» »

WRT160NL DD-WRT Read-Only file system

WRT160NL DD-WRT Read-Only file system

Pero_SLO ::

Že cel dan brskam in berem po netu za rešitev sledeče težave, pa je žal ne znam rešit. Imam zadnji BrainSlayerjev FW gor, priklopljen WD USB HDD 500GB in printer, katera mi router oba zazna, ampak ne morem naložiti torrent klijenta in ostalih reči, ker mi javi, da je disk Read-Only. Sem probal tako z avtomatsko skripko kot manualno, s tem da mi pri avtomatski javi read-only, pri manualni pa cannot write /ipkg...

Disk je formatiran na ext3 in mi ga v DD-WRT zazna in mounta avtomatsko. Kej več mi pa ne spusti delat.

Kakršnekoli pomoči bi bil zelo hvaležen.

blze ::

jaz imam isti problem kot ti in tudi ne najdem rešitve
uživejte
blze

Pero_SLO ::

Za malo več pomoči prilagam dve sliki moje situacije, kaj mi javi ko hočem zagnati avtomatsko skripto.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pero_SLO ()

hojnikb ::

Probaj formatirat v ext2 pa tiste mape ko kopira tete fajle chmodaš v 0777 recimo.

Pa predn zaženeš skripto unmountaš disk, ker zgleda da ga skripta sama mounta.
#brezpodpisa

srus ::

logiraj se v shell in odtipkaj ukaze

mount
df
df -ha

ter pošlji rezultat

zelo verjetno imaš v Linuxu zunanji disk mountan kot read only (ro) in nanj lahko pišeš le od zunaj, ne pa iz Linux shella

Pero_SLO ::

Sem rešil zadevo drugače. Sem šel na DD-WRT FW za ta router in ne na BrainSlayer-jevega in sedaj dela brez problema vse skupaj. Disk pa je bil write ready drugače. Je moral tičat problem drugje, vrejetno v custom FW-ju... Bo treba še malo preštudirat, predno grem nazaj na prejšnji FW :) . Hvala obema za pomoč.

@blze

Sem dal FW, ki mi ga DD-WRT Router Database ponudi gor in dela brez problema. Res da je malo zastarel, samo vsaj dela torrent, print server in ftp :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT160NL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7221820 (8788) betko007
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156211 (3479) toncek1
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476970 (5801) krop
»

WRT 160NL + T-2 - firmware

Oddelek: Omrežja in internet
102556 (2222) blze
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545444 (4424) Kilgore T

Več podobnih tem