» »

Kateri faks

Kateri faks

1
2
»

MasterMind ::

Kako že pravi britanski pregovor? Mojster za vse, mojster za nič?

Nekako se to lepo prime naših vse-znalcev FDV-jevcev (vsaj sodeč po tem, koliko različnih smeri imajo :)). Pa pustimo za enkrat pravnike pri miru, dokler se prava ne določi s formalnimi enačbami in tezami, bojo pravdne bitke. In dokler bodo pravdne bitke, bodo na veliko služili tisti, ki se jim da brat in tolmačit raznorazne zakone in pravilnike.

Kar se pa tiče filozofije in sociologije... Nekak si izbral prav tiste dve veji, ki bi še bili kakor koli uporabni :) . Jaz bolj ciljam na fakultete, ki rastejo ko gobe po dežju. Vse v kombinaciji s splošnim družboslovstvom in informatiko :) .

Kar se pa tiče znanje tujega jezika. Dovolj je, da se znaš sporazumevat. Za to pa ne potrebuješ ne vem kakšne formalne izobrazbe. Saj si človek! Človek se prilagaja okolju, če že hočeš it v tujino delat. In v tujini ti pomaga le in izključno le strokovno znanje (družboslovje ne štejem za strokovno), ker tujina je tako, kot mi, polna družboslovcev!
Gentoo, KDE uporabnik.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Še en vase zagledan naravoslovec, ki misli, da je pojedel vso pamet tega sveta :)

Nekako se to lepo prime naših vse-znalcev FDV-jevcev


Nebi rad zanetil flame wara. Ampak precej FDVjevcev pri nas precej prispeva k boljšemu stanju v celotni družbi. Tak pavšalen odnos do fakultet in njihovih članov kaže na določeno omejenost širšega razumevanja.

Kar se pa tiče znanje tujega jezika. Dovolj je, da se znaš sporazumevat.


Če želiš na dopustu naročit hot dog in coca colo potem je to res. Če pa kaj resnega delaš s tujci je pa odlično znanje njihovega jezika velika prednost.

Poleg angleško govorečih narodov delam dosti s kitajci in švedi. Že osnovno znanje njihovih fraz je ogromen plus. Če govoriš dokaj tekoče kitajsko si pa skoraj avtomatično njihov.

Tisti "soft skillsi", ki jih nekateri naravoslovci zanemarjate te lahko pripeljejo ZELO daleč.

MasterMind ::

Ja, ampak so le plusi. Toraj dodatne veščine, ki ti lahko pomagajo. Ampak, če znaš le govoriti in prodajat meglo, ni pa s tem prav nič. Da ne omenim, da se znanje jezika (za razumevanje) lahko naučiš sam, brez faksa. Medtem pa so naravoslovni faksi neko sidro, ki vodi znanost naprej, in te kot takega podučijo par osnovnih stvari, ki bi jih sam spustil/ignoriral. Jezik (slovenščino) pa vodi bolj ko ne ,,filofaks" (oz. nek inštitut, pas ezdele ne spomnim), in ne FDV :) . Pa še to, če se boš učil jezika na takem nivoju, se boš raje ukvarjal z jezikom in jezikoslovnimi značilnostmi (kar pa je zanimivo).

Kako misliš, da so FDV-jevci prispeval k boljši družbi? Tako, da so našo državo zafural? Razpihnili birokratski del javne uprave do višav? Podaj kakšen primer. Ker jaz vidim samo različne diplome o Burekih in doktorskih nalogah o Burekih. Pa še nekaj, lahko da je kakšen FDV-jevec uporaben, ne pa toliko kot jim imamo!

FDV vidim le kot zagotovljena bodoča služba za naše politike, ki večina izhaja iz teh faksov.
Gentoo, KDE uporabnik.

Zgodovina sprememb…

MeGreat ::

V bistvu je skoraj vseeno, glavno da imaš tisto univerzitetno izobrazbo (enim uspe tudi brez), kako daleč boš prilezel je pa odvisno od tvojih sposobnosti

brodul ::

Of topic ste kot mambe. Forkite se v temo, družboslovni vs. naravoslovci, kateri lažje zadovolji žensko.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

romat ::

@MasterMind tako kot je že kst povedu
Še en vase zagledan naravoslovec, ki misli, da je pojedel vso pamet tega sveta :)
Kdo ti je dal pravico da obsojaš ljudi, pusti jih pri miru. Preveč uporabljaš ego. Mater me taki modeli razjezijo. To kr misljo da dj pa drugi nimajo pojma.

MasterMind ::

romat je izjavil:

@MasterMind tako kot je že kst povedu
Še en vase zagledan naravoslovec, ki misli, da je pojedel vso pamet tega sveta :)
Kdo ti je dal pravico da obsojaš ljudi, pusti jih pri miru. Preveč uporabljaš ego. Mater me taki modeli razjezijo. To kr misljo da dj pa drugi nimajo pojma.


Mene pa razjezijo ljudje, ki gredo na nek faks, za katerega se dobro ve, da bo na koncu imel probleme z zaposlitvijo.

Če oseba ne ve kaj misli počet v življenju, si naj vzame kako leto ali dve časa, in si „zgrunta“ kaj misli počet. In zavedajte se, da ne more >30% prebivalstva samo meglo prodajat... Na koncu ljudje, ki naredijo te fakse, gredo protestirat pred vlado, da naj jim „zrihta šiht“ v javni upravi...

Ne rečem, da so družboslovci (razen določenih programov...) apriori neuporabni (malo prej sem se verjetno malo štorasto izrazil). Se zagotovo lahko najde _kaj_ uporabnega. Problem je le v temu, da jih je odločno preveč! Drugi problem je pa tudi, da jih preveč naredi faks (to imajo pa zdaj tako ali tako vsi probleme...).

In ja, po mojem mnenju spada Družboslovni informatik™ med take neuporabne smeri študija! Če misliš biti družboslovec, pojdi študirat pravo družboslovje, računalnik se boš pa že navadil uporabljat.
Gentoo, KDE uporabnik.

IceIceBaby ::

Mene pa razjezijo ljudje, ki gredo na nek faks, za katerega se dobro ve, da bo na koncu imel probleme z zaposlitvijo.


Smo že ugotovili, da faks sam po sebi nima veliko veze z zaposlivostjo.

In ja, po mojem mnenju spada Družboslovni informatik™ med take neuporabne smeri študija! Če misliš biti družboslovec, pojdi študirat pravo družboslovje, računalnik se boš pa že navadil uporabljat.


V vseh panogah so najbolj cenjeni ljudje, ki znajo povezovat različne stroke.

Ramon dekers ::

temu se rece inteligenca!

MasterMind ::

IceIceBaby je izjavil:

Mene pa razjezijo ljudje, ki gredo na nek faks, za katerega se dobro ve, da bo na koncu imel probleme z zaposlitvijo.


Smo že ugotovili, da faks sam po sebi nima veliko veze z zaposlivostjo.

In ja, po mojem mnenju spada Družboslovni informatik™ med take neuporabne smeri študija! Če misliš biti družboslovec, pojdi študirat pravo družboslovje, računalnik se boš pa že navadil uporabljat.


V vseh panogah so najbolj cenjeni ljudje, ki znajo povezovat različne stroke.


1. S čim pa? Faks narediš zato, da si povečaš osebno izkušnjo življenja? Se pa strinjam, da faksa ne potrebuješ za zaposlitev (mogoče v slo, ampak to zaradi neumnih delodajalcev/države).

2. In družboslovni informatiki so tisti, ki vse panoge povežejo? A se tam učijo vse od osnov biologije, „manađmenta“, kemije, fizike, jezikoslovja itd.?

Ja, se strinjam. Interdisciplinarnost je zelo pomembna. Ampak ne vse povprek! In tisti, ki povezujejo neke panoge v uspešno podjetje, se jim reče dobri vodje. In če se ne motim, večina uspešnih podjetij v Sloveniji imajo direktorje oz. ustanovitelje iz naravoslovnih faksov ali srednjih šol.
Gentoo, KDE uporabnik.

bluefish ::

1. S čim pa? Faks narediš zato, da si povečaš osebno izkušnjo življenja? Se pa strinjam, da faksa ne potrebuješ za zaposlitev (mogoče v slo, ampak to zaradi neumnih delodajalcev/države).
Faks sam po sebi ti nedvomno ne da priložnosti za zaposlitev. Je potrebno kaj migniti in znanje uporabiti.

MasterMind ::

bluefish je izjavil:

1. S čim pa? Faks narediš zato, da si povečaš osebno izkušnjo življenja? Se pa strinjam, da faksa ne potrebuješ za zaposlitev (mogoče v slo, ampak to zaradi neumnih delodajalcev/države).
Faks sam po sebi ti nedvomno ne da priložnosti za zaposlitev. Je potrebno kaj migniti in znanje uporabiti.


To je res. Vedno moraš sam kaj migniti. Ampak, če ne iščejo ljudi s tistega faksa, katerega si ti naredil, moraš toliko bolj migat, da dobiš zaposlitev (ali pa znižat svoj standard - pometat ceste ipd., kar je škoda zate in državo).
Gentoo, KDE uporabnik.

romat ::

MasterMind je izjavil:

romat je izjavil:

@MasterMind tako kot je že kst povedu
Še en vase zagledan naravoslovec, ki misli, da je pojedel vso pamet tega sveta :)
Kdo ti je dal pravico da obsojaš ljudi, pusti jih pri miru. Preveč uporabljaš ego. Mater me taki modeli razjezijo. To kr misljo da dj pa drugi nimajo pojma.


Mene pa razjezijo ljudje, ki gredo na nek faks, za katerega se dobro ve, da bo na koncu imel probleme z zaposlitvijo.

Če oseba ne ve kaj misli počet v življenju, si naj vzame kako leto ali dve časa, in si „zgrunta“ kaj misli počet. In zavedajte se, da ne more >30% prebivalstva samo meglo prodajat... Na koncu ljudje, ki naredijo te fakse, gredo protestirat pred vlado, da naj jim „zrihta šiht“ v javni upravi...

Ne rečem, da so družboslovci (razen določenih programov...) apriori neuporabni (malo prej sem se verjetno malo štorasto izrazil). Se zagotovo lahko najde _kaj_ uporabnega. Problem je le v temu, da jih je odločno preveč! Drugi problem je pa tudi, da jih preveč naredi faks (to imajo pa zdaj tako ali tako vsi probleme...).

In ja, po mojem mnenju spada Družboslovni informatik™ med take neuporabne smeri študija! Če misliš biti družboslovec, pojdi študirat pravo družboslovje, računalnik se boš pa že navadil uporabljat.



A ti pa točno veš, kaj boš delal v življenju. Točno veš na kater faks je potrebno it. Razjezilo me je to, s kakšnim egom ti to govoriš. Pač če se je nek gimnazijec odločil za fdv zdej je pa že neumen, nerazgledan. Bistvo je da ti kot oseba gradiš na sebi. Velja pa pregovor, da ostrim debatam se je potrebno izogibat, razen v primeru ko te ekstremno razjezijo:).
Ne ker najbolj mi gre na živce, ker vedno ampak absolutno vedno se najde nekdo ki mora povedat kar mu ego narekuje. Čisto v redu je, da je to sproščena debata v smislu, na tej fakulteti ti ponudijo to pa to, poznam enega, ki dela to pa to. Ni pa ok, če se ljudi obsoja, saj ne poznaš njihove zgodovine oz. dejanj.
Sploh pa mogoče kdo ki je končal fdv, je lahko ravno toliko nadarjen za delo kot nekdo ki je končal fri. Poznam dva, ki sta na fri-ju. Eden je res legenda, sproščen se da z njim zmenit vse, ni vase zagledan, drugi je pa res se opravičujem drekač. To se nosi kot da je posrkal vso pamet sveta in da lahko vsakemu vse reče, vse ve kako oblikovati svet, vladavino, naravne vire, gospodarstvo. Presliši vsa druga mnenja, tisti ki ni njegov sošolec že nima pojma. Sploh pa če kdo izraža svoje mnenje to mu mora takoj nazaj odgovoriti da nima prav, da on bi pa to tako pa tako naredil. Na tega drugega me spominjaš, ker se mi zdi da vedno taki ljudje vsiljujo drugim mnenje. Osebno take ljudi res preziram, oz. jih skušam razumeti.

Ne vem kwa to folk misl, ja zdej sm pa fri naredu zdej sm pa car, zdej loh pa vsakmu vse rečem.
Problemi z zaposlitvijo je pa itak že skoz, še predvsem v današnjih časih(neplačniki).

kitara8 ::

ej zj sm se že precej poglablov v te zadeve pa sm nekak pršu do nekih zaklučkov kaj me najbolj veseli.

recimo:
- režiser (edin teško bo na fax pridt omejitev je letos mislm da 95)
- inžinir strojništva.. vzel bi ladijsko damo je samo visokošolski program ne univerzitetmi... sicer pa v poštev pridejo tudi drugi, ni nujno ladijski strojnik,
- gradbena je zanimiva
- fakulteta za toristične vede
- pomorska... edin pač malo manj me zanimajo druge stvari, kot strojništvo, mogoče tiste prometne poti al karkol že


to je še zmerom zelo pester izbor. kateri poklici od teh smeri so najbolj iskani recimo

SomethingEls ::

Z družboslovjem je problem, ker hitro prideš v kontradikcijo. Problem je, da ga tisti, ki se z njim ukvarjajo ne jemlejo resno oz. se ne držijo logike.

MasterMind ::

@romat: Mogoče sem malo preveč ostro zagovarjal svoje stališče. Tukaj ti dam prav. Ampak, če boš šel malo gledat nazaj, sem le malo poskušal stvari argumentirat, in nisem rekel da so vsi družboslovci zabiti ipd. Mene moti stanje v družbi, kjer se kljub nasičenju določenih kadrov, še zmeraj dogaja (po mojem mnenju) odločno prevelik vpis (nisem pristaš regulative ali strogega omejevanja, ampak bi pa lahko le dali več v razvoj tistih fakultet, čigar kader primanjkuje v gospodarstvu). In ja, faks še ne določa, a si pameten ali neumen, to določiš sam.

In ja, jaz točno vem kaj bom počel v življenju :) . Ukvarjal se bom z računalniki, poskušal bom razreševati probleme s pomočjo računalnika ipd. Res je, da ko sem se vpisal na FRI nisem vedel, da se bom v kaj takega spustil, ker še nisem imel tako poglobljenega znanja v računalništvo. Sem pa takrat vedel, da želim biti v tej branži. To sem ,,slutil" že na osnovni šoli, in sem se zaradi tega vpisal na Vegovo. Seveda, vsi nimajo te sreče in potrebujejo čas in mogoče malo pomoči, da si izberejo / najdejo tisto kar si zares želijo početi. Vse kar sem hotel povedati je, oseba naj se prepriča kaj želi študirati, ali ji bo ta študij kaj pomagal pri kasnejšem življenju (kariera). In naj ji ne bo nič žal/nerodno, če se ne odloči za študij, saj še vedno potrebujemo vodovodarje ipd. (ki imajo poštene plače!).

@ncop: Kakor vem so strojniki zelo iskani, je pa res, da ne poznam te stroke dovolj natančno, da bi ti kaj več povedal glede posameznih smeri.
Gentoo, KDE uporabnik.

jureus ::

Mislim, da je to resen problem če imaš veliko intereso, pa se ne morš odločit kaj ti je naj-pomembneje. Pomoje je najbolje, da si pogledaš kakšne statistike kakšne službe se bodo v prihodnosti iskale.

Glede režiserja je tako, da je tam 'mesarsko klanje'. Sprva tisti sprejemni, kjer sprejmejo samo (ne vem kako se naj izrazim), čudake oz. hiper inteligentne :). Seveda pa imajo prednost sinčki in hčerkice slovenske gledališko/filmske estrade. Tako, da če že sedaj nekako umetniško ne istopaš v srednji šoli, pol raje pozabi.

Inženir strojništva, zakon študij, zelo težak, ampak zanimiv. Vendar v sloveniji inžinirjev očitno ne cenijo, začetne plače so okoli 700EUR, zato večina dobrih odide v tujino (avstrijo, italijo). Če te zanima ladijegradnja in podobno pač greš kakšen letnik v Hamburg ali Berlin kjer imajo to smer in fabrike.

Gradbeništvo bo vedno aktualno, mogoče je sedaj takšno obdobje, da vse propada, vendar to se bo umirilo preden boš ti diplomiral.

Turistične vede- ja če si zlo kumunikativen in zelo rad delaš z ljudmi potem je ta študij zate.

Osebno ti bi pa res priporočal FERI ali FRI ker v računalništvu boš hitro našel službo, zlasti če boš dober, visoka plača.

Razmisli tudi recimo o študiju Psihologije. Na tega bi šel sam če bi bil 5let mlajši in če ne bi študiral nekaj drugega.

gendale ::

MasterMind je izjavil:


Mene pa razjezijo ljudje, ki gredo na nek faks, za katerega se dobro ve, da bo na koncu imel probleme z zaposlitvijo.
....
In ja, po mojem mnenju spada Družboslovni informatik™ med take neuporabne smeri študija! Če misliš biti družboslovec, pojdi študirat pravo družboslovje, računalnik se boš pa že navadil uporabljat.

zanimivo pri tem je, da so vsi družboslovni informatiki, ki jih poznam, zaposleni
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

MasterMind ::

gendale je izjavil:

MasterMind je izjavil:


Mene pa razjezijo ljudje, ki gredo na nek faks, za katerega se dobro ve, da bo na koncu imel probleme z zaposlitvijo.
....
In ja, po mojem mnenju spada Družboslovni informatik™ med take neuporabne smeri študija! Če misliš biti družboslovec, pojdi študirat pravo družboslovje, računalnik se boš pa že navadil uporabljat.

zanimivo pri tem je, da so vsi družboslovni informatiki, ki jih poznam, zaposleni


Aja? Lahko dobim kaj več informacij, ker me res zanima.
Gentoo, KDE uporabnik.

gendale ::

ena kolegica je končala sociologijo + družboslovno informatiko in dela na enem podjetju za izvajanje raznih tržnih raziskav
analiza rezultatov
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

IceIceBaby ::

Nekaj jih je tudi na tem forumu, če se ne motim.

romat ::

MasterMind je izjavil:

@romat: Mogoče sem malo preveč ostro zagovarjal svoje stališče. Tukaj ti dam prav. Ampak, če boš šel malo gledat nazaj, sem le malo poskušal stvari argumentirat, in nisem rekel da so vsi družboslovci zabiti ipd. Mene moti stanje v družbi, kjer se kljub nasičenju določenih kadrov, še zmeraj dogaja (po mojem mnenju) odločno prevelik vpis (nisem pristaš regulative ali strogega omejevanja, ampak bi pa lahko le dali več v razvoj tistih fakultet, čigar kader primanjkuje v gospodarstvu). In ja, faks še ne določa, a si pameten ali neumen, to določiš sam.

In ja, jaz točno vem kaj bom počel v življenju :) . Ukvarjal se bom z računalniki, poskušal bom razreševati probleme s pomočjo računalnika ipd. Res je, da ko sem se vpisal na FRI nisem vedel, da se bom v kaj takega spustil, ker še nisem imel tako poglobljenega znanja v računalništvo. Sem pa takrat vedel, da želim biti v tej branži. To sem ,,slutil" že na osnovni šoli, in sem se zaradi tega vpisal na Vegovo. Seveda, vsi nimajo te sreče in potrebujejo čas in mogoče malo pomoči, da si izberejo / najdejo tisto kar si zares želijo početi. Vse kar sem hotel povedati je, oseba naj se prepriča kaj želi študirati, ali ji bo ta študij kaj pomagal pri kasnejšem življenju (kariera). In naj ji ne bo nič žal/nerodno, če se ne odloči za študij, saj še vedno potrebujemo vodovodarje ipd. (ki imajo poštene plače!).

@ncop: Kakor vem so strojniki zelo iskani, je pa res, da ne poznam te stroke dovolj natančno, da bi ti kaj več povedal glede posameznih smeri.


A pol če ma en iz fri-ja plačo 1000 eur, en vodovodar pa 1500 eur to ni pošteno al je, po tvojem mnenju.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123381 (16578) jernejl
»

Kontakt FDV-jevca/ke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10426169 (22886) bbbbbb2015
»

KAM na faks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6814941 (12167) sandmat
»

Kronično pomanjkanje naravoslovno-tehničnega kadra v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19326886 (19033) CaqKa

Več podobnih tem