» »

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS

««
8 / 10
»»

RejZoR ::

urosja je izjavil:

Men še vedno ni jasno zakaj to govorite eni "Bada je res totalno neuporabna".
Jaz sem zadovoljen, ponuja mi vse to kar rabim, dela mi brez problema, ne šteka in to je to.

Nimam nič slabega čez njo povedat. Nevem kaj eni od telefona zahtevate da govorite da je neuporabna.

lp


To da komaj najdeš eno normalno flashlight aplikacijo, aplikacije za GMail sploh ni, še tista, ki pa je odlično delovala preko Java pa so totalno zajebali z Bada 2.0, tako da je sedaj neuporabna. Opera Mini, ki je isto delovala preko Java, so takisto zajebal, ker se zadeva ne scala pravilno. Pravzaprav je 3/4 aplikacij totalen krš, šlampasto in neestetsko izdelane. Edino kar je vglavnem ok so widgeti. Ampak slednji so čist postranska stvar.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GeForce ::

@urosja - potem ti ne potrebuješ smarphonea (no saj ga tudi nimaš, ker wave ni eden izmed nijih). To lahko hitreje počneš z kakšnim boljšim "dumb" phoneom. In ja, smartphonei so zame nekakšen korak med laptopi in navadnimi telefoni, tako da za browsanje ne potrebuješ 15inčne zadeve s sabo vlačiti.

EDIT-Sedaj sem pa zaključil s tole temo in kreganjem o Waveu in Badi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

RejZoR ::

Ja, sam v čem je fora dat telefonu 1GHz CPU, 512MB RAMa, zelo zmogljiv GPU in nakoncu vse skupaj zavozit z nekim gnilim OS-om? Wave je bil ob releasu iPhone 4 class strojna oprema in še danes po vsem tem času je killer zadeva. Ampak OS je pa še vedno gnil, če ne celo slabši kot prej. Zame je brez Java funkcionalnosti povsem neuporaben, ker ne morem uporabljat Opere Mini in Gmail appa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

meXem ::

@urosja, jaz ti lahko podarim mojo staro nokio 3310. Pomoje boš navdušen nad njo !
Veš kaj vse lahko delaš z njo, uf, pa še 4 igre ma gor (to je že pravi luksuz) :)

btw, tudi kolendar ima ;)

urosja ::

meXem je izjavil:

@urosja, jaz ti lahko podarim mojo staro nokio 3310. Pomoje boš navdušen nad njo !
Veš kaj vse lahko delaš z njo, uf, pa še 4 igre ma gor (to je že pravi luksuz) :)

btw, tudi kolendar ima ;)



Hvala hvala :) sem kar z tem zadovoljen. Pa koledar ma tud veš :D
Sicer pa ja včasih se res vprašam zakaj sploh rabim tak telefon. In ko gledam ljudi si mislim kaj za božjo voljo rabiš tak telefon. Od osnovnošolcev pa do starejših. Daj daj ko vidiš dobesedno šmrklo iz 6 razreda osnovne šole da ma v rokah galaxy s2 nevem ka si naj mislim. Pač moderen svet današnji in to je to. Moraš met da te drug vidi da maš.
Drugače pa jaz več kot je wave sploh ne potrebujem, ker vse kar je večje mi je že ko lopata za na vrt da lahko gredico skopaš. Strojno je pa kar ok.

In ja glede tega se lahko kregamo do leta 2016 ko bo že spet toliko novih telefonov da bomo tega končno pozabili.

lp

pleomax ::

Meni pa na žalost ne uspe naložiti bade 1.2 ker vse kar naložim nima boot datoteke. :( Kako naj to vem,preden jo dol potegnem,ker tudi tiste verziej brez zvezdic nimajo(nekatere) boot datoteke :( Aja,pa na strani sammobile downloadam. BRez veze se je kregat sedaj. Kako je,je. Tiati,ki smo bili rpepričani,da se bo bada pač bolj razvila-se na žaslot ni in wave pač ne bo nikoli nek smartphone. Jaz sem ga že pozabil. :)Edino sestra me spomni na njega vsake toliko časa,ker totaslno zašteka pri čist enostavnih operacijah z bugasto bado 2.0
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

MacGyver141 ::

Opera mini tudi za bado in tudi popularna igrca za android bubble blast 2.

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Meni ne dela normalno Opera mini na samsung wave telefonu.Imam pa že nekaj časa BADA 2.0 gor naloženo.Ko sem inštaliral OPERA MINI 6.5 in ko od začetka ti vrže ven vse pogoje in če se strinjaš z njo mi sploh ne registrira tistih tipk za potrditi in tako sploh ne morem potem naprej nič z njo početi. Imam pa gor naloženo verzijo 4.5 in mi dela vendar pa je včasih spet problem ker ne prikažuje vse črke.

telexdell ::

Meni dela 6.5 brez problema.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MacGyver141 ::

Ta je narejena prov za bado, nisem mislil java verzije.
http://www.samsungapps.com/topApps/topA...

telexdell ::

Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

RejZoR ::

easyrider3 je izjavil:

Meni ne dela normalno Opera mini na samsung wave telefonu.Imam pa že nekaj časa BADA 2.0 gor naloženo.Ko sem inštaliral OPERA MINI 6.5 in ko od začetka ti vrže ven vse pogoje in če se strinjaš z njo mi sploh ne registrira tistih tipk za potrditi in tako sploh ne morem potem naprej nič z njo početi. Imam pa gor naloženo verzijo 4.5 in mi dela vendar pa je včasih spet problem ker ne prikažuje vse črke.


Kar je še posebej glupo je da so Java aplikacije na Bada 1.x delale miljonkrat bolje. Vključno z Opero Mini in GMail aplikacijo. Zdej pa se ne moreš znebit butastih emuliranih knofov in prilagajanja aplikacije ekranu ne moreš sam kontrolirat ampak si moraš iskat glupe modificirane verzije. Kar je nadkretensko v vseh pogledih. Zakaj kurac grejo spreminjat nekaj kar deluje in stvar poneumijo in zavozijo do konca. Fak no.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MacGyver141 ::

telexdell je izjavil:

Pa saj jo imaš tudi na SLO strani


Saj sem dal slovenski link. Javo so pa res zelo poslabšali, kakšnih stvari sploh noče dat gor, ampak jaz jo itak nerabim tako da mi ni v napoto.

RejZoR ::

Evo, končno prodal telefon juhej. BadaOS pa naj si Samsung nekam vtakne. In Tizen-a takisto ker bo čist isto sranje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pleomax ::

za koliko pa,če ni skrivnost? MOJa sestra ga ima ja,pa je rekla,da če bi njen stari corby imel wi-fi,bi takoj šla nazaj na njega,ker ji ne deluje preveč gladko(nekaj odpereš pa se že prav muči),pa še zmrzne včasih totalno. PRam beden je proti mojemu galaxyu s 2,ki sem ga danes posoboil na android 4.0.3 in deluje še boljše. LAstnik že 2 meseca,pa se mi je odlej le tipkovnica enkrat zrušila ko sem bil na facebooku. TAle telefon ne pozna besede zmrzovati :D Eh tizen bo tretjerazredni OS. Žal :/
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

urosja ::

očitno sem jaz dobil najboljši primerek med vsemi nami tukaj. NObeno štekanje, deluje glatko, zmrznil mi od kar imam bado 2.0 (mobitel) še ni tako da sem zadovoljen. :D

GeForce ::

RejZoR čestitke. :D Najtežji del je za tabo.
ursoja upam da boš zadovoljen še naprej. :)

Tilk ::

RejZoR,zdaj bo mobilno zivljenje bolj dolgočasno! Upam,da si zadovoljen z novim telefonom ;)
Tilk

telexdell ::

urosja je izjavil:

očitno sem jaz dobil najboljši primerek med vsemi nami tukaj. NObeno štekanje, deluje glatko, zmrznil mi od kar imam bado 2.0 (mobitel) še ni tako da sem zadovoljen. :D

Ne bodi preveč vesel, saj nisi edini.:) Mobilnikov so naredili na tisoče, nezadovoljnežev pa je le peščica.

PS- bi pa bilo zanimivo začeti spremljati druge forume, da vidimo, kaj jim ne bo všeč pri Androidu.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MacGyver141 ::

Če dobim angry birdse na badi pa mogoče se fruit ninjo mi je pa vseeno ali imam bado ali androida.

MacGyver141 ::

Tukaj je današnji video o napredku ICSa.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Tole mi ni jasno. Ko sem gledal en video je bootal ICS direktno iz spominske kartice z istočasnim stiskom DVIGNI in PREKINI knofov. A to pomeni, da se ti sploh ni treba igrat z bootloaderjem in dejansko BadaOS ostane nedotaknjen al kako je to mišljeno?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilk ::

Faqin A! Ceprov si bom uvedu Xperio P, bo tole k bo fertik probu usposobt tud na svojmu!
Tilk

urosja ::

hy,

eno vprašanje.
je še kdo tak ki mu na badi 2.0 mobitelova verzija ne dela javljanje sporočil. sporočilo dobim vendar mi ne zapiska pa mam vse nastavljeno.
malo je moteče ker včasih tudi po 3 ure ne gledam telefona pa slucajno dobis sms in je malo nadležno to da ne slišim.

kaj bi lahko bilo.
ostalo vse dela kot mora.

lp

TOP ::

Kateri program uporabljate za navigacjo.

telexdell ::

@UROSJE- ali imaš pod nastavitve- zvoki- opozorilo na sporočilo izbrano melodijo in drsnik za glasnost na ustreznem mestu?
@TOP- uporabljam Ndrive 11
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

urosja ::

saj to je glih problem da je vse nastavljeno tak kot mora bit pa ne javlja. :S se komu kaj sanja kaj bi bilo?

Jannii ::

urosja jaz imam enak problem kot ti. Mi tudi ne javlja sporočil.
Upam da bomo s skupnimi močmi ugotovili, kaj je narobe.
Asus p5k, intel e6750, napajalnik 850w,2x2giga ddr2 800 mhz, Samsung 500gb,
1500gb, Wd 1500gb, Seagate 1500gb, Sapphire Radeon hd 4890 1gb vapor-x

urosja ::

No glede teh spročil.

delno sem ugotovil rešitev problema.
Pojdi pod nastavitve, pa sporočila, pa tam narihtaj ponovitem opozorila na 2minuti.
Sicer takoj ko dobiš ne javi mi pa javi po 2 minutah.
Vsaj to da potem slišim kdaj prispe.

Moram še ugotovit zakaj takoj ne javi.

Upam da sem delno pomagal.
lp

zupanic ::

Pozdravljeni!
Imam problem s s8500, hotel sme naložit bada 2.0 in sem pozabil FOTA obkljukat. Nato sem še enkrat hotel naložit a mi PC ne prepozna naprave ( s8500 ) code 43. Že pred posodobitvijo mi je včasih pisalo da ga ne prepozna. Ampak sedaj je tako daleč da sploh ne morem več naložit drugega ROMa ker ga ne prepozna. So krivi driveri? ker sem že probal vse pa nimam več pojma kaj bi bilo.. prosim za kakšen nasvet. Hvala in lep pozdrav!
AMD x2 4400+ 2.7,MSI K9AGM3,4GB CORSAIR DOMINATOR,
Asus silent square,Ati radeon HD2600 pro,
WD SATA2 400GB 16mb,PSU AXP 630w 12v.43A.

RejZoR ::

To flashaš z Multiloaderjem? Preklopi telefon v download način in probaj še enkrat. Bi skor moralo delat, ker Multiloaderju je skor vseeno kaj imaš gor priklopljeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jannii ::

Se komu še to dogaja, recimo ko končaš s klicem bada os 2.0 kar zmrzne za cca. 15min oz. včasih še več in to se dogaja skoraj vsaki dan? Hvala za vaš odgovor!
Asus p5k, intel e6750, napajalnik 850w,2x2giga ddr2 800 mhz, Samsung 500gb,
1500gb, Wd 1500gb, Seagate 1500gb, Sapphire Radeon hd 4890 1gb vapor-x

zupanic ::

Windows mi ne prepozna niti v multiloaderju.. Nwm kaj bi bilo to narobe mogoče ker imam 64bitno verzijo windowsa?
AMD x2 4400+ 2.7,MSI K9AGM3,4GB CORSAIR DOMINATOR,
Asus silent square,Ati radeon HD2600 pro,
WD SATA2 400GB 16mb,PSU AXP 630w 12v.43A.

MacGyver141 ::

Jannii je izjavil:

Se komu še to dogaja, recimo ko končaš s klicem bada os 2.0 kar zmrzne za cca. 15min oz. včasih še več in to se dogaja skoraj vsaki dan? Hvala za vaš odgovor!


Meni še nikoli.

zupanic ::

Je keri mojster iz MB ali okolice da bi mi usposobil telefon? Proti plačilu seveda..
AMD x2 4400+ 2.7,MSI K9AGM3,4GB CORSAIR DOMINATOR,
Asus silent square,Ati radeon HD2600 pro,
WD SATA2 400GB 16mb,PSU AXP 630w 12v.43A.

urosja ::

Men dela ko mina. pa baterija ponoči sam 3% pade tak da je 1a. šteka pa nič. Zmrzuje tudi nič.

Tilk ::

Zdele u kratkem naj bi prši ICS vn za wave =)
Tilk

MacGyver141 ::

Upam da res in da bodo modem ustimal.

Stratus ::

OK gledam in berem pa še zmeri ne vem kaj nej nardim. Nej mi eden ki ve pove , imam samsung wave S8500 (se pravi wave 1) na njem je trenutno originalni bada 1.0. Ali se mi izplača update na 2.0 ali ne in kako je to najbol ziher nardit. Kies mi že nekaj časa ponuja upgrade na novo verzijo.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

SLO_Matej ::

Stratus je izjavil:

OK gledam in berem pa še zmeri ne vem kaj nej nardim. Nej mi eden ki ve pove , imam samsung wave S8500 (se pravi wave 1) na njem je trenutno originalni bada 1.0. Ali se mi izplača update na 2.0 ali ne in kako je to najbol ziher nardit. Kies mi že nekaj časa ponuja upgrade na novo verzijo.

http://www.janustrade.si/index.php/podp...

Stratus ::

Men je jasn kako se to nardi, zanima me a je kies dovolj zanesljiv, bral sem da nekateri niso zadovoljni z njim. Še bolj me pa zanima a se sploh splača in če telefon potem dela normalno al so še kaki bugi k ti pol grenijo življenje?
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Tilk ::

Men je bla 1.2 najbolsa verzija, z 2 ceprov je bol očesu prijazna doživljam lag.
Tilk

telexdell ::

Stratus je izjavil:

Men je jasn kako se to nardi, zanima me a je kies dovolj zanesljiv, bral sem da nekateri niso zadovoljni z njim. Še bolj me pa zanima a se sploh splača in če telefon potem dela normalno al so še kaki bugi k ti pol grenijo življenje?

Noben SW ni brez hroščev! Velika večina uporabnikov Wave, kateri so prisotni na raznih forumih (za tiste, kateri niso ne vem!) je že davno prešla na BADA 2.x Ali je boljše ali je slabše ne boš vedel, dokler ga ne nadgradiš. Je pa malo verjetno, da bi kdo namerno izdal novo verzijo, katera bi bila v globalu slabša od prejšnjih.

PS- če pa ti telefon nudi, vse kar si želiš- le zakaj nadgrajevati???

zupanic je izjavil:

Windows mi ne prepozna niti v multiloaderju.. Nwm kaj bi bilo to narobe mogoče ker imam 64bitno verzijo windowsa?

Poskusi deinstalirati Kiess in ga ponovno naložiti. Včasih pomaga priklopiti telefon na drugi USB port.
Če nadgrajuješ preko multiuploderja Kies ne sme teči v ozadju!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

Dinc ::

Pozdravljeni!
Rabim pomoč. Sem naročnik Si.mobila in imam Samsung Wave. Po naključju sem na mojsimobil.si pri stanju tekoče porabe opazil prenos podatkov 1,00-3,00 kb na vsake 5-7 minut. To se je začelo dogajati odkar imam bado 2.0. Mogoče kdo ve zakaj je temu tako? Nimam odprtih nobenih računov, niti e-pošte, tako da to ne more biti problem. Edino kar imam vklopljeno in ima povezavo do interneta je gadget Accuweather z autorefreshem na 3 ure. Any ideas?

pleomax ::

vse pregledaj,ker imaš zagotovo narejeno kako osveževanje na par ur-jaz sem tudi imel prej,ko sem imel wavea ampak jaz sem imel to bado tam okrog februarja in sem že pozabil kaj točno sem imel vklopljeno.
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

Dinc ::

Sem pregledal vse mogoče. Sem celo ugasnil accuweather pa vseeno še vedno požira podatke. Res nimam pojma, kaj bi lahko to bilo.:S

SonoR ::

Meni se dogaja popolnoma enako z tem požiranjem prenosa podatkov!! Za nekaj časa mi je izginilo, pa sem danes tudi sam ponovno opazil, da se to dogaja. Pri Simobilu pa tako ali tako sploh ne znajo (ali nočejo) pomagati. ;(

telexdell ::

Ste si prenesli kakšno aplikacijo? Programi za pogovorna omrežja (facebook...) lahko preverjajo, če so prijatelji prisotni, lahko sporočaš svoj položaj....
Pod nastavitve- omrežja- povezave si nastavi neko omrežje npr. WiFi (vpiši le ime, vse drugo pusti kot je!)
Nato pa pod
nastavitve- omrežje- profili programa za vse postavke razen Multimedijska sporočila (drugače ne boš mogel sprejemati in pošiljati MMS sporočil!) nastavi to novo omrežje (WiFi)

S tem si dosegel, da se boš na internet povezoval le preko WiFi povezave in ne preko GPRS. Nato pa si lahko na omrežje Simobil (Mobitel) nastaviš tiste skupine programov, katere želiš, da ti delujejo preko GPRS. Sam imam nastavljeno le E-pošto in lokacijo. Tako se mi widget za vreme pač samodejno posodobi, ko pridem v nek doseg WiFi mreže. Če pa vseeno želim posodobitev v GPRS omrežju, pač v profilih zamenjam omrežje, posodobim (ali grem na internet ali v chat) in nato vrnem na WiFi.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Dinc ::

Aplikacije, ki sem si jih naložil so sledeče: Quick QR Reader, Flashlight, Opera Mini, ostalo so igre: Asphalt 6, FantasyDewdrop, Fruit Ninja, HeavyGunner, Puzzle Master, Plants v Zombies, RaggedEdge, Slam Dunk, Sparkle, The Sims 3, Third Blade in pa WOOHA.
Pod nastavitve -> lokacija imam lokacijske storitve izključene. Pod nastavitve -> računi nimam nobenih nastavljenih, prav tako ni nobenih računov pri e-pošti, IM (wl messenger, messenger in Samsungtalk) in Caster nisem še nikoli uporabil.

@telexdell: sem nastavil novo povezavo WiFi, sem vpisal samo ime. Pod profili programa sem vse (razen MMS) nastavil na WiFi. Kljub temu, mi normalno odpre internet. A to pomeni da se poveže preko Wi-fi, čeprav Wi-fi ni vključen? In pa a more biti Wi-fi cel čas vključen?

Ti sporočim če je to rešilo težave. Zdaj je treba samo počakati, da se posodobijo podatki na mojsimobil :D pomoje bo to šele čez ene 6 ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dinc ()

paix ::

Če se prav spomnim, je pri meni bil kriv SamsungApps račun tisti, ki se je vsake toliko povezoval na splet. Poskusi odstranit tega in poročaj :)
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Wave (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32349095 (31017) paix
»

Neučinkovit servis za več mesecev

Oddelek: Mobilne tehnologije
454082 (2412) RejZoR
»

[Android] Slabosti in težave

Oddelek: Mobilne tehnologije
131731 (1621) KoMar-
»

OS Bada

Oddelek: Mobilne tehnologije
285327 (3860) pleomax
»

Možen drug program namesto Kies

Oddelek: Mobilne tehnologije
92735 (2432) pleomax

Več podobnih tem