» »

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS

««
4 / 10
»»

RejZoR ::

meXem je izjavil:

Rejzor in podobni jamrate že eno leto kako je bada zanič, katastrofa in podobno, a še vedno jo vsi uporabljate.
Smešno ane :)


Oh oh ena brihta. Razen tega, da mi 300 EUR vreden telefon že eno leto leži v omari, ker uporabljam Androida. Tega govna od Bade pa še prodat nisem mogu. Razen mogoče za 50 EUR, za kar pa ga imam raje za utež papirja al pa kot fotoaparat. To prekleto Bada 2 obljubljajo že tolk jebenga cajta, da je že prav bedasto in ves čas vsi userji slednjega OS-a bebavo čakamo in čekiramo kdaj bo upgrade, ki bi mogoče telefon naredil celo uporaben. Zadeva kot taka sploh ni slaba in je imela ogromno potenciala, ki pa ga je Samsung sam zajebal s svojo nesposobnostji. Ne vem kako so pričakovali, da bo platforma uspela, ko pa so zanjo spravili en gnil update na leto in še za tistega enega so bile vedno cele kolobocije. Posledično niso dobili dost podpore razvijalcev, če ni dost razvijalcev ni dost aplikacij in če ni dost aplikacij je brezveze imet nek OS.

Če bi dal ven specifikacije bi že sedaj nekdo portal gor Cyanogen in vsi bi živel mirno dalje. Tko pa nam ne preostane drugega kot da se pizdimo. Precej upravičeno glede na to da smo stran vrgli 300 EUR, eni celo več...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

meXem ::

Bolje da ga prodaš, magari za 50e, ker res ni vreden živcev ;)

Tako kot so tebe, so tudi mene in še marsikoga napiz...

RejZoR ::

Ma ne bom ga prodal za 250 EUR pod ceno (no, zdej je že manj). Ga imam raje za najdražji backup telefon ever.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pleomax ::

ZAto,ker nekateri ne moremo kupovati telefonov vsaka 2 meseca ampak imamo vezavo :)

telexdell ::

Tisti, kateri niste zadovoljni z BADA 1.2 nikar ne pričakujte čudežev od 2.0! Sem si jo sam naložil, pa je na samsungapps še vedno enako število aplikacij;(. Tisto za kar je telefon namenjen- torej telefoniranju, pošiljanju sporočil pa mogoče kakšni multimedijski zadevščini pa je za vas itak brez pomena.

Je pa prejšnji teden izšel FW za Hrvaško, pa Srbijo, pa Makedonijo, pa... Ne Slovenije še ni. Če vzamemo korelacijo z 1.2 potem bo za Simobil nekje februarja ali marca in za Mobitel tam enkrat julija. Se pa sam običajno zmotim v napovedih>:D

Sam si bom verjetno naložil hrvaški FW v katerem domnevam, da bo tudi podpora za slovenski jezik, saj je CSC OXF.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

GeForce ::

@telexdell A ti še vedno resno misliš da so sodobni telefoni, namenjeni samo telefoniranju, SMSom in poslušanju glasbe. Zakaj potem delajo 2-jedrne telefone? Telefoniranje, SMSe in glasbo obvlada že večina telefonov, since 2005.

Tilk ::

Bado 2.0 sem pričakoval na Wavu, ampak zgleda, da smo za Samsung drugorazredni kupci. V mobitelu sem videl novega SE Xperia ray in moram reči, da se mi zelo dopade, po sepecifikacijah je isti kot Wave in z androidom.

Wave-a sem kupil, je bil takrat dizajnersko najbolj atraktiven in strojno zelo sposoben. Bada, čeprav na začetku dobra ideja, ga nese dol...
Tilk

pleomax ::

tilk-se popolnoma strinjam. Bada je za samsung drugorazredni OS,čeprav je njihov lasten. Saj ne verjamem,da bo tizen kaj boljši ko bodo bado ukinili.

telexdell ::

GeForce je izjavil:

@telexdell A ti še vedno resno misliš da so sodobni telefoni, namenjeni samo telefoniranju, SMSom in poslušanju glasbe. Zakaj potem delajo 2-jedrne telefone? Telefoniranje, SMSe in glasbo obvlada že večina telefonov, since 2005.

zakaj dajejo dvojedrne procesorje v telefone? Odkrito povedano nima pojma. Mogoče, da kupci raje kupijo njihov telefon, kot pa od konkurence, saj se dvojedrni sliši bol kul kot pa enojedrni?

In kaj bi naj bil telefon? Bralnik knjig, urejevalnik teksta, photoshop, elektronska denarnica, navigator...? Tukaj kar hitro pridemo do navzkrižja interesov. Na eni strani rabimo velik ekran za branje, urejanje, navigacijo.. medtem ko naj bi bil telefon čim manjši, da nas ne bi motil pri vsakodnevnih aktivnostih, bi imel daljšo avtonomijo... Torej imaš tri možnosti: a) majhen telefon, na katerem ne moreš brati in urejati, b)velik telefon katerega ne moreš nositi v žepu c) nekaj vmes (Ifon, Galaxy S...) kateri so vmes in niso najbolj primerni ne za urejanje in ne za nošnjo.

Seveda pa obstaja še četrta možnost. Prijateljem in znancem važno prikazuješ kako je tvoj telefon oh in sploh, knjige pa bereš na kindlu, photoshop uporabljaš na prenosniku, fotografiraš z DSLR in za navigacijo uporabljaš Garmina. V tem primeru pa je zelo pomembno, koliko jeder ima procesor, kateri operacijski sitem imaš, koliko 100.000 aplikacij je na voljo zanj...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

pleomax ::

Ampak če kupim tablico imam potem en strošek več in ne zameriti ljubitelji tablic,ampak to ni to-zgleda kot le pretirano povečan telefon. Procesor-pri meni se precej krat zgodi,da mi sesuje vse aplikacije ker napiše,da nima dovolj virov,tako da ali je kriv telefon,bada os ali pa preveč zahtevam od tega procesorja ampak mislim,da ej je nekaj s telefonom narobe,glede na to,da mi včasih sesuje če igram le eno igrico pa nič drugo.

Tilk ::

Ne sekiraj se, meni se sesuje tudi brez pretirane uporabe. Vcasih. Ampak moram se pa pohvalt, fruit ninja deluje deleč najlepše na temu telefonu(vs iPhonu,Galaxy S in na vseh telefonih z isto letnico izdelave) =)
Tilk

matonson ::

Še malo pa se ne bo več razpravljalo o smiselnosti tablice.




Tisti, ki imate probleme pri Wave-u. Ne vem kaj delate z njim. Ga kdaj sploh restartate? Moj brat nima prav nobenih težav. Zdaj sem mu naložil še Bado 2.0 in lahko rečem, da telefonu prav nič ne fali, razen če si preobseden z aplikacijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

Tilk ::

Glej, telefon se pač včasih sesuje - mogoče je to samo moj telefon,ne vem. Ugasnem ga vsaj 2 krat na teden.
In kakor sem napisal v prejšnih postih, bolj kot telefon me moti samsungov odnos oz podpora zanj. Ne pozabi, da je bil telefon mišljen ob izidu kot high-end. In da potem ne vem, če bo zjutraj delala budilka? Da ne govorim o promociji Bade po svetu...

Predvidevam, da si mu naložil hrvaško verzijo? Upam, da je zadovoln.
Tilk

matonson ::

Ja, hrvaško.

pleomax ::

Niti angry birds ni gor-najbolj popularna igrica in na badi je ni (ker je os totalno nepomemben in nezanimiv,da bi se to splačalo) :/

RejZoR ::

Actually Angry Birds obstaja za BadaOS ampak samo za Bada 2.0, ki pa je itaq nihče še nima. Double fail.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pleomax ::

saj to vem,da je za bado 2.0 ampak to smatram jaz kot da je ni,ker itak bade 2.0 ni! jap-double fail -.-

geniuus ::

ko je treba iskat custom rome za androide, ste vsi pametni
ko pa je treba najdt rom za wave pa neznate uporabljati gugla in trdite, da bade 2.0 ni

http://www.sammobile.com/firmware/?page... rabite samo še multiloader

verzijo 2.0 dobite za avstrijo, nemčijo, poljsko, hrvaško...
in dela seveda tudi na slovenskih telefonih. Edini manjko pri teh verzijah je (lahko) pomankanje slovenščine. Ki pa jo seveda android nativno podpira ane?

Lahko pa seveda čakate, da se vam magično pojavi v Kiesu...

Lp, uporabnik Bade 2.0

Tilk ::

Bom probal nalozit. Kje si dobil 2.0 rom za hrvasko? ko se prijavim na sammobile mi namrec oznaci samo 1.0 bada rome...
Pa se ksn dobr guide ce mi lahko nalimas prosim.
Tilk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilk ()

RejZoR ::

geniuus je izjavil:

ko je treba iskat custom rome za androide, ste vsi pametni
ko pa je treba najdt rom za wave pa neznate uporabljati gugla in trdite, da bade 2.0 ni

http://www.sammobile.com/firmware/?page... rabite samo še multiloader

verzijo 2.0 dobite za avstrijo, nemčijo, poljsko, hrvaško...
in dela seveda tudi na slovenskih telefonih. Edini manjko pri teh verzijah je (lahko) pomankanje slovenščine. Ki pa jo seveda android nativno podpira ane?

Lahko pa seveda čakate, da se vam magično pojavi v Kiesu...

Lp, uporabnik Bade 2.0


Razen tega da so vsi ROM-i eno navadno govno ker zadeva ni open source. Android pa je. V tem je razlika. Vsi home brewed ROM-i Androida so dejansko delujoč stuff, ker jih folk sam skodira in skompajla, 3/4 Bada 2.0 ROM-ov pa so neke gnile beta verzije in zapovrhu si lahko še zajebeš jezike ker ima glup Samsung tko čudovite CSC-je. Ne hvala.
Imam flashan XX firmware, pri katerem mi FOTA ne deluje, pitaj iz katerega razloga. In če hočem, da mi delajo kontakti SMS-ov, ga pa ne morem nadgrajevat preko Kies-a. Double joy for double fail.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

telexdell ::

pleomax je izjavil:

saj to vem,da je za bado 2.0 ampak to smatram jaz kot da je ni,ker itak bade 2.0 ni! jap-double fail -.-

Bada 2 je že z askoraj celotno osončje razen za naš Mobitel in Simobil. Očitno Slovenija ni v meglici Mlečna cesta ampak verjetno v meglici Raka>:D.

Že kakšen mesec mi na S8500 deluje Bada 2. Od pred nekaj dnevi je na njem hrvaška verzija v kateri se lepo izbere MOT pa se ti samodejno nastavi vse potrebno za MMS, GPRS... Vmesnik je v Sloveščini. T9 in Swipe je v Slovenščini.Le kako je z glasovnimi ukazi nisem preverjal!
Ne vem no kaj bi bilo drugače, če bi čakal na nadgradnjo preko Kies, vmes pa bentil in se sekiral?:'(
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

RejZoR ::

BS. Sam imam XX, za nemško regijo, ki je vedno dobila firmware updejte med prvimi. In do danes mi Kies skoz govori da imam zadnjo verzijo. Toliko o tem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilk ::

a pa lahko felšam simobilov telefon? Piše, da če je na mrežo zaklenjen, ga ne morem...
Tilk

Tilk ::

ql, sm si odgovoru na to uprasanje.
a je legalno uprasat kle gor, kje lahko ta jajca odklenem? zaston seveda. pa a ni bla neki cajta nazaj ena zadeva al zakon, k je prsilu mobilne operaterje, da so prodajal sam odklenene fone?
Tilk

pleomax ::

ČE bi vas recimo nekdo vprašal: Hej,kaj bi bilo pametno dat na wave-a android 2.2 ali pa to ne bi bilo najbolj pametno,ker se zagotovo sam telefon in android ne bi razumela in bi bilo več škode kot koristi? Jaz tako ali tako ne bi vedel tega narediti in niti ne bi poskušal,ampak me pa zanima,ker vidim,da je na netu precej o tej temi napisanega.

RejZoR ::

Wave I je iz strojnega vidika na nivoju iPhone 4 oz Galaxy S. Hell, ohišje je celo boljše od večine Galaxy-jev, ker je v celoti kovinsko. Samo totalno so ga zavozili s glupim OS-om. In namesto da bi dal opcijo enostavnega odklepa vsem ki bi to želeli še naprej bluzijo z bedasto Bado. Če bi lahko sam gor naložil Androida bi bil najsrečnejši happy camper na Samsungu. Tko pa se mi je tolk zameril, da sploh ne vem če bi si še kdaj omislil kakšen Samsung telefon.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Elemen_T ::

Ma kej jokate sej ste se menda ja pred nakupom telefona malo pozanimali o tem kaj ta OS ponuja, meni je bilo takoj jasno, da po funkcionalnosti bada nikdar ne bo stopala skupaj z androidom. btw, tudi sam se zadnje cajte nagibam k tem da vržen to reč stran in si nabavim androida ampak ne bom pa kurcal telefona ker služi svojemu namenu...točno tistemu ki sem ga iskal (pač telefon,kamera,mp3,koledarji,net in podobno), zdej če se niste dobr pozanimal je pa to vaš problem...itak pa ja - ima tudi svoje hibe pri klasični uporabi ampak jbga, to ima vsak.

Tilk ::

elemen t, ne seri! =)
kako naj bi vedel to takrat? razni updejti ponavadi razširijo funkcionalnost. in govora o njih je bilo veliko.
Tilk

telexdell ::

Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

RejZoR ::

@Elemen_T
Kako naj bi vedeli, da bo Samsung zajebal nekaj tko osnovnega kot je budilka? Oz to da knof za izklop resetira telefon tudi če je ekran zaklenjen? Oz da bo Samsung ponujal tko gnilo podporo za SVOJ LASTEN OS ? Oz da ga bo povsem ukinil po 2 letih? Oz da niso dostavili pol obljubljenega? Oz da bo več aplikacij na marketu kar se spet ni nikoli zgodilo, ker je bil Samsung totalno preveč pasiven pri ponujanju zadeve programerjem in ker za sam OS ni nobene podpore. Kdo bo razvijal za OS kjer enkrat na leto dodajo par brezveznih funkcij, medtem ko Android dobi dost velike updejte skor na vsake par mescev. Telefon je obljubljal veliko in strojno je še danes po 2 letih v vseh pogledih konkurenčen aparatom, ki so ravnokar prišli na trg v nekje istem cenovnem razredu kot je bil Wave dve leti nazaj. Ampak če je OS gnil ti to nič ne pomaga. Za kar pa je kriv izključno in samo Samsung. Ker ostali smo ga dost entuziastično pograbili sam Samsungu je dol bingljalo zanj kot kaže.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pleomax ::

telexdell-Če si naložim hrvaško verzijo bade,me zanima ali je kaj več igric,kot je samsung obljubljal? Vsaj drugačen vmesnik bo,ker tega sem tukaj že sit malo.

telexdell ::

pleomax je izjavil:

telexdell-Če si naložim hrvaško verzijo bade,me zanima ali je kaj več igric,kot je samsung obljubljal? Vsaj drugačen vmesnik bo,ker tega sem tukaj že sit malo.

Le zakaj bi bilo kaj več igric? Teh je enako ne glede katero jezikovno verzijo FW si naložiš! Hrvaška verzija FW je zgolj zaradi tega, da si lahko nastaviš slovenski vmesnik in da telefon sam nastavi vse potrebno za UMTS in MMS.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

fopi ::

Zdravo!

Sam imam Wave 723 (S7230E). Gor mam
S723EXXKG1
S723EOXFKA3
Sem pri mobitelu=MOT

Na sam firmware imajo bado 2.0 http://www.sammobile.com/firmware/?page...
S723MXXKL7 S723MOXAKL7 Germany
S7230MXXLA1 S723MOXALA1 Open Europe

Ali kdo ve zakaj je po novem namesto oznake S723E sedaj S723M ali celo S7230M?
XX je potem še vedno evropska ne?

Sedaj pa ključno ali bo v OXA CSC tudi slovenija in MOT ali je to samo v OXF CSCju?
Ali lahko dam gor bada 2.0 PDA in stari bada 1.1 CSC, ki ga mam zdaj gor?
Če dam gor OXA CSC ali bo vse delalo, samo ročno bom moral nastaviti vse serverje, ip, sms center....? Nekaj sem bral, da delajo ljudje tudi svoje CSCje. Se kdo na to kaj spozna? Bi to šlo iz bada 1.1 narediti bada 2.0 CSC (iz 1.1 OXF in 2.0 OXA v 2.0 OXF)? Bi bil CSC za wave723 in wave (S8500) enak?
Hvala za pomoč.

telexdell ::

OXA nima MOT lahko pa si sam nastaviš vse potrebno. Greš na Mobitelovo stran, najdeš svoj tip telefona in pogledaš pod nastavitve (pod "vrsta potrjevanja" pusti PAP). Glede mešanja ti ne znam svetovati. Še vedno pa lahko poskusiš in poročaš o uspehih.:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

fopi ::

Kaj slovenski jezik bi pa OXA imel?

telexdell ::

fopi je izjavil:

Kaj slovenski jezik bi pa OXA imel?

Ne! Slovenski jezik je v OXF.
Čeprav se po mišljenjih nekih v CSC datoteki nahajajo le lokalne nastavitve in je jezik v FW, sam v prvi verzije BADE 2.0 s CSC OXA nisem imel slovenskega jezika. Sem pa lahko ročno nastavil nastavitve MMS in GPRS za mobitel.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

fopi ::

Potem v open europe PDA ni niti slo jezika?

Ima mogoče kdo S723EXXKG1 + S723EOXFKA3 za poslat, da si lahko nzaj dam slovensko, da bo spet delalo vse na Kies?

servo ::

Tilk je izjavil:

a pa lahko felšam simobilov telefon? Piše, da če je na mrežo zaklenjen, ga ne morem...


Na simobilu ti ga zastonj odklenejo - če ti bo to kaj pomagalo...

pleomax ::

Naslednji teden se lotim nalaganja bade 2.0 s prijateljem,ki se načeloma na te stvari bolj spozna. ZAnima me,kaj bi lahko naredila s telefonom v najslabšem primeru. Lahko pride do kakšne nepopravljive škode? Najbrž bova vseeno rabila še kako pomoč in potem napiševa tukaj :)

fopi ::

Koliko sem jaz prebral ni neke panike z flashanjem.

Edino kar je tezko dobiti je pravi firmware. A boš naložo OXA CSC?

Mogoce kdo ve, če bi nalozil na telefon S723EXXJJ4 + S7230EOXAJJ1 ali bi mi kies potem ponudil za nadgradnjo S723EXXKG1 + S723EOXFKA3?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

pleomax ::

ne vem še,ker moram malo pregledat tote fw-je in bom vido kateri je najboljši. Mogoče bo celo dober :P

CubankO ::

Snel sem si Bada 2.0 in jo namestil na svoj mobi S8500 Wave. Morm rečt da je zelo zanimivo, preurejeno, čist drugačni so začetni slidei, tipkovnica je nove oblike, querty, kar prej ni bila, lahko prikažeš % baterije na prvi strani, pa tudi sam uporabniški vmesnik je drugačen. Kr snemte si jo :)
Vedno nekaj novega :)

ivanuscha ::

Iz kje si ga pa snel in ali je kompliciran postopek? Si delal po kašnem vodiču?

CubankO ::

ivanuscha je izjavil:

Iz kje si ga pa snel in ali je kompliciran postopek? Si delal po kašnem vodiču?


Snel sem jo s te strani:
http://www.sammobile.com/firmware/?page...

Snel sem si Hrvaško verzijo ker slovenske še ni. Ni panike, jezik v nastavitvah je slovenski oz. si ga lahko naštimaš.

Pomagal pa sem si s postopki s te strani:
http://www.tsar3000.com/Joomla/index.ph...
Vedno nekaj novega :)

ivanuscha ::

Bom pogledal, hvala!

Najkiie ::

s pleomaxom sva naložila bado 2.0 in ja super je. Ampak nisva naložila hrvaške. Ampak ne dela sedaj internet. Kje se to uredi ker na mobitelovi strani je samo za planet nekaj napisano pa isto vseeno ne dela :(

ivanuscha ::

Kako pa veš katera 2.0 je final verzija? Tam je samo po mesecih razvrščeno. Predvidevam da če je operater zraven napisan, da je to končna verzija.

RejZoR ::

Še kar čakam za Kies update pa kar nič. Lejm.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

telexdell ::

Najkiie je izjavil:

s pleomaxom sva naložila bado 2.0 in ja super je. Ampak nisva naložila hrvaške. Ampak ne dela sedaj internet. Kje se to uredi ker na mobitelovi strani je samo za planet nekaj napisano pa isto vseeno ne dela :(

Le zakaj nekaj instalirate, če ne veste kaj?? Če bi instalirala hrvaško verzijo, bi vpisal dve kodi in bi imel vse nastavljeno!
Ročno pa se nastavi tako, da greš v nastavitve-omrežja-povezave (kako je to napisano v tvojem jeziku nimam pojma). Ob pojavu opozorilnega okna potrdi. Če že imaš kakšno povezavo jo lahko urediš, drugače pa izberi novo in vpiši nastavitve, kot so na Mobitelovi strani. Povezava "Planet" je za GPRS prenos podatkov, povezava "Mobitel MMS" pa za multumedijska sporočila. Sam imam še eno povezavo WiFi, v kateri nimam nastavljeno nič! Služi mi le, da aplikacijam za katere ne želim dovoliti dostopa do spleta pripnem to povezavo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

RejZoR ::

Mah, kolk težko pa je nastavit dva profila za povezavo ročno? Sam že ves čas ročno nastavljam te zadeve na telefonih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Wave (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32349099 (31021) paix
»

Neučinkovit servis za več mesecev

Oddelek: Mobilne tehnologije
454082 (2412) RejZoR
»

[Android] Slabosti in težave

Oddelek: Mobilne tehnologije
131731 (1621) KoMar-
»

OS Bada

Oddelek: Mobilne tehnologije
285327 (3860) pleomax
»

Možen drug program namesto Kies

Oddelek: Mobilne tehnologije
92736 (2433) pleomax

Več podobnih tem