» »

TweakForce Xtreme-G 260.99 & 9800 GTX problem

TweakForce Xtreme-G 260.99 & 9800 GTX problem

m0f0x ::

Naletel sem na težavo. Čez vikend sem inštaliral "najnovejše" gonilnike od Nvidie (260.99) in je bilo vse BP do danes, ko mi je Bad Company 2x zamrznil. Opazil sem, da je v Winsih v balončku napisalo da so driverji nehali delati ali nekaj podobnega. Na kar sem se odločil, da bi poskusil s Tweakforce driverji. Pri tem sem naletel na par težav, ker sem tako površno dol potegnil prvo 32 bitno verzijo, potem mi je nekak ratalo cuknit 64 bitno ATI verzijo :O in na koncu le prave driverje. Naj omenim, da sem vse zagnal :), pred tem pa seveda izbrisal originalne.

Tu nastane problem. Rebootam comp in naenkrat vidim po celem ekranu rdeče pike, BIOS normalna slika, pri zaznavanju strojne opreme so vsepovsod $$$$$$, nalaga winse in bum vent na grafi nabije obrate do konca in tema; safe mode dela normalno. Sem dol potegnil driver sweeper, sweepnil, rebootal, znova zagnal originale a mi vedno, ko se hočejo winsi zagnat še vedno vent nabije do konca obrate. Last good known config tudi ne pali. Sem jo pohabil? Nekak ne vem kaj še naj probam razen fresh install winsov.

Čudi me, da so artefakti že pri samem bootanju, zdaj v safe mode pa dela lepo normalno.

Vsakršna pomoč bo dobrodošla in bom hvaležen!
  • spremenil: m0f0x ()

klinker ::

Safe mode->uninstall->restart v safe mode->driver sweeper (obkljukaj tudi ATI ce si te kaj zagnal)->restart v safe mode->instaliraj prave driverje->restart

m0f0x ::

Sem že naredil. Ne pali. Ne gre mi v glavp zakaj pri bootanju artefakte ven meče.

m0f0x ::

Grafa je kaput. Sem dal not 8800GT in dela lepo normalno. Inštaliral najnovije oriđinal šoferje in zamenjal grafo, ne dela nix. Treba novo kupit :( Kupi kdo 9800 GTX, dela lepo v safe mode? :)

filip007 ::

Če mrzel zagon kaže smeti ob zagonu potem je res za v reziklažno kanto.
Trevor Philips Industries

Nwanko ::

Probaj pečt dat,mogoče se bo rešila zadeva,probat ni greh,postopek pa maš nekje na forumu...

m0f0x ::

Nwanko je izjavil:

Probaj pečt dat,mogoče se bo rešila zadeva,probat ni greh,postopek pa maš nekje na forumu...

Pečt dat? :O Kaj pa to pomeni? :|

bluefish ::

Odstraniš haldilnik, nalepke,... segreješ pečico na 200°C, daš grafiko not za ene 10min. To je to. Točnejši postopek je nekje na forumu - uporabi Iskanje.

m0f0x ::

Hvala vsem za pomoč!!! Sem dal v pečico za 9 min na nekje 200°C, pustil ohlajat enih 15 min in DELUJE!!! Grem rivatuner dol potegnit, da mi temperaturo pokaže, ker mam neko termalno pasto za elektroniko. Hvala še enkrat!!

m0f0x ::

Sprva mi sistem ni zaznal grafe in je verjetno zaradi tega posledično grafična pridobivala na temperaturi, saj je dosegla skoraj 100°C, nakar sem z riva tunerjem ročno nastavil obrate ventilatorja. Gonilnike sem zbrisal z driver sweeperjem in jih ponovno naložil. Sistem je prepoznal grafo in temperatura je ostala v IDLE konstantno na 60°C, zalaufam Bad Company 2 in temperatura ni narasla na več kot 72°C.

Termalna pasta, ki sem jo uporabil pa je od Electrolube.

Zaenkrat deluje. Lahko zaklenete temo. Hvala. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0f0x ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crossfire

Oddelek: Pomoč in nasveti
353835 (2341) xrotek
»

Restart računalnika ob predvajanju videa

Oddelek: Strojna oprema
291373 (1122) mat3
»

Težave z USB 2.0 porti pod Windows XP SP3 (Asrock „mamaplata“)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71345 (1266) Barbarpapa2
»

Grafika 8800 gt

Oddelek: Strojna oprema
231002 (798) Isotropic
»

nv4_disp.dll error

Oddelek: Pomoč in nasveti
181318 (1221) nvidiaboy

Več podobnih tem