» »

Hibernate v w2k?

Hibernate v w2k?

Maxtor ::

Zanima me, če se da v w2k hibernate kaj pohitriti. Ko sem imel 128MB rama, je delalo hitro, sedaj pri 384 MB, pa počasi (3x počasneje). Glede na to, da so XP-ji pri 384 MB enako hitri, kot pri 128MB, sklepam, da bi se to dalo poštimat tudi v w2k. Ima kdo kakšno idejo, kako? Andrej?

Ideje v smislu, "vzami ram ven" , niso zaželene...

LP

BendeR ::

Kolk jaz vem ti hibernate ravno shrani podatke iz pomnilnika in jih ob ponovnem zagonu spet naloži.V čem je torej problem?
Vsaj po moje je tak da več pomnilnika počasnejši hibernate.
Če se motim me prosim naj kdo popravi.
:=)

bobby ::

res je. večji pomnilnik, daljši čas nalaganja.
kako ti je pa ratal isto hitro v xp-jih mi pa ni čist jasn.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Maxtor ::

Ma no, ni glih isto hitro, samo v w2k se je čas 3 x podaljšal, v XP pa mogoče za enih 50%. Pa na splošno je v XP-ju hibernate dosti hitrejši kot v w2k, zato bi rad w2k tudi pripravil do tega.

LP

govno ::

mogoče pa winxp-ji hibernatajo samo toliko rama, kolikor ga je zasedenega ...

PaJo ::

Verjetno je Hibernacija v winxp malo hitejsa, ker js stvar malo izpopolnjena napram win2k. V glavnem po mojem je tvoj primer cisto normalen, tako da po moje ne bos nix kaj dosti dosegel;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

CaqKa ::

pač počaki da vseh 384 mb rama skopira v hyberfil.sys :)
hitrejši disk si nabavi.. to je ena možnost :) pa predno mašino hiberniraš poglej da nimaš kakih nepotrebnih servisov še v ozadju.. sploh pa zakaj bi laufal w2k ko imaš xpje instalirane?

Maxtor ::

Kdo pravi, da imam XP-je nameščene. Imel sem jih in videl, da je hibernate ful hiter glede na w2k. Disk pa definitivno ni problem (Maxtor 40GB ATA 133, 7200). Sicer pa tu sploh ni nobenega problema. Zanima me edino, to, če je možno, da bi bil w2k pri hibernaciji pač hitrejši. Ne sprašujem, zakaj dela meni počasi. Na vseh kištah je isto, torej w2k počasnejši od win XP.

andrej ::

da, hibernacija je v XP-jih bla delezna kar nekaj sprememb. Ena je ta, da se pomnilnik kompresira in se tako na disk fizicno zapise bistveno manj kot ce tega nebi blo. Druga izboljsava je, da da se lahko bere in pise hkrati - torej hkrati se zadeve kompresirajo in pisejo na disk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win XP[ za/proti ] (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
754828 (3630) CaqKa
»

Standby

Oddelek: Pomoč in nasveti
8787 (710) danielka84
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411473 (1076) andrej
»

windows xp uporabnost

Oddelek: Operacijski sistemi
211370 (1063) zlickon
»

windows me

Oddelek: Programska oprema
481879 (1402) JLP

Več podobnih tem