» »

WRT 160NL + T-2 - firmware

WRT 160NL + T-2 - firmware

Neumnost ::

Pozdrav!

Oprema: Linksys wrt 160NL
ISP: T-2

Firmware : - Ver.1.0.02 Build 5
Normalna uporaba interneta
online igre itd...
torrent -- ne laufajo skoz kako urco na dan v povprečju
2 računalnika
- USB izklopljen ...
----------------- RESET VSAJ ENKRAT NA TEDEN ker dobim "limited connection" -------------------------------

Firmvare : - 2010-08-09 linksys-to-ddwrt-firmware.bin
Normalna uporaba interneta
online igre itd...
torrent -- ne laufajo skoz kako urco na dan v povprečju
2 računalnika
- USB izklopljen ...
----------------- RESET NA VSAKE 10 minut "limited connection" -------------------------------

Mi lahko kdo pomaga oz. če kdo ve kaka nastavitev lahko vpliva na tole izgubljanje povezave... Pri dd-wrt firmware ima vse default nastavitve... Verjetno je imel kdo že kake podobne probleme. Vsak namig bo dobrodošel.


Lp.

BlueRunner ::

Poskusi še z kakšnim novejšim FW. Avgustovski je bil precej hroščat.

Neumnost ::

Trenutno je kar se tiče dd-wrt -ja tole najnovejši kar jih najdem za svoj model... wrt160nl v njihov iskalnik in mi zlista avgustovskega kot najbolj frišnega...

krneki007 ::

a si dal gor samo initial linksys-to-wrt ali tudi novega posebej za wrt160nl?

BlueRunner ::

Neumnost je izjavil:

Trenutno je kar se tiče dd-wrt -ja tole najnovejši kar jih najdem za svoj model... wrt160nl v njihov iskalnik in mi zlista avgustovskega kot najbolj frišnega...

Uh, oh... ne uporabljaj iskalnika. Uporabljaj Other downloads in tam poišči BrainSlayer-jeve pre-SP2 verzije.

Neumnost ::

@krneki007 - sem probal oba in je isto...

@BlueRunner - bom probal zvečer 24.12.2010 je najnovejša kar jih je trenutno gor od BrainSlayerja... in sporočim.

Rabim kaj posebnega obkljukat? ... USB-ja ne uporabljam.

Hvala,
lp.

srus ::

Meni enaka konfiguracija kot jo imaš ti - isti ISP, isti ruter z buildom 14311 (april 2010) deluje brezhibno.

Je pa res da mi multicast IPTV onemogoči delo z WiFi, tako da je delo z WiFi omrežjem ni možno če gledam IPTV preko etherneta. Računalniki, ki so priklopljeni preko ethernet kabla delajo takrat nemoteno.

Drugače pa mi je originalni Linksisov FW štekal dnevno. Sedaj z ddwrt je potrebno ruter rebootati na vsake nekaj mesecev, je pa res, da preko njega ne poganjam torentov, poganjam pa redno IPTV in uporabljam USB disk priklopljen na USB port ruterja.

A sta računalnika povezana na ruter preko WiFi? Potem lahko prihaja do enakih problemov kot pri meni ko poganjam IPTV - očitno WiFi ne zmore večjega kontinuiranega prometa in zablokira. Poizkusi omejiti hitrost torentov in izklopi morebitne multikaste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: srus ()

Neumnost ::

Pozdrav!

Trenutno sem dal BrainSlayer-V24-preSP2 > 12-24-10-r15962 > linksys_wrt160nl verzijo in deluje brez problemov... Čez noč sem pustil torrent prižgan in zjutraj je bila povezava ok, tako da je še v testiranju.

Skratka zgleda da je zadevica prišla k sebi. Na T-2 - ju so mi še priporočili, da pošljem zahtevek za statični ip naslov kar zna doprinesti še kak plusek k vsemu temu.

Hvala za pomoč @BlueRunner ! Če bo vse ok imaš za pivo! ;)

Lp.

BlueRunner ::

Hehe... če bo vse ok, si ga zasluži BrainSlayer, ne pa jaz. Vsekakor pa ti želim, da bo vse ok.

Pesimist ::

Transmission Minimum Rate in Maximum rate probaj dati na 54Mbit in bo po vsej verjetnosti tudi WIFI zacel delovati nemoteno ob gledanju IPTV.
Na tomato se temu rece multicast rate. Predvidevam da je to isti settings, malo drugace preimenovan.
Auto ga na tomato loka na 1Mbit in te tudi nic nedela preko wireless vec, ko je TV stream.

Lahko pa tudi WIFI omrezje izoliras da multicast ne pride do njega. http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Se...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

blze ::

Živjo. Nabavil sem omenjeni ruter in me zanima kako se obnese povezava sz usb diskam in preko njega gledanje DVD filmov. Se pravi priklopim disk na ruter nato pa naštiman torent odjemalec na ruterju in shranjujem na disk. Je dovolj zmogljiva USB hitrost za nemoteno gledanje DVDjev na računalniku?

Hvala za odgovor.
uživejte
blze


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT160NL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7221796 (8764) betko007
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156201 (3469) toncek1
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476962 (5793) krop
»

WRT160NL DD-WRT Read-Only file system

Oddelek: Omrežja in internet
5925 (824) Pero_SLO
»

Težave z ruterjem?

Oddelek: Omrežja in internet
102154 (1963) srus

Več podobnih tem