» »

Nakup novih oken

Nakup novih oken

Magic1 ::

Ko sem jaz kupoval, je bila razlika par %.
Magic

Gambino ::

Internorm HF410 (Les/Alu)
Macesen LA600 natur (LA600)
Antracit siva RAL7016 mat (HM716)
+RAL montaža.

Mere oken:
2225X2325
1180X1350
1180X550
580X555
1180X1350
1185X1255
1180X1355
580X555
1180X545

Tole vse skupaj z popustom pride 7800E + Žaluzije od roltek 1100E

TehDucky ::

Marles Elegant 78 (Les/Alu)
Smreka, troslojna okna
3x 1200x1200 370EUR kos (405 z ddv)
1x 1600x2100 875EUR (958 z ddv) Balkonska vrata
1x 1150x850 324EUR (355 z ddv)

4x elektro motor
5x rolete Roltek
2x komarnik
daljinec
ral montaža

5200EUR - 730EUR (20% občina) ekosklad = 4470EUR skupaj z davkom

Edit: Zelo zadovoljen z montažo, prav tako s svetovanjem, pa potrpežljivost prodajalca - od prve ponudbe do izvedbe je bilo 2 leti vmes, ker nisem vedel kdaj bo denar in čas za prenovo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

dragon ::

Letos naročil pri Jelovici,4x okna,1x balkonska vrata,5x komarnik ,alu rolete elektične.Material alu/les 3slojna,cena 7000eur vračilo eko sklada 911eur.Montaža 2 dni.

kuglvinkl ::

Kolk je blo brez rolet?
Your focus determines your reallity

Malajlo ::

Jebemu ... a ste zmešani, da dajete za okna skoraj 20% vrednosti materiala cele bajte? Pet lukenj zapret pa osem jurjev? Če bi polivinil dal čez v treh slojih, te kurjava ne bi koštala toliko več v desetih letih (kolikor očitno zapore za stenske odprtine zdržijo, ker potem plin gre, pa dihtunge vrane skavasjo, termo sloj spereš, ...).

damjan1980 ::

To še niti ni največji absurd. Še večji je, ki sem ga sam že x krat videl in scenarij je vedno popolnoma enak: sanacija stare bajte, vgrajena so nova high tech okna. Ampak nekaj ne štima. Ob oknu se čuti mraz, kot da piha noter. S termovizijsko kamero se takoj kristalno lepo vidi da so majstri šparali pri montaži s purpenom. Ker je očitno to zelo draga stvar, majstri pogosto potegnejo eno tanko linijo spredaj in eno zadaj, pogosto pozabijo kako par cm dolgo luknjo, vmes pustijo votlo. Tako imaš najjaća okna, ki so katastrofalno vgrajenena. Zato je nujno in smiselno pri novih oknih uredit tudi špalete, da je možna ral vgradnja.
Sicer pa, pri starih bajtah gre skozi okna samo 10% toplotnih izgub. Velika večina gre skozi strop/streha, ostalo skozi stene. Zdaj pa si izračunajte kdaj dobite s prihrankom na toplotnih izgubah skozi okna ta denar nazaj.
Če se lotite sanajcije stare hiše je vse drugo bolj pomembno kot okna, razen če so ta v res katastrofalnem stanju

Gambino ::

damjan1980 je izjavil:

To še niti ni največji absurd. Še večji je, ki sem ga sam že x krat videl in scenarij je vedno popolnoma enak: sanacija stare bajte, vgrajena so nova high tech okna. Ampak nekaj ne štima. Ob oknu se čuti mraz, kot da piha noter. S termovizijsko kamero se takoj kristalno lepo vidi da so majstri šparali pri montaži s purpenom. Ker je očitno to zelo draga stvar, majstri pogosto potegnejo eno tanko linijo spredaj in eno zadaj, pogosto pozabijo kako par cm dolgo luknjo, vmes pustijo votlo. Tako imaš najjaća okna, ki so katastrofalno vgrajenena. Zato je nujno in smiselno pri novih oknih uredit tudi špalete, da je možna ral vgradnja.
Sicer pa, pri starih bajtah gre skozi okna samo 10% toplotnih izgub. Velika večina gre skozi strop/streha, ostalo skozi stene. Zdaj pa si izračunajte kdaj dobite s prihrankom na toplotnih izgubah skozi okna ta denar nazaj.
Če se lotite sanajcije stare hiše je vse drugo bolj pomembno kot okna, razen če so ta v res katastrofalnem stanju


To se lahko zgodi tud na novogradnji, če niso okna montirana tako kot je treba. Če je montaža tako kot je treba, je ok sploh če je montaža okenj po RAL-u. Je pa RAL montaža draga zaradi traku, ki je drag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Twixz ::

Sem dobil prvo ponudbo, 8 oken, 3 vrata z montažo 2720€ (dvoslojna). Brez montaže 2610€. Razlika med nakupom z montažo in brez montaže je v DDV. DDV pri nakupu (brez montaže) je 22%, pri nakupu z montažo pa 9%.

2 ponudbi še čakam. Menjava bo itak čez pol leta, kar sem jim povedal in so vseeno ostali prijazni :)

IL_DIAVOLO ::

konspirator je izjavil:

V eur številkah, kakšna je razlika med 2 in 3 slojnim oknom ?


Ni je, no je razlika v evrih :D

Gambino ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

konspirator je izjavil:

V eur številkah, kakšna je razlika med 2 in 3 slojnim oknom ?


Ni je, no je razlika v evrih :D


Pa ne samo v eurih!

borut_p ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

konspirator je izjavil:

V eur številkah, kakšna je razlika med 2 in 3 slojnim oknom ?


Ni je, no je razlika v evrih :D


kak lahko kaj takega izjaviš? toplotna prevodnost 3 slojnih je dosti boljša. še čudno da mu ne predlagaš ameriškega sistema (enojne zasteklitve).

troslojna zasteklitev je skoraj "nuja" na severnih oknih - še 30 let nazaj so to vedeli in jih montirali.

Gambino je izjavil:

damjan1980 je izjavil:

To še niti ni največji absurd. Še večji je, ki sem ga sam že x krat videl in scenarij je vedno popolnoma enak: sanacija stare bajte, vgrajena so nova high tech okna. Ampak nekaj ne štima. Ob oknu se čuti mraz, kot da piha noter. S termovizijsko kamero se takoj kristalno lepo vidi da so majstri šparali pri montaži s purpenom. Ker je očitno to zelo draga stvar, majstri pogosto potegnejo eno tanko linijo spredaj in eno zadaj, pogosto pozabijo kako par cm dolgo luknjo, vmes pustijo votlo. Tako imaš najjaća okna, ki so katastrofalno vgrajenena. Zato je nujno in smiselno pri novih oknih uredit tudi špalete, da je možna ral vgradnja.
Sicer pa, pri starih bajtah gre skozi okna samo 10% toplotnih izgub. Velika večina gre skozi strop/streha, ostalo skozi stene. Zdaj pa si izračunajte kdaj dobite s prihrankom na toplotnih izgubah skozi okna ta denar nazaj.
Če se lotite sanajcije stare hiše je vse drugo bolj pomembno kot okna, razen če so ta v res katastrofalnem stanju


To se lahko zgodi tud na novogradnji, če niso okna montirana tako kot je treba. Če je montaža tako kot je treba, je ok sploh če je montaža okenj po RAL-u. Je pa RAL montaža draga zaradi traku, ki je drag.


problem purpena je, da na dolgi rok ni stabilen in ga "požre" oz vsaj njegovo toplnotno sposobnost. če mojstri ne znajo montirat pa še toliko hujše. RAL montaža je dosti boljša, jaz sem vedno za expanzijski trak - ne pa za dvostranski trak. že expanzijo ne znajo uporabljat, kaj šele dvostranski trak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

Magic1 ::

Sej tudi stiropor ni stabilen pa se vseeno izolacijo po celi hiši z njim delajo. Samo tukaj je keč, ni stabilen na prostem, zato se ga zaščiti. Samo eni tega ne vedo in menjajo okna, fajn za purpenajo, fasada, ki bo vse zaščitila, bo pa čez par let prišla na vrsto. Še najbolj tem materialom škodi sončna svetloba. Karkoli daš čez purpen začasno, barvo, kit,... bo mnogo pripomoglo, samo ne pustit na soncu.
Magic

koyotee ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

konspirator je izjavil:

V eur številkah, kakšna je razlika med 2 in 3 slojnim oknom ?


Ni je, no je razlika v evrih :D


Jaz sem za ceno dvoslojnih dobil troslojna, s subvencijo ekosklada.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mare2 ::

koyotee je izjavil:


Jaz sem za ceno dvoslojnih dobil troslojna, s subvencijo ekosklada.


Plastična ali lesena?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

feryz ::

koyotee je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

konspirator je izjavil:

V eur številkah, kakšna je razlika med 2 in 3 slojnim oknom ?


Ni je, no je razlika v evrih :D


Jaz sem za ceno dvoslojnih dobil troslojna, s subvencijo ekosklada.
Ha ha ha. In jaz sem kupil avto in dobil gume zastonj. In zimski paket. In ne vem kaj še.
Pojdi popoldne v špar in podobno. Tam imajo ogromno zastonj. Več daš, več je zastonj.

Eko subvencija za PVC okna? Mogoče v kakšni drugi državi, v tej ne.

fikus_ ::

Pravilno je "dvojna ali trojna zasteklitev! Če so okna s trojno zasteklitvijo šalabajzersko narejena/vgrajena, niste pridobili nič!
Okna s trojno zasteklitvijo morajo imeti širši okvir, ker nič ne pomaga, če je okvir ožji (kot pri dvojni zasteklitvi) in stekla blizu skupaj! Nekatere poceni variante oz. akcije trojna zasteklitev za ceno dvojne so ravno to! Zato pazite, kaj kupujete. Preverite debelino okvirja!
Pri montaži je dobro, da ste zraven. Pa prej se pozanimajte, kakšna montaža bo (ral, s purpeno, . . .) in kako naj bi bilo izvedeno, da boste že pri montaži lahko opozarjali na napake! Nekateri šparajo še pri purpeni!
Glede materiala oken, je pa bolj stvar okusa. Lesena okna nič bolj ne "dihajo", kot plastična. Vsa nova okna naj bi imela dvojno tesnenje in če je takšno okno zaprto, praktični ni kroženja zraka. Torej, ko menjate stara zjahana okna za nova, se morate privaditi na precej več prezračevanja, sicer znate imeti probleme s povišano vlago in morebitno plesnijo.

feryz ::

Magic1 je izjavil:

feryz je izjavil:

Plin ne gre nikamor, niti s časmom (karkoli že to je). Ok, mogoče na tem forumu gre, predvsem tisti iz zadnje odprtine.
Ne ostanejo prekati, ampak izolacijski nanos na steklu. Prekati niso bistveni.

To je v večini Argon in me zanima, kako ti misliš da ga okno uspe zadržat na dolgi rok. Izolativnost celega okna je seštevek večih faktorjev in tist tvoj mikrometerski premaz je samo eden izmed njih. Sam eni pač radi mečejo svoje neznanje iz svoje zadnje odprtine.
Ok, ker leti name.
Dvoslojni termopan, z dvema navadnima stekloma, ima toplotno prevodnost U=3,0 W/(m2K).
Dvoslojni termopan, z nizkoemisijskim premazom, ima toplotno prevodnost U=1,3 W/(m2K).
Dvoslojni termopan, z debelejšim nizkoemisijskim premazom, ima toplotno prevodnost U=1,2 W/(m2K).
Dvoslojni termopan, z nizkoemisijskim premazom, polnjen z argonom, ima toplotno prevodnost U=1,1 W/(m2K).
Dvoslojni termopan, z debelejšim nizkoemisijskim premazom, polnjen z argonom, ima toplotno prevodnost U=1,0 W/(m2K).

Če plin gre, okno torej zgubi zgolj majhen del izolativnosti.
Najnovejše tehnologije omogočajo, računsko seveda, po 20-ih letih, 90 odstotno napolnjenost z argonom. Torej izolacijsko steklo, v 20-ih letih, zgubi procent ali dva svoje izolativnosti.

Magic1 ::

Če bi malo pogledal kaj si linkal, bi videl da nekaj ne štima. Po tvojih navedbah premaz doprinese 1.7W/m2K. Ali ni čudno, da je med tenkoslojnim in debeloslojnim premazom le 0.1W/m2K razlike, če pa je zadeva tako superiorna. V prvem primeru so vzeli številke za ene prastare okna s navadnim steklom x debeline, katere pa itak noben več ne dela. Kombinacija pravega stekla, debeline, premaza in plina naredi tako izolativnost.
Iz prakse vidim, da se troslojna boljše obnesejo. Praktično se na njih nikoli ne naredijo rosne kaplice ob robovih, na dvoslojnih pa se. Kolegu kar kaplja iz oken :|
Magic

feryz ::

Nisem nič linkal, mi ni treba. Te stvari kar vem.
Razlika v premazu se meri v mikronih. Ni to debelo ali tanko, kot si ti predstavljaš.
Gre za to, da sta na trgu danes dva tipa dvoslojnih stekel, U=1,1 ali U=1,0. Razlika ni le v izolativnosti, ampak tudi v prepustnosti svetlobe. Vsak se sam odloči, kaj mu več pomeni.

Spet blebetaš!
Kondenzira niti novo dvoslojno, niti novo troslojno steklo, če... Rosne kapljice na robovih se pojavljajo, v glavnem, kot posledica odsotnosti termo distančnika.
Pri majhnih oknih, do veličine 90 x 90 cm, je toplotna izolativnost kompletnega okna BOLJŠA z dvoslojnim steklo s TERMO distančnikom, kot toplotna izolativnost okna s troslojno zasteklitvijo in ALU ali RS distančnikom!!!

koyotee ::

Mare2 je izjavil:

koyotee je izjavil:


Jaz sem za ceno dvoslojnih dobil troslojna, s subvencijo ekosklada.


Plastična ali lesena?


Na plastična subvencija ni možna.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

looser ::

koyotee je izjavil:

Na plastična subvencija ni možna.

Verjameš ali ne, ene 10 let nazaj je bila...

koyotee ::

Verjamem, ampak po novem tega več ni :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mirch ::

Kako pa je z ALU okni? Ima kdo kakšne izkušnje? Verjamem da so okna na okvirih hladnejša, vendar koliko % dejansko je okvirja. Ima kdo kakšne izkušnje z njimi? Kako se odnesejo?

Magic1 ::

Sem na hitro pogledal in sodobna alu okna naj nebi imela kaj bolj bistveno hladnejšega okvirja. Pri normelnem 7 cm okvirju je vmes 4 cm plastičnega distančnika, ki prekinja toplotni most. To sem gledal že pri vhodnih vratih in se obnese ok. Tudi po specifikacicijah so okoli 1W/m2K.
Imaš pa še varjante plastičnega ali lesenega okna, ki ima zunanjo stran iz aluminija. Takšne opcije so že za pasivno hišo.
Samo se moraš zavedat, da bo bil alu oken dvakrat dražji.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

krneki0001 ::

Najbolje se obnesejo lesena okna, oblečena v alu.

Magic1 ::

krneki0001 je izjavil:

Najbolje se obnesejo lesena okna, oblečena v alu.

Kakšen argumentiran razlog, ali je to samo od nebi_vedu "strokovno" mnenje?
Magic

Malajlo ::

Plastika FTW. Je3eš les, ki je zaprt pod neprepusten sloj. Že sloj laka je klinac.

Furbo ::

Alu je zakon, vse ostalo so variante za tiste, ki si alu pač ne morejo privoščiti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

krneki0001 ::

Magic1 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Najbolje se obnesejo lesena okna, oblečena v alu.

Kakšen argumentiran razlog, ali je to samo od nebi_vedu "strokovno" mnenje?


Tako so mi majstri zatrdil, ko sem dal plastična troslojna montirat. Samo se nisem dal prepričat, ker mi ni dišalo dat 20k za vsa okna in vrata.

Gambino ::

ALU-Les je najboljša opcija zaeenkrat, to je dejstvo!!! Je pa nekaj dražja, seveda.

Malajlo ::

Zakaj les, in če že, zakaj ga je potrebno zapirati v alu?

Invictus ::

Zato da barve gor ne stolče dež. Zelo preprosto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

borut_p ::

les z zaščito alu je trenutno po moje najboljša opcija. Les je izolativno med plastiko in aluminijem, je pa od plastike fizično dosti bolj stabilen. pri plastiki imaš hitro omejitve na steklenih stenah. aluminij je slabo izolativen, pozimi pri veliki vlagi lahko alu zelo kondenzira.
zunanja alu zaščita pa les zaščiti pred elementi (dež, uv itd) - in je iz naslova vzdrževanja zelo dobra opcija.

Magic1 ::

Torej na koncu je bolj odvisno od dimenzij okna. Plastika in les nista primerna za neke ogromne dimenzije. Aluminij je najbolj odporen in najmočneši, vendar najmanj izolativen in najdražji.
Še vedno ni kdorkoli povedel kakšne pretirane prednosti lesa pred PVCjem. Ima pa močno slabost, da ga rabiš barvat. Seveda lahko kupiš verzijo z aluminijevo zunanjostjo, vendar to naredi že tako konkretno dražje okno, še dodatno dražje.
Ima kdo kakšen cenik za normalen oken, trojno zastekljen, če je 6 komorni pvc, ali lesen, ali lesen z alu, ali samo ALU? Da točno vidimo o kakšnih razlikah je govora.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Furbo ::

Les je najslabša možnost, ampak folk tripa na subvencije, potem pa vsake par let čopič v roke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

IL_DIAVOLO ::

Dvoslojna pvc okna so prek glave, pol pa se ena konkretna izolacija(15 cm je prek glave) in je zadeva koncana. Lahko se pa gremo high end troslojna alu okna, ki so za 60% drazja od pvc oken in 30cm izolacijo- cca 40% drazja. Bomo obcutili razliko v stanovanju? Verjetno ne, placali pa x-krat drazje.

Ne poslusat forum svetovalce, ki ti bojo znali priporocati samo najboljse, ker so kakopak tech freaki in jih price/performance ne zanima. Samo da je high end.

Ps: 3 slojna okna so namenjena nizkoenergetskim hisam. Taka okna se ne sme vgrajevati v stare bajte.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Mene je troslojna varjanta PVCjevih oken prišla 5% dražja od dvoslojnih (še vedno so bili več kot tretjino cenejši od lesenih). To je bilo že pet let nazaj. High end so pa vsaj 2x in so štiri slojna. Diavolo nekje v preteklosti si ostal.
Magic

IL_DIAVOLO ::

Ti fajn svica bajta? 8-)

krneki0001 ::

nič ne švica pa imam tudi 3 slojna

Magic1 ::

Kaj pa bo švicalo? Švicala je pred izolacijo, ko je zrak v hiši z relativno vlažnostjo 50% v vogalih kondenziral. Z okni pa ni bilo ne prej in ne zdaj kakšnih problemov.
Magic

damjan1980 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ti fajn svica bajta? 8-)


par postov višje pišeš o tem, da ne sme poslušati forumskih strokovnjakov, ampak tebe, ki bojda vse veš. In potem postaviš tako veleumno vprašanje, kot da je število slojev stekla že kdaj imelo bilo kaj skupnega s tem, koliko bajta dihta!?

Invictus ::

Furbo je izjavil:

Les je najslabša možnost, ampak folk tripa na subvencije, potem pa vsake par let čopič v roke.

Če je les pravilno zaščliten in vzdrževan, zdrži precej dlje od tistega PVC sranja.

Problem je samo, ker folk lesenih oken ne vzdržuje, pa imajo posledično probleme...

Alu zaščita na lesu prepreči poškodbe, ki nastanejo pri padavinah, pomagajo pa tudi rolete, ki so še vedno v nemilosti pri večini investitorjev. Kot da je izgradnja kasete nad okni tako draga...

Se pa strinjam, da so troslojna okna in celo plin vmes navadno metanje denarja stran...

Kljub vsemu bo šlo največ toplote ven čez okna ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PARTyZAN ::

Se zavedaš koliko dela je z vzdrževanjem? Brušenje, lakiranje vsake 4 leta? Material in vloženi čas za delo prideta dražje od novih PVC oken, če jih boš moral zamenjat po 25 letih.

Gambino ::

PARTyZAN je izjavil:

Se zavedaš koliko dela je z vzdrževanjem? Brušenje, lakiranje vsake 4 leta? Material in vloženi čas za delo prideta dražje od novih PVC oken, če jih boš moral zamenjat po 25 letih.



Kaj pa je problem brusit in zaščititi ter polakirat, če govorimo samo za lesena, na vsake 4 leta. Moja tašča dela to že 30 let pa so okna, kot nova.
Je pa tud izgled lesenih dost lepši, kot tista plastika grda, fuj

Invictus je izjavil:

Furbo je izjavil:

Les je najslabša možnost, ampak folk tripa na subvencije, potem pa vsake par let čopič v roke.

Če je les pravilno zaščliten in vzdrževan, zdrži precej dlje od tistega PVC sranja.

Problem je samo, ker folk lesenih oken ne vzdržuje, pa imajo posledično probleme...

Alu zaščita na lesu prepreči poškodbe, ki nastanejo pri padavinah, pomagajo pa tudi rolete, ki so še vedno v nemilosti pri večini investitorjev. Kot da je izgradnja kasete nad okni tako draga...

Se pa strinjam, da so troslojna okna in celo plin vmes navadno metanje denarja stran...

Kljub vsemu bo šlo največ toplote ven čez okna ;).



Zakaj bi bila tro slojna vržen denar stran. To ni res!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

PARTyZAN ::

No, jaz mam PVC okna 7. leto, izgledajo pa tako kot na dan montaže. Zakaj bi iskal delo po nepotrebnem?

Edit: pa še glede izgleda: to je subjektivna reč. Meni recimo lesena okna zgledajo ogabno. Bi jih pa vseeno mel, če vzdrževanje ne bi bilo potrebno, in bi bile karakteristike boljše od plastičnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

Furbo ::

Invictus je izjavil:

Furbo je izjavil:

Les je najslabša možnost, ampak folk tripa na subvencije, potem pa vsake par let čopič v roke.

Če je les pravilno zaščliten in vzdrževan, zdrži precej dlje od tistega PVC sranja.

Ja saj, potrjuješ moj argument. Kdo bo kupoval okna, da bo potem vsaki 2 leti s čopičem skakal okoli njih?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Magic1 ::

Jaz sem še železno ograjo na balkonu menjal z inox/steklom, ker se mi ne da barvat vsakih 10 let. Sem barval enkrat vsa okna v bajti, cel teden dela. Nikoli več.
Magic

Gambino ::

Furbo je izjavil:

Invictus je izjavil:

Furbo je izjavil:

Les je najslabša možnost, ampak folk tripa na subvencije, potem pa vsake par let čopič v roke.

Če je les pravilno zaščliten in vzdrževan, zdrži precej dlje od tistega PVC sranja.

Ja saj, potrjuješ moj argument. Kdo bo kupoval okna, da bo potem vsaki 2 leti s čopičem skakal okoli njih?


Ne rabiš. Kupiš ALU/Les pa imaš lepo in kvalitetno in nimaš problemov z barvanjem.

damjan1980 ::

Zanimivo kake probleme imate z lesenimi okni tisti, ki jih nimate. Jaz jih imam zdaj 11. leto, pa še ni ne duha ne sluha o razpokah in potrebi po barvanju. Pa menda ja kdo ne misli, da so lesena okna, ki se prodajajo danes enaka tistim izpred 30 let?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421247 (4187) Invictus
»

dvoslojna ali troslojna okna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8611100 (8586) jabe
»

Katero pvc okno in kateri radiator izbrati?

Oddelek: Loža
263707 (2570) Matevz96
»

Pleskanje stene (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5217821 (13187) cheff
»

Kakšna okna?

Oddelek: Loža
143894 (3567) jabe

Več podobnih tem