» »

Težave z ruterjem?

Težave z ruterjem?

totiraketa ::

Pozdravljeni kupil sem ruter cisco linksys WRT160NL. Imam pa resne težave z stabilnostjo, skoraj vsako minuto mi napiše, da je povezava prekinjena, čeprav imam zelo močan signal. Lepo prosim za rešitev. LP

#000000 ::

Če ti lavfa mula in torrenti pol ti to zabija router, sploh čez wireless je to problem, boš mogu malo zmanjšat pretok in nastavit qos.

bluefish ::

Oziroma zmanjšati ali omejiti število aktivnih povezav.

srus ::

#000000 je izjavil:

Če ti lavfa mula in torrenti pol ti to zabija router, sploh čez wireless je to problem, boš mogu malo zmanjšat pretok in nastavit qos.


Enako se zgodi, če poganjaš multicast IP TV. Nastavitve QoS, oz. zapora multicasta ali torentov na WiFi z originalnim SW niso možne. Običajna posledica poganjanja IP TV sta bila nedelujoča interni DHCP strežnik in interni WEB strežnik, ter posledično nedelovanje mreže in nedostopnost ruterja.

Enostavna rešitev tvojega problema je instalacija dd-wrt z naslova http://www.dd-wrt.com/site/support/rout...

Najprej s pomočjo originalnega SW instaliraj linksys-to-ddwrt-firmware.bin , na to pa z novim SW instaliraj še wrt160nl-firmware.bin

Pri meni je instalacija z Firefoxom delala težave, zato sem moral instalirati preko Internet explorerja.

Z ddwrt bo delovanje ruterja pod torenti in multicasti brezhibno.

totiraketa ::

Me resno grabi, da bi ga nesel nazaj v trgovino. Jz nevem kako lahko sploh to prodajajo, če zadeva ne dela z njihovim firmwajerjem. Nevem kako si to domišlajo. Če pa naložiš drugega, pa ti garancija ne velja.

srus ::

Ne sekiraj se, z novim firmwarom ta ruter dela kot urica. Še copy/paste z mojega ruterja.

Firmware: DD-WRT v24-sp2 (04/23/10) std
Time: 00:08:10 up 46 days, 6:16, load average: 0.03, 0.01, 0.00

Pa letijo multicasti IPTV redno po WiFi in ethernetu.

totiraketa ::

Srus prosil bi te če mi lahko posreduješ natančenjša navodila za instalacijo dd-wrt ker sem sedaj instaliral novejši original firmwar ampak še vsedno prekinja povezavo.

#000000 ::

srus je izjavil:

Ne sekiraj se, z novim firmwarom ta ruter dela kot urica. Še copy/paste z mojega ruterja.

Firmware: DD-WRT v24-sp2 (04/23/10) std
Time: 00:08:10 up 46 days, 6:16, load average: 0.03, 0.01, 0.00

Pa letijo multicasti IPTV redno po WiFi in ethernetu.


Ma kaj vem jest mam tomato 1.24 pa sem zadovoljen, sem mel na enmu pc+3mrežne postavljen ddwrt pa ni špilal tko kot treba že prek žice je zabijal vse, je pa res da je blo to ene 3 leta nazaj, mogoče so zdej kej izboljšal.

totiraketa ::

Zanimivo je to, da prek žice dela normalno, ko pa man na wirles pa nonstop zgublja povezavo tudi če mam rač. čist zraven.

rezator ::

zanimivo. dela ti tako, kot je meni delalo z enim čip šit belkinom, kar tvoj vsekakor ni. k tist belkin ni zdržau če smo povezali dva računalnika in začeli kaj lovdat. ta tvoj bi to vsekakor mogel.
Some people feel the rain. Others just get wet.

srus ::

totiraketa je izjavil:

Srus prosil bi te če mi lahko posreduješ natančenjša navodila za instalacijo dd-wrt ker sem sedaj instaliral novejši original firmwar ampak še vsedno prekinja povezavo.


Ne izgubljaj časa z Linksisovim firmwerom. Instaliraj dd-wrt po navodilih v mojem prvem postu. Podrobnješa navodila za popolne začetnike so na http://wrt160nl.org/ - tutorial

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: srus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT160NL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7221796 (8764) betko007
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156201 (3469) toncek1
»

WRT 160NL + T-2 - firmware

Oddelek: Omrežja in internet
102544 (2210) blze
»

Težava pri nastavitvi Linksys WRT160NL

Oddelek: Omrežja in internet
234837 (4074) Spajky
»

Linksys WRT 160 NL

Oddelek: Omrežja in internet
115788 (4921) thebaloh

Več podobnih tem