrtat par lukenj pa se nekaj bakra zrezat, ce bo stvar dobro delovala, bom mogoce premislil o serijski proizvodnjiimg src="http://www.slo-tech.com/script/news/Sma...> . Ce pa koga zanima kako bo to izgledalo se preden bo narejeno v RL pa naj pise mu posljem slikco ravno risem to v ACADU :D
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

rooster ::

Zakaj ravno baker, ce pa aluminij bolje oddaja toploto v okolico...
A s ti tut not padu?

TESKAn ::

Baker jo pa boli prevaja. Kaj ti pomaga, če maš megaogromna rebra, če pa ne morš spravt toplote do njih?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

sinko999 ::

Boungi pošlji načrte da to malo vidim .

LP
Ni? ni ve?no !

Ash ::

Jaz velik spremljam te zadeve pa se nisem zasledil, da bi bil peltrijev element hlajen z ventilatorjem, ( če kdo je naj pove ), mislim da je prevelika temparatirna sprememba.

Če bi se to dalo bi verjetno zadostoval že sam ventilator na procesorju. !!!
Ash

TESKAn ::

Heh, s tistim ventilatorčkom bi pa bl mal dosegu, k če je gor še peltier, more pol hladilnik odvajat in toploto, ki jo proizvede procesor, kot tudi toploto, ki jo proizvede peltier, tam okol 80W.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Bungee- ::

Uf uf .... po enem tednu rezanja, brusenja in poliranja, imam koncno narejen prototip za testiranje. Zadeve sicer se nimam pofotkane. Bom za boljso predstavo dal tudi slikco izgleda rebrc na tem hladilniku. Ideja je v bistvu ze stara in izhaja iz radiatorjev ... torej cim vec rebrc ne enem koncu. Cez pa bo narejen prepih, ki bo poganjan z dveh strani se pravi en VENT noter in en VENT ven. >:D Pa da potem vidim kako se bo stvar hladila .... Sam upam da ne bom se jest zraven primrznu 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Kovax ::

Po mojem bi se dalo zadevo izvest recimo s takim ventom kot je vgrajen v avtomobile... Potem pa luknja skozi ohisje in "tunel" direkt do pelta... In potem odvod... v katerem bi tud rabu en vent... Reber se ne splaca sam delat po mojem, najboljs je kaj kupit, kar ima se kaksen mikrorelief gor, da je povrsina cim vecja...
Ceprav po mojem zracno hlajenje nima smisla ce ze mas pelt gor... ker je preglasno in ker se moras precej matrat da ti dost toplote odvede... Pri vodi je to lazje...

Bungee- ::

Aja da ne pozabim, prej sem vso zadevo ze imel na testiranju tako da sem na peltija dal en aluminijast hladilnik. Stvar je sicer samo testno brez obremenitve (procesorja) delovala, je pa bil problem da aluminijasta rebra ne uregnejo odvest vse toplote. Torej sen najprej naredil umeten tunel in s strani privil originalen ventilator (prej je bil na vrhu) in pa se en hladilnik (ta je bil samo zato se je vse skupaj zaprlo zgoraj. No in s tem da je zdaj zrak pihal cez, je temperatura na peltiju padla za dodatnih 5 stopinj. 8-) Torej ce bi bilo vec rebr in da bi ta prevajala toploto po vecji povrsini potem bi stvar bolje delovala. Kar je v bistvu namen pri mojem prototipu, ki je sestavljen iz bakrenih lamel, kako dobro pa bo deloval pa bom javil kmalu, takoj ko uspem privit gor ventilator. aja obljubljena slikica pa je tukaj!
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Bungee- ::

Kriza zadeva ne deluje po pricakovanjih, .... nazaj za ACAD in racunalo. Mogoce bo ratalo kaj boljsega, bom pa zadevo 100% objavil takoj ko bo na red 8-) Seveda ce ne bom prevec len ....:P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

kayot ::

Ta hladilno rebro ni primerno. Naredi bolj tanke tla, da se temperatura čim hitreje prenese do rebr.

Bungee- ::

Debelina samega "rebra" spodaj sploh ni problematicna, ker je narejen iz bakra, ki pa ima izredno dobro toplotno prevodnost. Problem je bil v preozkih odprtinah v rebrih, in to je povzrocalo in sumenje in tudi nezadosten pretok zraka.:|
No ja pustimo to ali kdo ve kje bi se dalo dobiti aluminijaste in bakrene palice debeline cca 3mm, jaz sem ze spraseval v Metalko Barvne kovine, pa jih nimajo, samo debelejse imajo. Ker pa je kar veliko dela ce bi jih hotel stanjsat, bi jih raje kupil.:D
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Opkow ::

In ce bi kupu bakreno zico debeline 3 mm ?
Jo ogulis in je ...

TESKAn ::

heh, pejt v vsako železnino pa majo take bakrene palce za varjenje, so okol metr dolge premera cirka 4 mm. In tut niso drage. So pa ravne.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646341 (5078) LordWorm
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517261 (12343) the_unborn
»

Peltier!!!

Oddelek: Navijanje
151384 (1165) metro
»

Baker vs srebro

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192002 (1652) tec
»

Hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171445 (1241) SkIDiver

Več podobnih tem