» »

Stock hlajenja

Stock hlajenja

bluefish ::

jazbec ::

js ne trdim, da je intelov nevem kaj
ampak še zmeraj boljši od amd-jevega
in ja x45 ta

...


je boljši od tega

...

Zgodovina sprememb…

clix ::

Zraven novih sandijev dobiš tega:


In ja, amd-jev je boljši od tega. Vendar pa če zadeva funkcionira z takim "patetičnim" kulerjem, zakaj pa ne? Če bi rabila na stock frekvancah boljšega, bi pač priložili boljšega.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

valvoline1 ::

clix je izjavil:

Zraven novih sandijev dobiš tega:


In ja, amd-jev je boljši od tega. Vendar pa če zadeva funkcionira z takim "patetičnim" kulerjem, zakaj pa ne? Če bi rabila na stock frekvancah boljšega, bi pač priložili boljšega.

Zakaj patetični že? Verjetno za 32nm sandyje kamot zadošča za stock voltaže in OC do 4ghz.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Seveda da lahko, ker Sandy Bridge precej manj stroma kuri. Kaj ma tudi pravzaprav hladilnik veze?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

jazbec ::

kaj ma veze
ker X45 trdi, da je amd-jev dosti boljši ker ima pač heatpipe
v resnici pa je intelov boljši

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

V resnici se obema mal blede...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

jazbec ::

zakaj bi se mi bledlo
oba coolerja sta crap-če tako gledamo
ampak amd-jev je večji crap od intelovega

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Ma ti si pa se hujsi kot x45.

Evo, en predlog. Prinesita vsak svoj sistem in spravita AMD cooler na intela in intelov cooler na AMD.

Pa bomo videli, kateri je boljsi.

Ce sta seveda tok sposobna ali sta oba zgolj crap.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

jazbec ::

hvala enako
nemoreš reč, da je amd-jev boljši od intelovega zato ker ma heatpipe gor
to trdi x45
stock je crap-to vemo vsi

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

jazbec je izjavil:

hvala enako
nemoreš reč, da je amd-jev boljši od intelovega zato ker ma heatpipe gor
to trdi x45
stock je crap-to vemo vsi



Ah teb crap leti iz ust oz izpod tipk...

Bom se jaz zacel trdit, da je AMD cooler boljsi, samo zato, da se bos se malo na trepalnice postavljal :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Ta zgoraj slikani amd cooler je sigurno boljši od intelovega stock, samo ima zelo težko nalogo, pač učinkovito hladiti amd procesor. Če bi ta isti amd cooler dal na intelov procesor (če bi se to seveda dalo), bi ta amd cooler veliko učinkoviteje hladil intelov sandy procesor od intelove stock variante. Vse je odvisno iz katerega zornega kota se zadeva gleda, kot sam cooler je seveda amd varianta boljša, samo kaj češ, če pa mora hladiti amd procesor.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Kdor še ni utegnil prebrati Pravil:

- Zahteva se argumentiran pogovor, ki se nanaša na predmet razprave. Zaželeno je, da je podkrepljen z viri.
- Sklicevanje na lastno avtoriteto je nezaželeno.

Torej, prenehajte s pregovarjanjem in pokažite konkretne meritve oz. teste.

x45 ::

clix je izjavil:

Zraven novih sandijev dobiš tega:


In ja, amd-jev je boljši od tega. Vendar pa če zadeva funkcionira z takim "patetičnim" kulerjem, zakaj pa ne? Če bi rabila na stock frekvancah boljšega, bi pač priložili boljšega.


+1

BINGO. to je to, kar pravim.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

klinker ::

Za AMDjevega ne vem, ampak mojemu i5 ni lih hladno pod to zadevo, pa se na easy glasen postane ko ga konkretno obremenim. Treba menjat cim prej, ampak to je bla do sedaj standard procedura z vsemi AMDjevimi kot tudi Intelovimi CPUji ki sem jih imel, tako da kar se mene tice je vse to en crap :D
X45....lahko mi castis ta AMDjev cooler pa ga zmontiram na mojega i5, pa bomo takoj vidli iz kaksne paste je :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

clix ::

Včeraj sem zraven phenoma x4 945 dobil tole:



Sm pričakoval tisto boljšo varianto, sploh nisem vedel, da še kaj drugega talajo ob phenomih. :(

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

mr1two ::

nič toplotnih cevk??? Še za 9850 phenoma sem dobil tisto varianto... Je možno, da dobiš boljši hladilnik le pri BlackEdition?

clix ::

nč heat pipeov. :(
Zgleda da unega res dobiš samo pri BE cpu-jih. Al pa pri 125w verzijah. 945 je namreč 95w..

nomad_soul ::

z dobro prevetreno kišto je ta stock cooler overkill za naviti proc :D

svetetko ::

nomad_soul je izjavil:

z dobro prevetreno kišto je ta stock cooler overkill za naviti proc :D

upam da je bil tole sarkazem :)

subby ::

z amd hladilniki nimam izkušenj, vendar kar se intlovih za podnožje 775 in dalje tiče... obup!
zadeva niti celotne površine procesorja ne pokrije, potem je pa še tako hrapava, da je izkoristek patetičen
in da sploh ne omenjam termalne paste, ki je že vnaprej nanešena gor - dejansko bi bolj prevajalo, če bi pljunil na procesor

mr1two ::

Hehe@ subby
Saj oni dajo zdraven točno tak hladilnik, ki pokrije potrebe. Na tem se da šparat in baker je drag, toplotne cevke so drage, kvalitetni ventilatorji tudi...

Sicer pa boljše imet 95W procesor, ki se ga da dosti bolj ohladit kot 125W

Če kdo slučajno nuca amdjev stock cooler, imam enega, ki je bil rabljen švoh mesec in od takrat počiva v škatlici :D

matonson ::

clix je izjavil:

Včeraj sem zraven phenoma x4 945 dobil tole:



Sm pričakoval tisto boljšo varianto, sploh nisem vedel, da še kaj drugega talajo ob phenomih. :(

Zraven 955 je tud tak. Pri tem hladilniku ni bilo važno katero pasto sem uporabljal. Procesor je bil vedno zapečen nanj. Enkrat sem zato skoraj vse polomil. Odpnem hladilni, ne gre dol... Rahlo povlečem(očitno preveč) dobim dol, pogledam matično in glej ga zlomka, procesorja nikjer. Priliman na hladilnik. Potem sem se eno uro matral, da sem ga dobil dol. No, ko sem ga dobil je odletel in si pri tem poškodoval celo vrsto pinov...Možno, da je bilo krivo pritrdišče od matične(gigabyte), ampak vse skupaj je bilo preveč zategnjeno. Na srečo se ni noben pin odtrgal.
Poleg vsega tega je neverjetno glasen, sploh če imaš tako slabo ohišje kot je bilo moje. Če se prav spomnim je dosegel v igrah tudi 7000rpm:)
Dvomim, da je kaj lahko slabše od tega:)

Rippy ::

Kar se tiče Intel stock hladilnika imam izkužnje glede Pentium D in C2D 7400. P.D je imel podoben design le, da je bil za približno polovico višji. Postal je pa precej topel na stock frekvenci ampak še vedno ni bilo niti približno kritično. 7400 je s svojem mejckenem hladilniku (slika iz valvoline1 citata) izjemno hladen in tih pri 30-40°C. Čim se pa zadeva navije na 3.5Ghz lahko temperatura doseže 70°C in pod obremenitvijo hladilnik požene do najvišjih obratov.

Torej moje izkušnje glede intelovih stock coolerjev so takšne, da zadeva omogoča izjemno dobro hlajenje na tovarniških nastavitvah in še normalen overclock.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

klinker ::

No moj i5 nenavit z vklopljenim turbom pride na 75°C z IntelBurn. Ga pa imem zdaj na 3,04Ghz in undervoltan iz 1,225V na 1,075V in cez 70°C v IntelBurn ne gre. Aja, pasta je manjana z MX3

Primus90 ::

No, jaz sem se naveličal poslušanja stock ventilatorja Phenoma X4 pod obremenitvijo, tako da kupujem novega. Najbrž moram kupiti tudi hladilnik, ventilator sam pač stvari ne more spremeniti kaj dosti na bolje. No, zanima me, koliko Db je sprejemljivo gledati pri specifikacijah oz. če kdo kar predlaga kakšen hlad. + vent. za katerega ve, da je tih. Pa cena naj bo razumljiva, ker gre le za ljubi mir ;)

kuglvinkl ::

Tut jest mam dost intlovega stock kulerja, čem met mir tut v puncini kišti. Tko da, sem se odločuza Big shuriken, ker gre za HTPC kišto, placa za CPU HSF je 70mm.
Your focus determines your reallity

mr1two ::

Jaz imam tegale Xigmatek HDT S1283.
Šiba že kakšni dve leti, izbral sem ga pa takrat na podlagi tega testa: klik in zaradi dejstva, da ni treba stavit matične ven iz ohišja, ker se pritrdi direkt s klipsni na matično.
Hrupnost je na idle zelo nizka, ko je pa obremenjen, se ga sliši nekolko več. Razmišljam o menjavi ventilatorja, za enega z manj obrati, ker zadeva ne hladi bistveno slabše pri manjšem pretoku zraka.
Temperature na 9850 phenomu so: full load 55°C, zadeva je navita na 2.97ghz na 1.46V, pri sobni temperaturi okrog 21°C
Stock je hladnejši za kakšnih 6-7 stopinj in tudi tišji. Idle temperature se gibljejo okrog 35 stock in 40 navit.

valvoline1 ::

Intelovim stock hladilnikom daš vent za ohišje počez namest tovarniškega ventilatorčka,temperatura takoj pade za 5-10c v povprečju.Normalno potle poveča se hrup :) Stock ventilator je pač kopija AC ventilatorjev za tiho delovanje,učinek pa bl bogi.

Zgodovina sprememb…

logit ::

Intelovi stock hladilniki so si popolnoma enaki, razlika je le v procesorju katerega le ti hladijo. Ko sem si še pred časom nabavil Pentium D 820, sem bil dokaj hitro primoran poseči po primernem (tišjem) Zalmanovem hladilniku. Sploh v poletnih mesecih je neverjetno brnel.
Ob zamenjavi za Core 2 Quada q8200, sem nekaj časa vztrajal na stocku in računal na čimprejšnjo zamenjavo (ne ker bi bil slab, ampak glede na predhodne izkušnje). Na quadu je bil zelo tih in edina razlika med njim in sedanjim Titanom Fenrirjem, je da pod loadom, Titan drži temperature za 10 stopinj manj in se vrti za 200RPM počasneje.
Zaključek: Intel bi moral prilagat hladilnike glede na temperature, katere sam procesor dosega.

kuglvinkl ::

Aja, na quadu mam Thermalright Ultra 90. Idle se gibljle okol 54C, ko je load (brez extra airflowa) pa okol 70C.
Your focus determines your reallity

axee ::

logit je izjavil:

Zaključek: Intel bi moral prilagat hladilnike glede na temperature, katere sam procesor dosega.


Točno to delajo. Še nikoli niso priložili hladilnika, ki nebi mogel ohladiti procesor. Stvar se je v zadnjem času res popravila, v primerjavi z časi Pentium 4 in D, kot so že prej omenili: takrat je šele rohnelo. Intel (in tudi AMD) opravi svojo nalogo; dodati hladilni, ki je zmožen hladiti njihov procesor.

RejZoR ::

Po pravilu cena/minimalna zmogljivost/hrup. Za tisto kar so predvidili je zadost in je pri tem zmerno tih.
Če ga močno obremeniš bo začelo šumet, če navijaš bo začelo šumet itd.

Sam sem imel na Core i7 920 isto ta stock cooler in je bil v idle tih, ko pa si ga mal obremenil pa je začel ružit. Pol sem gor ruknil Scythe Big Shuriken. Zadeva je hladila tam nekje enako ampak je bil neslišen v vseh pogojih. Zdej imam gor Thermalright AXP-140 in je neslišen neglede na obremenitev pri 3,3GHz s temperaturami za ene 20°C nižjimi od stocka pri polni obremenitvi vseh jeder (8 threadov). Stock je šel do 100°C in začel throttlat, AXP-140 pa nekje do 80°C. S tem da je še vedo povsem neslišen. Davek na to je cena coolerja ampak kdor si je kdaj lastil neslišno kišto ve da je to neprecenljivo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ameba ::

Živjo,

a mi lahko en pove, koliko bi se zmanjšala temperatura i5 2500k procesorja, z uporabo

tega hladnilnika,

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

ali pa tega

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Trenutno imam 40°C v IDLE in 55°C v LOAD in osnovni hladilnik, ki sem ga dobil zraven procesorja

RejZoR ::

http://www.frostytech.com

Beri in se informiraj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ameba ::

Torej če sem prov razbrav, bo temperatura prvega hladilinka manjša za 20°C, temperatura drugega pa 30°C ?

http://www.frostytech.com/articleview.c...


Kako pa dejansko kažejo temperature pri 2500k v IDLE in LOAD ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje fx-8320 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24541330 (28107) m0LN4r
»

Kateri procesor predlagate?

Oddelek: Kaj kupiti
313120 (2605) Mesar
»

AMD delovna postaja, ki bo zdržala 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6311583 (9948) bedak
»

Nehalem procesorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1219116 (5706) ModriN96
»

dvojederni procesor ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
714686 (3679) PrimozR

Več podobnih tem